Autor Tema: Canon PowerShot N - Facebook Connect Button  (Pročitano 6065 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Zoran Rodic

  • Blogger
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 5061
  • Pol: Muškarac
    • zrodic
    • Pogledaj profil
Canon PowerShot N - Facebook Connect Button
« poslato: Avgust 22, 2013, 10:16:53 pre podne »
Septembar je sve blizi i blizi... nisam se ni posteno zavalio u fotelju da ispratim sve te jesenje novotarije na foto sceni, a vec mi ponestalo kokica :)

Dakle, sta reci?

Canon U.S.A., Inc., a leader in digital imaging solutions, today announced a new version of its uniquely designed PowerShot N digital camera – the PowerShot N Facebook ready digital camera. A Canon Direct exclusive, the PowerShot N Facebook ready digital camera features a convenient Facebook Connect Button that supports instant sharing of crisp, clear images and videos to users’ Facebook accounts.

SORS

 Facebook Connect Button
 Facebook Connect Button
 Facebook Connect Button
 Facebook Connect Button
 Facebook Connect Button
 Facebook Connect Button
...
 Facebook Connect Button
 Facebook Connect Button
 Facebook Connect Button

.......

Brate, krenuo sam da smelcujem, tiltujem, preskacem ....
''Ne moze da svane pre zore''

Van mreže StORM48

  • ... - --- .-. -- ....- ---..
  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 3712
  • ● ● ● ● ● ● ● ● ● ●
    • StORM48_
    • Pogledaj profil
    • StORM48 flickr gallery
Odg: Canon PowerShot N - Facebook Connect Button
« Odgovor #1 poslato: Avgust 22, 2013, 10:24:39 pre podne »
Neverovatno... koje DNO jbt... oni su totalno skrenuli... a zato im G klasa nema premca... ovim tempom će G9 da sustignu tamo negde pred apokalipsu, 2334. godine.

Pozdrav

Van mreže IgorM88

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2029
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Canon PowerShot N - Facebook Connect Button
« Odgovor #2 poslato: Avgust 22, 2013, 10:32:20 pre podne »
Ne vjerujem ni ja a ovo Facebook dugme :) ali znam da ce ga brdo ljudi upravo uzet zbog toga, jer iako zivimo u vremenu u kom zivimo znam mali milion ljudi koji ne zna da skine fotke sa kartice i prebaci ih na komp a zatim da na fejs :)

Van mreže Vocko

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 994
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • bud3 - rekreacija 3a ubr3anu generaciju
Odg: Canon PowerShot N - Facebook Connect Button
« Odgovor #3 poslato: Avgust 22, 2013, 02:36:31 posle podne »
Trebali su da naprave combo FB/Instagram, ali posto je to sada pod jednim krovom, kapiram da ce softverski direktno moci da se izaberu Instagram efekti i onda postavi... Mislim da ovo sam otvara pitanje "kuda je covecanstvo otislo" kada je FB taster dovoljan "feature" da se lansira novi proizvod...
\m/(>.<)\m/
Rock on!

///Nikon (ab)user

Van mreže STELLANOVA

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 468
  • Pol: Muškarac
  • Never stop exploring
    • slobodanmiskovic
    • Pogledaj profil
    • Personal portfolio
Odg: Canon PowerShot N - Facebook Connect Button
« Odgovor #4 poslato: Avgust 22, 2013, 03:48:09 posle podne »
Nista specijalno neocekivano. Kao i svaka komercijalna kompanija i Canon zeli da zaradi, kako FB ima preko milijardu korisnika ovo je verovatno pokusaj da se uzme koji $ od tog ogromnog trzista. Samo naprad. Nije problem Canon, vec drustvo koje koristi FB u tolikoj meri da je to postalo uznemirujuce. Ovo samo znaci da i dalje vazi pravilo da se tehnologija razvija prema potrebama VECNE drustva. Kad drustvo kao celina pocne da tezi nekim drugim vrednostima onda ce i tehnologija svojim razvojem pratiti sve to. Drugim recima sami smo krivi sto se ovakve stvari desavaju ;)
Nikon D7000 | Nikon F50

Nikkor AF 300/4 IF-ED |Nikkor AF 35-70/3.3-4.5 | Nikkor AF 50/1.8 D | Nikkor AF-S 18-55 f/3.5-5.6 G DX VR | Nikon AF-S 70-300mm f/4.5-5.6 VR  | TOKINA AF12-24MM F/4 AT-X 124AF PRO DX | Tokina 100mm f/2.8 Macro AT-X PRO D AF | Voigtlaender Ultragon AF II 19-35mm f/3.5-

Van mreže pericha

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2072
  • Pol: Muškarac
  • Imam problem za svako rešenje ;)
    • Pogledaj profil
Odg: Canon PowerShot N - Facebook Connect Button
« Odgovor #5 poslato: Avgust 22, 2013, 09:30:08 posle podne »
Znači ovaj aparat nije za mene; ja nemam FB profil.  ;D
Možda da zamenim DSLR sistem za mali džepni aparat.  >:D :angry9:
Canon  EOS 500D                                         
Canon EF 35mm f/2                                      Opteka 420-800mm HD2        
Sigma 50mm F1.4 EX DG HSM                       Opteka 6.5mm f/3.5 Circular Fisheye
Sigma 10-20mm f/4-5.6 EX DC HSM               Nissin Di866 Mark II

Van mreže neo

  • Moderator
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 2890
  • Pol: Muškarac
    • 15250692@N05
    • Pogledaj profil
Odg: Canon PowerShot N - Facebook Connect Button
« Odgovor #6 poslato: Avgust 22, 2013, 10:52:33 posle podne »
Jbg ko nam je kriv što smo staromodni ;D I ovakvi gadgeti imaju ciljnu grupu,inače ih ne bi ni pravili.

Van mreže dalibort82

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4416
  • Pol: Muškarac
  • Dalibor Tomić
    • dalibort82
    • Pogledaj profil
Odg: Canon PowerShot N - Facebook Connect Button
« Odgovor #7 poslato: Avgust 23, 2013, 08:20:10 pre podne »
NJHE - SHRA!!!  sta drugo reci....
“I don't trust words. I trust pictures.” ― Gilles Peress

Van mreže Fibonacci

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 767
  • Pol: Muškarac
    • 130430046@N02
    • Pogledaj profil
Odg: Canon PowerShot N - Facebook Connect Button
« Odgovor #8 poslato: Avgust 23, 2013, 01:20:07 posle podne »
Ne shvatam poentu ovakvog fotoaparata pored danasnjih telefona . . .
Onaj ko postavlja fotografije direktno na FB sa uredjaja kojim ih je napravio sigurno ne brine o otvoru blende ili velicini senzora. Za njega je i ona kamerica na telefonu dovoljna. Stvarno ne znam ko ce ovo da im kupi . . .
d750  d7k  gh4  F55  Nikkor 35 1.8  Nikkor 85 1.8  Tamron 17-50 2.8  Tamron 70-200 2.8 G2  sb700 Helios 44m

Van mreže neonka

  • Moderator
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 2542
  • Desperate Housewife
    • Pogledaj profil
Odg: Canon PowerShot N - Facebook Connect Button
« Odgovor #9 poslato: Avgust 23, 2013, 01:29:56 posle podne »
Evo jedne reklame koja doduše na malo karikirani način između ostalog  prikazuje  ciljnu grupu za ovakve aparate i sl.

Meet the Windows Phone Nokia Lumia 1020. 41 megapixels. Reinvented zoom. Nothing else comes close.
Canon 600d
Canon EF-S 10-22mm f/3.5-4.5 USM
Canon EF-S 60mm f/2.8 Macro USM
Canon EF 70-300mm f/4-5.6 IS USM
Canon EF 40mm f/2.8 STM
Canon Speedlite 430EX II

Van mreže Zoran Rodic

  • Blogger
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 5061
  • Pol: Muškarac
    • zrodic
    • Pogledaj profil
Odg: Canon PowerShot N - Facebook Connect Button
« Odgovor #10 poslato: Avgust 23, 2013, 08:06:34 posle podne »
Pazi, uopste nije problem u ovim aparatima... barem ne u cisto fizicko tehnickom smislu.

To su masinice, napravljene da sasvim korektno zabeleze neki bitan trenutak. Ono sto meni smeta kod svih ovih social-network aparata je nagon koji oni podsticu. A to je bezvezno skljocanje svega i svacega, a zatim publikovanje tog sadrzaja na tamo neki Fb, Tviter... sta ti ja znam.
Ovo te naprosto tera da okacis fotografiju tek kupljene ogrlice za tvoju kucu... nove lezaljke za macu, novih patika ili uopste deljenje neke informacije potpuno nepotrebne svima, osim tebi. Postajemo zatrpani glupostima, informacijama koje same po sebi ne znace nista... osim sto zatrpavaju mozak.
U skoli nam debilizuju decu informacijama o kolicini proizvedenog uglja u Poljskoj 1996. godine... mediji nas bombarduju starletama, ko ih trpa i gde letuju.
Nekada je to bio samo holivud sa filmovima koji pred posmatraca ne postavljaju nikakve intelektualne zahteve, ili je to bila neka pitka muzika za branje banana. Danas prosecni amerikanac nije u stanju da shvati film pravljen van njihovih granica, pa se dodatno moraju skracivati ili ubacivati teksualna uputstva za shvatanje filma.

FB je u velikoj meri podigao tu lestvicu, gde je po mojoj slobodnoj proceni skoro 90% sadrzaja apsolutni trash.

Ovakvi aparati samo generisu jos vise djubreta. Ovo nema veze za fotografijom. ovo je cisti garbage maker.
''Ne moze da svane pre zore''

Van mreže Lackie

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 429
    • Pogledaj profil
Odg: Canon PowerShot N - Facebook Connect Button
« Odgovor #11 poslato: Avgust 23, 2013, 08:56:57 posle podne »
Pazi, uopste nije problem u ovim aparatima... barem ne u cisto fizicko tehnickom smislu.

To su masinice, napravljene da sasvim korektno zabeleze neki bitan trenutak. Ono sto meni smeta kod svih ovih social-network aparata je nagon koji oni podsticu. A to je bezvezno skljocanje svega i svacega, a zatim publikovanje tog sadrzaja na tamo neki Fb, Tviter... sta ti ja znam.
Ovo te naprosto tera da okacis fotografiju tek kupljene ogrlice za tvoju kucu... nove lezaljke za macu, novih patika ili uopste deljenje neke informacije potpuno nepotrebne svima, osim tebi. Postajemo zatrpani glupostima, informacijama koje same po sebi ne znace nista... osim sto zatrpavaju mozak.
U skoli nam debilizuju decu informacijama o kolicini proizvedenog uglja u Poljskoj 1996. godine... mediji nas bombarduju starletama, ko ih trpa i gde letuju.

Nekada je to bio samo holivud sa filmovima koji pred posmatraca ne postavljaju nikakve intelektualne zahteve, ili je to bila neka pitka muzika za branje banana. Danas prosecni amerikanac nije u stanju da shvati film pravljen van njihovih granica, pa se dodatno moraju skracivati ili ubacivati teksualna uputstva za shvatanje filma.

FB je u velikoj meri podigao tu lestvicu, gde je po mojoj slobodnoj proceni skoro 90% sadrzaja apsolutni trash.

Ovakvi aparati samo generisu jos vise djubreta. Ovo nema veze za fotografijom. ovo je cisti garbage maker.

Svaka cast majstore!

Van mreže dalibort82

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4416
  • Pol: Muškarac
  • Dalibor Tomić
    • dalibort82
    • Pogledaj profil
Odg: Canon PowerShot N - Facebook Connect Button
« Odgovor #12 poslato: Avgust 23, 2013, 10:07:10 posle podne »
Bravo Rodicu!!!!!  Objasnio si....
“I don't trust words. I trust pictures.” ― Gilles Peress

Van mreže Stalker

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1709
  • Pol: Muškarac
  • Some cameras, some lenses...
    • Pogledaj profil
Odg: Canon PowerShot N - Facebook Connect Button
« Odgovor #13 poslato: Avgust 23, 2013, 10:52:12 posle podne »
Citat
Ovo te naprosto tera da okacis fotografiju tek kupljene ogrlice za tvoju kucu... nove lezaljke za macu,

Slažem se sa svime što si rekao sem sa ovim. Nama cat persons je veoma bitno da razdelimo informacije o tome šta je ko novo kupio svojoj maci. :)
To insult the fool is the price of wisdom.

Van mreže neonka

  • Moderator
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 2542
  • Desperate Housewife
    • Pogledaj profil
Odg: Canon PowerShot N - Facebook Connect Button
« Odgovor #14 poslato: Avgust 24, 2013, 11:10:10 pre podne »

FB je u velikoj meri podigao tu lestvicu, gde je po mojoj slobodnoj proceni skoro 90% sadrzaja apsolutni trash.

Ovakvi aparati samo generisu jos vise djubreta. Ovo nema veze za fotografijom. ovo je cisti garbage maker.

A evo i uputstva kako se đubre pravi  ;)

How To Take A Slutty Selfie
Canon 600d
Canon EF-S 10-22mm f/3.5-4.5 USM
Canon EF-S 60mm f/2.8 Macro USM
Canon EF 70-300mm f/4-5.6 IS USM
Canon EF 40mm f/2.8 STM
Canon Speedlite 430EX II