Autor Tema: DSLR do 600E :)  (Pročitano 16765 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Argon

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 2687
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: DSLR do 600E :)
« Odgovor #20 poslato: Decembar 23, 2014, 08:13:46 posle podne »
pa ko voli tu umanjenu priču a da se to ne odrazi na kvalitet optike, Bogme baš  i jeste milina.
Tu se još kao potencijalan deo ekipe može svrstati i neveliki 85 1.8  i  100 2,0

Medjutim čim krene ozbiljnije tele područije, ćao -zdravo.... osim eventualno onog misterioznog i nedovoljno vidjenog 70-300 DO
« Poslednja izmena: Decembar 23, 2014, 08:25:05 posle podne od strane Argon »
Sony a6400  Samyang AF 12mm f2 , Sony 16-50 f3.5-5.6 , Sony 85 f1.8

Van mreže Zoran Rodic

  • Blogger
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 5061
  • Pol: Muškarac
    • zrodic
    • Pogledaj profil
Odg: DSLR do 600E :)
« Odgovor #21 poslato: Decembar 23, 2014, 09:09:02 posle podne »
Taj aparat se sa ovim staklicima uklapa samo po dimenzijama... ali ne i cenovno. Potpuno je besmisleno visoka njegova cena... za razliku od ovih staklica koji pruzaju mnogo za malo para... a pride, to konkurencija nema.

Ponovio bih hiljaditi put... danas je skoro pa nemoguce kupiti los aparat ma kojoj klasi ili brendu pripadao. Nekako svi naopako krecemo od aparata, umesto obratno... od objektiva.
''Ne moze da svane pre zore''

Van mreže DuxX

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1455
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: DSLR do 600E :)
« Odgovor #22 poslato: Decembar 24, 2014, 09:09:54 pre podne »
Možda sam nešto propustio ali ja ne kapiram baš najbolje taj fazon sa palačinka objektivima i maksimalnom blendom f2.8 pa bih voleo da mi neko objasni ako može i ako ima vremena.

Lagan je, jeftin je, mali je...šta li je!? Pa Canon 50mm verzija pored znatno veće blende ima istu težinu i pri tome je duplo "lakša" u novčanicama. Nikon takođe ima 50mm 1.8G varijantu koja je ruku na srce 50g teža ali takođe ima znatno veću blendu što je po meni ogromna prednost, a cena je otprilike ista. Ovde se prisetimo da je tih 50g razlike u težini pola Carnex-ovog nareska pa ako je nekome ta razlika u težini bitna onda možda bolje da pohita kod lekara nego što misli o optici. A ako neko baš hoće da štedi onda ima i 50mm 1.8D varijantu koja je opet skoro pa duplo jeftinija. I tako, kako god da okrenem ja tu ne vidim nikakvu logiku jer uskratiti sebe ogromne razlike u maksimalnoj blendi "devalvira" upravo one vrednosti koje su kod fiksnih objektiva najdragocenije. Ili su ovo možda više filmaški staklići nego fotografski...  ???

P.S. Zaboravih da kažem... ako neko BAŠ želi tih 40mm u Nikonu ima staklo i sa tom žižnom daljinom i maksimalnom blendom f2.8 ali i sa smislenim razlogom zašto je to tako. Razlog je jer je to 1:1 macro staklo koje je svega 100g teže od STM palačinke. Dakle imaćete jedan Carnex narezak više u torbi ali i mnogo više mogućnosti za svega 80ak € više.
« Poslednja izmena: Decembar 24, 2014, 09:20:22 pre podne od strane DuxX »

Van mreže Zoran Rodic

  • Blogger
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 5061
  • Pol: Muškarac
    • zrodic
    • Pogledaj profil
Odg: DSLR do 600E :)
« Odgovor #23 poslato: Decembar 24, 2014, 10:09:38 pre podne »
Ova dva Carnex nareska su  opticki dva odlicna stakla. Prvo 40mm je svemir iznad 50mm 1.8 koju pominjes, po izradi, po tacnosti AF... i po ostrini. Ona moze da se meri sa 50 1.4 a cak i sa stotkom makro 2.8. Stavise, i na FF senzoru ovo daje impresivne rezultate.
Drugo, ovaj 24mm je takodje Ozbiljno staklo za ove pare, i vrlo gresis ako mislis da je ovo zajebancija. Canon je ovde odradio posao opasno dobro.
Sto se tice Nikona 40mm, skoro sam ga predlozio nekome... i to na osnovu toga sto znam da postoji, i odmah sam dobio pisani odgovor da je razocaravajuci. Malo sam procitao i okolo, i utisci su slicni... shoder staklo.
Kazem, citao sam... nisam probao.

Dakle, ne sudi po izgledu staklica.

Ovaj jeftini 10-18 nisi komentarisao? Gde na pijaci ima 10mm za ove pare?

EDIT
I nije plastik fantastik duplo jeftiniji od 40mm
« Poslednja izmena: Decembar 24, 2014, 10:21:18 pre podne od strane Zoran Rodic »
''Ne moze da svane pre zore''

Van mreže Chabex

  • Junior
  • *
  • Poruke: 66
    • Pogledaj profil
Odg: DSLR do 600E :)
« Odgovor #24 poslato: Decembar 24, 2014, 02:28:02 posle podne »
Da kažem bravo Zorane! :) iz razloga što je 10-18 izgleda nešto najbolje što se tiče odnosa performance/$  tiče u budžet klasi. To je bio i glavni razlog kada sam se malo ohladio od kupovine Nikona recimo 5200 (polovnog naravno), tako nešto Nikon nema! A na crop senzoru upravo takav objektiv puuuno znači, naravno nekom ko je čisti hobista i nema para za bacanje za skupe objektive. Džabe i neki jači Nikon DX aparat kad je širokougaoni kod njih problem..

A ova dva prime-a su verujem isto dobra, no to već nisam istraživao, meni je uglavnom wide područje bitno..

Van mreže neo

  • Moderator
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 2890
  • Pol: Muškarac
    • 15250692@N05
    • Pogledaj profil
Odg: DSLR do 600E :)
« Odgovor #25 poslato: Decembar 24, 2014, 04:44:07 posle podne »
Ova tri stakla su sjajana i imaju fenomenalan odnos cena - kvalitet.Nikon jednostavno nema stakla u ovoj klasi i za entry level korisnike ovo bi bila ultimativna kombinacija  :)

Van mreže DuxX

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1455
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: DSLR do 600E :)
« Odgovor #26 poslato: Decembar 24, 2014, 08:46:18 posle podne »
Citat
Dakle, ne sudi po izgledu staklica.
Ovaj jeftini 10-18 nisi komentarisao?

Pa nisam ga komentarisao jer u celoj toj priči mi jedino to staklo ima smisla. Ekvivalent 16-28 po toj ceni nema na Nikonu i to je fakat. Što se tiče ona dva - promašena slučaja - normalno je da su oštra o jeftina kad im je prednji element prečnika dugmeta na košulji. Kako god, mislim da oštrina kod fiksnih staklića nikada nije bila problem pa čak ni fokus kod onih najjeftinijih primeraka. Igrom slučaja moj prvi prajm bio je upravo canonski 50mm 1.8 plastikfantastik i za cenu koliko košta to staklo je više nego odlično. Da Nikonsku 50icu 1.8G ne pominjem uopšte jer to staklo kida kako radi, a košta isto. Čak da uzme najobičniju i najjeftiniju canonsku ili nikonsku D 50icu i ponekad promaši fokus za jednog amatera je to prilično nebitno ali je razlika između impotentnih f2.8 i normalnih f1.8 velika. Moje mišljenje.

Što se tiče 40mm micro stakla nisam radio sa njim ali gledajući semplove i ocene na net-u u pitanju je odlično macro staklo koje svuda ima ocenu preko 9 i eto baš me zanima koji je to review nekog poznatijeg review-era gde je dobio loše ocene. Baš bih voleo da vidim. Šta je taj tvoj drugar očekivao od njega je već nešto drugo. Ako je hteo da plati macro 200 eur a da dobije 105VR ondaK neće da može. To je malo, lagano, oštro staklence koje vredi svaki euro koliko košta i koje će korisniku nesumnjivo otvoriti sasvim novu dimenziju fotografije. Po meni najveći nedostatak je što je DX ali jednog početnika to ne treba da zanima jer za mizeran novac dobija pravo 1:1 macro staklo, a ako ikada dođe do toga da razmišlja o FF lako će ga prodati.
« Poslednja izmena: Decembar 24, 2014, 08:55:52 posle podne od strane DuxX »

Van mreže Zoran Rodic

  • Blogger
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 5061
  • Pol: Muškarac
    • zrodic
    • Pogledaj profil
Odg: DSLR do 600E :)
« Odgovor #27 poslato: Decembar 24, 2014, 09:28:22 posle podne »
Što se tiče ona dva - promašena slučaja - normalno je da su oštra o jeftina kad im je prednji element prečnika dugmeta na košulji. Kako god, mislim da oštrina kod fiksnih staklića nikada nije bila problem pa čak ni fokus kod onih najjeftinijih primeraka.

Pa sto su onda promaseni slucajevi, kada su ostri i imaju dobar AF ? Ne pise Nikon na kutiji?
''Ne moze da svane pre zore''

Van mreže DuxX

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1455
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: DSLR do 600E :)
« Odgovor #28 poslato: Decembar 24, 2014, 09:54:05 posle podne »
Pa rekoh lepo... fiksna stakla tih žižnih daljina koja imaju maksimalnu blendu f2.8 a da pri tome nisu macro mogu samo da smatram promašenim slučajevima i lošom investicijom iako ruku na srce i ne koštaju mnogo ali po meni više nego što vrede.

Nego samo da te podsetim da ne zaboraviš da nam proslediš te linkove od review-a na kojima je 40mm micro ocenjen kao šoder staklo, baš me zanima. Računam na bilo kakav poznatiji review sajt, a ne na blogove od canonskih super-heroja gde verujem sve vrvi od "validnih" informacija ;)

Van mreže Zoran Rodic

  • Blogger
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 5061
  • Pol: Muškarac
    • zrodic
    • Pogledaj profil
Odg: DSLR do 600E :)
« Odgovor #29 poslato: Decembar 24, 2014, 10:51:46 posle podne »
I sad bi ja trebalo da kopam po browser history opciji, ili da zapalim google trazeci zlonamerne tekstove o nikonu 40mm? TAko zamisljas dalju diskusiju?

Ja ne funkcionisem tako, i nisam brendoman poput tebe da slepo branim sve sto nosi jedan dres i da napadam sto ima drugi. Vise neko ikada sam ubedjen da ove dve palacinke imaju Nikon nalepnicu, da bi ovde plivali u slapovima tvojih velicanstvenih suza radosnica.... sto me donekle zaista demoralise da nastavim dalju diskusiju, jer je osudjena na besmislenost.

Naprosto, ko cita ova temu od mene je saznao da se kupovina aparata moze posmatrati iz drugog ugla,  i da postoje jos tri dobra stakla od Canona. I to je to.
''Ne moze da svane pre zore''

Van mreže Argon

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 2687
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: DSLR do 600E :)
« Odgovor #30 poslato: Decembar 24, 2014, 11:22:33 posle podne »
hehe, što se ljutite...Evo ja vas čitam i čini mi se da ste obojica u pravu , skroz... :)

Nisu loša ova 2 stakla, naprotiv ... dimenzije, oštrina, Af, smešna cena...
Ali da fali blenda, fali....
I meni je to odmah palo na pamet čim se prvi pojavio , ali cena naročito onog prvog je takva kakva je, pa šta da komentarišem za te novce...

Ali ako dimenzije nisu osnovni kriterijum, sa jednim zoomom 17-55 2,8 ti se rešiš i bede od izmene objektiva i dobiješ mashala extra milemetražu.

Gde je tu neki veliki smisao?...jesu cenom nešto povoljniji ali zoom pokriva daleko veči raspon,  tako da on štedi novce i sprečava kupovinu još jednog trećeg u tom rasponu... hm...

« Poslednja izmena: Decembar 24, 2014, 11:35:06 posle podne od strane Argon »
Sony a6400  Samyang AF 12mm f2 , Sony 16-50 f3.5-5.6 , Sony 85 f1.8

Van mreže DuxX

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1455
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: DSLR do 600E :)
« Odgovor #31 poslato: Decembar 25, 2014, 01:36:01 pre podne »
Citat
I sad bi ja trebalo da kopam po browser history opciji, ili da zapalim google trazeci zlonamerne tekstove o nikonu 40mm? TAko zamisljas dalju diskusiju?
Diskusije zamišljam tako da ako kažem da je neko staklo po meni loša opcija onda i objasnim zašto tako mislim.

Ne znam zašto padaš u vatru. Vidiš ja kao i ti ponekad ljudima dam neki savet šta da kupe. Ako si već došao do saznanja da je staklo "šoder" i tako ga ocenio, onda kontam da ima kao i za sva ostala šoder stakla dovoljan broj review-a gde se to i pokazuje tako da baš i ne mora da se toliko kopa da bi se do toga došlo pa te zamolih da nam proslediš koji pošto ja očigledno ne umem da ih pronađem. A ako baš mora da se toliko kopa ne bi li se nešto iskopalo onda možda, ipak možda, to staklo i nije toliki "šoder" kako ga ti predstavi. Eto tako.

Van mreže Zoran Rodic

  • Blogger
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 5061
  • Pol: Muškarac
    • zrodic
    • Pogledaj profil
Odg: DSLR do 600E :)
« Odgovor #32 poslato: Decembar 25, 2014, 07:57:31 pre podne »
Pazljivije citaj. Nisam rekao da je staklo shoder na osnovu licnog utiska, vec sam preneo tudje utiske.
Na onom drugom forumu sam kao predlog napisao doslovce:

Citat
Mozda da krenes putem kompromisa, pa odaberes Nikon AF-S DX Micro NIKKOR 40mm f/2.8G

Dobijes makro, a odmaknut si tek nesto preko 35mm, a opet znacajno sire nego 50mm. Nikondzije ce ti reci kakav je, meni je samo pao na pamet kao opcija... jer znam da postoji.

i prvi odgovor je bio

Citat
Ja sam probao taj 40/2.8 i nije mi se ni ič svideo. 35DX mi je bio jezivo dobro staklo, krađa za tu cifru.

Nisam citao ni jedan test tog stakla, jer je malo verovatno da prajm a pritom i makro moze biti opticki los. Medjutim, postoji nesto poput bokeha ili boja koje su karakteristicne za neko staklo, sto jedino mozes procitati iz spontanih komentara korisnika po drugim forumima. Uglavnom su ljudi razocarani i komentari su slicni ovom koji je napisao NJS iznad u odgovoru meni.
Dakle, nemam nameru da polemisem o necemu sto u rukama nisam drzao... ili ne daj boze da otvoreno sugerisem kao direktno resenje. Uvek se ogradim tako sto samo iznesem informaciju da postoji i ta opcija, ali da je valja proveriti... sto mislim da je fer.
A ovde je postao obicaj da se ljudi kunu u ono sto jos nije ni izaslo iz fabrike i ono sto nikada nisu videli. Sto naravno, nije fer prema tudjim parama.
''Ne moze da svane pre zore''

Van mreže djaniru

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1170
    • Pogledaj profil
Odg: DSLR do 600E :)
« Odgovor #33 poslato: Decembar 25, 2014, 08:04:39 pre podne »
Mislim da je Zoran potpuno u pravu, kod sva tri stakla za ono sto su namenjena blenda je o.k. Ja imam 50mm f 1.8 i bas zbog tacnosti fokusa retko fotografisem na toj blendi, uglavnom je to 2.8 pa navise. Sad da kupujem objektiv i da biram izmedju 40mm 2.8 i 50mm 1.8 odlucio bih se za 40mm 2.8, ne zbog tezine jer su iste tezine 130 grama , vec zbog tacnijeg fokusa i lepseg bokeha. Canon i jeste uradio pravi posao jer su stakla opticki odlicna a cenovno jeftina. A kobinacijom ova tri stakla 10-18mm, 24mm, 40mm za veoma malo novca (i jos kad bi se pridodao 85mm 1.8 )  mogu se cuda praviti i na to bi pocetnici trebali vise paznje da obrate nego koji model aparata da izaberu
Canon 6D
Samyang 14mm f/2.8 IF ED UMC Aspherical
Canon 17-40 f4 L
Sigma 35mm f1.4 Art
Canon 50 f1.8 ll
Sigma 85mm f1.4 Art

Van mreže neo

  • Moderator
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 2890
  • Pol: Muškarac
    • 15250692@N05
    • Pogledaj profil
Odg: DSLR do 600E :)
« Odgovor #34 poslato: Decembar 25, 2014, 05:22:57 posle podne »
Ja samo mogu da se složim da Đanijem i Zoranom.To staklo vredi svake pare,pa i više.Moje iskustvo sa 50 1.8 i 40 2.8 je potpuno isto kao u prethodnom postu.Ovoj i sličnim pričama treba pristupiti sa mnogo manje lične sujete i sa malo više poštovanja prema sagovorniku.Svi imamo različite potrebe,želje,finansijske mogućnosti....i to treba poštovati.Slobodan sam ,bez zle namere, da konstatujem da je i na ovom forumu drastično povećan broj (meni lično besmislenih) tema o opremi,a u isto vreme broj fotografskih tema je na nivou statističke greške.
« Poslednja izmena: Decembar 25, 2014, 05:32:02 posle podne od strane neo »

Van mreže Argon

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 2687
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: DSLR do 600E :)
« Odgovor #35 poslato: Decembar 25, 2014, 07:09:32 posle podne »
Sa ovim zadnjim nekako moram da se složim...
I ako mislim da teme o opremi nisu besmislene naprotiv, slažem se da je puno je lakše brbljati nego li fotkati i postavljati radove na forum.
I sam sam (vr.dobar 4+), primer za to. ;)
Ali evo fotkam nešto ovih dana pa... će se popravim, obećaJem...
« Poslednja izmena: Decembar 25, 2014, 07:11:44 posle podne od strane Argon »
Sony a6400  Samyang AF 12mm f2 , Sony 16-50 f3.5-5.6 , Sony 85 f1.8

Van mreže dalibort82

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4416
  • Pol: Muškarac
  • Dalibor Tomić
    • dalibort82
    • Pogledaj profil
Odg: DSLR do 600E :)
« Odgovor #36 poslato: Decembar 25, 2014, 07:11:15 posle podne »
Hahah dok vi cavrljate ja jedem cokoladu  :D
“I don't trust words. I trust pictures.” ― Gilles Peress

Van mreže Stalker

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1709
  • Pol: Muškarac
  • Some cameras, some lenses...
    • Pogledaj profil
Odg: DSLR do 600E :)
« Odgovor #37 poslato: Decembar 25, 2014, 07:26:46 posle podne »
Slazem se sa neom da su ovakve tehnicke teme besmislene, pogotovo trazenje mana aparatu kao sto je D750 ili uopste bilo kom dslr-u koji danas moze da se kupi nov, pa i svakom koji je izasao u poslednjih 5-6 godina. Mana je samo i jedino neznanje. Gafovi sa uljem i flerom ili prezvakavanje istog senzora su nesto drugo, ali raspredati o tome zasto ovaj nema 1/8000 ili onaj ISO 300000 ili 657 krstastih tacaka je gubljenje vremena. Licno bih najvise voleo da izbace telo D300 sa senzorom i AF iz D7100 i to telo bih arcio sledecih 15 godina, ali isto tako bih voleo da Partizan dobije Real u finalu lige sampiona, pa nece da moze...u medjuvremenu, nije mi zanimljivo da pretresam sitna crevca oko nebitnih tehnickih detalja koje volimo da zovemo manama. Siguran sam da se powers that be u Canikonu mnogo sekiraju sta kupci misle.
To insult the fool is the price of wisdom.

Van mreže DuxX

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1455
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: DSLR do 600E :)
« Odgovor #38 poslato: Decembar 26, 2014, 01:58:36 pre podne »
Citat
Sto se tice Nikona 40mm, skoro sam ga predlozio nekome... i to na osnovu toga sto znam da postoji, i odmah sam dobio pisani odgovor da je razocaravajuci. Malo sam procitao i okolo, i utisci su slicni... shoder staklo.

Ne bi mi teško da preturim sad sve review-e koje sam našao na prve dve strane google-ta ne bi li pronašao jedan gde si ti pročitao nešto što bi te moglo navesti da je 40mm micro šoder staklo - i ne uspeh u tome. Da ne bi bilo kako ja to pričam napamet iliti nedaj Bože izmišljam neće mi biti teško da sve te review sad linkujem ovde pa nek i ostali pročitaju i uvere se sami da li je ovo staklo "šoder" ili ne. Tvoju konstataciju da si ocenu o staklu doneo na bazi NJS-eve odluke je blago rečeno frapantna. Em što nigde ništa nije rečeno šta mu to fali, em što je NJS korisnik Canona, em što ispade da svi review sajtovi treba da se zakatanče jer je NJS-evo mišljenje globalno najvalidnije. Em što je u pitaju jedan čovek koji ko zna šta hoće i šta traži od stakla, a u pitanju je i jedan primerak stakla pa onda više nismo sigurni ni da li dobar. Dakle frapantno & neverovatno na osnovu čega se neko staklo ovde okarakteriše kao šoder! Pri tome podvlačim još jednom, ako neko očekuje da plati 200 eur macro staklo, a dobije 105VR onda jbg nije problem u staklu nego u nerealnom kupcu ali za pare za koje se prodaje ovo je fantastično staklo što se vidi po ocenama ispod.

Dakle...
1. https://photographylife.com/reviews/nikon-40mm-f2-8g-micro
2. http://www.thephoblographer.com/2012/06/09/long-term-review-nikon-40mm-f2-8g-af-s-dx-micro-nikkor/#.VJykoF4DA
3. http://www.whatdigitalcamera.com/reviews/lenses/nikon-af-s-dx-40mm-f2-8g-micro-nikkor/
4. http://www.ephotozine.com/article/nikon-af-s-dx-micro-nikkor-40mm-f-2-8-lens-review-17331
5. http://www.photoreview.com.au/reviews/lenses/aps-c/af-s-dx-micro-nikkor-40mm-f-2.8g-lens#Full_Review
6. http://www.lenstip.com/323.1-Lens_review-Nikon_Nikkor_AF-S_DX_Micro_40_mm_f_2.8G.html

Evo ovde ispod ocene kupaca sa amazona linkovane na DPReview. SAMO NEKIH 200-ak da vidimo šta kažu ljudi za šoder staklo...
http://www.dpreview.com/products/nikon/lenses/nikon_40_2p8/amazon-customer-reviews

I tako, šta reći dalje sem da je ovde izgleda sve što nije Canon ili šoder ili poluproizvod... Znam da je objektivnost i nepristrasnost brendovima na ovom forumu već odavno na dužem neplaćenom odmoru i jedini razlog zašto sebi oduzimam vreme na pisanje tehničkih postova jesu novi članovi tj. ljudi koji traže pomoć ne bi li napravili što pametniju odluku.

Da li je pametnije da se otprilike isti novac uloži u (po mom mišljenju sa kojim se svakako ne morate složiti) pravi poluproizvod u obliku kobajagi fiksnog stakla sa maksimalnom blendom koja više odgovara zumu ili recimo u pravo 1:1 macro staklo iste cene i žižne daljine koje će korisniku otvoriti jednu sasvim novu dimenziju fotografije koja lako može postati i primarna, a koje opet i pored macro fotkanja može poslužiti i za štošta još - budući korisnici će odlučiti sami. Kažem to jer je ovde pre svega reč o početnicima koji velikim delom ni sami ne znaju na kojim tipovima fotografije će se najviše bazirati pa samim tim jedan UWA objektiv onima koji nemaju nameru puno fotkati pejzaže može biti prilično loše rešenje, recimo jel, eto, čini mi se da postavljač teme nigde nije pomenuo da želi baš pejzaž već je pominjao da razmišlja o 50ici što me više navodi da planira da fotka ljude i portrete, life i tako to.
« Poslednja izmena: Decembar 26, 2014, 02:15:31 pre podne od strane DuxX »

Van mreže Tviti

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3840
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: DSLR do 600E :)
« Odgovor #39 poslato: Decembar 26, 2014, 09:30:02 pre podne »
Hahah dok vi cavrljate ja jedem cokoladu  :D
;D ;D
Canon 6D Mark II, Canon 24-105mm f4 L, Canon 135mm f2 L, Canon 70-200mm f4 L, Canon 17-40mm f4 L