Autor Tema: Fujifilm X-T1  (Pročitano 19908 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže StORM48

  • ... - --- .-. -- ....- ---..
  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 3712
  • ● ● ● ● ● ● ● ● ● ●
    • StORM48_
    • Pogledaj profil
    • StORM48 flickr gallery
Odg: Fujifilm X-T1
« Odgovor #40 poslato: Februar 14, 2014, 05:31:04 posle podne »
Dario, ta tržišna pravila u organizaciji poslovanja važe kada se radi o startup projektima. U ovim okolnostima ne važi, jer osim optike, niko od njih ništa drugo tu nije specijalno inovirao. Cela koncepcija je zasnovana na postojećim patentima, tehnologijama i u krajnjoj liniji - komponentama.

Sama priča o troškovima se tako drastično osipa, a kako MILC ekipa već dobrih nekoliko godina radi to što radi, situacija je odavno trebala da počne da se kristališe.

Pozdrav

Van mreže dalibort82

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4416
  • Pol: Muškarac
  • Dalibor Tomić
    • dalibort82
    • Pogledaj profil
Odg: Fujifilm X-T1
« Odgovor #41 poslato: Februar 14, 2014, 06:47:38 posle podne »
Lepo izgleda :)

Neko je napisao u komentarima:
XT1 is what the Nikon DF should of been, a true DF

http://youtu.be/CoHTp10jZ8g
« Poslednja izmena: Februar 14, 2014, 06:50:04 posle podne od strane dalibort82 »
“I don't trust words. I trust pictures.” ― Gilles Peress

Van mreže dario084

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 277
    • Pogledaj profil
    • INSTAGRAM
Odg: Fujifilm X-T1
« Odgovor #42 poslato: Februar 15, 2014, 07:21:57 pre podne »
Dario, ta tržišna pravila u organizaciji poslovanja važe kada se radi o startup projektima. U ovim okolnostima ne važi, jer osim optike, niko od njih ništa drugo tu nije specijalno inovirao. Cela koncepcija je zasnovana na postojećim patentima, tehnologijama i u krajnjoj liniji - komponentama.

Sama priča o troškovima se tako drastično osipa, a kako MILC ekipa već dobrih nekoliko godina radi to što radi, situacija je odavno trebala da počne da se kristališe.

Pozdrav

Pa koje komponente su imali??? Senzor? Ok, jesu ali su ga preradili u potpunosti...znači ulaganje u razvoj!!! AF???...na početku katastrofalan, original njihov, bacali update....znači ulaganje u razvoj!!! Tijelo....ok, slično Leici (X-Pro1), ali opet su ga prilagodili po svom...znači ulaganje u razvoj!!! Izbacili druge modele, pa nasljednike npr. X-E2, X100s,...znači ulaganje u razvoj!!! I kada kažeš da nije bio startup projekt, po čemu to argumentiraš??? X-serija je krenula u proizvodnju 2010 sa modelom X100, te kada su vidjeli prođu na tržištu tek 2012 su bacili X-PRO1....meni je to totalni početak nekog projekta zvan X-SERIES (jedino ako ti smatraš da nije jer su imali gotove tuđe komponente, ali patente i tehnologiju su morali imat svoje što opet zahtijeva razvoj ?!)!!!

Zato da, imali su komponente na raspolaganju, ali u kojoj mjeri i kako s njima napraviti cjelinu.................ma mislim da je umjesto mene odgovorio Dalibor, odnosno Nikon s DF-om i svojim komponentama, a DF "projekt" je trajao smo 4 godine..

P.S..neka se Nikon tabor ne ljuti na mene što sam dao ovaj primjer, nikad nisam ni u ruci imao Df pa ne bi želio suditi, ali koliko čitam diže se dosta prašine oko njega zbog mnogih nelogičnosti pa sam si dao malo pravo da ga dam za primjer  ::)

P.P.S..u dubinu ova tema bi mogla postat jako teška, pa nakon ovog posta manim se daljnjeg komentiranja  :D

LP ;)
Canon EOS 5D mklll, 6D, Canon 16-35L f/4, Sigma 24 i 35 Art, Canon 85mm, Speedlite 600EX-RT, 430EX III-RT

Van mreže StORM48

  • ... - --- .-. -- ....- ---..
  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 3712
  • ● ● ● ● ● ● ● ● ● ●
    • StORM48_
    • Pogledaj profil
    • StORM48 flickr gallery
Odg: Fujifilm X-T1
« Odgovor #43 poslato: Februar 15, 2014, 10:52:44 pre podne »
Dario, "startup" projekat je kad Ti napraviš firmu i nazoveš je "objektiv inc." i onda kreneš da proizvodiš od nule, bez prethodnih iskustava i R&D-a. Kad firma to radi 100 godina i prethodno je kupila neke konkurente (a sa njima i zilion patenata, inženjera i svega ostalog), sve se svodi na evolutivne pomake. Samim tim, veći deo troškova ide na puki industrijski dizajn, da bi se postojeće komponente uklopile u novo telo. Jedan MILC nema praktično ništa od sistema koji krase jedan DSLR, osim senzora. tražilo ne postoji, jer je to samo dupliran displej manjeg formata. Svetlomer - ne postoji, zamenjuje ga senzor. AF modul ne postoji, zamenjuje ga OPET senzor. Ogledalo, ne postoji. Zavesica, ne postoji. Dakle, ostala je bazična elektronika, senzor i modul za memorijsku karticu. To drastično smanjuje troškove, kako u proizvodnji, tako i u eventualnim intevencijama tokom garantnog roka.

To što oni napucavaju cene za nov proizvod, samo znači da im se može, jer uvek ima onih koji će da plate eksperimentalni proizvod. Ali izvini, u ubrzavanju CDAF-a nema ni "R" od razvoja, jer je to samo promena algoritma. Da su hteli da otvore kod i ponude ga nezavisnim programerima, neki klinac od 13 godina bi im ubrzao AF za jedno popodne. To je čisto taktiziranje, a ne nesposobnost. Kao i kod svih drugih. Uostalom, pogledaj samo Canon. Jednim FW-om poprave aparat više nego što neki novi model ponudi nakon dve generacije (hint: 600d vs 700d). Da ne pominjemo Magic Lantern, koji otkriva još sijaset drugih hardverskih potencijala, koje Canon ne pruža korisnicima, iako oni postoje u aparatu. E sad, gledam po netu, mnogi pljuju Canon zbog toga, a previđaju da i svi ostali to rade, samo što se jedino kod Canona do toga može doći, zbog načina kako se očitava FW prilikom startup procedure. Osim toga, po meni je pohvalno što FW nekad služi i za uvođenje novih funkcionalnosti, dok god je proizvod aktuelan, dok drugima služi mahom da poprave bagove. Neki čak ni to ne urade, nego izbace novi model. Ebe im se, prosto.

Što se Df-a tiče, nelogičnosti može biti jedino u konceptu kao takvom, a što se funkcionalnosti tiče, te "nelogičnosti" su izmislili razni likovi po netu, koji ili nikad nisu videli Df ili sve što rade, rade površno. Na nekoliko mesta sam čitao da konvencionalne kontrole dolaze u sukob sa mehaničkim, pa se dešava da vamo bude jedno, a tamo drugo setovano. Nešto gluplje nisam pročitao skoro. I pazi sad štos - SVI to prenose s kolena na koleno, a niko nije probao Df. Šta više reći. Negativan marketing bez trunke utemeljenja u realnosti.

Pozdrav
« Poslednja izmena: Februar 15, 2014, 10:59:51 pre podne od strane StORM48 »

Van mreže blackbeast

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1013
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Fujifilm X-T1
« Odgovor #44 poslato: Februar 15, 2014, 10:41:24 posle podne »
FujiFilm X-T1 Vs Nikon D7100


Iako sam Nikon "fan", mogu vam reci da se meni ovaj Fuji svidja sve vise i vise...

Van mreže dalibort82

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4416
  • Pol: Muškarac
  • Dalibor Tomić
    • dalibort82
    • Pogledaj profil
Odg: Fujifilm X-T1
« Odgovor #45 poslato: Februar 17, 2014, 10:08:57 posle podne »
“I don't trust words. I trust pictures.” ― Gilles Peress

Van mreže dario084

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 277
    • Pogledaj profil
    • INSTAGRAM
Odg: Fujifilm X-T1
« Odgovor #46 poslato: Februar 17, 2014, 10:50:07 posle podne »
Vidim da sve više ljudi prati ovaj fotić  ;)
Canon EOS 5D mklll, 6D, Canon 16-35L f/4, Sigma 24 i 35 Art, Canon 85mm, Speedlite 600EX-RT, 430EX III-RT

Van mreže blackbeast

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1013
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Fujifilm X-T1
« Odgovor #47 poslato: Februar 18, 2014, 08:52:21 pre podne »
Jel ima sta od starijih objektiva da moze na njega?! Ili samo ovi sto trebaju da izadju?!?!

Van mreže dario084

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 277
    • Pogledaj profil
    • INSTAGRAM
Odg: Fujifilm X-T1
« Odgovor #48 poslato: Februar 18, 2014, 01:28:29 posle podne »
Canon EOS 5D mklll, 6D, Canon 16-35L f/4, Sigma 24 i 35 Art, Canon 85mm, Speedlite 600EX-RT, 430EX III-RT

Van mreže dario084

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 277
    • Pogledaj profil
    • INSTAGRAM
Odg: Fujifilm X-T1
« Odgovor #49 poslato: Februar 18, 2014, 01:33:50 posle podne »
Canon EOS 5D mklll, 6D, Canon 16-35L f/4, Sigma 24 i 35 Art, Canon 85mm, Speedlite 600EX-RT, 430EX III-RT

Van mreže blackbeast

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1013
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Fujifilm X-T1
« Odgovor #50 poslato: Februar 18, 2014, 02:07:13 posle podne »
Dario, ima li na onoj listi ista sto nije starije od mene (30 god)? :D

Van mreže blackbeast

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1013
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Fujifilm X-T1
« Odgovor #51 poslato: Februar 18, 2014, 02:12:03 posle podne »
A sto dobro kontrolise sum pri visokim iso vrijednostima... Odusevljen sam... Ipak je ovo aps-c senzor... Sta bi tek uradili da je ff... :D iso milion... :D :D :D

Van mreže dario084

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 277
    • Pogledaj profil
    • INSTAGRAM
Odg: Fujifilm X-T1
« Odgovor #52 poslato: Februar 18, 2014, 04:16:01 posle podne »
Dario, ima li na onoj listi ista sto nije starije od mene (30 god)? :D

Paaaaaa....NE!!!!  :D
Canon EOS 5D mklll, 6D, Canon 16-35L f/4, Sigma 24 i 35 Art, Canon 85mm, Speedlite 600EX-RT, 430EX III-RT

Van mreže blackbeast

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1013
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Fujifilm X-T1
« Odgovor #53 poslato: Februar 20, 2014, 06:32:10 posle podne »

Van mreže dario084

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 277
    • Pogledaj profil
    • INSTAGRAM
Odg: Fujifilm X-T1
« Odgovor #54 poslato: April 15, 2014, 03:52:19 posle podne »
Evo najčitaniji sajt poslije ovog postavio je cijeli review  ;)

http://www.dpreview.com/reviews/fujifilm-x-t1?utm_campaign=internal-link&utm_source=features&utm_medium=homepage-block&ref=features

Čini se kao jedan kvalitetan komad opreme, odnosno možda i sistema za ulaganje u budućnosti za one koji misle preći na MILC sistem.. :)
Canon EOS 5D mklll, 6D, Canon 16-35L f/4, Sigma 24 i 35 Art, Canon 85mm, Speedlite 600EX-RT, 430EX III-RT

Van mreže Drezik

  • Član
  • **
  • Poruke: 116
    • drezik
    • Pogledaj profil
Odg: Fujifilm X-T1
« Odgovor #55 poslato: Januar 25, 2015, 12:55:10 pre podne »
Proslo je skoro godinu dana ... jer se igrao neko sa ovom makinom na kraju?