Autor Tema: Koji DSLR do 500e polovan ili nov ???  (Pročitano 18048 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Petarje

  • Junior
  • *
  • Poruke: 46
    • Pogledaj profil
Odg: Koji DSLR do 500e polovan ili nov ???
« Odgovor #20 poslato: Januar 25, 2014, 11:48:40 posle podne »
...

Jesi jesi, pogriješio si, sve sam ja pregledao, nema d7100 za te pare :)

Van mreže StORM48

  • ... - --- .-. -- ....- ---..
  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 3712
  • ● ● ● ● ● ● ● ● ● ●
    • StORM48_
    • Pogledaj profil
    • StORM48 flickr gallery
Odg: Koji DSLR do 500e polovan ili nov ???
« Odgovor #21 poslato: Januar 25, 2014, 11:51:54 posle podne »
@Asko
Ako već pitaš za savet, poslušaj izneseno i zaobiđi D300(s). To je aparat koji se danas ni po čemu ne ističe i smatram da bi kupovina toga bila čisto bacanje para. On danas bukvalno nema šta da ponudi u odnosu na aktuelne modele svih proizvođača i bolje je da iskombinuješ nešto novo ili polovno, a svežije, nego da uzimaš tehnološki pregažen model, čije će fotke lagano istranžirati i najjeftiniji entry-level DSLR.

D3200 već u startu ima za dve klase napredniji senzor, a ono što D300(s) ima bolje, Ti nećeš moći da iskoristiš barem dve godine od trenutka kupovine, pri čemu ni tada kada uspeš, od tih benefita nećeš videti bolje fotografije.

Ako već želiš što bolje, a ne gadiš se polovnog, onda razmisli o D7000.

Pozdrav
« Poslednja izmena: Januar 25, 2014, 11:59:33 posle podne od strane StORM48 »

Van mreže Asko

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 288
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Koji DSLR do 500e polovan ili nov ???
« Odgovor #22 poslato: Januar 26, 2014, 12:19:13 pre podne »
@Storm

Poslusao sam ja za D300 i shvtio stai  kako ali sam mislo s obizrom na cenu da je D300S mnogo napredniji od svog predhodnika aili izgleda da se silno varam. Iskreno sve u svemo ne ostaje nista sem D7100 pa sta mu bude :) verovatno ce proci dosta vremena dok ga upoznam i pohvatam sta i kako ali za par storina je bolje da sacekam jos malo pa da uzmem D7100 e samo neznam dali bi ovaj objektiv vrdeo nesto uz njega   AF-S DX NIKKOR 18-105mm f/3.5-5.6G ED VR.???

Van mreže StORM48

  • ... - --- .-. -- ....- ---..
  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 3712
  • ● ● ● ● ● ● ● ● ● ●
    • StORM48_
    • Pogledaj profil
    • StORM48 flickr gallery
Odg: Koji DSLR do 500e polovan ili nov ???
« Odgovor #23 poslato: Januar 26, 2014, 12:28:24 pre podne »
Naravno da bi. Taj objektiv, iako kit, uopšte nije loš. Imaćeš više nego dovoljno vremena da se s njim sit izigraš, pre nego što ga prevaziđeš i ustanoviš da Ti treba nešto bolje.

Pozdrav

Van mreže Asko

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 288
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Koji DSLR do 500e polovan ili nov ???
« Odgovor #24 poslato: Januar 26, 2014, 12:46:20 pre podne »
Hvala Storm kao i svima ostalima drago mi je da sam na pravom mestu i sa pravim ljudima :)  a ja se javljam cim budem uzeo aparat (uskoro) !!!

Van mreže cronnin

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4109
    • Pogledaj profil
Odg: Koji DSLR do 500e polovan ili nov ???
« Odgovor #25 poslato: Januar 26, 2014, 01:30:45 pre podne »
Čisto za obavjest, ništa ne fali ni D7000.
"Yes, I'd like to send this letter to the Prussian consulate in Siam by aeromail. Am I too late for the 4:30 autogyro?"  Canon 550D

Van mreže Asko

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 288
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Koji DSLR do 500e polovan ili nov ???
« Odgovor #26 poslato: Avgust 28, 2014, 10:48:29 posle podne »
I eto mene opet posle nekog vremena naostrio se da krenem u kupovinu ali usputno su mi pokvarili sve ono o cemu sam razmisljao :(  skoro sam bio na nekom izletu i tamo upoznao da kazem kolege fotografe i onda je krenula debata oko toga dali je bolje da se uzme Nikon D7000 ili Cenon 60D naravno novo! i naravno njihov zakljucak je bio da je Cenon 60D mnogo bolja varijanta od D7000 valjda zbog toga sto su imali svi 5D MKIII :P. Ja sam do tada gledao samo Nikon neznam zasto :) ali sada opet nebih da pogresim i kupim nesto pa da se pokajem jer opet nisu male pare u pitanju bar za mene :) taj cenon bi meni vise odgovarao jer ima onu skalo kako se kaze vec koju Nikon valjda nema pa mi sada racite dali bi mi to bas toliko predstavljalo problem. ovo sma napisao napisao na brzinu zato izvinite ako je malo nejasno.
p.s. danas sam otisao sa namerom da kupim D7000 gledao gledao gledao i nisam kupio :D :D :D  . . . rekoh da dodjem ovde po savet jos jednom za svaki slucaj!!! 
 

HVALA VAM NA SVEMU I IZVINITE AKO SMARAM :( !!!

Van mreže DuxX

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1455
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Koji DSLR do 500e polovan ili nov ???
« Odgovor #27 poslato: Avgust 28, 2014, 11:16:35 posle podne »
Po meni najbolja / najrentabilnija varijanta za početak je da uzmeš D90 dobro očuvan i da pazariš neka dobra stakla u zavisnosti od toga šta ćeš prevashodno fotografisati pa posle polako da apgrejduješ i telo kad dođe vreme za to i kada budeš znao bolje u kom smeru se tvoja fotografija kreće. Možda će već sledeće telo biti neki FF. Po meni D90 ti je bolja varijanta jer je bolji i senzor. U celoj priči senzor igra presudnu ulogu jer ne kupuješ foto aparat da s njim zakivaš eksere nego da praviš fotke, prema tome...

D7100 je apsolutni vrh u APS-C segmentu. Bolje nema ni blizu. Ali to ima svoju cenu koju ti najbolje znaš da li si sada spreman da plaćaš. Ako jesi i ako možeš to, razmišljanje o bilo kom drugom APS-C telu jednostavno nema ama baš nikakvog smisla. D7100 ili D7000 ćeš svakako lakše naći dobro očuvan nego D90 koji sada već prilično vremešan model.

Šta od objektiva?
« Poslednja izmena: Avgust 28, 2014, 11:20:23 posle podne od strane DuxX »

Van mreže Asko

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 288
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Koji DSLR do 500e polovan ili nov ???
« Odgovor #28 poslato: Avgust 28, 2014, 11:29:33 posle podne »
Objktiv standard uz njega sto ide 18-105. Pa zar je je tolika razlika izmedju D7000 i D7100 ?   A sta je sa Cenon-om 60D ?   ja ovde dosao u nadi da cu bar nesto iskristalizovati sto se tice DSLR-a ali sve sto vise pitam cekam sve mi je gore i teze da shvatim i odlucim . . .   Sto se tice te kupovine D90 hmm i da ga kupim to bi mi bilo sledecih par par godina a mislim da sa njime necu biti baas toliko godina zadovoljan  znaci hocu da kupim i to sto kupim da to bude to narednih godina! Iskreno nadao sam se da cu nekako naci lufta i za D7100 ali tesko do toga a i imam uskoro dodatne troskove prinova itd :) tako da kada bi samo bio D7100 u pitanju bilo bi lako :D ovako sam samo skupio za taj D7000 + 18-105 , hteo sam i polovno ali iskreno par puta sam se na drugim polovnim stvarima opekao tako da nebih i sada da kidam zivce. Zato Duxx Mislis li da ja sa time D7000 nebih bio zadovoljan kao sa D7100 i ako moze par primera zasto?  Hvala ti

Van mreže DuxX

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1455
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Koji DSLR do 500e polovan ili nov ???
« Odgovor #29 poslato: Avgust 28, 2014, 11:55:18 posle podne »
Otkud to da ne bi bio zadovoljan sa D7000? Samo sam rekao (pošto si pominjao gore i D7100) da je to ubedljivo najbolji izbor u APS-C segmentu i ako postoji mogućnost za nabavku takvog tela onda nema šta da se razmišlja o drugom.

Po mom mišljenju ti bi bio itekako zadovoljan i sa D90 jer je to odlična sprava i može da se nađe za jako skormnu cifru ali je jedini problem kao što rekoh što je vremešan model u pitanju i teško ga je naći da je onako baš u extra stanju. D7000 je odličan aparat i on je pozicioniran upravo onako kako i sam broj modela govori. Između D90 i D7100. Svakako je to odličan izbor i svakako nećeš pogrešiti ako se uhvatiš za njega.

Obzirom da ti prinova stiže :) moja preporuka je da što pre počneš da razmišljaš o jednom 50mm 1.8G stakliću za dečije portrete i svakorazne lifestyle fotografije. Razlika u kvalitetu fotografija koje će ti napraviti to jeftino staklo u odnosu na sasvim dobar 18-105 su veće nego što će ti doneti najnoviji senzor u D7100 u odnosu na D7000.

Srećno pa da vidimo nove fotke uskoro :)

Van mreže Asko

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 288
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Koji DSLR do 500e polovan ili nov ???
« Odgovor #30 poslato: Avgust 29, 2014, 12:07:56 pre podne »
@ Duxx

Koliko vidim Cenon ne zelis ni da komentarises tako da za njega necu ni pitati :P, A reci mi samo jos sto se tice te skale koju navodno Cenon ima a Nikon nema dali ce mi to predstavljati problem jer ce to meni biti prvi DSLR   :o . Plasim se kako cu ja to koristiti :D mogu da zamislim samog sebe :D :D ali valjda cemo se naci. Uzgred dali D7000 poseduje u sebi Miniature mod ili efekat  ili se sve to radi preko PS ?? Hvala na utrosenom vremenu

Van mreže DuxX

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1455
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Koji DSLR do 500e polovan ili nov ???
« Odgovor #31 poslato: Avgust 29, 2014, 08:10:51 pre podne »
Nije da neću da komentarišem nego nema potrebe za tim :) Do sada smo ovde imali puno priče na tu C vs N temu i  Mislim bez ikakve sumnje ti ćeš biti prezadovoljan sa svakim dslr-om koji izabereš ali pošto krećeš od nule tj. nemaš nikakve zaostavštine u optici, a nisi ni canonski fan, onda stvarno ne znam zašto bi išao na sistem sa inferiornijim senzorom?? Koštaju otprilike isto, optike imaš da biraš i na jednoj i drugoj strani koliko ti srce poželi, cena te optike je manje-više tu slična, negde je skuplji C, negde N, zavisi od modela do modela...

Ne znam o kakvoj "skali" je reč, indikatoru ekspozicije? To imaš u tražilu, a koliko sad vidim nema na gornjem displeju i to jeste po meni bezveze ali je tako. Međutim korisnici Canona se sete to da ti pomenu ali zaborave da ti kažu "sitnicu" da D7000 ima 100% pokrivenost kadra u tražilu za razliku od 60D i to je po meni mnogo važnije od skale na gornjem displeju. Jer ako nemaš na gornjem ti ćeš da pogledaš na onom zadnjem ako fotkaš sa stativa recimo, a u svakoj drugoj situaciji koristiš tražilo jel da. I tako... zato ja izbegavam da komentarišem to jedno vs. drugo jer vidiš i sam :)

Odgovore šta ima jedan što drugi nema možeš da nađeš na net-u na svakom koraku i onda nema šta koga da slušaš nego vidiš sam jer sam najbolje znaš koliko ti to "nešto" što ima jedno telo treba više ili manje od onog "nečega" što ima drugo telo  ;)

Evo jedan link pa pogledaj
http://snapsort.com/compare/Canon_EOS_60D-vs-Nikon_D7000

Pozdrav
« Poslednja izmena: Avgust 29, 2014, 08:13:16 pre podne od strane DuxX »

Na mreži Argon

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 2692
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Koji DSLR do 500e polovan ili nov ???
« Odgovor #32 poslato: Avgust 29, 2014, 11:07:41 pre podne »
Mislim da je to ova skala u pitanju, ništa posebno ali dobro dodje. Kome je to promaklo ima Stormov test ovog fotoaparata kao i pasus koji se odnosi na ovaj elektronski merač nagnutosti.
http://pcfoto.biz/Test_653_2_Canon-EOS-60D-TEST#

Što se tiče razlike izmedju D7000 vs  60D ona je manje više slična kao i razlika izmedju n.D7100 vs c.70D...Dakle konstantno nešto bolji senzor kod Nikon fotoaparata...Ostalo je manje više slično.

Ja bi lično na tvom mestu izabrao D7000, I sigurno ćeš biti prezadovoljan. Ako više voliš Canon onda 60D i zadovoljstvo će biti indentično.
Kupi neki tamron 17-50 2,8 no VR, (sjajan objektiv za 200€, polovan) i imaćeš osećaj da će malo ko moći da ti stane na crtu... ;)

Ako imaš para onda bez pogovora D7100, ne znam šta bih poželeo na crop mašini a da ovaj fotoaparat to nema...(izuzev možda ergonomiju canona 7D.  :)
« Poslednja izmena: Avgust 29, 2014, 11:12:20 pre podne od strane Argon »
Sony a6400  Samyang AF 12mm f2 , Sony 16-50 f3.5-5.6 , Sony 85 f1.8

Van mreže DuxX

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1455
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Koji DSLR do 500e polovan ili nov ???
« Odgovor #33 poslato: Avgust 29, 2014, 11:32:20 pre podne »
Dobra ideja za Tamron 17-50. Odlično staklence. Mada bih ja svakako ubacio onaj 50mm 1.8G u "paketić".

Na mreži Argon

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 2692
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Koji DSLR do 500e polovan ili nov ???
« Odgovor #34 poslato: Avgust 29, 2014, 11:45:34 pre podne »
50mm 1.8G je baš dobra, medjutim i tamron radi solidno na 2,8 na toj žižinoj daljini.
Zato bi ja uzeo nikonsku 85mm 1.8G, u istu svrhu, a da ipak pokriješ neki novi raspon koji već nemaš sa Tamronskim zumom.

Inače ova nikonska 85 je toliko dobra da je to bruka. Nije loša ni Canonska naravno, ali ova tako kida da se usudjujem reći da je to već sramota :)
Sony a6400  Samyang AF 12mm f2 , Sony 16-50 f3.5-5.6 , Sony 85 f1.8

Van mreže pericha

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2072
  • Pol: Muškarac
  • Imam problem za svako rešenje ;)
    • Pogledaj profil
Odg: Koji DSLR do 500e polovan ili nov ???
« Odgovor #35 poslato: Avgust 29, 2014, 11:59:39 pre podne »
@DuxX
Nemoj mu davati link za snapsort. Znas i sam da tamo ima gluposti nevidjenih i da porede babe i zabe sa cak i netacnim podacima za pojedine modele. Da ugooglas i nepostojece modele, dobio bi njihovo poredjenje ;)
Canon  EOS 500D                                         
Canon EF 35mm f/2                                      Opteka 420-800mm HD2        
Sigma 50mm F1.4 EX DG HSM                       Opteka 6.5mm f/3.5 Circular Fisheye
Sigma 10-20mm f/4-5.6 EX DC HSM               Nissin Di866 Mark II

Van mreže Asko

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 288
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Koji DSLR do 500e polovan ili nov ???
« Odgovor #36 poslato: Avgust 29, 2014, 12:08:12 posle podne »
Hvala Dux,hvala Argon .

Sto se tice te skale mislim da  je u pitanju to sti je rekao Dux indikator eksplozije,ali ako ga vec ima u trazilu nista mi vise nece trebati bitno da a ima :) :) ostalo cemo valjda lako ;) . Imam samo jos neko pitanje nasao sam D7100 priblizno ceni koja je i D7000 sa istom optikom 18-105 mm ali D7000 je iz radnje a ovaj D7100 sam nasao na oglasu prodavac je iz Subotice i gde on kaze da za taj aparad daje i garanciju od 2god to je verovatno iz Madjarske,e sada dali je neko imao iskustva sa takvom kupovinom. Ako je to ok onda bi isao na tu varijantu da umem D7100


Na mreži Argon

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 2692
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Koji DSLR do 500e polovan ili nov ???
« Odgovor #37 poslato: Avgust 29, 2014, 12:16:16 posle podne »
uzmi d7100.
Sony a6400  Samyang AF 12mm f2 , Sony 16-50 f3.5-5.6 , Sony 85 f1.8

Van mreže DuxX

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1455
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Koji DSLR do 500e polovan ili nov ???
« Odgovor #38 poslato: Avgust 29, 2014, 12:25:19 posle podne »
@Pericha
Snasort je dobar izvor da se čovek informiše što se tiče samih specifikacija u smislu koji aparat šta poseduje od opcija. Poređano jedno pored drugog i pregledno.

Asko kao što rekoh, ako možeš da se dokopaš D7100 po nekoj približnoj ceni D7000 onda nema šta da se razmišlja dalje. Za svaki slučaj predlažem ti da pozoveš Ljubu vlasnika PCFoto.biz-a jer je on uvek izlazio članovima foruma u susret onoliko koliko se moglo u datom momentu.

Pozdrav

Van mreže Stalker

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1709
  • Pol: Muškarac
  • Some cameras, some lenses...
    • Pogledaj profil
Odg: Koji DSLR do 500e polovan ili nov ???
« Odgovor #39 poslato: Avgust 29, 2014, 12:29:27 posle podne »
Pa...ne bih se baš složio. Asko, vidim da ne barataš baš tehničkim terminima i da si potpuni početnik - bez ljutnje, svi smo to jednom bili - i ne bih ti, ja lično, preoručio da uzmeš D7100, aparat čije mogućnosti nećeš umeti da iskoristiš bar godinu dana. Moja preporuka bi bila da uzmeš D3200, aparat kao stvoren za početnike, a pride imaš i "ugrađene" tutorijale pomoću kojih ćeš moći da učiš fotografiju u hodu. Imaš kod Ljube komplet koji će zadovoljiti sve tvoje potrebe: D3200 + 18-55 VR + 55-200 VR + 50 1.8D. Dakle imaš i staklo za svaki dan i šetnje, imaš zum i imaš portretno staklo za prinovu, sve za 730 evra. Takav komplet i da pročitaš par knjiga o fotografiji, gledaš tutorijale na netu i slikaš dok učiš i bićeš vrlo zadovoljan. A kasnije to sve možeš vrlo lako da prodaš i uzmeš nešto naprednije ako ti bude trebalo.
Pride što ćeš kod Ljube moći i da pogledaš i opipaš aparate i opremu, i isprobaš, i popiješ kafu i dobiješ objašnjenja.
http://pcfoto.biz/90130_Nikon-D3200-18-55-VR-+-55-200-VR-+-50-18D
« Poslednja izmena: Avgust 29, 2014, 12:32:34 posle podne od strane Stalker »
To insult the fool is the price of wisdom.