Autor Tema: ::: NOVO ::: Stock soba!  (Pročitano 27787 puta)

0 Članovi i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže StORM48

  • ... - --- .-. -- ....- ---..
  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 3712
  • ● ● ● ● ● ● ● ● ● ●
    • StORM48_
    • Pogledaj profil
    • StORM48 flickr gallery
::: NOVO ::: Stock soba!
« poslato: Februar 23, 2014, 01:21:01 posle podne »
U cilju kvalitetnije razmene mišljenja i radova oko stock tematike, otvoren je podforum Stock soba. Njegova namena nisu opšte diskusije o stocku, koje se nastavljaju ovde gde su i sada, već specifična tematika koja dotiče konkretne probleme, čiji sadržaj iz razumljivih razloga ne sme biti dostupan javno, jer bi kao takav bio u sukobu sa propisima stock agencija.

Njegova vidljivost ne obuhvata obično članstvo na forumu i da bi mu se moglo pristupiti, neophodno je zatražiti pristup klikom na PRIJAVA UREDNIKU () u donjem desnom uglu ovog posta.

Da biste dobili članstvo, neophodno je da imate najmanje 50 korisnih postova koji se tiču fotografije. Ovo je osnovni uslov i molim članove da ne pokušavaju da odmah nakon registracije zatraže pristup, jer ga neće dobiti.
Drugi način dobijanja članstva je na preporuku postojećeg člana ili uz prilaganje linka stock profila na uvid, u okviru prijave.

Nadamo se kvalitetnom druženju!

Pozdrav
« Poslednja izmena: Februar 23, 2014, 04:26:40 posle podne od strane StORM48 »

Van mreže Serb

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2444
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: ::: NOVO ::: Stock soba!
« Odgovor #1 poslato: Februar 23, 2014, 03:16:12 posle podne »
Ovo je super stvar:) Samo mi nije bas najasnije kako da se prjavim :-[

Van mreže dalibort82

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4416
  • Pol: Muškarac
  • Dalibor Tomić
    • dalibort82
    • Pogledaj profil
Re: ::: NOVO ::: Stock soba!
« Odgovor #2 poslato: Februar 23, 2014, 03:19:57 posle podne »
Mislim da se ovo odnosi na nove clanove foruma...mi smo matori ;-)
“I don't trust words. I trust pictures.” ― Gilles Peress

Van mreže Bubilica

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 269
    • Pogledaj profil
Odg: ::: NOVO ::: Stock soba!
« Odgovor #3 poslato: Februar 23, 2014, 03:24:39 posle podne »
Na Stormov post kliknite na dugme "prijavi uredniku" dole desno, kao kada prijavljujete neki neprimereni post... Napišite da želite pristup sobi, stavite link vašeg portfolija ( mada vi već uspunjavate po meni osnovni uslov) i to je to :)
Nikon D3200 18-105mm VR

Van mreže Serb

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2444
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: ::: NOVO ::: Stock soba!
« Odgovor #4 poslato: Februar 23, 2014, 04:12:42 posle podne »
Aha skapirao sam hvala bubilice:) Dalibore ja ne vidim tu novu sobu ili sam obnevideo:)

Van mreže MladenD

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 251
  • Pol: Muškarac
    • mladjad
    • Pogledaj profil
Odg: ::: NOVO ::: Stock soba!
« Odgovor #5 poslato: Februar 23, 2014, 04:15:21 posle podne »
Mora prvo Storm da te pusti unutra :D
Canon 5D mark IV, 8-15L f4, 16-35L f4 IS, 24-70L 2.8 II, 70-200L 2.8 IS II, 35L 1.4 II, 100L IS Macro, 135L f2, 85L 1.2 II, Sigma 50mm art

Van mreže StORM48

  • ... - --- .-. -- ....- ---..
  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 3712
  • ● ● ● ● ● ● ● ● ● ●
    • StORM48_
    • Pogledaj profil
    • StORM48 flickr gallery
Odg: ::: NOVO ::: Stock soba!
« Odgovor #6 poslato: Februar 23, 2014, 08:15:55 posle podne »
Zbog nedoumica koje očigledno prate ovu novinu, pozivam zainteresovane da javno ili putem privatnih poruka iznesu svoje zamerke ili viđenje ovog koncepta.
Jer, ako zainteresovanih za ovo ne bude, onda ni poenta podforuma ne postoji.

Pozdrav

Van mreže puckons

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 484
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: ::: NOVO ::: Stock soba!
« Odgovor #7 poslato: Februar 23, 2014, 09:18:22 posle podne »
pa nemam pojma šta da kažem, bojim se da se ne svede dva člana, ionako imam utisak da nekad danima nema ništa novo, samo prežvakavanje. Mislim, i sam nosim deo krivice, slabo kačim a dosta fotkam.
Canon 600d - Tamron 17-50 vc- Canon 50mm 1.4 -Tamron SP 70-300 f/4-5.6 vc - Canon 100 macro

Van mreže Serb

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2444
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: ::: NOVO ::: Stock soba!
« Odgovor #8 poslato: Februar 23, 2014, 09:56:00 posle podne »
Pa oni koji su aktivni , oni ce biti aktivni i u novoj sobi. Sta znam mislim da smo mnogo zatvoreni medju sobom , i da bi mogli vise da saradjujemo jedni sa drugima , da bi se lakse probili na stocku. Nas par sigurno nismo jedni drugima konkurencija (kad znamo koliko imamo konkurenata), nasa medjusobna saradnja moze samo da nam pomogne. Na saradnju mislim , pozajmljivanje rekvizita, preporuka modela sminkera, postprodukcija (saveti), pa sto da ne i neko zajednicko fotkanje. Sa novom sobom mozda dobijamo mogucnost da malo slobodnije pricamo ipak ce to biti nas mali kutak. A pritom u novoj sobi mozemo da kacimo fotke velike rezolucije bez straha da ce neko da to zloupotrebi. Mislim da je sve u svemu to dobra stvar ali ajde da vidimo sta kaze vecina:)

Van mreže StORM48

  • ... - --- .-. -- ....- ---..
  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 3712
  • ● ● ● ● ● ● ● ● ● ●
    • StORM48_
    • Pogledaj profil
    • StORM48 flickr gallery
Odg: ::: NOVO ::: Stock soba!
« Odgovor #9 poslato: Februar 23, 2014, 10:24:38 posle podne »
Sve je podložno promenama, dok god ne zahtevate da se stock u potpunosti izoluje od sveta, jer će u tom slučaju forum da trpi, zbog toga što nijedna od tih tema ne bi bila indeksirana na pretraživačima. A to je, jasno vam je, neprihvatljivo.
Generalne teme kačite tamo gde su i bile, a neke koje bi trebalo da budu ovde i kačite ovde.

Vremenom ćemo da kanališemo sve to, pa će imati više smisla nego sad. ;)

Pozdrav

Van mreže bojan900

  • Junior
  • *
  • Poruke: 27
    • Pogledaj profil
Odg: ::: NOVO ::: Stock soba!
« Odgovor #10 poslato: Mart 04, 2014, 09:38:16 posle podne »
Nisam nesto produktivan ni po broju postova, a ni po broju fotografija na stoku, tako da ne znam kako se stvari odvijaju na "tajnoj" lokaciji >:D.  Ipak znajuci razvoj stvari na nekim drugim forumima, koji su i vecini vas poznati, predlozio bih da se diskusija zadrzi u "javnom" delu, bas zbog ne tako malog praga pristupa ovom drugom.
Ovo predlazem posto sam misljenja da ovde postoji jedan (na zalost za sada mali) broj entuzijasta i dobronamernih ljudi, koji su spremni da svoja znanja/vestine podele sa ostalima, koji tek ulaze u pricu stocka. Mislim da je to odlicna osnova za kreiranje jedne zajednice gde clanovi mogu samo jedni drugima pomoci da se zajednickim snagama probiju u ovoj ogromnoj indistriji. Prica o konkurenciji prosto ne moze da postoji, obzirom na ogroman broj ljudi sirom sveta koji se ovim poslom vec dugi niz godina bave.

 

Van mreže DuxX

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1455
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: ::: NOVO ::: Stock soba!
« Odgovor #11 poslato: Mart 04, 2014, 10:48:37 posle podne »
Prag minimalnog broja poruka je takav s razlogom jer iako se u slobodnom delu foruma vodi najveći deo diskusija treba da postoji nekakav prostor za grupu ljudi koji su već zagazili dublje u tu priču i koji ne žele da materijal koji postuju bude vidljiv svima. Što je normalno jer je predviđeno da se tu postuju i fotke koje su već na stock sajtovima.
Ali vi koji ste novi treba da se potrudite da date svoj doprinos da stokerski deo foruma i forum uopšte postanu još bolji. Forum nije osmišljen u startu da 20 ljudi priča, a ostalih 2.000 ćuti i čita. Ne radi se tu o konkurenciji već o jednom totalno nesrazmernom odnosu uzimanja od zajednice i davanja toj zajednici. Dakle ako neko nije u stanju da ovoj zajednici podari 50 svojih smislenih, kontruktivnih poruka onda o kakvim zajedničkim snagama pričamo?

Nije ovaj forum jedini izvor stokerskog znanja, nije ni blizu toga. Onaj koga interesuje uvek će naći dosta korisnog materijala na drugim mestima, a onda ta saznanja podelite ovde sa svima nama. Eto kakav doprinos svako od novih članova ovde može dati. Međutim takvih je izgleda za sada malo. Ljudi su više raspoloženi samo da čitaju, a ne da pišu.

Van mreže bojan900

  • Junior
  • *
  • Poruke: 27
    • Pogledaj profil
Odg: ::: NOVO ::: Stock soba!
« Odgovor #12 poslato: Mart 05, 2014, 12:20:44 pre podne »
pa vidi, to moze biti jedan pristup.
Sa druge strane, poznati su ti i domaci forumi koji su pre desetak godina krenuli na ovu temu i kreirali u jednom trenutku izuzetno jaku zajednicu. Ona se u medjuvremenu osula, ali ukoliko se secas, oni su krenuli isto na posebnom delu, ali su kasnije zavrsili bez ikakvih restrikcija.
Ja u principu ne postujem nista posebno, posto mislim da u pogledu kvaliteta na zalost nemam sta posebno da kazem, a sto se tice stoka, sve teme u poslednjih 7-8 godina koliko to pratim su mi manje ili vise poznate.
Ono sam napisao je kao glasno razmisljanje vezano za nove clanove, kod kojih uvek ima puno entuzijazma. Jasno je da ce tek po neko uraditi nesto, ali cisto podsecanja radi, u Srbiji, a i sire ima puno ljudi koji su stokom napravili ozbiljan biznis (i to ne mislim u razmerama cifara koje se ovde smatraju ozbiljnim, nego na zapadu)..., a pocetci su im bili otprilike kao kod nekih clanova koje sada ovde vidim...
i da dodam, da prethodnim postom ne zelim da osporavam potrebu za posebnim delom ukoliko smatrate da vam treba...
« Poslednja izmena: Mart 05, 2014, 12:27:21 pre podne od strane bojan900 »

Van mreže DuxX

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1455
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: ::: NOVO ::: Stock soba!
« Odgovor #13 poslato: Mart 05, 2014, 09:43:57 pre podne »
Poznata mi je priča naših foruma, pogotovo stokerskih. Nisu se oni rasuli zbog posebne sobe za stokere već zbog međuljudskih razmirica i sujete. Prvi sam ja napustio Zonu zbog idiotske politike uredništva na insistiranju na strogom ontopic-u. Neko treba da mi zvoca nad glavom čim se čovek odmakne od neke teme da je otišao u offtopic.
Na drugom forumu smo imali situaciju da su ljudi koji došli da se uključe u priču o stocku više su slušali savete na temu dijeta, joge, meditacije i ostalih sveživotnih mudrosti. Da sam hteo da se hranim sunčevom svetlošću i meditiram ne bih sedeo za kompom nego bih obrijao glavu i umotao se u žuti ćilim i tres'o ono zvono na Tibetu.

I tako... Dakle ti forumi su završili zbog drugih problema i oni sada više nisu bitni. Bitan je ovaj forum i kako on funkcioniše. Svim novim, a i starim članovima sa malo ili nimalo poruka preporučio bih da se aktivno uključe u rad foruma. Vi doprinosite radu foruma i kada postavljate smislena pitanje, a ne samo kada dajete odgovore. Ako vas već zanima fotografija ili stock recimo, čitate li vi neke tutorijale, imate li neki materijal iz kog učite, prelistavate li net u potrazi za tim materijalom?
Onaj ko je ozbiljan u nameri da uradi nešto po tom pitanju odgovoriće sigurno sa - DA.
Onda ide sledeće pitanje: šta ste od tog materijala podelili ovde? ... koliko vidim samo dva člana Bubilica i Serb su voljni da podele nešto. Svi ostali ćute i čekaju da im neko podgreje, isecka, aranžira i posluži ispred njih.

Meni ljudi koji su na forumu po godinu dana i koje nikada nisam video ovde jer na brojaču poruka im piše 2, 1 ili 0 recimo mi šalju privatne poruke sa pitanjima za stock. Znači neće čak ni pitanje da postave na forum. Znači danas odgovorim njima, a za 5 ili mesec dana ću opet odgovarati nekome drugom na isto to pitanje preko PP-a i tako u krug. Umesto da postave pitanje ili pitanja na forum pa će neko već odgovoriti, a to pitanje i odgovor će ostati u forumu i onda kada se pojavi neko sa istim problemom već ima rešenje. Jok, ljudi se drže po strani, stide se da učestvuju, neće da pišu jer ih to smara.

Jel problem doći na forum, predstaviti se, ako si stocker izabaciš link ka svom portfoliu, nema veze koliko fotki ima i kakve su. Uzmeš aktivno učešće i garantujem da nema člana foruma koji neće pomoći ili pokušati da pomogne. Pišite u postojećim temama, postujte tutorijale, otvorite nove teme i stock forum će da procveta i svima će biti lakše i bolje. Ovako svi ćute i čekaju se dva ili tri člana da odgovore. Siguran sam da ovde ima dosta više ljudi koji imaju šta da kažu. Ja ih znam bar petoro koji prate forum, a ćute. Iskreno se nadam da će se te stockerske snage pokrenuti što pre.

Van mreže vsasa

  • Junior
  • *
  • Poruke: 14
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Одг: ::: NOVO ::: Stock soba!
« Odgovor #14 poslato: Mart 05, 2014, 10:12:35 pre podne »
Svaka cast,inspirativan post. Ja pratim forum par mjeseci i mislim da sam dosta naucio i shvatio iz vasih postova,ali me ovo sto Duxx napisa podstaklo da se aktivno ukljucim,samo se plasim da sa mojim skromnim znanjem  necu biti od neke koristi...

Van mreže Bole

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3269
    • 96815207@N07
    • Pogledaj profil
Odg: ::: NOVO ::: Stock soba!
« Odgovor #15 poslato: Mart 05, 2014, 12:05:03 posle podne »
Citat
nego bih obrijao glavu i umotao se u žuti ćilim i tres'o ono zvono na Tibetu.
Pa gde nadje bas "zuti" cilim, kad ima toliki izbor boja >:D ;D



Salim se malo, meni je zaista neobicno drago da imamo nekoga na forumu, ko se bavi Stock fotografijom i kome nikad nije bilo tesko, da odvoji vreme za valjane savete :)
http://www.flickr.com/photos/96815207@N07/

5DMarkII, EF 16-35mm f/4 L IS, EF 70-200mm f/2.8 L IS II, EF 100mm f/2.8 L IS Macro, TS-E 24mm f/3.5 L II

Van mreže Bubilica

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 269
    • Pogledaj profil
Odg: ::: NOVO ::: Stock soba!
« Odgovor #16 poslato: Mart 05, 2014, 06:53:41 posle podne »
Složila bih se sa DuxX-om od reči do reči. Što se tiče funkcionisanja ove "zatvorene sobe" i celog ovog foruma ...to će samo zavisiti od nas-članova, administratora i moderatora.
vsasa dokle god ti i ja razmišljamo kako smo početnici i kako nemamo kako da doprinesemo, nećemo ništa ni da naučimo.
Nadam se da ćeš razumeti ovu rečenicu i da se nećeš naljutiti na mene.
Ja sam pre nekoliko meseci počela malkice aktivnija da budem na forumu, prijavila se i prošla prijemni na IS iz prve, od 13 poslatih slika 11 su mi prošle za 1 su i tražili PR a za drugu da se skine logo (nisam toliko vična tome još uvek pa to nisam uradila), pohvalila sam se na forumu i doživela šta sam doživela :)
Čak su me spominjali ne u dobrom kontekstu na drugim forumima zbog mojih krš slika koje su primljene na IS :) Ali se nisam povukla, znam gde sam (daaaaaaaaaaaaaaaaaleko od ljudi kao DuXX i Serb i mnogi drugi na ovom forumu) ali ipak i oni su bili nekada na mom mestu i hvala bogu još uvek se toga sećaju! I pre neki dan sam prodala prvu sliku :)
Ne očekujem da zaradim, ne nadam se tome, ali želim da učim, volim da to radim, volim da delim sa ljudima oko sebe....čitam redovno teme koje svi pišu od a-š i ako ne razumem NI JEDNU JEDINU reč!!! Ali čitam :) I pitam i pišem...i nerviram ih najverovatnije ali tu sam. I biću tu i dalje! :) I sada će me izbaciti zbog off topica :D
Nikon D3200 18-105mm VR

Van mreže Serb

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2444
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: ::: NOVO ::: Stock soba!
« Odgovor #17 poslato: Mart 05, 2014, 07:18:35 posle podne »
Slazem se sa Duxxom...Ovo je neka polu zatovorena prica o stocku, koja je po meni taman. Novi clanovi ce imati da procitaju uvod u javnom delu, a ako su ozbljni i zele da pomazu , aktivirace se vise:) U svakom slucaju svi ce imati korist od toga i oni i mi:)

Van mreže STELLANOVA

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 468
  • Pol: Muškarac
  • Never stop exploring
    • slobodanmiskovic
    • Pogledaj profil
    • Personal portfolio
Odg: ::: NOVO ::: Stock soba!
« Odgovor #18 poslato: Mart 05, 2014, 07:26:45 posle podne »
* STELLANOVA zeli pristup :-)
Nikon D7000 | Nikon F50

Nikkor AF 300/4 IF-ED |Nikkor AF 35-70/3.3-4.5 | Nikkor AF 50/1.8 D | Nikkor AF-S 18-55 f/3.5-5.6 G DX VR | Nikon AF-S 70-300mm f/4.5-5.6 VR  | TOKINA AF12-24MM F/4 AT-X 124AF PRO DX | Tokina 100mm f/2.8 Macro AT-X PRO D AF | Voigtlaender Ultragon AF II 19-35mm f/3.5-

Van mreže Zoran Rodic

  • Blogger
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 5061
  • Pol: Muškarac
    • zrodic
    • Pogledaj profil
Odg: ::: NOVO ::: Stock soba!
« Odgovor #19 poslato: Mart 05, 2014, 08:10:48 posle podne »
PA klikni ovde ;)

''Ne moze da svane pre zore''