Autor Tema: Reka Vucjanka  (Pročitano 4368 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže StefanTwiggy

  • Junior
  • *
  • Poruke: 23
  • Pol: Muškarac
  • Canon eos 650D + Sigma 18-200 + Canon 40mm STM
    • Pogledaj profil
Reka Vucjanka
« poslato: Septembar 06, 2013, 03:38:00 pre podne »
Posto sam nov na forumu,gledam da zavirim u sve podforume i teme :) Ovo su neke moje fotografije koje sam napravio na reci "Vucjanka" kod mesta Vucje u blizini leskovca...Ko je imao prilike da obidje znace o cemu se radi,a ko nije,samo mogu reci da je priroda tamo netaknuta...divljina je ostala divljina...kanjon reke vucjanke je sam po sebi fantastican zbog raznih virova,uvala i pecina...Ko nije obisao nikad,toplo preporucujem da se proseta i vidi o cemu se radi...takodje u kanjonu vucjanka je 1903. godine sagradjena prva hidroelektrana na nasim prostorima zahvaljujuci pronalascima Nikole Tesle.ona i dan danas radi i snabdeva celo Vucje elektricnom energijom...Interesantno je videti kako su ljudi uspeli da je sacuvaju i ocuvaju...Moji su kadrovi malo uzeg karaktera,hocu da kazem vise su tematski...fascinacija mi je kombinacija vode i stene,vode i kamena...Ukoliko bude interesovalo clanove foruma nesto vise o toj reci i planini Kukavica (zaboravio sam da pomenem),potrudicu se da okacim jos snimaka samog mesta...
Sto se fotografija tice,neke su napravljene sa canonom 500D a neke sa 650D(Prve dve su nastale pre par meseci,druge dve su iz 2010e)od obrade PS
"Dok ne prihvati činjenicu da je u mogućnosti da manipuliše sa stvarnošću, fotograf nikad neće postići punu odgovornost za ponašanje u svom poslu."... Ralf Heterslej

Van mreže sanja

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 504
  • Pol: Žena
    • Pogledaj profil
Re: Reka Vucjanka
« Odgovor #1 poslato: Septembar 06, 2013, 09:47:45 posle podne »
Jako lepe fotke,daj jos koju.
“Fotografija, kao što znamo, uopšte nije realna. Ona je iluzija realnosti kojom kreiramo naš lični svet” – Arnold Njumen

Van mreže StefanTwiggy

  • Junior
  • *
  • Poruke: 23
  • Pol: Muškarac
  • Canon eos 650D + Sigma 18-200 + Canon 40mm STM
    • Pogledaj profil
Odg: Reka Vucjanka
« Odgovor #2 poslato: Septembar 06, 2013, 11:41:06 posle podne »
Hvala Sanja...potrudicu se da okacim i one neproducirane,cisto da vam prezentujem mesto :)
"Dok ne prihvati činjenicu da je u mogućnosti da manipuliše sa stvarnošću, fotograf nikad neće postići punu odgovornost za ponašanje u svom poslu."... Ralf Heterslej

Van mreže oldtimer

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3050
  • Pol: Muškarac
  • Oldtimer
    • Pogledaj profil
Odg: Reka Vucjanka
« Odgovor #3 poslato: Septembar 07, 2013, 07:44:41 pre podne »
Stefane želeo bih da pohvalim I lep tekst o Vučjanki ali I fotografije. Dobrodošao na forum, uveren sam da ćemo od Tebe imati puno lepih fotografija,

Van mreže dalibort82

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4416
  • Pol: Muškarac
  • Dalibor Tomić
    • dalibort82
    • Pogledaj profil
Re: Reka Vucjanka
« Odgovor #4 poslato: Septembar 07, 2013, 07:51:50 pre podne »
Takodje dobrodoslica i od mene...lepe fotografije sa malkice pretereanom obradom po meni...zelena ti je previse zelena ;-)
“I don't trust words. I trust pictures.” ― Gilles Peress

Na mreži Tviti

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3840
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Reka Vucjanka
« Odgovor #5 poslato: Septembar 07, 2013, 09:02:23 pre podne »
bas su mi lijepe 1 i 2 fotka!
Canon 6D Mark II, Canon 24-105mm f4 L, Canon 135mm f2 L, Canon 70-200mm f4 L, Canon 17-40mm f4 L

Van mreže lecko

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 318
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Reka Vucjanka
« Odgovor #6 poslato: Septembar 07, 2013, 11:38:16 pre podne »
Obilazio sam taj kraj sa drugom iz Leskovca i samo da potvrdim tvoje reci i opise. Predivan kraj. Fotografije mi se takodje svidjaju, posebno prve dve. I meni zelena boja na druge dve malo "strci" :-)

Van mreže cronnin

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4109
    • Pogledaj profil
Odg: Reka Vucjanka
« Odgovor #7 poslato: Septembar 07, 2013, 11:41:37 pre podne »
I meni su prve dve dopadljive.
"Yes, I'd like to send this letter to the Prussian consulate in Siam by aeromail. Am I too late for the 4:30 autogyro?"  Canon 550D

Van mreže StefanTwiggy

  • Junior
  • *
  • Poruke: 23
  • Pol: Muškarac
  • Canon eos 650D + Sigma 18-200 + Canon 40mm STM
    • Pogledaj profil
Odg: Reka Vucjanka
« Odgovor #8 poslato: Septembar 07, 2013, 02:59:11 posle podne »
Hvala svima na lepim recima :) @Lecko Drago mi je da si spazio o cemu se radi tamo :) Treba naci vremena da se malo vise ostane na planini...ima tu jako poznatih i lepih virova,kako za kupanje tako i za fotografisanje...mada sad prosla sezona za kupanje :D
E sad,prve dve sam uslikao bas skoro,a ove druge dve datiraju iz 2010e kad sam provaljivao HDR i tako te neke fazone kako da iz zute izvlacim apsolutno zelenu i njene nijanse...zbog toga je oterana u maksimum a ni kadrovi nisu nesto...kao sto rekoh u prethodnom postu,potrudicu se da okacim sto vise fotogafija iz vucja vise kao prezentaciju mesta nego kao umetnicke fotke...Hvala jos jednom na lepim recima :)
"Dok ne prihvati činjenicu da je u mogućnosti da manipuliše sa stvarnošću, fotograf nikad neće postići punu odgovornost za ponašanje u svom poslu."... Ralf Heterslej

Van mreže pericha

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2072
  • Pol: Muškarac
  • Imam problem za svako rešenje ;)
    • Pogledaj profil
Odg: Reka Vucjanka
« Odgovor #9 poslato: Septembar 07, 2013, 03:46:17 posle podne »
Lepe slike.
Druga kao neka zver. Samo fale oči.
Na trećoj bih voleo da je kuća malo oštrija i svetlija.
Jeste zelena jača, ali meni je to ok - stvar ukusa.
I potpis je sveCki. možda da je samo malo diskretniji.
Canon  EOS 500D                                         
Canon EF 35mm f/2                                      Opteka 420-800mm HD2        
Sigma 50mm F1.4 EX DG HSM                       Opteka 6.5mm f/3.5 Circular Fisheye
Sigma 10-20mm f/4-5.6 EX DC HSM               Nissin Di866 Mark II

Van mreže doktor 016

  • Član
  • **
  • Poruke: 190
    • Pogledaj profil
Odg: Reka Vucjanka
« Odgovor #10 poslato: Septembar 07, 2013, 07:59:54 posle podne »
Ovi motivi i Twiigy su mi poznate nesto. Moja je zasluga sto sam izvrbovao jos jednog clana za ovaj forum pa makar to bio i moj sin. O fotkama necu nista jer sam subjektivan ali u krutickom smislu mada je on bolji fotograf od mene.

Na mreži Emilijen

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1604
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Reka Vucjanka
« Odgovor #11 poslato: Septembar 19, 2013, 09:47:27 pre podne »
Bio sam tamo, samo, na zalost, bez aparata. Priroda je stvarno divna. Prve dve su mi najbolje.