Autor Tema: Ivanovo 2014.  (Pročitano 9449 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže DuxX

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1455
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Ivanovo 2014.
« poslato: April 14, 2014, 08:26:25 posle podne »
Pozdrav forumašima ;)
Odavno nisam postovao ništa pa evo da napravim malu reportažnu temu sa skorašnje posete Ivanovu. Ne znam da li je pored naše grupe bilo još ljudi sa ovog foruma i ako jeste neka budu slobodni da u ovu temu postuju svoje fotografije i zapažanja. Čisto da ih imamo na okupu. ;)

Naime Ivanovo je jedno malo, tiho ravničarsko mestašce nadomak Pančeva gde se svake godine u saradnji sa Foto savezom Srbije i Opštinskim foto klubovima organizuje simpatično druženje za ljubitelje fotografije. Poslednji put sam bio ovde pre nekih 4-5 godina, takođe istim povodom. Ovoga puta išao sam sa lepšom polovinom i našim dragim prijateljima od kojih je jedan bio i naš drugar-zonaš Serb. :)

Na početku bih da pohvalim organizaciju skupa, pre svega g. Zoltana koji je neprestano kružio kolima po ovom mestašcu i brinuo se da sve prođe kako treba, da svi vide ono što je po planu i programu i da niko ništa ne propusti. Za one koji ne znaju da kažem da je Ivanovo jedna prava multikulturalna riznica. U ovom mestu pored Srba žive Mađari, Rumuni, Slovaci. Sjajni domaćini potrudili su se da nam svako na svoj način prezentuje deo svoje kulture, običaja, narodnih nošnji. Jednom rečju tamo žive ljudi koji uživaju da se fotografišu. :) Pitanje "izvinte mogu li da napravim jedan vaš potret?" je totalno nepotrebno. Odgovor je uvek - naravno!!

Pa da krenem...







Takođe je i lokalna katolička crkva otvorila vrata fotografima pa se nesmetano mogla fotografisati i služba. U prvi mah želeo sam da napravim i neke portrete u toku same službe ali sam se predomislio. Bilo mi bezveze da remetim ljude pa sam napravio par fotografija napolju i sa vrata.





Poslaću još koju fotkicu kako ih budem spremao, a u međuvremenu čekamo ostale da se pridruže. :) U svakom slučaju druženje je bilo fenomenalno. Vreme nas je prilično poslužilo. Posni pasulj je bio fantastičan.
Uz to da napomenem da je u tradiciji ovog foto događaja da se u avgustu pravi izložba sa fotografijama iz ovog mesta nastalim tog dana. Svaki od učesnika šalje po dve fotografije koje ulaze u žiriranje i bira se pobednička.

Komentari i mišljenja su dobrodošli. Unapred hvala na pažnji :)

Van mreže Serb

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2444
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Ivanovo 2014.
« Odgovor #1 poslato: April 14, 2014, 08:33:43 posle podne »
Evo jedne moje , ostale dolaze kasnije:) Sjajno druzenje , preporucujem da sledece godine svratite :)




Van mreže dalibort82

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4416
  • Pol: Muškarac
  • Dalibor Tomić
    • dalibort82
    • Pogledaj profil
Odg: Ivanovo 2014.
« Odgovor #2 poslato: April 14, 2014, 08:35:51 posle podne »
 :thumbsup:
“I don't trust words. I trust pictures.” ― Gilles Peress

Van mreže aleksa z.

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 297
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Ivanovo 2014.
« Odgovor #3 poslato: April 14, 2014, 08:38:18 posle podne »
ja cu subjektivno - izuzetno mi se svidja treca tj portret devojke. i ostale su odlicne, ali ova... ima nesto!
Nikon D3200, AF-S NIKKOR 18-105 3.5-5.6 ED VR
Canon Power Shot A590

Van mreže Bole

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3269
    • 96815207@N07
    • Pogledaj profil
Odg: Ivanovo 2014.
« Odgovor #4 poslato: April 14, 2014, 09:29:59 posle podne »
Citat
Odavno nisam postovao ništa pa evo da napravim malu reportažnu temu sa skorašnje posete Ivanovu.
Iskren da ti budem, vec sam pomislio da si se nesto naljutio pa te nema, sto bi bila ogromna steta za ovaj forum :)

Sta reci o fotografijama...ocigledan je sjajan osecaj za kompoziciju, kako na postavku glavnih aktera, tako i na unosenje sitnih pozadinskih detalja koji su nekad u stanju da pokvare citavu zamisao, ali se ovde uklapaju i upotpunjuju, pa samim tim dovode posmatraca do zakljucka...SAVRSENO!!
Svetlo i tehnicki deo stavljaju tacku na "I" :)
Cak i ramovi, kojih nisam pristalica, leze veoma dobro na prve tri fotografije.



http://www.flickr.com/photos/96815207@N07/

5DMarkII, EF 16-35mm f/4 L IS, EF 70-200mm f/2.8 L IS II, EF 100mm f/2.8 L IS Macro, TS-E 24mm f/3.5 L II

Van mreže Serb

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2444
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Ivanovo 2014.
« Odgovor #5 poslato: April 14, 2014, 09:55:11 posle podne »
Evo jos par komada od mene:)
Ubrzo me Dux, ja mislio sutra kacimo pa se danas ulenjio:)

U Ivanovu svi hoce da se fotkaju , ljudi iskacu sa svih strana i sami se nude , raj za fotkanje. Ove tri starije dame, su trazile da ih fotkam  :) Citiram njihove reci: Ajde sine , slikaj nas, dogodine nas mozda nece biti, naravno sve uz veliki osmeh.

Van mreže Zoran Rodic

  • Blogger
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 5061
  • Pol: Muškarac
    • zrodic
    • Pogledaj profil
Odg: Ivanovo 2014.
« Odgovor #6 poslato: April 14, 2014, 10:15:58 posle podne »
Vratia se Šime :)

Treca, rekao bih... najbolja... ali bas, bas... ostavlja utisak u svakom pogledu. Od obrade do ''modela''. Atmosfera, svetlo... ;)
''Ne moze da svane pre zore''

Van mreže doktor 016

  • Član
  • **
  • Poruke: 190
    • Pogledaj profil
Odg: Ivanovo 2014.
« Odgovor #7 poslato: April 14, 2014, 10:34:36 posle podne »
Sve pohvale Duxx,  majstorski svetlo, kompozicija i obrada, Serb i meni se svidja poslednja, u svakom slučaju sve pohvale obadvojici :)

Van mreže Bubilica

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 269
    • Pogledaj profil
Odg: Ivanovo 2014.
« Odgovor #8 poslato: April 14, 2014, 10:40:06 posle podne »
Slikice su predivne!  Oseti se divna atmosfera :)
Nikon D3200 18-105mm VR

Na mreži Argon

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 2693
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Ivanovo 2014.
« Odgovor #9 poslato: April 14, 2014, 10:40:39 posle podne »
DuXx,
ovo je bruka koliko je dobro. Ove dve crno bele su vrh.
Treća,četvrta, izuva...

Serb,
Zadnja je u pravom smislu te reči...lepa.
Prirodan model i topla atmosfera daju lepu fotografiju.
Nema bolje.
« Poslednja izmena: April 14, 2014, 10:45:02 posle podne od strane Argon »
Sony a6400  Samyang AF 12mm f2 , Sony 16-50 f3.5-5.6 , Sony 85 f1.8

Van mreže Serb

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2444
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Ivanovo 2014.
« Odgovor #10 poslato: April 14, 2014, 10:46:29 posle podne »
Hvala:)

P.S Ne znam da li da kacimo fotke nas iz prirode , sta kazes Dule? Mozda da ne kvarimo ovu starinsku atmosferu:)
« Poslednja izmena: April 14, 2014, 10:50:12 posle podne od strane Serb »

Na mreži Argon

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 2693
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Ivanovo 2014.
« Odgovor #11 poslato: April 14, 2014, 10:53:57 posle podne »
ajde bre sta ste se stisli ko dve mlade  ;D ;D
kači bre to...
Sony a6400  Samyang AF 12mm f2 , Sony 16-50 f3.5-5.6 , Sony 85 f1.8

Van mreže djulaga

  • Član
  • **
  • Poruke: 217
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Ivanovo 2014.
« Odgovor #12 poslato: April 14, 2014, 10:54:25 posle podne »
portreti su fantastični meni prva pa treća kod duxx-a. ove dvije sa crkvom mi nešto nisu legle, možda što u crkvi očekujem bogatstvo boja, ne znam.

serb, odvojena fotka sa dječakom i posljednja su mi isto dobre.
- Nikon D700;
- Nikon AF-S NIKKOR 16-35mm f/4G ED VR
- Tamron SP AF 28-75mm F/2.8 XR Di LD Aspherical (IF);
- Nikon AF-S NIKKOR 70-200mm 1:2,8G VR
- speedlight SB-900

Van mreže Serb

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2444
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Ivanovo 2014.
« Odgovor #13 poslato: April 14, 2014, 11:00:46 posle podne »
Hvala djulaga, prva i poslednja su i moji favoriti , ove ostale i ne bas :D

Van mreže bojan900

  • Junior
  • *
  • Poruke: 27
    • Pogledaj profil
Odg: Ivanovo 2014.
« Odgovor #14 poslato: April 15, 2014, 07:41:22 pre podne »
Dobre slike, obrada ih cini odlicnima.
Mala digresija: vidi se dva razlicita pristupa fotografiji. Duxx koji je dugo na stoku, uzeleo se drugacije obrade, dok je kolega serb na prvoj poslatoj opeglao sve, ukljucujuci i portret na zidu.    :laugh:


Van mreže DuxX

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1455
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Ivanovo 2014.
« Odgovor #15 poslato: April 15, 2014, 10:25:00 pre podne »
Hvala na komentarima :) Izgleda da smo od forumaša bili samo nas troje - što je prava šteta. Sledeće godine nadam se da će nas biti u jačem sastavu ;)

Bole, nije se imalo vremena. Nakupilo se poprilično fotki za obradu, a ja ustanem ujutro i planiram da sredim 10ak fotki. Pre nego što krenem da radim ja uz kaficu bacim oko u forum. Tamo vidim poruke na koje poželim da odgovorim, onda dok sve to ispišem uzmem da radim i na kraju umesto da pripremim 10 ja pripremim 2 fotke. Kad na to dodamo lepo vreme i želju da se ono provede napolju sa ili bez aparata onda forum mora da trpi. ;)

Za crkvu se slažem. Konceptualno mi se baš i ne uklapa u ovu priču, pogotovo ne obradom ali ovo sam video kao reportažu pa ću onda ovde da spakujem sve, a u principu nema ni nešto mnogo. Još ove dve i možda padne i neka priroda kasnije iako toga imam najmanje. Vreme nam baš i nije bilo naklonjeno za tu vrstu fotografije. U celu priču trebala je da bude uključena u vožnja čamcem po kanalu i izlaz na Dunav gde je sećam se pre koju godinu bilo lepih motiva... alasi koji vitlaju mrežama u rukavcima i tako to. Međutim sa tom pričom se zakasnilo jer to se ne može fotkati u podne, a da bude kako treba. Tako da je umesto planirane 3 ture otišlo samo 2 na koje smo zakasnili  :P

Šta je tu je, idemo dalje... evo još dve



Devojčica na zadnjoj fotki je jedno totalno preslatko stvorenje. Pre mene fotkali su je ostali posetioci pa su je jadnu izmrcvarili u totalu.... Ljudi su u takvim situacijama obično u grču da li će uspeti da naprave koju dobro fotku, da li će moći da je nameste kako žele u takvoj gužvi pa se tu onda više obraća na fotkanje nego na same modele koji su jadni imali neviđenog strpljenja. Posebno ova devojčica.
Stani tu, gledaj levo, još malo levo... čekaj.. (hvataju je za glavu) KLAK okreću kao da je od lutke, ovaj drugi hvata KLIK okreće na drugu stranu... lete zilberice, sijaju led lampe... odbijaju svetlost od frižidera, od vrata, od ostalog nameštaja... majko moja :) Posle pola sata dođoh i ja na red... dete jesi li se umorila? Jesam. Sedi na krevet i odmori da napravim jednu fotku i gotovo. Sa njom se zaista moglo napraviti dosta više ali bi mi žao posle svega. :)



Najjače je bilo posle kad smo krenuli u obilazak mesta. Savataše neki likovi čoveka na bicikli. Stani, gledaj ovamo, zabaci glavu iza ramena, nasmej se... a čovek jadni ne zna šta ga je snašlo :) Običan lik sa običnom biciklom. Znači prizor kakav danas možete da vidite 48 puta u gradu na ulici. Valjda ljude uhvatila fotografska stras' pa to samo brekću aparati na sve živo :)

Pozdrav
« Poslednja izmena: April 15, 2014, 10:54:12 pre podne od strane DuxX »

Van mreže dax plavers

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 591
    • Pogledaj profil
Odg: Ivanovo 2014.
« Odgovor #16 poslato: April 15, 2014, 12:05:27 posle podne »
Duxx svaka cast! Odlicne fotke,kadrovi,tonovi,izrazi lica,obrada..bas bas!!

Van mreže Serb

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2444
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Ivanovo 2014.
« Odgovor #17 poslato: April 15, 2014, 12:13:48 posle podne »
LJudi niste videli koja je to pomama da se fotkaju, ljudi se guraju , samo sto se ne potuku. Sto je najgore cimaju ovu decu kao da su pro modeli. Najgore mi je bilo kad je neka devojka uhvatila glavu modelu sa obe ruke pocecela da je okrece. Jako degutantno. Ja ovu decu nisam hteo da fotkam mnogo posto sam video da su premorena i ja imam jednu fotku sa njim , a sto Dule kaze mogle su sjajne fotke da se naprave.

Van mreže Goshke

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 639
  • Pol: Muškarac
    • goshke
    • Pogledaj profil
Odg: Ivanovo 2014.
« Odgovor #18 poslato: April 15, 2014, 03:42:35 posle podne »
Ja bi dosao da sam znao da se ide :)

Odlicne fotke Duxx, i kadrovi i kompozicija i svetlo. Sve je po mom ukusu :)
www.slobodangosic.com

https://www.facebook.com/goshkephoto

Nikon D750, Nikon D7000, Nikkor 24-70 f2.8G, Nikkor 70-200 f2.8 VR, Nikkor 85mm f1.4G, Sigma 35mm f1.4 ART, Nikon SB 910, Nikon SB 800

Van mreže meisterweg

  • Junior
  • *
  • Poruke: 5
    • Pogledaj profil
Odg: Ivanovo 2014.
« Odgovor #19 poslato: April 15, 2014, 04:28:31 posle podne »
U Ivanovu je bilo bas lepo,sve sto je Duxx rekao,odlicno je opisao dogadjaj i atmosfera tog fotografskog "safarija".Druzenje i fotografisanje umarali su telo ali odmarali dusu,setali smo pravili fotografije..Evo jedana od mnogo slicnih ali nacinjena aparatom taze fotografa Nevene Stanojlovic.. :)