Autor Tema: Meike MK-C-UP ili MP-E65 za siromasne  (Pročitano 6826 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže DeVil

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1673
  • Pol: Muškarac
    • devil_macro
    • Pogledaj profil
Meike MK-C-UP ili MP-E65 za siromasne
« poslato: Februar 04, 2015, 02:17:54 posle podne »
Nisam siguran da li je ovo pravi podforum za ovo pa neka moderatori premeste ako ima potrebe.



Meike MK-C-UP predstavlja idealno resenje za one koji bi da za male novce kupe makro opremu kojom se dobijaju veeelika uvecanja (otprilike kao cuveni MP-E65).



Meike MK-C-UP je ustvari AF tuba (Auto Focus Macro Extension Tube) sto i nije nista novo jer danas manje vise svi ljubitelji makrofotografije koriste AF tube odn. tube kod kojih postoji komunikacija izmedju tela i objektiva pa je moguce fokusiranje i menjanje otvora blende bez skidanja tuba. Ono sto ovu stvarcicu cini izuzetnom je sto moze da se koristi i kao  lens reversal adapter, odn. pomocu njega mozemo naopako montirati objektiv (cime se kao sto se vec zna dobijaju bas velika uvecanja) i da pored toga zadrzimo komunikaciju izmedju tela i objektiva! Do sada nisam imao prilike da vidim neki adapter kojim se moze naopako montirati objektiv i da se pored toga moze na telu menjati otvor blende. Iz iskustava ljudi koji su probali ovo cudo najbolje se pokazao zum objektiv 18-55. Ono sto je mana je da je Meike MK-C-UP Auto Macro Extension Tube AF Reverse Adapter predvidjen samo za Canon sisteme. Bar ja jos nisam na netu nasao za Nikon sistem, a bas bi nikondzijama trebalo nesto poput MP-E65.
Ono sto je dobro je niska cena od oko 60 dolara   http://www.aliexpress.com/item/Meike-MK-C-...2034907733.html
Vise o ovom proizvodu i iskustvu kolege @Lord V mozete ovde procitati https://www.flickr.com/groups/macroviewers/...57650033598459/

Van mreže neo

  • Moderator
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 2890
  • Pol: Muškarac
    • 15250692@N05
    • Pogledaj profil
Odg: Meike MK-C-UP ili MP-E65 za siromasne
« Odgovor #1 poslato: Februar 04, 2015, 03:04:28 posle podne »
Ovo deluje baš zanimljivo  :)

Van mreže arhi

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1798
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • mysql.rs
Odg: Meike MK-C-UP ili MP-E65 za siromasne
« Odgovor #2 poslato: Februar 04, 2015, 03:26:24 posle podne »
uh kakav fenseraj :D
btw jel ima negde neki link sa ovim "forama", ja npr imam ove produzetke i imam adapter da mogu da nasrafim objektiv na aparat naopacke ali jos uvek nisam skontao kako to tacno da koristim ... a par puta mi je bas trebalo ..
5DMK4, 5DMK3, M2, ...
--
koja ti je marka tog šporeta baš pravi dobru klopu

Van mreže DeVil

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1673
  • Pol: Muškarac
    • devil_macro
    • Pogledaj profil
Odg: Meike MK-C-UP ili MP-E65 za siromasne
« Odgovor #3 poslato: Februar 04, 2015, 08:54:52 posle podne »
Ovako to izgleda kada se namontira



Van mreže DeVil

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1673
  • Pol: Muškarac
    • devil_macro
    • Pogledaj profil
Odg: Meike MK-C-UP ili MP-E65 za siromasne
« Odgovor #4 poslato: Februar 04, 2015, 09:00:43 posle podne »
@arhi, po netu imas razne tutorijale, samo proguglaj. Evo jednog http://digital-photography-school.com/reverse-lens-macro-close-up-photography-lesson-3/

Van mreže DeVil

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1673
  • Pol: Muškarac
    • devil_macro
    • Pogledaj profil
Odg: Meike MK-C-UP ili MP-E65 za siromasne
« Odgovor #5 poslato: Februar 04, 2015, 09:26:33 posle podne »
Ovde imate test sa lenjirom tako da se vidi koliko je uvecanje http://www.fredmiranda.com/forum/topic/1343576
Naravno, kvalitet fotke zavisi od kvaliteta objektiva. Postoji sansa da izadje model i za Nikona jer je ovo tek prvi model koji je nedavno izasao.

Van mreže cronnin

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4109
    • Pogledaj profil
Odg: Meike MK-C-UP ili MP-E65 za siromasne
« Odgovor #6 poslato: Februar 04, 2015, 09:49:15 posle podne »
Kako je ovo ušrafljeno u telo, preko navoja za filter?
"Yes, I'd like to send this letter to the Prussian consulate in Siam by aeromail. Am I too late for the 4:30 autogyro?"  Canon 550D

Van mreže arhi

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1798
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • mysql.rs
Odg: Meike MK-C-UP ili MP-E65 za siromasne
« Odgovor #7 poslato: Februar 04, 2015, 10:27:31 posle podne »
@devil, guglah nego nisam znao vise ni sta da koristim kao kljucne reci ... ovo mi je dovoljno :D
5DMK4, 5DMK3, M2, ...
--
koja ti je marka tog šporeta baš pravi dobru klopu

Van mreže DeVil

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1673
  • Pol: Muškarac
    • devil_macro
    • Pogledaj profil
Odg: Meike MK-C-UP ili MP-E65 za siromasne
« Odgovor #8 poslato: Februar 04, 2015, 10:36:26 posle podne »
@cronnin, da preko tog navoja. U kompletu se dobijaju i prstenovi razlicite milimetraze za razlicite objektive.
Dva linka iz prvog posta ne rade pa ih ovde ponavljam
https://www.flickr.com/groups/macroviewers/discuss/72157650033598459/
http://www.aliexpress.com/item/Meike-MK-C-UP-Auto-Macro-Extension-Tube-AF-Reverse-Adapter-For-Canon-Camera/2034907733.html

Van mreže cronnin

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4109
    • Pogledaj profil
Odg: Meike MK-C-UP ili MP-E65 za siromasne
« Odgovor #9 poslato: Februar 04, 2015, 10:42:57 posle podne »
Kapiram. Nikad mi nije palo na pamet da su ti navoji toliko jaki da izdrže svu ovu težinu.
"Yes, I'd like to send this letter to the Prussian consulate in Siam by aeromail. Am I too late for the 4:30 autogyro?"  Canon 550D

Van mreže arhi

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1798
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • mysql.rs
Odg: Meike MK-C-UP ili MP-E65 za siromasne
« Odgovor #10 poslato: Februar 04, 2015, 11:43:57 posle podne »
ja narucio pa cu pisem kad stignu kako rade .. meni to treba za slikanje raznih "gresaka" pa pcb-u .. cesto koristim ove moje mikroskope ali nekad je makro bolje resenje posto su mikroskopi sa bas malo pixela :(

Kapiram. Nikad mi nije palo na pamet da su ti navoji toliko jaki da izdrže svu ovu težinu.

taj prvi objektiv je zakacen "normalno" tu je coupler ring koji drzi samo onu malu pedeseticu

inace ja imam taj inverzni i drzi lepo mada ja nikad nesto nemam m00da da ga pustim da nosi svu tezinu nego ga uvek pridrzavam rukom, ali mi i taj inverzni i ovi distanceri koje imam potpuno ne rade posao zato sto mi ostane objektiv zalokovan na previse otvorenoj blendi i dof mi bude pola mikrona :( ... a meni je fora posto slikam sve 100% staticno, mogu da narokam kilowat svetla ako treba i stavim malu blendu da dobijem veliki dof i stavim dugu expoziciju i do jaja .. jos sad kad je stigao ovaj manfroto to bi trebalo da sljaka super (jos nisam probao) a imam i onaj macro track za stacking koji do sada isto nisam mogao da koristim jer mi stari stalci kad to sve montiram ljuljaju kao da sam na brodu :( ...

jedva cekam da stigne ovo pa da saljem "vama uzasno dosadne" a meni mega korisne slike :D
5DMK4, 5DMK3, M2, ...
--
koja ti je marka tog šporeta baš pravi dobru klopu

Van mreže arhi

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1798
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • mysql.rs
Odg: Meike MK-C-UP ili MP-E65 za siromasne
« Odgovor #11 poslato: Februar 25, 2015, 09:27:33 pre podne »
jeeeeeeee stiglo, 500din carina i troskovi carinjenja i pdv
5DMK4, 5DMK3, M2, ...
--
koja ti je marka tog šporeta baš pravi dobru klopu

Van mreže Fibonacci

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 767
  • Pol: Muškarac
    • 130430046@N02
    • Pogledaj profil
Odg: Meike MK-C-UP ili MP-E65 za siromasne
« Odgovor #12 poslato: Februar 25, 2015, 12:29:02 posle podne »
- i?
:)
d750  d7k  gh4  F55  Nikkor 35 1.8  Nikkor 85 1.8  Tamron 17-50 2.8  Tamron 70-200 2.8 G2  sb700 Helios 44m

Van mreže StORM48

  • ... - --- .-. -- ....- ---..
  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 3712
  • ● ● ● ● ● ● ● ● ● ●
    • StORM48_
    • Pogledaj profil
    • StORM48 flickr gallery
Odg: Meike MK-C-UP ili MP-E65 za siromasne
« Odgovor #13 poslato: Februar 25, 2015, 01:58:56 posle podne »
Kapiram. Nikad mi nije palo na pamet da su ti navoji toliko jaki da izdrže svu ovu težinu.
Fizički da drže, to sigurno mogu. Navoji mogu da izdrže mnogo, mnogo više nego što je ijedan objektiv težak.

MEĐUTIM, u ovom konkretnom slučaju (50-ica 1.4 na 85-icu 1.8), slaba tačka je prednji element 50-ice, koji će 100% da izazove crkavanje USM motora, jer ga opterećuje radijalno.

Što će reći, bolje je koristiti što lakše objektive koji će da vise ovako - ne zbog navoja, nego zbog objektiva. Ili koristiti objektive koji imaju IF, pa je navoj na glavnom kućištu objektiva, a ne na pomičnom cilindru.

BTW, tek sad videh ovu temu... a drug Arhi već i pazario. :D
Sad ne znam jesam li ja spor ili je on mnogo najbrži? :D

Zanimljiva stvar. :)


Pozdrav

Van mreže arhi

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1798
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • mysql.rs
Odg: Meike MK-C-UP ili MP-E65 za siromasne
« Odgovor #14 poslato: Februar 25, 2015, 07:12:34 posle podne »
- i?
:)

lepo izgleda kutija, stoji na stolu, pa ako budem imao malo vremena za vikend probacu pa dizem slicke .. za sada, kao sto rekoh, lepo izgleda :D

BTW, tek sad videh ovu temu... a drug Arhi već i pazario. :D
Sad ne znam jesam li ja spor ili je on mnogo najbrži? :D

mislim da ima veze sa tim da ja pratim samo par tema na forumu a ti pratis sve ... a pazario sam odma cim sam video link posto trazim tako nesto vec duze vreme .. kao sto rekoh imam vec prsten za obrtanje i imam ono prstenje za odmacinjanje objektiva ali sve je bez produzavanja signala i kao takvo prilicno beskorisno :( tako da kapiram da cu sad sa ovim imati malo upotrebljiviju pricu, videcemo, meni to sluzi realno umesto mikroskopa da gledam/dokumentujem neke kvarove na elektronici, neka ponasanja kod 3 printa, da vidim lepo preklapanja, podvlacenja i slicno, doduse dobavio sam kameru za mikroskop tako da koristim nju vec neko vreme ali kapiram da ovo moze da bude zanimljivo a nisu bile neke pare pa kliknuh odma da kupim :)

EDIT: evo skljocnuh 3 slike, raw dostupan ovde: http://elco.crsndoo.com/files/MKCUP-test1.zip
moj zakljucak - RADI, e sad sve dalje kad bude vremena, kao sto rekoh ja ne radim umetnicki foto, ne slikam bube i slicno :)
« Poslednja izmena: Februar 25, 2015, 07:57:16 posle podne od strane arhi »
5DMK4, 5DMK3, M2, ...
--
koja ti je marka tog šporeta baš pravi dobru klopu