Autor Tema: Nikon nomenklaturna ludnica: predstavljen D5500  (Pročitano 15349 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Argon

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 2692
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Nikon nomenklaturna ludnica: predstavljen D5500
« Odgovor #40 poslato: Januar 12, 2015, 09:45:26 posle podne »
...ono jest, Canonci su to odavno primetili i više puta pokretali te teme (...dokazali više-manje).
I sada je sve to sada malo pohabano, slažem se...

Medjutim kada bi ta ista zapažanja izneo npr jedan Nikonac, to bi bila jedna sasvim nova tema...
Prema tome Nikonci Canon u šake i obrnuto... ;)
Evo, ja sam sinoc isprobavao 2 top Nikona kod drugara Serba u studiu i ostadoh živ.

Mada onako, medju nama da budem iskren... ujutro kada sam ustao za svaki slučaj pregledao sam u ogledalu svoj skin colors.
... Pa zamisli da je povukao u žuto?   Šta, da importujem sebe u PS?? 
« Poslednja izmena: Januar 12, 2015, 09:47:40 posle podne od strane Argon »
Sony a6400  Samyang AF 12mm f2 , Sony 16-50 f3.5-5.6 , Sony 85 f1.8

Van mreže Serb

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2444
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Nikon nomenklaturna ludnica: predstavljen D5500
« Odgovor #41 poslato: Januar 12, 2015, 09:58:54 posle podne »

Ahaha al me nasmeja Argon :D :D Pa i ja danas otisao u podrum i mrak tamo ali nije onako kako sam navikao, da bude sve crno nego sve vuce na plavo :D

Salu na stranu cesto se ovde vode rasprave u kojima nema pobednika , sve ove masine i stakla koja pominjemo su dobra i kvalitetna , a na kraju je uvek odluka  na pojedincu koji kupuje:) A i mene nesto preterano ne uzbudjuju oznake aparata:)  Juce sam se malo igrao sa Canonom (i ranije sam) i meni bi trebalo sigurno par dana da se naviknem na komande , a vala trebalo mi je i par dana da se naviknem na komande d800 kad sam uzeo:) Tako da ima dosta tu i u navikama  :) Ali sve u svemu opustite se i da se za vikend lepo ispricamo :D

Van mreže DuxX

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1455
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Nikon nomenklaturna ludnica: predstavljen D5500
« Odgovor #42 poslato: Januar 12, 2015, 10:31:27 posle podne »
Ma na dobro se čovek lako navikne. Eto ja recimo posle 40 i kusur dana posta očas posla se naviknem na pečenje i rusku salatu. :)

Van mreže cronnin

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4109
    • Pogledaj profil
Odg: Nikon nomenklaturna ludnica: predstavljen D5500
« Odgovor #43 poslato: Januar 12, 2015, 10:55:34 posle podne »
Citat: Duxxx
Jes vala cronnin mudro zboriš! Oko brojeva... svašta! Ja sve čekam i nadam se da će C napraviti nekakav normalan senzor pa da se pretačemo oko ozbiljnih stvari. Međutim - ćorak! Zadnja nada su mi marketshare-ovi i L-kontrasti ali od toga slaba vajda u poslednje vreme ;D

Ma ja sam zadovoljan, pokrenuta je povoljna i kvalitetna serijica ovih STM stakala. Jest' da su mahom EF-S ali ni to nije loše za početak. Sa druge strane Youngnuo štancuje odlične bliceve, transmitere, evo i ova kopija 50mm je po prvim testovima prava stvar. Bitno da se kreće lagano...

Što Canon u nekim stvarima trenutno malo kaska, mene uopšte ne intrigira. Što bi rekli ovi voditelji Ninja Warrior-a:
-Nit' mi je Kenon brat, nit' mi je Najkon rođak, nit' se družim sa Sonijem.

Umesto ovi naši pajseri da pokrenu industriju opto-elektronike, senzora i medicinske opreme kod nas, mi se ovde raspravljamo Koji od tri Japanca pravi bolje fotke moje gole žene? Mah, moram malo da besnim izvinjavam se na off-topicu :D
« Poslednja izmena: Januar 12, 2015, 10:57:42 posle podne od strane cronnin »
"Yes, I'd like to send this letter to the Prussian consulate in Siam by aeromail. Am I too late for the 4:30 autogyro?"  Canon 550D

Van mreže smarko

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 933
    • Pogledaj profil
Odg: Nikon nomenklaturna ludnica: predstavljen D5500
« Odgovor #44 poslato: Januar 12, 2015, 11:18:31 posle podne »
Zašto bi nešto moralo da bude odobreno od zajednice? Zajednica odobrava razne stvari koje nisu dobre ili su,  štaviše,  čista laž nametnuta kao istina.
Necemo da filozofiramo sada, a mislim da polako i gusimo temu. Govorim o prostim stvarima koje bi trebalo da budu razumljive svakom. Ako krenemo da relativizujemo sve i da menjamo perspektivu gledanja, mozemo slobodno i trilateralu da ubacimo i krenemo sa teorijama zavere. Stvarno nemam volje za to, pogotovo preko foruma :)

Van mreže Zoran Rodic

  • Blogger
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 5061
  • Pol: Muškarac
    • zrodic
    • Pogledaj profil
Odg: Nikon nomenklaturna ludnica: predstavljen D5500
« Odgovor #45 poslato: Januar 12, 2015, 11:20:45 posle podne »
@cronin
Kad procitas ''Kapital '' od Karla Marxa, neke ce ti se stvari same kasti. :)
''Ne moze da svane pre zore''

Van mreže Stalker

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1709
  • Pol: Muškarac
  • Some cameras, some lenses...
    • Pogledaj profil
Odg: Nikon nomenklaturna ludnica: predstavljen D5500
« Odgovor #46 poslato: April 04, 2015, 07:13:12 pre podne »
To insult the fool is the price of wisdom.