Autor Tema: Ulice Kinšase  (Pročitano 9087 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže st.bluesman

  • Junior
  • *
  • Poruke: 28
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Ulice Kinšase
« Odgovor #20 poslato: April 03, 2015, 11:43:32 posle podne »
Još jedna.

Van mreže Serb

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2444
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Ulice Kinšase
« Odgovor #21 poslato: April 03, 2015, 11:49:16 posle podne »
Hmm ako se ikad dokopam afrike da spremim pare za telohranitelje ;D

Van mreže Desha

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3249
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Ulice Kinšase
« Odgovor #22 poslato: April 03, 2015, 11:49:53 posle podne »
Drago mi je sto se nastavlja ova interesantna tema. :) Daj jos koju fotku bar uz neki manji komentar. ;) :)
Canon EOS 7D, Canon EF 24-70mm f4L IS USM, Canon EF 50mm f/1.8II, Raynox DCR-250, Vanguard Alta Pro 263AGH - GH-100

Van mreže Desha

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3249
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Ulice Kinšase
« Odgovor #23 poslato: April 03, 2015, 11:54:01 posle podne »
Dobre su ti ove nove fotke sa Pentaxom. :thumbsup:

Sta bi sa Nikonom, nije valjda dobio "noge"? :-\
Canon EOS 7D, Canon EF 24-70mm f4L IS USM, Canon EF 50mm f/1.8II, Raynox DCR-250, Vanguard Alta Pro 263AGH - GH-100

Van mreže st.bluesman

  • Junior
  • *
  • Poruke: 28
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Ulice Kinšase
« Odgovor #24 poslato: April 04, 2015, 12:12:29 pre podne »
Bilo bi tu svakakvih fotki kad bi se smelo, danas smo išli u obilazak ribarskog naselja na jedno 20km od Kinšase, pošto je danas Veliki petak po katoličkom kalendaru pa je neradan dan. Inače van Kinšase su ljudi više opušteni, druželjubiviji, dovoljno je da im kažete dobar dan (Bon jour) i uzvraća vam se sa osmehom. Tu smo popili po pivo (inače Kongo ima odlično piva) od 0,65 l (veeelika boca), kolege su probale lokalni specijalitet, riba pripremljena u nekom listu (dal` je banana nisam siguran), ja baš nisam hteo da eksperimentišem, boje da budem gladan bez dijareje nego sit sa istom, ali kažu da je super ukusna i da nisu jeli lepšu ribu (ako bude nusefekata javiću vam >:D).
Onda smo kroz neku vrstu pijace (nije baš miomirisno), pored graničara došli do piroge koja nas je odvezla do nekih ostrvaca gde žive akteri ovih mojih fotografija, i ljudi žive opuštenim životom, nema struje pa jedan akumulator koji imaju preko dana pune pomoću solarne ploče, peku ribu na žaru, mese neke loptice od brašna (fu-fu), deca trče, slinava i prekrivena peskom, ljudi kuliraju, zabole ih za politiku i ko je na vlasti, reka Kongo puna ribe, imaće se šta za jelo. Inače retko navraćaju belci tu pa je bilo vriske od strane jedne bebice kada joj je prišla jedna koleginica (inače plavuša)i htela da je uzme u krilo zbog fotografisanja. Sve u svemu, zanimljiv dan koji je prošao veoma brzo i zanimljivo, još trideset i koji dan i eto mene u majci Srbiji.
P.S. Nameračio sam se na Canon 70D kada se vratim kući ali zateče me neprijatno iznenađenje, kod Ljube poskupeo za 60 eura, verovatno zahvaljujući odnosu dolar-euro.Moraću da rezervišem jedan da ne ode preko hiljadarke.
@Desha  Nije dobio noge, prodah ga jednom bratu, grku sa kojim se družimo. Odličan je Nikon d7000 ali pošto sam otac dvoje malih klinaca mislim da će mi više značiti video mogućnosti Canona 70D. Kvalitet fotki je tu negde (možda bolji ISO kod 70D).

Van mreže st.bluesman

  • Junior
  • *
  • Poruke: 28
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Ulice Kinšase
« Odgovor #25 poslato: April 09, 2015, 10:19:43 posle podne »
Posle kiše. Sada je inače kišna sezona, obična pada na dva tri dana po sat dva.

Van mreže oldtimer

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3050
  • Pol: Muškarac
  • Oldtimer
    • Pogledaj profil
Odg: Ulice Kinšase
« Odgovor #26 poslato: April 21, 2015, 08:39:31 pre podne »
Bluesman biće dovoljno ako kažem da uvek požurim i pogledam da li si postavio nešto novo. Lepe fotografije, svaka za sebe ima priču, i sve su nekako u zoni tužnog.. I uvek pomislim, jadna ta Afrika, eto ima neko ko je gori od nas. Ili kako kaže izreka...uvek ima gore.