Autor Tema: fenomen "flejma", ucestali dzumbusi i prepirke - predlozi kako ih prevazici -  (Pročitano 28545 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže neo

  • Moderator
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 2890
  • Pol: Muškarac
    • 15250692@N05
    • Pogledaj profil
Odg: fenomen "flejma", ucestali dzumbusi i prepirke - predlozi kako ih prevazici -
« Odgovor #20 poslato: Februar 01, 2015, 06:30:36 posle podne »
@Serb,
čemu sada tvoja emotivna  reakcija.Ja tebe nigde ne vidim u celoj ovoj priči,a siguran sam da Zoranu i Duletu ne trebaju advokati da bi rešili neke svoje nesuglasice.Priča o tome ko ima veći ili manji doprinos,zasluge ...je bez ikakvog značaja.

Van mreže Argon

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 2687
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: fenomen "flejma", ucestali dzumbusi i prepirke - predlozi kako ih prevazici -
« Odgovor #21 poslato: Februar 01, 2015, 06:34:02 posle podne »
Da odgovorim stihom kad vec ni jedne fotografije nemam...  :-\


 "...ako svi ostarite ni ja necu imati s kim ostati mlad...al' bice ipak da ste Vi u pravu."    :)  Arsen Dedic
Sony a6400  Samyang AF 12mm f2 , Sony 16-50 f3.5-5.6 , Sony 85 f1.8

Van mreže Panchester

  • Član
  • **
  • Poruke: 201
    • Pogledaj profil
Odg: fenomen "flejma", ucestali dzumbusi i prepirke - predlozi kako ih prevazici -
« Odgovor #22 poslato: Februar 01, 2015, 06:36:42 posle podne »
Sa pozicije redovnog "citaca" mogu samo da glasno pomenem da je resenja problema samo u sposobnosti pojedinca da sagleda siru sliku.
U svim ovim raspravama, pre svega, moglo je da se procita dosta pametnih stvari iz kojih je moglo nesto da se nauci.
Za sebe mogu da kazem da cu prestati da posecijem ovaj forum kada postane dosadan i kada vise ne budem mogao nista da naucim.
I Duxova i Alex-ova energija i znanje su potrebni jednom ovakvom forumu.
A za "team building" uvek postoji sansa u kafani, jelte ;) Nebrojeno puta sam se iznenadio koliko gresim u proceni zamisljajuci lik iza nick-a, kada mi se ukaze prilika da osobu upoznam uzivo.

Van mreže neo

  • Moderator
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 2890
  • Pol: Muškarac
    • 15250692@N05
    • Pogledaj profil
Odg: fenomen "flejma", ucestali dzumbusi i prepirke - predlozi kako ih prevazici -
« Odgovor #23 poslato: Februar 01, 2015, 06:41:04 posle podne »
 >:D malo šale.Ništa lično,naravno ;)
« Poslednja izmena: Februar 01, 2015, 06:45:43 posle podne od strane neo »

Van mreže Serb

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2444
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: fenomen "flejma", ucestali dzumbusi i prepirke - predlozi kako ih prevazici -
« Odgovor #24 poslato: Februar 01, 2015, 06:45:44 posle podne »
Ovo nije emotivna reakcija, niti sam duxov advokat..Samo kazem da kritika veze sa ovim problemom nema...Problem nije nastao oko kritike...Isto bi pisao da si ti, argon, zoki ili neko treci upitanju... To koliko je znacaj nekog clana na forumu tebi nije bitno meni jeste, pa valjda mogu da kazem svoje misljenje, o ovoj ili bilo kojoj situaciji? Da sam napisao bravo zoki ne znaju da prime kritiku verovatno bi dobio odobrenje? Ja stvari vidim malo drugacije i iznosim svoj stav...Uskoro i ja postajem trol ;)

Van mreže neo

  • Moderator
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 2890
  • Pol: Muškarac
    • 15250692@N05
    • Pogledaj profil
Odg: fenomen "flejma", ucestali dzumbusi i prepirke - predlozi kako ih prevazici -
« Odgovor #25 poslato: Februar 01, 2015, 06:55:06 posle podne »
Moj post je bio dobronameran  ;)

Van mreže StORM48

  • ... - --- .-. -- ....- ---..
  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 3712
  • ● ● ● ● ● ● ● ● ● ●
    • StORM48_
    • Pogledaj profil
    • StORM48 flickr gallery
Odg: fenomen "flejma", ucestali dzumbusi i prepirke - predlozi kako ih prevazici -
« Odgovor #26 poslato: Februar 01, 2015, 06:55:10 posle podne »
Ne bih ni ja da nastupim sa pozicije nečijeg advokata, ali nemojmo zaboraviti da je forum danas ovo što jeste, jednim velikim delom upravo zahvaljujući Zoranu.

Sve što je potrebno je manje ličnog u postovima i više obraćanja pažnje na to ko je šta ranije pisao, da ne bi ispalo da se varnice prave zbog nečega što NIJE pisano. Već sam napomenio to u prethodnih par postova na obe teme, pa da ne ponavljam.

I ne, ne bi dobio odobrenje da si napisao "bravo Zoki", jer ovo nije navijanje "za i protiv" nekoga, nego pokušaj smirivanja atmosfere.

Ako ćemo pošteno, značaj članova se ne meri samo pisanjem... meni su recimo najznačajniji članovi koji učestvuju fotografijom na, pazi sad - fotografskom forumu. S te strane sam i ja drastično utanjio, jer iako imam brdo okačenih fotografija, u poslednjih par godina je to simbolična cifra i to je činjenica. Bez obzira što ja naškrabam ovde tonu teksta svake godine, sebe ne smatram ni blizu korisnim članom kao što su neki koji manje pričaju, a više rade. Nema potrebe da korisnost članova merimo na kantar i određujemo se po tome ko nam je više drag.

Pozdrav

Van mreže arhi

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1798
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • mysql.rs
Odg: fenomen "flejma", ucestali dzumbusi i prepirke - predlozi kako ih prevazici -
« Odgovor #27 poslato: Februar 02, 2015, 05:26:33 pre podne »
a kritiku zadrzim za sebe.
evo sve moje fotke (posebno one sto nisu na forumu sto mozes samo ti da vidis) kritikuj max, meni ce mnogo da znaci :D

@cronnin naravno da ce da ga napusi kad je rekao da je X bolje od Y :D :D :D

elem, sad ozbiljno, kao ne-fotograf, meni su svi flejmovi do trenutka dok se ne napada neko licno / neko ne vredja, EXTRA KORISNI...
1. korisni su za forum ako isti zivi od reklama zato sto je to "vise teksta", "vise teksta" pogotovu novog privlaci pretrazivace, vise teksta/strana + bolje indexirane strane -> veci revenue od google adds i slicnih servisa
2. korisni su za citaoca zato sto se tu (izmedju nekog smeca) nadje brdo argumenata i jedne i druge strane i ko ume da upali mozak moze da ignorise pisane zakljucke i na osnovu argumenata donese svoje

osim sto tezina foruma trazi jaci server (ljuba je to za sada super resio tako da koliko vidim ovaj postojeci hosting moze jos mnooogo postova da izdrzi) ne vidim nikakav problem u flejmu dokle god se postuju osnovna nacela kulture ponasanja na doticnom (nema vredjanja)
5DMK4, 5DMK3, M2, ...
--
koja ti je marka tog šporeta baš pravi dobru klopu

Van mreže Tviti

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3840
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: fenomen "flejma", ucestali dzumbusi i prepirke - predlozi kako ih prevazici -
« Odgovor #28 poslato: Februar 02, 2015, 11:25:13 pre podne »
Pratim ovu temu od pocetka, da kazem i ja koju....duze vremena sam na ovom fotoforumu i uvijek sam tvrdio svima da je ovo najbolji fotoforum u EX Jugoslaviji!. Neke forumase sam i uputio da se registruju, a mnogima pricam kako je ovo jedini fotoforum na kojem su super raja, da hoce svi pomoci koliko ko zna.Meni su mnogi pomogli savjetima, pri izboru tijela aparata, objektiva, kompakta, pri kadriranju fotografije.....i zahvalan sam im na tome.Ono sto bih ja uveo je da moderatori "pod obavezno"(nesto kao kako stavljati fotografije u kojoj rezoluciji!) napisu kako davati drugome konstruktivne kritike-ovdje mislim prvenstveno na fotografije od clanova.....jer ima tako novopridoslih fotografa koji ne znaju komunicirati sa drugim forumasima, ne znaju dati pravu kritiku od koje se moze i nauciti nesto.To ja zovem dobronamjerna konstruktivna kritika! Medjutim nije kritika ako neko postavi svoju fotku i neko mu kaze;Idi ubij se, kakav ti fotograf, promijeni svoje zanimanje....to nije kritika...to je podj....anje.Treba ostati u krugu davanja kritike na fotografije ali u normalnom tonu, bez arogancije, da stvarno pomognemo covjeku/zeni da napreduje...Imali smo slucaj Zvezdarke..... koja nikako nije mogla prihvatiti dobronamjernu kritiku, uvijek se ljutila na stvarno dobre kritike, sta bi trebala ispraviti u svojim fotografijama....Takvim ljudima na zalost-nema pomoci, jer oni sami sa sobom nisu rascistili da nisu svi zloće, da ima stvarno dobrih i iskusnih ljudi koji hoce pomoci!Na kraju je otisla....meni je zao sto je otisla i sto je nismo uspjeli ubijediti da ona nije u pravu, jer se nekako osjecam da smo mi zakazali, da nismo uspjeli da je naucimo kako fotografisati pravilno.Al, dobro, zivot tece dalje, poenta svega je da treba spustiti loptu na zemlju, saslusati drugoga, mozda se i ne budemo slozili sa njegovim konstatacijama, ali to trebamo na fin, civilizovan nacim da kazemo/napišemo. ;)
Canon 6D Mark II, Canon 24-105mm f4 L, Canon 135mm f2 L, Canon 70-200mm f4 L, Canon 17-40mm f4 L

Van mreže Zoran Rodic

  • Blogger
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 5061
  • Pol: Muškarac
    • zrodic
    • Pogledaj profil
Odg: fenomen "flejma", ucestali dzumbusi i prepirke - predlozi kako ih prevazici -
« Odgovor #29 poslato: Februar 02, 2015, 11:39:23 pre podne »
... Medjutim nije kritika ako neko postavi svoju fotku i neko mu kaze;Idi ubij se, kakav ti fotograf, promijeni svoje zanimanje....to nije kritika...to je podj....anje.Treba ostati u krugu davanja kritike na fotografije ali u normalnom tonu, bez arogancije, da stvarno pomognemo covjeku/zeni da napreduje...

Pa evo, proceni kakva je kritika. Upravo je ovo bila prelomna tacka da prekinem sa seciranjem tudjih fotografija.
http://pcfoto.biz/digitalnifotoaparati/studio/stockeri-hajde-da-se-prebrojimo/msg67412/#msg67412

Covek se posle ovoga naljutio i otisao.
''Ne moze da svane pre zore''

Van mreže Tviti

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3840
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: fenomen "flejma", ucestali dzumbusi i prepirke - predlozi kako ih prevazici -
« Odgovor #30 poslato: Februar 02, 2015, 11:45:10 pre podne »
Da, vidim da se covjek naljutio..... :(.Bez razloga! :(
Canon 6D Mark II, Canon 24-105mm f4 L, Canon 135mm f2 L, Canon 70-200mm f4 L, Canon 17-40mm f4 L

Van mreže smarko

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 933
    • Pogledaj profil
Odg: fenomen "flejma", ucestali dzumbusi i prepirke - predlozi kako ih prevazici -
« Odgovor #31 poslato: Februar 02, 2015, 11:57:44 pre podne »
Ne razumem logiku Zorane. Ogromnoj vecini forumasa fali ta vrste kritike i veoma je zahvalna. Zbog jedne usijane glave, ti lisavas sve ostale tvojih kritika, koje su uvek "spot on". Neprocenjive su vrednosti za pocetnike, govorim iz licnog iskustva. Sta vecinu briga za jednu usijanu glavu koja ce da lupi jos sto puta onom stvari u ledinu i sto ce ceo zivot da krivi druge za neuspehe. Njegov problem. On bi otisao i sutra. Ko ne ume to da svari, nije ni neko za kim cemo plakati.
Kad sam pocinjao, poslao sam par fotki i na par drugih foruma. Kvalitet kritike i saveta koji sam dobio ovde je iskljucivi razlog zasto sam ostao i zasto sad nisam na nekom drugom mestu.

Van mreže dalibort82

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4416
  • Pol: Muškarac
  • Dalibor Tomić
    • dalibort82
    • Pogledaj profil
Odg: fenomen "flejma", ucestali dzumbusi i prepirke - predlozi kako ih prevazici -
« Odgovor #32 poslato: Februar 02, 2015, 01:25:29 posle podne »
Ja to potpuno razumem, jer sam takav bio i ja u pocetku, ljutio se i durio na bilo kakve kritike. A to je upravo zbog vlastitog NE znanja u to vreme.

Jer covek ne moze biti svestan svog NE znanja pa se i time vodi tako. I onda mu tesko padaju kritike. Ali ima malo i do personalnog karaktera. Ko je kakav covek :D
“I don't trust words. I trust pictures.” ― Gilles Peress

Van mreže smarko

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 933
    • Pogledaj profil
Odg: fenomen "flejma", ucestali dzumbusi i prepirke - predlozi kako ih prevazici -
« Odgovor #33 poslato: Februar 02, 2015, 02:03:56 posle podne »
Nije se rodio taj koji nema neku dozu sujete. Razlicito se ljudi nose sa tim, neko je svesniji i zreliji, pa uvidi da je napravio gresku i da steti samo sebi i prizna gresku. Dosta govori i o iskustvu i zrelosti osobe.

Meni licno nije jasna ta arogancija da neko misli da je toliko pametniji i talentovaniji od drugih, pa se maltene rodio naucen :)

Da vidimo Dalibore kako vladas sujetom u ovom trenutku :)

"Neznanje" je imenica, a ne glagol, tako da "ne" nije odvojeno od ostatka reci. Sorry za ovo, ali bas mi bode oci :D
« Poslednja izmena: Februar 02, 2015, 02:12:08 posle podne od strane smarko »

Van mreže dalibort82

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4416
  • Pol: Muškarac
  • Dalibor Tomić
    • dalibort82
    • Pogledaj profil
Odg: fenomen "flejma", ucestali dzumbusi i prepirke - predlozi kako ih prevazici -
« Odgovor #34 poslato: Februar 02, 2015, 02:11:58 posle podne »
@smarko :D znam, namerno sam naglasio bas iz tih razloga koji si naveo
“I don't trust words. I trust pictures.” ― Gilles Peress

Van mreže smarko

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 933
    • Pogledaj profil
Odg: fenomen "flejma", ucestali dzumbusi i prepirke - predlozi kako ih prevazici -
« Odgovor #35 poslato: Februar 02, 2015, 02:12:55 posle podne »
Ok :)

Mada, lupio sam i ja, nije pridev nego imenica :D

Van mreže Asko

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 288
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: fenomen "flejma", ucestali dzumbusi i prepirke - predlozi kako ih prevazici -
« Odgovor #36 poslato: Februar 02, 2015, 05:49:51 posle podne »
Meni licno mnogo bi dobrodosle kritike :) zato Zoki slobodno :). Moze coveku da prijaju ili ne prijaju,ali one mnogo vise znace od pohvala ako nesto nije tako ili od cutanja ;) .   

Van mreže pericha

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2068
  • Pol: Muškarac
  • Imam problem za svako rešenje ;)
    • Pogledaj profil
Odg: fenomen "flejma", ucestali dzumbusi i prepirke - predlozi kako ih prevazici -
« Odgovor #37 poslato: Februar 02, 2015, 07:13:04 posle podne »
Ja to potpuno razumem, jer sam takav bio i ja u pocetku, ljutio se i durio na bilo kakve kritike. A to je upravo zbog vlastitog NE znanja u to vreme.

Jer covek ne moze biti svestan svog NE znanja pa se i time vodi tako. I onda mu tesko padaju kritike. Ali ima malo i do personalnog karaktera. Ko je kakav covek :D

E svaka ti čast na ovome. Sećam se tvojih početaka na forumu i kasnije transformacije!
Imaš od mene pivo ili dva, tri... kad se jednom sretnemo, i ne mora biti Zaječarsko ;)
Canon  EOS 500D                                         
Canon EF 35mm f/2                                      Opteka 420-800mm HD2        
Sigma 50mm F1.4 EX DG HSM                       Opteka 6.5mm f/3.5 Circular Fisheye
Sigma 10-20mm f/4-5.6 EX DC HSM               Nissin Di866 Mark II

Van mreže dalibort82

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4416
  • Pol: Muškarac
  • Dalibor Tomić
    • dalibort82
    • Pogledaj profil
fenomen "flejma", ucestali dzumbusi i prepirke - predlozi kako ih prevazici -
« Odgovor #38 poslato: Februar 02, 2015, 07:17:56 posle podne »
@pericha

Moze PilsPlus :-)
“I don't trust words. I trust pictures.” ― Gilles Peress

Van mreže Petko30

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 368
    • Pogledaj profil
Odg: fenomen "flejma", ucestali dzumbusi i prepirke - predlozi kako ih prevazici -
« Odgovor #39 poslato: Februar 02, 2015, 09:08:10 posle podne »
Prvenstveno dolazim da pročitam ono što pišu StORM, Duxx i Serb. Ali ne samo što pišu, nego su to tri člana koje kada pitaš nešto konkretno dobiješ odgovor, iskren i u domenu njihovih iskustava. I što je najvažnje, nikada nema podcenjivanja sagovornika.
Nadmenost nije kada se iskazuje vlastito znanje, ali jeste kada neko kroz ''duhovitost'' ismejava nečiji stav što je u par slučajeva ispoljeno i ja to onako po svojski nazivljem ''beogradski kaldrmaški fazoni''. I to ne može da me izbaci iz ravnoteže.
Iskreno apelujem na Serba i Duxx.a da ostanu aktivni kao i do sada i da se prevaziđu nesporazumi. Vi se skoro svi međusobno poznajete, zato mi je i čudno da možete da se odričete druženja na forumu.
Znate, ovde niko nikog nije psovao, vređao, nazvao pogrdnim imenima, svrstavao u neke ''vrste i staleže'' tako da po meni nije bilo razloga za blokade teme i ostale preduzete mere. To je moje mšljenje, prihvatam da sam greška ako admnistrator tako kaže, ili drugi ugledni forumaš...
Slobodan sam da iznesem stav da motiv dolaska novih članova nije zbog postavljanja fotografija, dođu da bi dobili odgovor na nepoznanice vezane za fotografriju i opremu.