Autor Tema: Studio?!  (Pročitano 47458 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže MIHAIL0

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 970
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Studio?!
« poslato: Oktobar 17, 2008, 06:47:39 posle podne »
Ima li ko da je radio ili barem pokusavao da radi u studiju malo ozbiljnije?
Dakle, neki utisci, komentari, saveti itd...
Planiram da u skorije vreme nadjem neki studio, cisto da probam, da vidim da li cu se snaci...
I ako neko ima neke informacije sto se tice cena... Ja sam racunao nesto ovako:
1. Studio      ~20-30e/h
2. Model       ~30-50e
3. Sminker    ~30e

Van mreže trucic

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 355
    • Pogledaj profil
Odg: Studio?!
« Odgovor #1 poslato: Oktobar 17, 2008, 07:43:37 posle podne »
...ima toga i organizovano...organizuju se ljudi, podele troskove sminke, studija, modela...ima o tome na onom forumu...o5, zavisi sta bi sa tim - biznis, stock, znatizelja..?! pozzz

Van mreže MIHAIL0

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 970
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Studio?!
« Odgovor #2 poslato: Oktobar 17, 2008, 08:01:16 posle podne »
Sad-znatizelja.
Uskoro-stock, nadam se i posao.

Sa onog mesta znam samo par ljudi, od kojih se samo dvojica bave slikanjem ozbiljno, i obojica imaju noinke i kuci neke improvizovane studije, 2-3 blica i neke reflektore...
A to se organizuje koliko je meni poznato samo u Bg-u, sto mi ne odgovara...

Van mreže MIHAIL0

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 970
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Studio?!
« Odgovor #3 poslato: Novembar 06, 2008, 12:32:42 pre podne »
Evo samo da se pohvalim, bio sam veceras u studiju, i ako neke slike prodju na stock(a trebalo bi ??? valjda), ostavicu linkove... Pa da cujem komentare...
Poz

Van mreže trucic

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 355
    • Pogledaj profil
Odg: Studio?!
« Odgovor #4 poslato: Novembar 06, 2008, 10:20:27 pre podne »
...postavi nam par primera i iznesi iskustva..moze i u onoim tremam veznaim za stock..pozzz

Van mreže sergio

  • sergio
  • SuperModerator
  • Senior
  • **
  • Poruke: 574
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Studio?!
« Odgovor #5 poslato: Novembar 06, 2008, 11:04:43 pre podne »
obavezno ... i ja jedva cekam da probam u studiu ...
EOS 30 D / EF-S 17-85mm 1:4-5.6 IS USM / 50mm f1.8  / EF-S 55-250mm f/4-5.6 IS  /  Canon 35-80mm f/4-5.6 (bez prednjeg stakla :) / Speedlite 580EX II

Van mreže MIHAIL0

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 970
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Studio?!
« Odgovor #6 poslato: Novembar 06, 2008, 05:11:33 posle podne »
Evo dve, bas mi mrsko sad da "razvijam" RAW, i da sredjujem fotke...

A iskustva... Super, kako moze biti...
Ja sam cuo price tipa, izgubices se prvi put kao dete u prodavnici slatkisa i sl, al posto nisam tremaros mislio sam da nece biti problema, kad ono prc! Jos sam ja za svaki slucaj zapisao sve sto mi je palo na pamet, sve ideje, nacrtane skice, poneo laptop, krs slika na njemu, basic-casual poze, da se nadje ipak, ali nije to to... Prvo nisam imao modele koji su vec radili, nego sam pozvao druga i drugaricu, drug se slikao 2-3 puta ranije, i inace je lud 100% (pozitivno opicen lik), pa njemu nije bio problem da se namesta od samog starta, ali je drugarica prvih 15ak minuta bila ukocena, ali zato posle je sve islo ko po loju... U startu sam se izgubio samo tako, uzmem one skice, al dzabe, ja ne mogu da kazem kako da se nameste, gde da gledaju... I pogresio sam u startu sto sam prvo nju slikao, ali kad je drug stao, prokinuli smo svi kompletno, onda je samo prstalo... Oko 500 slika u RAW-u za sat i po! I onaj ventilator sto modelima duva u kosu sam okrenuo sebi u glavu, jer sam se toliko preznajao da nije bilo normalno!
Ali kazem Vam, sve u svemu je za pocetak bilo i vise nego extra! To su i konstatacije ljudi sto drze studio...
Ja sam u sustini zadovoljan, iako je bilo malo problema u kadriranju i prekadriranju, ima slika van fokusa bas zbog prekadriranja, ali su moje greske...
Poz svima...
« Poslednja izmena: Novembar 06, 2008, 05:14:06 posle podne od strane MIHAIL0 »

Van mreže sergio

  • sergio
  • SuperModerator
  • Senior
  • **
  • Poruke: 574
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Studio?!
« Odgovor #7 poslato: Novembar 06, 2008, 05:23:08 posle podne »
ej super .. hvala ti sto si podelio sa nama iskustvo ...
reci mi koliko te je kostao zakup studia ?
daj jos fotki , sto si se stis'o ?  ;D

ako prihvatas kritiku .. na drugoj fotki mi fali  svetla na licu devojke ...
EOS 30 D / EF-S 17-85mm 1:4-5.6 IS USM / 50mm f1.8  / EF-S 55-250mm f/4-5.6 IS  /  Canon 35-80mm f/4-5.6 (bez prednjeg stakla :) / Speedlite 580EX II

Van mreže MIHAIL0

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 970
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Studio?!
« Odgovor #8 poslato: Novembar 06, 2008, 05:36:44 posle podne »
Studio je 20€/h, a za 3+ sati je 15€/h... Mi smo bili sat i po, ali mi se cini da je za neko opusteno slikanje, 3 sata neki optimum...
Kazem Ti, bas mi je gadno sad da se bakcem sa RAW-om, ali sad cu jos jednu dve da upload-ujem... Cek jos malo...
A i Ti sad zajebavas, znas da cenim sve Vase kritike i voleo bih da za svaku kazete po nesto...
Poz

Van mreže trucic

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 355
    • Pogledaj profil
Odg: Studio?!
« Odgovor #9 poslato: Novembar 06, 2008, 05:46:28 posle podne »
...hehe, super isqstvo...na drugoj jeste podeksponiorano lice, svetlo je otislo na noge iza...pazi kada saljes,  to ce sigurno primetiti...na koje stock siteove poqsavas upad?! pozzz

Van mreže MIHAIL0

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 970
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Studio?!
« Odgovor #10 poslato: Novembar 06, 2008, 05:50:07 posle podne »
Evo jos dve, sve slike su samo konvertovane, dakle fali obrada...
A i ono lice sto je malo podexponirano se lako sredi... Dozvoljava RAW dosta korekcija, pa mislim da se i iz slika koje mi se sad cine bzv, moze izvuci dosta...

EDIT: Na sve moguce sajtove su da idem... Cini mi se da je veca verovatnoca zaraditi tako nego da se fokusiram na pojedine... Ali nemam vremena sad, pa cu sacekati malo, dok sredim sve fotke, pa cu onda na sve odjednom...

Van mreže trucic

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 355
    • Pogledaj profil
Odg: Studio?!
« Odgovor #11 poslato: Novembar 07, 2008, 10:35:25 pre podne »
...po mojem isqstvu, vidljiva zarada se najbrze oseti na Shutterstocku...mala je zarada po downloadu, ali je konstantna...tu je i Istock, naravno..ali, kriterijumi su visoki, klijentela jako zahtevna...fotolia je takodje ok, mada kod njih je bitna velicina portfolia, da bi imao kakavu-takvu prodaju..i jako je nezgodan search, koji cudno favorizuje prve unete kwordove...123rf vredi, ali je nekako usporen u zadnje vreme...idi ovim redom, brzo ces pokapirati sta, kako.. p.s. voleo bi da cujem i isqstva drugih na ovu temu..pozzz

Van mreže MIHAIL0

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 970
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Studio?!
« Odgovor #12 poslato: Novembar 10, 2008, 05:29:53 posle podne »
@trucic
Izgleda smo samo Ti i ja zainteresovani za stock na ovom forumu, Srdjan daje neke nagovestaje, ali videcemo...
Od sutra se bacam na sredjivanje fotki, kompletno, pa cu za par dana(nadam se), da ih i saljem na sajtove...
IS, SS, DT, FL, 123rf, ako nadjem jos koji vredan paznje i tu cu da probam...
Kako funkcionise skvArt? To je valjda jedini domaci stock sajt, al cini mi se da vec duze vreme zestoko stagnira...

Van mreže trucic

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 355
    • Pogledaj profil
Odg: Studio?!
« Odgovor #13 poslato: Novembar 10, 2008, 06:55:11 posle podne »
...skvart ne pratim..ne znam da li uopste funkcionise...pored ovih navedenih, mozda je tu i Stockxpert, Bigstockphoto...probaj na fotolii, 123rf za pocetak..ali, svakako, pre svega, na SS i Istock..tu se sve jasnije sagleda, sta se trazi i u kojem kvalitetu...pozzz

Van mreže sergio

  • sergio
  • SuperModerator
  • Senior
  • **
  • Poruke: 574
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Studio?!
« Odgovor #14 poslato: Novembar 10, 2008, 07:49:12 posle podne »
ja sam aktivan na IS, Fotolia i 123rf. ... ali slaba vajda ni jednu jos nisam prodao ... a zainteresovan sam i te kako ... trenutno planiram ulazak u studio jer mislim da se tako mogu uraditi jako komercijalne stvari ... ovo sto sam ja poslao slabo ide a i mali je broj fotografija na mom portfoliju... mogli bi otvoriti poseban podforum o stock-u .... ili organizovati neko okupljanje ...
pozdrav raja ...
EOS 30 D / EF-S 17-85mm 1:4-5.6 IS USM / 50mm f1.8  / EF-S 55-250mm f/4-5.6 IS  /  Canon 35-80mm f/4-5.6 (bez prednjeg stakla :) / Speedlite 580EX II

Van mreže MIHAIL0

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 970
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Studio?!
« Odgovor #15 poslato: Novembar 10, 2008, 08:12:03 posle podne »
Ja sam uvek za druzenje! U NS mogu da sredim i studio i da nadjem modela/e i sminkera... Nije mi tesko ni u Bg da dodjem, ali tu vec tesko sta mogu da nadjem...
Srdjane, vazno da Ti kacis, prodaja ce krenuti, samo treba pogoditi sta klijentela trazi, npr ja sam za neke slike mislio da bi imale dobar prolaz, ali mi je par ljudi skrenulo paznju, tako da se nisam dugo zaludjivao glupostima... U principu, ono sto ce uvek proci su stvari koje i najvise kostaju, aktovi, golisave cice i sl... Na tako nesto modeli ne pristaju bez 100-tinak €...

Ako moze da se skupi bar nas 5-oro, i da svako slika po sat vremena(sto je realno dovoljno kad se radi u grupi), izaslo bi max nekih 30€/osobi...

Poz

Van mreže sergio

  • sergio
  • SuperModerator
  • Senior
  • **
  • Poruke: 574
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Studio?!
« Odgovor #16 poslato: Novembar 16, 2008, 06:52:56 posle podne »
Mihailo .. daj napisi kakvu rasvetu si imao tamo u studiu ? kakav je bio raspored?
EOS 30 D / EF-S 17-85mm 1:4-5.6 IS USM / 50mm f1.8  / EF-S 55-250mm f/4-5.6 IS  /  Canon 35-80mm f/4-5.6 (bez prednjeg stakla :) / Speedlite 580EX II

Van mreže SRKI 66

  • Junior
  • *
  • Poruke: 29
    • Pogledaj profil
Odg: Studio?!
« Odgovor #17 poslato: Novembar 17, 2008, 08:15:43 pre podne »
Ja sam u svom radnom veku jako malo koristio blic-skoro nikada a u studio nisam ni ulazio. Međutim, iznervirao sam se zbog nekih portreta koje sam trebao da radim i kupio komplet novu rasvetu. Sad treba samo da sredim prostor (u centru centra Beograda) i verovatno ću ga i iznajmljivati ponekad. Javiću vam svoja iskustva-samo da se malo domognem slobodnog vremena.

Van mreže sergio

  • sergio
  • SuperModerator
  • Senior
  • **
  • Poruke: 574
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Studio?!
« Odgovor #18 poslato: Novembar 17, 2008, 09:02:50 pre podne »
Ako nije tajna koliko dugo se bavis fotografijom i koja su ti iskustva ? Kakvom vrstom fotografije si se bavio ?
EOS 30 D / EF-S 17-85mm 1:4-5.6 IS USM / 50mm f1.8  / EF-S 55-250mm f/4-5.6 IS  /  Canon 35-80mm f/4-5.6 (bez prednjeg stakla :) / Speedlite 580EX II

Van mreže SRKI 66

  • Junior
  • *
  • Poruke: 29
    • Pogledaj profil
Odg: Studio?!
« Odgovor #19 poslato: Novembar 17, 2008, 03:07:58 posle podne »
Ako nije tajna koliko dugo se bavis fotografijom i koja su ti iskustva ? Kakvom vrstom fotografije si se bavio ?

izvini, ali da li mene pitas? slabo se snalazim sa pitanjima i odgovorima.