Autor Tema: fenomen "flejma", ucestali dzumbusi i prepirke - predlozi kako ih prevazici -  (Pročitano 28544 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Na mreži Argon

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 2687
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: fenomen "flejma", ucestali dzumbusi i prepirke - predlozi kako ih prevazici -
« Odgovor #40 poslato: Februar 02, 2015, 10:18:44 posle podne »
Ja se slažem sa svim što ste rekli, i iz dana u dan to sve uglavnom tako i teče...
Ali recimo primetio sam da je kritičan momenat pojava nekog novog aparata...možeš misliti...strašno... ;D ;D
Pa eto, sve nešto mislim...možda ne bi bilo loše obratiti pažnju na sebe u te dane..  :) ..čisto da ne bude iznenadjenja. ;)

A ako smem da napravim neku malu retrospektivu rečenog,

Petko30 je po meni u pravu...
ima li logičnijeg mesta za komentar fotoopreme od foto foruma ?...Ne može se osporiti da ljude i to zanima..
Slažem i sa Arhijem, da u toj bujici postova koji se javljaju u flejmu ima mnogo toga korisnog za čuti.
Nije to tako negativna pojava bar po meni kao što se možda čini, samo treba odvojiti štetno od korisnog.

Konačno, forum ponekad zapadne u ˝klasičnu apatiju˝ koja nekad traje i danima, pa nije loše kada ga nešto razdrma makar i na ovaj način  :)

Protiv sam ˝katančenja˝ tema, inače...ne znam šta to može doneti dobro ili šta to kao može sprečiti a da se već nije desilo?

Ali zato mislim da moderator tokom rasprave može/treba upozoriti učesnike ako postuju suprotno ciljevima teme ili foruma.
Mislim, može i na pp ako je to nekom neprijatno, bitno je samo da onaj ko treba povuče ručnu dok je vreme.
Na dosta foruma koliko vidim tako rade, i uglavnom funkcioniše...

Što se ovih pak ˝kritika˝ tiče, apsolutno sam za.
U krajnjoj liniji, zasto si prijatelju postavio fotografije na forum ako ne želiš da čuješ mišljenje drugih o njoj? Da je samo hvale?...hehe, how yes no...
Mislim glupo je praviti jednu sterilnu atmosferu gde će se svi kao pravti nešto fini, a koristi nigde.
Ako je ko sujetan...neka osnuje jedan forum za sujetne pa neka hvale jedan drugog tamo dok se ne umore. ;)
...zar će neko odavde ići da im smeta.

« Poslednja izmena: Februar 02, 2015, 11:01:18 posle podne od strane Argon »
Sony a6400  Samyang AF 12mm f2 , Sony 16-50 f3.5-5.6 , Sony 85 f1.8

Van mreže Serb

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2444
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: fenomen "flejma", ucestali dzumbusi i prepirke - predlozi kako ih prevazici -
« Odgovor #41 poslato: Februar 03, 2015, 02:53:48 pre podne »
Mislim da pod hitno mora da se vrati ta kritika koja je nekad bila na ovom forumu...I naravno Zokijeva (sigurno najkonstruktivnija na forumu) mora da postoji, cak je i neophodna ...To sto se Igor naljutio , pa jbg , mogao sam i ja da se naljutim 10 puta u pocetku ali nisam, svaku kritiku ma koliko ona neugodna bila,  sam prihvatio ili bar malo razmislio o njoj...Kad sam radio neku fotku, razmisljao sam i o kritikama sa kojima se nisam slagao, sto je sigurno bar na nesvesnom nivou doprinelo poboljsanju radova.Mozda i bolje da se jedan dva clana naljute i odu a da 10 njih napreduje zbog kritike , a siguran sam da je tako...

Sto se flejma tice ne znam sta da kazem i sta da mislim...Jbg svi smo ovde odrasli ljudi, da li mora da se bijemo oko canona nikona ,olya ili neceg petkog...Mnogo me nervira ovo sto se desilo, posebno sto se desilo izmedju ljudi koje gotivima od samog mog dolaska na forum.Necu da ulazim u to ko je sta rekao , ali mislim da bez ozbira na sve nije vredno ovoga.Pa ako je ikako moguce  cujte se , dopisujte se ali resite ovo, zreli ste ljudi...
Forum bez Duxx sigurno nije isti , stock soba moze uskoro da se zatvori...Isto je i ako Zoki zavrne slavinu u drugim delovima foruma ...Po meni ste jako bitan deo foruma i forum nije isti bez vas dvojica, zato jos jednom kazem izgladite odnose.

P.S Smarko ne ispravljaj me za pravopis , kucam i gledam tastaturu kao baba tako da na kraju i ne znam sta sam napisao :D

Van mreže smarko

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 933
    • Pogledaj profil
Odg: fenomen "flejma", ucestali dzumbusi i prepirke - predlozi kako ih prevazici -
« Odgovor #42 poslato: Februar 03, 2015, 03:09:15 pre podne »
Ako kritike, svadje i flejmovi ne oteraju ljude, nema brige, ja cu da ih oteram lektorisanjem :D

Ako ista znaci, zamolio bih isto sto i Serb. Svi osecamo neku gorcinu zbog ovog sto se desilo, a verujem da vas dvojica najvise. Ako ne zbog nas kojima to nesto znaci, ajde zbog sebe da se zakopaju sekire i povuku neke reci :)

Nema potrebe za tim, jer obojica ste super ljudi. Razlike u stavovima ne bi smele dovde da dovedu... Svi mi ovde imamo razlicita misljenja, na svu srecu.
« Poslednja izmena: Februar 03, 2015, 03:11:53 pre podne od strane smarko »

Van mreže quka

  • Junior
  • *
  • Poruke: 95
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: fenomen "flejma", ucestali dzumbusi i prepirke - predlozi kako ih prevazici -
« Odgovor #43 poslato: Februar 03, 2015, 06:12:54 pre podne »
Slazem se sa ovom dvojicom drugara iznad mene:

- ODMA DA STE IZGLADILI ODNOSE BRE -

pa da nastavimo da uzivamo u ovom forumu

                      :)

Van mreže DuxX

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1455
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: fenomen "flejma", ucestali dzumbusi i prepirke - predlozi kako ih prevazici -
« Odgovor #44 poslato: Februar 03, 2015, 04:24:53 posle podne »
Pozdrav svima,
u poslednjih par dana nije me bilo na forumu ali sam pričao sa nekim drugarima odavde i shvatio da većini zapravo nije ni jasan pravi razlog zašto me nema. Da bih sprečio bilo kakve špekulacije i eventualne zamerke meni na tu temu uzeh vremena da još jednom napišem poduži post. Napisao sam sasvim dovoljno u mom postu pre nekoliko dana ali je taj post kao i cela tema po običaju nestala pa sam mišljenja da većina ljudi ne zna pravi razlog i za one koji bi želeli da znaju evo napisaću još jednom i još detaljnije pa se nadam da i ovja post neće "dobiti noge", a mislim da nema ni razloga.

Prvo od čega želim da krenem, a što ima veze sa celom pričom je razlog zašto sam svojevremeno prestao da pišem na Zoni tj. ne na Zoni kao celokupnom forumu već na  tehničkom delu tog foruma. Razlog je bio vrlo jednostavan, a to je forumska politika administratorskog tela. Taj isti razlog sam bez ikakvog dvoumljenja napisao u jednoj temi na Zoni gde sam napisao da mi smeta atmosfera koja je forum pretvorila u gradsku biblioteku. Svaka diskusija nešto vs. nešto skoro pa obavezno završavala se laganim upozorenjima i molbama da ne idemo daleko u diskusiji zbog flejma. Kada sam to ispisao imao sam nekoliko privatnih razgovora sa adminima foruma gde su momci vrlo korektno objasnili zašto oni moraju tako da rade i ne smeju da dozvole ni najmanji flejm. Razlog je taj jer je Zona jako veliki forum gde je jako veliki priliv novih članova kojih očekivano ima svakakvih i sklonih svakakvom ponašanju i ličnom zameranju. Mogu slobodno da kažem da ih potpuno razumem ali to ne menja moj stav da meni nije nikakvo zadovoljstvo da nešto pišem u takvoj atmosferi što je eto bilo razlog da ja ostanem pri svome vezano za prestanak pisanija na tehničkom delu foruma. Jedina osoba na celoj Zoni sa kim sam se sporečkao za tih nekih 7 godina zbog bilo čega bio je jedan sveži moderator koji je sam po sebi veoma nebitna figura u tolikom forumu kao što je Zona. To  nisu bile lične uvrede i nikada nije mogao biti razlog mog prestanka pisanja u tehničkom delu. Jednostavno ne vidim draž u forumu koji je toliko opterećen flejmom jer smatram to sastavnim delom druženja. Ostao sam u stock sobi i ponekad okačim neki oglas ali ostala su i prijateljstva i ljudi i zajednička fotkanja što je u principu najvažnije. To je to što se tiče Zone.

Posle mog napuštanja Zone, obzirom da je Storm bio upoznat sa razlogom, pozvao me je da se priključim Photo.biz-u. Razlog mog dolaska ovde je bio taj što sam za razliku od Zone koja je bila veliki forum i težak za kontrolu ovo video kao malo mesto, sa dosta manje ljudi gde se uglavnom svi znaju gde bi samim tim atmosfera bila opuštena, domaća, drugarska i gde slobodno možemo da se zezamo na temu opreme i koječega ostalog. Da se ne lažemo, jedini razlog zbog koga sam dolazio ovde bio je druženje na domaćem terenu sa domaćim ljudima. Da sam tražio odgovor na neko pitanje tražio bih ga u forumu sa par desetina hiljada članova kao što je DPReview gde se odgovor na sve dobija vrlo brzo. Hvala Bogu engleski govorim i pišem sasvim dobro da mogu da ostvarim opuštenu konverzaciju sa bilo kim o bilo čemu tako da mi ni to nije problem. Da sam hteo lajkove na moje fotke kačio bi ih opet na facebook ili taj isti DPReview zbog većeg broja članova ili na 500px opet iz istog razloga. Znači razlog mog dolaska ovde nije bilo ništa od toga. Slažem se, da sam kačio i fotografije bilo bi još bolje ali fotografije nisam kačio ne zato što nisam hteo već iz razloga jer su sve moje fotke u zadnje vreme komercijalne i smatrao sam da su nezanimljive za čisto fotografski deo foruma. To je bio jedini razlog. Komentarisao tuđe nisam opet iz razloga jer sam još na Zoni imao situacija da moja dobronamerna kritika bude pogrešno shvaćena pa da onda ono najvažnije - druženje, dovedem u pitanje zbog iskrenih komentara na fotke. Dakle eto i to sam razjasnio.

Ne brinite, esej će da potraje još malo jer polako (ali sigurno) :) dođoh do kraja tj. jedinog i pravog razloga zašto me ovde neće biti.
To svakako nije moje neslaganje sa našim forumskim funkcionerima po pitanju ličnih preferenci ka određenom brendu. To svakako nije razlog. Kao što sam i ranije u nekoliko navrata govorio i ovde - nije razlog jer moja ili sklonost bilo koga od vas ka određenom brendu ne definiše vas / nas kao ljude. Kao ljude definiše nas naš odnos prema drugim ljudima, volja da pomognemo, želja da se družimo i našalimo, sposobnost da prihvatimo šalu i da opet drugarski i dobronamerno uputimo odgovor na tuđa peckanja koja ćemo opet shvatiti isto tako - drugarski i dobronamerno. Posle dužeg vremena koje sam proveo ovde verujem da nikoga od vas nisam lično uvredio, a sa Stormom i Zoranom sam imao nebrojeno mnogo diskusija na temu opreme, proizvođača i sl. prcalja. Dosta puta čuo sam od njih da sam nikonski fanboj i oni od mene čuli su isto. Ne smatram ništa od toga za ličnu uvredu iz razloga koji sam naveo iznad. Mi možemo biti vatreni navijači i Zvezde i Partizana, a da budemo dobri ljudi. Kao što sam rekao Stormu u našem razgovoru, pre par dana sam se slatko ismejao kada je na moju prozivku u smislu predviđanja događaja odgovorio sa "Duxovim izveštajima iz Kremne" :) Jbt, pa nije li to poenta ovakvog mesta. Za*bancija.

Na žalost, za to očigledno pojedinci nisu sposobni. Tako smo došli do toga da posle moje opaske da je trolovao nikonske teme Zoran Rodić bude toliko povređen da na moj račun iznese ličnu, veoma nisku i zlonamernu uvredu i laž da sam ja tobože banovan sa Zone pa sam onda došao da pišem ovde pošto ne mogu tamo, iako i sam zna da to nije istina. Poslednji put kada sam banovan odnekle bilo je to sa časa u gimnaziji daleke '92. Jbg i tad sam kao i sada pričao mnogo ;)

Dakle došli smo do toga da jednu opuštenu atmosferu zamenimo ličnim uvredama i izmišljotinama. Došli smo na nivo na koji ja ne želim da se spustim jer sujeta forumskog funkcionera ne dozvoljava da ga neko očepi po pitanju tako trivijalne i beznačajne stvari kao što je flejm ili brend lojalnost ili pogrešna procena nekog brenda. *ebenog brenda i foto aparata. Čak i da nisam bio u pravu po pitanju njegovog trolovanja nikonskih tema (a mislim da jesam) ne smatram to nikakvom ličnom uvredom isto kao što nisam smatrao ličnom uvredom ni njegovo nazivanje mene trolom iako sam jako retko boravio u canonskim temama. Dakle smatram da se poneo veoma loše, neprimereno, neljudski i nekorektno i da samim tim više nemam ni nameru niti najmanju želju da sa njim nastavim diskusiju po pitanju bilo čega.

Obzirom da Zoran nije tamo neki običan član pa da ga jednostavno preputačim i dalje ne primećujem u bilo kojoj diskusiji, već je neko ko je pored Storma učinio verovatno najviše za ovaj forum jer ovo nije ogromna Zona već mali, na neki način poluprivatni forum, smatram da je za mene ceo ovaj forum izgubio smisao i ne vidim više nikakvu potrebu niti osećam želju da i dalje provodim vreme na njemu jer je što se mene tiče izgubljen jedini razlog mog boravka ovde - atmosfera. Dakle da ne bude zabune, govorim samo u svoje ime. Za ostale to naravno ne važi i nema veze sa njima. Žao mi je zbog svih onih koji iskreno žale i sami što je do ovoga došlo i želim da znaju da ovo nije nikakvo teranje inata, durenje niti bilo kakav izliv trenutnih emocija. Možda će neki od vas smatrati da sam prenaglio, da nisam trebao baš tako da reagujem. Možda će biti u pravu ali eto, takav sam i tako sam odlučio.

Ovo naravno nema nikakve veze sa svima vama ostalima koje sam za ovo vreme upoznao jer kao što rekoh, forumi danas postoje, a možda već sutra ne, ali ljudi i kontakti ostaju. Biće tu sigurno dosta prilike i za druženje i neka zajednička fotkanja i sl. Što se mene tiče iskoristiću višak vremena koje je odlazilo na forum da se još više bacim na sopstveni fotografski rad u smislu da moj postojeći portfolio dodatno poboljšam, da eksperimentišem, da naučim nešto novo, da možda raskinem ekskluzivu na IS-u i da proširim moj stok rad i na agencije koje furaju malo drugačiji fazon, agencije poput Offset-a i Stocksy-ja. Sve mi se to mota po glavi i želim što pre da krenem u tom smeru. Možda ako stignem pored svog tog posla pokrenem ponovo moj web sajt koga sam i ugasio jer nisam mogao da ga ažuriram onoliko često koliko sam želeo. Dakle ima tu zabave preko glave ali ima i punih ruku posla :)
Možda navratim ponekad da vidim šta radite, da prozborim koju privatno sa nekim od vas ili da ostavim ili pogledam oglase ali generalno mog učešća neće više biti.

Svima vama, kompletnom kolektivu želim puno uspeha u daljem radu, puno kvalitetnih fotografija i dobre opreme. Takođe želim vam sjajnu atmosferu bez ikakvih nesporazuma jer jedino tako kolektiv može da napreduje u pravom smislu.

Sve najbolje i puno pozdrava.

Na mreži Argon

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 2687
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: fenomen "flejma", ucestali dzumbusi i prepirke - predlozi kako ih prevazici -
« Odgovor #45 poslato: Februar 03, 2015, 05:51:10 posle podne »
Meni je pre svega drago što su se ˝oba aktera˝ javila u ovoj temi, uz naravno i veliki broj članova pa se eto, opravdava polako cilj i glavna zamisao iste.
Moja opaska, ˝ko ne dodje-peder˝ izgubila je brzo svrhu.
Kao da to nismo znali.

I nije mi sad ni napamet da tu starijim i ozbiljnim ljudima nešto solim pamet, ili da im utičem na njihove promišljene i mudre odluke, njihove unapred zauzete stavove...već samo da još jednom skrenem pažnju na jednu ljutsku karakteristiku, da ne kažem osobinu, a to je da su sazdani od krvi i mesa.
Možda je neko tog jutra ustao na levu nogu, neko je možda tog dana bio pod nekom neprijatnom terapijom, pojeo nešto pokvareno iz frižidera  ili prosto što kaže naš narod ˝nije mu sinoć dala žena/muž˝ , I eto... šta ćemo sad...Nešto se reklo što se nije trebalo reći i...jbga...

Kao što vidite, da bi se nešto razvalilo, truda gotovo da ne treba, tek malo nepažnje..... Krene s nekom lavinom I dok ne dodje do podnožja ne zaustavlja se.

Verovatno je sada svima krivo, ali...
Sad svako mora da odrobuje onom što je rekao...I to nije problem jer to ide lako.

Mislim, postoji i alternativa...
.....a to je ovo što je predložio drugar Quka
Ali, to već nije nimalo lako i zahteva  trud, zrelost i pljuvanje po sopstvenoj sujeti ...

 Stoga su male šanse da će se to i desiti...





« Poslednja izmena: Februar 03, 2015, 06:01:54 posle podne od strane Argon »
Sony a6400  Samyang AF 12mm f2 , Sony 16-50 f3.5-5.6 , Sony 85 f1.8

Van mreže Zoran Rodic

  • Blogger
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 5061
  • Pol: Muškarac
    • zrodic
    • Pogledaj profil
Odg: fenomen "flejma", ucestali dzumbusi i prepirke - predlozi kako ih prevazici -
« Odgovor #46 poslato: Februar 03, 2015, 07:30:12 posle podne »
Nepristojno bi bilo da ne odgovorim. A nepristojno bi bilo i da se ne izvinim za navedenu izgleda netacnu  tvrdnju da si banovan sa Zone.

Ali bojim se da to nece resiti problem,  sve dok ove diskusije budes posmatrao kroz partizan/zvezda prizmu. Zaista sam umoran od pojasnjavanja da li jesam ili nisam kanondzija, koliko i da li mrzim nikon ili sony. Umorio sam se od toga i iskocio mi je osigurac.

Ja eto jesam imao pogresnu informaciju o nacinu tvog odlaska sa zone, ali ti nikako nisi imao manjka informacija o onome o cemu sam pisao, a jos manje si imao razloga da ih osporavas na nacin na koji si ih osporavao.
''Ne moze da svane pre zore''

Van mreže Stalker

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1709
  • Pol: Muškarac
  • Some cameras, some lenses...
    • Pogledaj profil
Odg: fenomen "flejma", ucestali dzumbusi i prepirke - predlozi kako ih prevazici -
« Odgovor #47 poslato: Februar 03, 2015, 07:32:34 posle podne »
Veoma elokventan Duxxov esej iz kojeg bi se dalo zaključiti kako je on, eto, žrtva nečije sujete i zahvaljujući samo svojoj blagoj i nekonfliktnoj prirodi odlučio da u cilju izbegavanja daljih sukoba, ne postuje više na ovom forumu. Međutim, potkrala se jedna neistina. Duxx kaže da:

Citat
Posle dužeg vremena koje sam proveo ovde verujem da nikoga od vas nisam lično uvredio

Mene jeste uvredio, i to izuzetno i krajnje lično, iznošenjem nedotupavnih konstatacija i uvreda na račun jevrejskog naroda kojem i sam, jednom polovinom pripadam. Za te i takve konstatacije i uvrede nije nijednom uručio izvinjenje, a ja nisam našao za shodno da reagujem. Ni lično, ni pravno. Lično, jer nisam hteo da dođem na forumsko okupljanje, jer ne znam da li bih od njega tražio da mi te iste uvrede ponovi u lice, u kafani ili napolju, Pravno, jer sam procenio da obaveštavanje pravne službe Jevrejske zajednice ne bi vodilo ničemu, jer oni, ispravno, ne reaguju ni na antisemitske izjave mnogo glasnijih likova čija reč ima bar nekakvu javnu težinu ili značaj (bar kod menažerije koja im je slična), za razliku od Duxxove koja nema nikakav. S druge strane, povlačenje foruma po takvom blatu ne bi bilo fer, zbog jednog člana. Zbog toga, nemoj da se predstavljaš tako čistim i umivenim, Duxx, jer takav nisi, iako se trudiš da navedeš druge da tako misle.
To insult the fool is the price of wisdom.

Na mreži Argon

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 2687
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: fenomen "flejma", ucestali dzumbusi i prepirke - predlozi kako ih prevazici -
« Odgovor #48 poslato: Februar 03, 2015, 07:47:34 posle podne »
@Stalker
Onako, vidim druže da si Ti osoba jedne veoma blage, takoreći nekonfliktne prirode...

Onda ćeš sigurno razumeš ono što ću te sada zamoliti, a to je da probleme rešavamo jedan po jedan...
Ako sve probleme koji su se desili na forumu pokušamo da rešimo u ovoj temi, verovatno nećemo rešiti ni jedan.

To što ti pričaš čak zaslužuje jednu novu temu, pa me čudi da je do sada neko već nije otvorio.
« Poslednja izmena: Februar 03, 2015, 07:53:57 posle podne od strane Argon »
Sony a6400  Samyang AF 12mm f2 , Sony 16-50 f3.5-5.6 , Sony 85 f1.8

Van mreže smarko

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 933
    • Pogledaj profil
Odg: fenomen "flejma", ucestali dzumbusi i prepirke - predlozi kako ih prevazici -
« Odgovor #49 poslato: Februar 03, 2015, 08:33:34 posle podne »
Jedan:
Ajde kucajte rec "cigan"(in) u search, pa da vidimo sta ce rezultat da izbaci. Kako drugar Stalker nisi reagovao u tim slucajevima diskriminacije i uvreda? Valjda smo svi jednaki? U pitanju je mnogo gora zargonska diskriminacija, a niko ne reaguje.

Licno sam video taj post i znam da nije izrecen zbog anti semitskih stavova, vec iz cisto ruznog zargona i nespretnosti koji se na ovom podneblju desava svakodnevno, pa cak i na sopstveni racun. To prosto nije anti semitizam i nerviraju me takve zamene teza. Moze da se diskutuje da li je to nekultura, primitivizam itd, ali prisivati takve etikete i zloupotrebljavati jednu grozotu koji je taj narod preziveo zarad milion drugih motiva koji nemaju veze sa sprecavanjem anti semitizma... pa ne znam kako bih to nazvao, a zelim da se vredjanje prekine.

Dva:
Lepo ste se dogovorili da vas dvojica necete vise komunicirati i spominjati jedan drugog, ali nisi mogao da izdrzis sad kad je prilika. Bas lepo.

Van mreže Stalker

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1709
  • Pol: Muškarac
  • Some cameras, some lenses...
    • Pogledaj profil
Odg: fenomen "flejma", ucestali dzumbusi i prepirke - predlozi kako ih prevazici -
« Odgovor #50 poslato: Februar 03, 2015, 09:05:31 posle podne »
@Argon: nije to meni problem, da je problem, rešio bih ga. Moj post ticao se jedne Duxxove izjave, odnosno odnosa između mene i njega, i ne vidim zašto se ti uopšte javljaš i postavljaš kao voditelj sastanka.
@smarko:

Jedan: i ja sam video taj post i znam da je izrečen zbog antisemitskih stavova. I nemoj da mi soliš pamet o stradanju Jevreja, jer je veliki deo moje familije stradao na Sajmištu i u Auschwitzu. Čim se antisemitizam pojavi, odmah se relativizuje.

Dva:

Reč "cigan" ima pežorativan prizvuk u Srba, jer je kontekst u kojem se koristi veoma rasistički i negativan. Međutim, sami srpski Romi koriste taj naziv između sebe. Isti slučaj je i sa nazivom "šiptar" koji Srbi koriste u veoma negativnom kontekstu i Albanci se s pravom ljute kad ga čuju, iako sami sebe zovu Šiptarima, pa i samo ime Republike Albanije na albanskom jeste Republjik e Šćipetar, što u prevodu znači Republika sinova orla. Pre nego što potegneš nešto kao "argument", edukuj se.
Isto što sam rekao Argonu važi i za tebe, jer sam se u svom postu obraćao direktno Duxxu, a ne vama dvojici.
« Poslednja izmena: Februar 03, 2015, 09:10:56 posle podne od strane Stalker »
To insult the fool is the price of wisdom.

Na mreži Argon

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 2687
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: fenomen "flejma", ucestali dzumbusi i prepirke - predlozi kako ih prevazici -
« Odgovor #51 poslato: Februar 03, 2015, 09:15:24 posle podne »
˝...lopov se brine da li je baka na samrti popila bajer aspirine˝   Rambo Amadeus
Sony a6400  Samyang AF 12mm f2 , Sony 16-50 f3.5-5.6 , Sony 85 f1.8

Van mreže Stalker

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1709
  • Pol: Muškarac
  • Some cameras, some lenses...
    • Pogledaj profil
Odg: fenomen "flejma", ucestali dzumbusi i prepirke - predlozi kako ih prevazici -
« Odgovor #52 poslato: Februar 03, 2015, 09:16:21 posle podne »
Sad još da pojasniš šta si hteo da kažeš.
To insult the fool is the price of wisdom.

Van mreže smarko

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 933
    • Pogledaj profil
Odg: fenomen "flejma", ucestali dzumbusi i prepirke - predlozi kako ih prevazici -
« Odgovor #53 poslato: Februar 03, 2015, 09:20:18 posle podne »
Ako hoces da se obratis njemu, obrati mu se na telefon ili na PP. Poluistine su mi gore od lazi, a ja imam isto kao i ti neki osecaj za pravdu (samo i cini mi se malo vise digniteta, pa da ne cekam ovakve prilike za svoje licne stvari). Ako vec iznosis, lepo ponovi sta je rekao, da ne misle ljudi da je covek pozivao na vesanje Jevreja...
Da si uopste kucao tu rec koju sam rekao, onda bi i (pretpostavljam) shvatio da nije sporna sama rec cigan, nego ono vezano za tu rec.
Od te reci "relativizacija" mi se kenja, a ti slobodno i meni prilepi etiketu kakvu hoces. Svako normalan vrlo dobro zna sta su nacisticke i rasisticke izjave i svako normalan ih se gnusa, kao sto se i gnusa zloupotrebe tih reci koji neki koriste kao argument u svakoj licnoj prepirci.

Van mreže Stalker

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1709
  • Pol: Muškarac
  • Some cameras, some lenses...
    • Pogledaj profil
Odg: fenomen "flejma", ucestali dzumbusi i prepirke - predlozi kako ih prevazici -
« Odgovor #54 poslato: Februar 03, 2015, 09:23:14 posle podne »
Upravo sam i napisao šta je sporno u vezi reči "cigan" i to pojasnio na primeru reči "šiptar".Patiš od disleksije? Što se tiče digniteta, ja bih nekome bar rekao da mi je žao što mu je veliki deo  familije pobijen ni zbog čega. Ali dobro, ljudi različito shvataju pojam digniteta.
« Poslednja izmena: Februar 03, 2015, 09:25:28 posle podne od strane Stalker »
To insult the fool is the price of wisdom.

Van mreže cronnin

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4109
    • Pogledaj profil
Odg: fenomen "flejma", ucestali dzumbusi i prepirke - predlozi kako ih prevazici -
« Odgovor #55 poslato: Februar 03, 2015, 09:28:32 posle podne »
Oxo, ova tema se razvija. Rastu i nove grane. Neke se i urodile plodom, neke se kaleme, prezrele voćke otpadaju i trule u prašini forumskih piksela.
"Yes, I'd like to send this letter to the Prussian consulate in Siam by aeromail. Am I too late for the 4:30 autogyro?"  Canon 550D

Na mreži Argon

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 2687
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: fenomen "flejma", ucestali dzumbusi i prepirke - predlozi kako ih prevazici -
« Odgovor #56 poslato: Februar 03, 2015, 09:28:49 posle podne »
...taman koliko su u ovom slučaju baki bili korisni aspirini i acestisali, toliko su i tvoji postovi korisni za smirivanje situacije...
Čak i malo vise...
Sony a6400  Samyang AF 12mm f2 , Sony 16-50 f3.5-5.6 , Sony 85 f1.8

Van mreže smarko

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 933
    • Pogledaj profil
Odg: fenomen "flejma", ucestali dzumbusi i prepirke - predlozi kako ih prevazici -
« Odgovor #57 poslato: Februar 03, 2015, 09:29:49 posle podne »
Drago mi je sto nas pacifista i borac za ljudska prava jako brzo pokaze pravo lice :)

Van mreže Stalker

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1709
  • Pol: Muškarac
  • Some cameras, some lenses...
    • Pogledaj profil
Odg: fenomen "flejma", ucestali dzumbusi i prepirke - predlozi kako ih prevazici -
« Odgovor #58 poslato: Februar 03, 2015, 09:31:38 posle podne »
Sve pravednik do pravednika. :D
To insult the fool is the price of wisdom.

Van mreže Zoran Rodic

  • Blogger
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 5061
  • Pol: Muškarac
    • zrodic
    • Pogledaj profil
Odg: fenomen "flejma", ucestali dzumbusi i prepirke - predlozi kako ih prevazici -
« Odgovor #59 poslato: Februar 03, 2015, 09:43:22 posle podne »
Iskreno sam se nadao da ce moj post biti poslednji u temi i da cemo tako staviti tacku.
''Ne moze da svane pre zore''