Autor Tema: Why Scott Kelby Switched to Canon  (Pročitano 28128 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže MladenD

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 251
  • Pol: Muškarac
    • mladjad
    • Pogledaj profil
Odg: Why Scott Kelby Switched to Canon
« Odgovor #20 poslato: Januar 21, 2014, 07:14:15 posle podne »
Ja se secam davno kad sam citao neku Kelbyjevu knjigu da je doslovce pisalo
"Koje slike treba obraditi u photoshopu? i njegov odgovor SVE" :D
Tad nisam znao da je to jer koristi Nikona :D
Canon 5D mark IV, 8-15L f4, 16-35L f4 IS, 24-70L 2.8 II, 70-200L 2.8 IS II, 35L 1.4 II, 100L IS Macro, 135L f2, 85L 1.2 II, Sigma 50mm art

Van mreže Bubilica

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 269
    • Pogledaj profil
Odg: Why Scott Kelby Switched to Canon
« Odgovor #21 poslato: Januar 21, 2014, 07:18:47 posle podne »
Evo malo smeha, dok ne dođe Duxx :)


Nikon D3200 18-105mm VR

Van mreže Zoran Rodic

  • Blogger
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 5061
  • Pol: Muškarac
    • zrodic
    • Pogledaj profil
Odg: Why Scott Kelby Switched to Canon
« Odgovor #22 poslato: Januar 21, 2014, 08:21:28 posle podne »
Salu na stranu, ... simpa je ova zezancija, ali ozbiljno mislim da su kritike na mestu

1. Ergonomija
2. Meniji
3. Skin tones

:)
''Ne moze da svane pre zore''

Van mreže Argon

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 2692
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Why Scott Kelby Switched to Canon
« Odgovor #23 poslato: Januar 21, 2014, 10:54:25 posle podne »
Hm, da...a zatim tu su I
4.objektivi
5.kolorit uopste  ::)  ...
Sony a6400  Samyang AF 12mm f2 , Sony 16-50 f3.5-5.6 , Sony 85 f1.8

Van mreže DuxX

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1455
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Why Scott Kelby Switched to Canon
« Odgovor #24 poslato: Januar 22, 2014, 01:11:31 pre podne »
Kad Nikondžije u blizini nema ondaK tehnički inferiorni drugari kolo vode! ;) Ne bih da vam kvarim žurku samo da vas pozdravim. Idem sa Slave pa se mora malo prileći, jel.

Van mreže Panchester

  • Član
  • **
  • Poruke: 201
    • Pogledaj profil
Odg: Why Scott Kelby Switched to Canon
« Odgovor #25 poslato: Januar 22, 2014, 09:49:11 pre podne »
^^
ovo za objektive, zavisi u kojoj klasi, i zavisi sta, i za koga.
Ja sam nekako stekao utisak, a vi me odmah ispravite ako gresim, da su Nikon objektivi u nizoj klasi dostupniji, tj veca je ponuda i jeftiniji su polovni, a i kvalitetniji su konstrukciono i ostriji su.
(35mm, 50mm, 18-55, 18-135, 16-85/15-85 kod ovoga se odnosi na cenu)

Colorit - vrrrrlo subjektivna stvar. jos sa setom listam nikonske fotke od pre neku godinu. I vise mi se svidelo "zrno" na N fotkama. Da li je navika ili shta...
i one sa Fuji-ja su mi imale lepsi "noise".
Da D7100 ima obrtni display, a ne bi smetao ni ovaj "antil d svih egova" touch screen i Canonski meni, pazario bih ga u roku do 7min. i ovaj 16-85 koji gledam vec treci kako prolazi na oglasima za 300 i kusur ojra, dok za canonski 15-85 ishtu 470-500 :-\

Jes.
da je u babe ... bila bi deda ::)
« Poslednja izmena: Januar 22, 2014, 09:57:55 pre podne od strane Panchester »

Van mreže alexlex

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 488
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Why Scott Kelby Switched to Canon
« Odgovor #26 poslato: Januar 22, 2014, 10:08:08 pre podne »
^^ N16-85 i C15-85 definitivno nisu ista klasa, govorim iz iskustva! Od kvaliteta izrade do brzine fokusa, ostrine, ca i sta god hoces. Moja gospodja ima N a ja C, toliko joj se dopada shmek L bojica da je odlucila da predje na C na prolece-leto. Sve ce sama da plati, da se razumemo! :)

Van mreže cronnin

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4109
    • Pogledaj profil
Odg: Why Scott Kelby Switched to Canon
« Odgovor #27 poslato: Januar 22, 2014, 10:16:15 pre podne »
Pravo pitanje je Nippon Kōgaku Kōgyō Kabushikigaisha ili Seikikōgaku Kenkyūsho :)




"Yes, I'd like to send this letter to the Prussian consulate in Siam by aeromail. Am I too late for the 4:30 autogyro?"  Canon 550D

Van mreže Panchester

  • Član
  • **
  • Poruke: 201
    • Pogledaj profil
Odg: Why Scott Kelby Switched to Canon
« Odgovor #28 poslato: Januar 22, 2014, 11:08:09 pre podne »
^^ ... Sve ce sama da plati, da se razumemo! :)

Probijas kalkulaciju, garant :icon_biggrin:

Van mreže pericha

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2072
  • Pol: Muškarac
  • Imam problem za svako rešenje ;)
    • Pogledaj profil
Odg: Why Scott Kelby Switched to Canon
« Odgovor #29 poslato: Januar 22, 2014, 12:28:35 posle podne »
Polovan Nikonski 18-55 VR je mnogo bolji, jeftiniji i dostupniji od Canona 18-55 IS ili IS II   HAU JES NOU ;)
A tek plastik fantastik.
Nikon 18-135 nema VR pa ga ne bih poredio sa 18-135 IS
Canon  EOS 500D                                         
Canon EF 35mm f/2                                      Opteka 420-800mm HD2        
Sigma 50mm F1.4 EX DG HSM                       Opteka 6.5mm f/3.5 Circular Fisheye
Sigma 10-20mm f/4-5.6 EX DC HSM               Nissin Di866 Mark II

Van mreže Vocko

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 994
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • bud3 - rekreacija 3a ubr3anu generaciju
Odg: Why Scott Kelby Switched to Canon
« Odgovor #30 poslato: Januar 22, 2014, 12:50:04 posle podne »
@Gosn. Rodić - Razumem da je sa godinama teže da čovek menja navike, pa uzevši to u obzir, složiću se da je Nikonov sistema menija komplikovaniji. Da je neko mlađi ovo napisao, morao bih žustrije da odgovorim, ovako imam poštovanja prema starijim članovima.

(ako ne stignemo do 19. strane, smatraću ovu temu propalom)
\m/(>.<)\m/
Rock on!

///Nikon (ab)user

Van mreže Zoran Rodic

  • Blogger
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 5061
  • Pol: Muškarac
    • zrodic
    • Pogledaj profil
Odg: Why Scott Kelby Switched to Canon
« Odgovor #31 poslato: Januar 22, 2014, 02:23:26 posle podne »
Ma, nema to veze sa godinama :) vec se samo trudim da realno posmatram stvari iz svog ugla.

Dakle, Nikon zaista jeste vicesampion konfuznih menija. Sampion je svakako... Olympus. Tu stvarno ne mozes da pohvatas gde je sta, cak ni posle nedelju dana. Ali, navikne se covek na sve, pa i na takve menije. Posle nekog vremena, to vise i ne primecujes... ali da su konfuzni, JESU... i da je kod Canona to sasvim logicno i intuitivno poredjano... JESTE.

Sto se tice ergonomije, odavno sam d800 nazvao ergonomskom ciglom. To nema veze sa cinjenicom koliko je to dobar aparat. Naravno da jeste...i to nema veze sa time koliko je neudoban. I ajde, neka mi neko iskreno kaze, da li postoji nesto udobnije za drzanje od recimo Canona 40d ... pa sve do mk3. Da li uopste postoji udobniji Nikon od nekog Canona? Ne racunam tu rebele i  nikonske entry level klase... to je isti paja.

Sto se tice vostavila lica... tu necu da se isticem narocito. To vec zaista moze da preraste u pravi flame. :)

A da je Skot Kelbi presao na Canon zbog ovih razloga, pazi da ne poverujem. Sponzorski ugovor, kao i svaki drugi.
''Ne moze da svane pre zore''

Van mreže blackbeast

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1013
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Why Scott Kelby Switched to Canon
« Odgovor #32 poslato: Januar 22, 2014, 02:25:49 posle podne »
Bez ikakve dalje rasprave: NIKON.

Zasto?!

Zato! :D

Van mreže DuxX

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1455
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Why Scott Kelby Switched to Canon
« Odgovor #33 poslato: Januar 22, 2014, 02:32:32 posle podne »
Pa evo recimo meni su sampion ergonomije Nikonska d3/d4 tela, a probah svih Canona i Nikona od D2x pa na ovamo. Jedino Df probao nisam ali mi i ne deluje kao telo koje ce mi ostati u bog zna kakvom secanju sto se ergonomije tice.

E sad Nikon d800 ergonomski gledano... nisam odusevljen nimalo. 5d2 mi je lepse lezao u ruci, fakat. Mada ja nisam neka previse zahtevna isoba kad su ergonomija i kontrole u pitanju. Lako se navikavam i sve mi je u principu dobro.
« Poslednja izmena: Januar 22, 2014, 03:01:49 posle podne od strane DuxX »

Van mreže Vocko

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 994
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • bud3 - rekreacija 3a ubr3anu generaciju
Odg: Why Scott Kelby Switched to Canon
« Odgovor #34 poslato: Januar 22, 2014, 02:55:50 posle podne »
Ovako nije interesantno, ako ćemo zaista da obrazlažemo i budemo realni... Ja reko' da flejmujemo do kraja :D
Meni Nikonov meni nije ništa konfuzniji od Canon-ovog, štaviše ponekad se zapitam kako se uopšte ljudi snalaze sa onim točkićem, ali nakon par minuta sve legne na svoje mesto (mada su mi neke stvari i dalje nelogične, ali to su trivijalnosti). Lično mislim da je kod njih zaista stvar navike.
Olympusa nisam koristio, ali Sony NEX serija je... recimo da ni uputsvo ne pomaže u potpunosti. To su sa A7/A7R lepo popeglali, ali su mi i dalje meniji kod C/N više bliski.

Ergonomija... Stalno slušam o tome, ali jedino sto mi zaista leži u ruci je D4 i to ko budali šamar, čak me ni D3s nije toliko impresionirao. 5Dmk3 je dobar, ali za koji dan ću se družiti nešto duže sa njim, pa ću se vratiti da dopunim.

Kolorit... Realno mi više prija onaj kod Canona, pogotovo naspram mog aparata, ali sa D600/D4 nemam toliku patnju, čak i D700 to radi drugačije (lepše?) od mog sokoćala.

A Skot je skot :D, sad svi oni koju su kupili Nikon zbog njega treba da ga tuže, jer ih je dovodio u zabludu, a isto tako osobu iz Nikona koja je zadužena za marketing i koja je dopustila Kelbiju da pređe u protivnički tabor, treba zavrnuti uši.
\m/(>.<)\m/
Rock on!

///Nikon (ab)user

Van mreže DuxX

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1455
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Why Scott Kelby Switched to Canon
« Odgovor #35 poslato: Januar 22, 2014, 03:40:20 posle podne »
Ma pusti to. Skot je produkt marketinga i menadžmenta i kao takav je jedna sasvim normalna pojava. Svi oni plivaju i trude se da zarade koliko mogu i gde mogu i da naprave sebi što bolje uslove. Nema tu ništa loše ali ono gde je Skot napravio grešku po meni je stav. Umesto da kaže: drugari, imam zadovoljstvo da vas obavestim da sam sa tom i tom kompanijom napravio ekskluzivan ugovor o sponzorstvu i da će mi od sada oni pokrivati svu moju opremu kao i opremu na mojim seminarima i kursevima... svi bi mu rekli - odlično drugar, neka je sa srećom. Ovako, samo je svrstao sebe u grupu sa Kenom Rokvelom.

Da li je Nikon trebao tu nešto... hmmm možda jeste, a možda i nije. Oni su dosta tradicionalnija kompanija od ostalih. Dosta teže usvajaju neke nove tehnologije. Umesto toga trude se da postojeće dovode do savršenstva. Za razliku od njih Canon je po meni više vizionarska kompanija koja je više sklona otkrivanju novih rešenja i tržišnih prostora nego borbom sa rivalom. Meni kao korisniku mnogo više odgovara politika Nikona i njihova tradicionalna usmerenost kao fotografiji kao primarnom cilju. Ali to sam ja. Generalno ne treba meni Skot da mi kaže šta je bolje jer ja znam bolje od Skota šta meni treba, a verujem da je danas dovoljno informacija na internetu da to isto lako može da sazna i prosečan (ne)obavešten kupac novog foto-sistema.

Van mreže alexlex

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 488
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Why Scott Kelby Switched to Canon
« Odgovor #36 poslato: Januar 22, 2014, 04:19:40 posle podne »
Umesto toga trude se da postojeće dovode do savršenstva.
Nikako te skin tones da dovedu do savrsenstva, evo prodje decenija i dva frtalja... :)

Van mreže Argon

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 2692
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Why Scott Kelby Switched to Canon
« Odgovor #37 poslato: Januar 22, 2014, 05:04:56 posle podne »
evo bas sad u nekoj drugoj temi, polomi se da u nekoj fotografiji sputam ono nikonsko žutilo, i činimi se da do kraja nisam uspeo.... žilavo je to.
Medjutim to je kod aparata niže klase.
Sa druge strane gledao sam primere koje je pokazivao Duxx (verovatno sa D800) i  mislim da tu već stvari ne stoje tako.
Takodje to nije slučaj ni kod ovog Df (a samim tim verovatno ni kod D4) .
Čini mi se da su tu boje krajnje korektne pa i više od toga.

Nažalost kod d600 d3x i cele niže klase ja to nažalost vidim i to me trajno drži podalje od Nikonskog (uz onu priču o objektivima-pričali smo već)

Dakle, nešto se dešava kod Nikonskog i nije sve tako crno... (pardon žuto)   :)
 

« Poslednja izmena: Januar 22, 2014, 05:08:39 posle podne od strane Argon »
Sony a6400  Samyang AF 12mm f2 , Sony 16-50 f3.5-5.6 , Sony 85 f1.8

Van mreže DuxX

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1455
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Why Scott Kelby Switched to Canon
« Odgovor #38 poslato: Januar 22, 2014, 05:33:25 posle podne »
Vidi alexlex, ako će mantra o Canonskim bojama da vam pomogne onda vam je neka pošto je sad otprilike jedino metafizika ta koja vam je za utehu ostala ;) Poredio si ženin Nikon koji?? I koje objektive sa L Canonskim? Čisto sumnjam da ti je ženica bila u prilici da koristi Nikon sistem adekvatan 5dmkII pa je prelomila ka C bojama. Teško da je to moglo da se desi ;) Ako jeste bila bi prva za koju sam čuo pošto ja ne znam ni jednog d600/700/800 korisnika koji prešao na C, a znam brdo njih iz mog okruženja koji su sa 5dmkII prešli na ove Nikonce i ne vidim da neko kuka za bojama već naprotiv :)

Evo pre neki dan sam sedeo sa drugarom koji je kinološki sudija i koji se bavi profesionalnom fotografijom pasa. Dakle za izložbe, za kataloge, reklame, prodaju i tako. Znači čovek je Canona hteo da izgazi i doslovce o tom sistemu tj. canonskim bojama konkretno ima da kaže sve najgore. Koji je razlog za to? Pa vrlo jednostavan, palež je kod pasa je veoma bitna stavka za ocenjivanje i tu je precizna reprodukcija boja od vitalnog značaja i onda recimo kad on fotka rotove kod kojih je braon palež ono što treba da bude, na Canonu on ispadne crvenkast, a crvenkast palež je kod rotova mana. Onda je imao konstantan problem color shift-om senki i na kraju je problem rešio sa Olympusom koji mu je bio sasvim ok, a sada je prešao na Nikona i sa njim je prezadovoljan jer je koloritet dlake mnogo realniji i konstantniji u raznim uslovima. Toliko o tome. Kada čovek mantra na skin tonovima ljudi, uvek može da mantra kako mu je želja jer možemo da natežemo letnji dan do podne da li je lice osobe prirodno bleđe/žuće/crvenije. Čim dođemo do konkretne problematike desi se šah-mat i praksa pokaže da C kolorit ni blizu nije tako dobar kako ga canondžije predstavljaju, čak šta više - ispadne prilično inferioran i u odnosu na Olympus. ;)

Pozdrav drugari

Van mreže milas

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 557
  • Pol: Muškarac
    • mmilanovic
    • Pogledaj profil
Odg: Why Scott Kelby Switched to Canon
« Odgovor #39 poslato: Januar 22, 2014, 05:45:08 posle podne »
@DuxX: ako si neko ko tvrdi da je tehnicki daleko potkovaniji od nas ostalih, ovo sto pises ovde lici samo na kafansku pricu, nista drugo. Ako vec imas tvrdnju da je "brdo njih" preslo sa C na N, onda bi to trebalo dokazati, u svakom slucaju. Takodje, vezano za tu razliku u koloritu, ako vec imas pristup tolikoj opremi i iskustvo, pokazi nam ovde kako to Canon gresi u reprodukciji pa cemo ti poverovati.