Autor Tema: Potrebna pomoc  (Pročitano 5179 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Milos

  • Junior
  • *
  • Poruke: 11
    • Pogledaj profil
Potrebna pomoc
« poslato: Februar 06, 2015, 05:38:35 posle podne »
Pozdrav za sve sa foruma!

Posle nekog vremena (necu reci duzeg) odlucio sam da prodam canon 550d 18-135mm. Sve mi vise stoji dslr i skuplja prasinu zbog posla a ne bavim se profesionalno fotografijom tj ne zivim od toga i ne prodajem fotke.Odluka je pala na neki mali aparat koji cu moci da nosim svaki dan,da mi sluzi i turisticki kada idem na more i da pri tome da imam manualna podesavanja i mogucnost da pravim pristojne slike :)

Uzi izbor:
1)Panasonic DMC-LX7
2)Canon s120
3)Sony Cybershot DSC-RX100

Zanima me da li je neko imao iskustva sa ovom aparatima i mozda neko ima bolji predlog! :)

Van mreže Саша

  • Junior
  • *
  • Poruke: 27
    • Pogledaj profil
Odg: Potrebna pomoc
« Odgovor #1 poslato: Februar 06, 2015, 06:07:01 posle podne »
Панасоник де ем це ел еф 1

Panasonic dmc-lf1

Van mreže Milos

  • Junior
  • *
  • Poruke: 11
    • Pogledaj profil
Odg: Potrebna pomoc
« Odgovor #2 poslato: Februar 06, 2015, 06:33:33 posle podne »
zbog cega Pan lf1? koliko vidim sve je bolje na Sony-u rx100 (otvor blende,veci senzor itd ) osim sto Pan ima veci raspon objektiva.Da napomenem da mi je bitan samo kvalitet fotografije..video me ne zanima.

Van mreže cronnin

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4109
    • Pogledaj profil
Odg: Potrebna pomoc
« Odgovor #3 poslato: Februar 06, 2015, 08:40:27 posle podne »
Daj bre Saša šta se zezaš sa ćirilicom :)
"Yes, I'd like to send this letter to the Prussian consulate in Siam by aeromail. Am I too late for the 4:30 autogyro?"  Canon 550D

Van mreže marelli

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 309
    • Pogledaj profil
Odg: Potrebna pomoc
« Odgovor #4 poslato: Februar 07, 2015, 01:41:08 pre podne »
da mene pitas, uzo bi Sonita ...
Nikon D3100
Nikon D7000
Samsung NX1000
Canon PowerShot G15

Van mreže Milos

  • Junior
  • *
  • Poruke: 11
    • Pogledaj profil
Odg: Potrebna pomoc
« Odgovor #5 poslato: Februar 07, 2015, 08:17:15 pre podne »
Po specifikaciji trebalo bi da Sony pravi najbolje slike ali ne znam da li je to u praksi tako,gledao sam na flickr-u slike i stvarno to odlicno izgleda za dzepni aparat.Mada i Panasonic lx-7 mi deluje da pravi odlicne slike i pritom ima otvor blende f1.4 sto ima svojih prednosti.Mislio sam da je ovde neko testirao ove aparate i da moze da mi pomogne tj da mi kaze da li je opravdano dati koji din vise za Sony u odnosu na Pan ili ne.

Van mreže Zoran Rodic

  • Blogger
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 5061
  • Pol: Muškarac
    • zrodic
    • Pogledaj profil
Odg: Potrebna pomoc
« Odgovor #6 poslato: Februar 07, 2015, 11:15:54 pre podne »
Ja bih se odlucio za Canon S120. Jeftiniji je od pomenuta dva, a ako vec silazis sa dSLR u svet kompakta, mislim da neces primetiti razliku u velicini senzora koja ide u prilog Sony RX 100, ali verujem da hoces primetiti pocetnih 24mm kod S120 u odnosu na 28mm kod Sonija. Oba imaju blendu f1.8, tako da to nije problem... a Canona mozes poterati na ISO 80. Izdrzljivost baterije je na strani Sonija.
Sto se tice ergonomije, iluzorno je pricati o tome na tako malim aparatima. ‘’Flipbac camera grip’’ je nesto sto bih kupio u oba slucaja.

Sto se tice kvaliteta fotografija, ponavljam to uvek... zaista se ne secam kada sam video krs senzor i los izlazni rezultat. Lose fotografije uglavnom izlaze onda kada je fotografija stresena ili fotograf nije znao maksimalno da iskoristi aparat. Tako da, nemoj da razmisljas na tu temu... ako se zaletis na 100% kropove, neces nigde stici.

Uglavnom, S120 je apsolutni best baj.

EDIT
Baci oko na fotografije koje sam pravio S100 u flickr albumu. Fotografije napolju, i po danu jos lakse pravis.
« Poslednja izmena: Februar 07, 2015, 11:21:14 pre podne od strane Zoran Rodic »
''Ne moze da svane pre zore''

Van mreže Саша

  • Junior
  • *
  • Poruke: 27
    • Pogledaj profil
Odg: Potrebna pomoc
« Odgovor #7 poslato: Februar 08, 2015, 11:00:23 pre podne »
Panasonic dmc-lf1

Зато што је мали за џеп, и цена му је сада приступачна. Јесте да му је лећа спорија на 7х зум. Тај апарат је добар за аматерске сврхе у уобичајеним светлосним условима. Породицу можете сликати лепо код куће, што је пре био проблем са слабијим освељењима, чим мало падне мрак појави се зрнатост слике. Није добар за портретирање ако се неко превише креће, али ако чланове породице лепо поредате и кажете да се смире онда се могу лепо усликати.  ;)

Пробао сам у радњи у слабијим светлсоним условима и dmc-lf1 и dmc-lx7, оба на аутоматском режиму и изабрао сам dmc-lf1 јер је се бољи показао; што није за веровати. А и мањих је димензија.

сони ер икс [ sony rx ] нисам купио јер споро пали, и не осећам да је то машина с којом би ја хтео да радим, а и коштао је више. Иако морам призанти да ми се свиђа стил фотографија на сонију, што се среће код скупљих системских апарата. Али цена је била пресудна.

кенон ес сто двадесет [ canon s120 ] - сам препоручивао, јер изгледа да је то солидна машиница, у овој радњи "pcfoto", цена је била приступачна у то време. Не радим за "pcfoto" већ кад имају овај форум нек и они нешто и зараде.

ово све пишем из позиције обичног веселог корисника и љубитеља наивне фотографије који је тражио апарат за удобан рад, а да при том не оде у стечај, и да му фотографија, буде удобан хоби, а не оптрећење.


Van mreže Milos

  • Junior
  • *
  • Poruke: 11
    • Pogledaj profil
Odg: Potrebna pomoc
« Odgovor #8 poslato: Februar 08, 2015, 12:08:51 posle podne »
Hvala vam puno! :) na kraju cu da odem do radnje gde imaju izlozene pomenute modele pa da ih iscackam i odlucim koji mi najvise lezi :) Zorane pogledao sam vase fotografije sa s100 i stvarno su pristojne i upotrebljive,kapiram da s120 ima za nijansu manje suma na vecim iso vrednostima.

Van mreže smarko

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 933
    • Pogledaj profil
Odg: Potrebna pomoc
« Odgovor #9 poslato: Februar 08, 2015, 01:58:55 posle podne »
Probao sam Canon s110 i Sony RX100 i meni se cini da Sony ima dosta bolji izlazni rezultat, narocito na high iso. Nisam ih drzao jedan pored drugog da bih mogao da direktno uporedim, tako da stvarno pricam po secanju. S druge strane, 24mm(s120) vs 28mm(rx100) je stvarno opipljiva razlika.

Van mreže cronnin

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4109
    • Pogledaj profil
Odg: Potrebna pomoc
« Odgovor #10 poslato: Februar 08, 2015, 03:15:21 posle podne »
Smarko, to što pričaš ima logike jer Sony ima mnogo veći senzor. Rodiću šum više nije problem i on više voli 4mm dodatne širine. Vidim da su na RX100 III dali 24 mm ali je zato cena duplo veća, a i skratili su ga na 70mm.
"Yes, I'd like to send this letter to the Prussian consulate in Siam by aeromail. Am I too late for the 4:30 autogyro?"  Canon 550D

Van mreže Zoran Rodic

  • Blogger
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 5061
  • Pol: Muškarac
    • zrodic
    • Pogledaj profil
Odg: Potrebna pomoc
« Odgovor #11 poslato: Februar 08, 2015, 03:42:04 posle podne »
Pa znas kako, ja se ne secam da sam preso IKADA iso 3200 ili 6400 u realnom radu. Radi nekog testiranja da, ali cisto sumnjam da neko tumara po pecinama sa kompaktom o gruva 12.800 :)
To,  i ono izvlacenje stotina blendi :) iz raw fajla. Ljudi uglavnom naprave sliku i malo pecnu ponesto u PS... i to je to.

Ali hajde, to je moje misljenje... ja sam u poslednje vreme poceo vise da obracam paznju na jos ponesto, posto se pokazalo da ume tu da zapne. Senzor i ISO me nisu zeznuli... ne secam se.
''Ne moze da svane pre zore''