Autor Tema: Canon Rumor....  (Pročitano 16933 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže dalibort82

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4416
  • Pol: Muškarac
  • Dalibor Tomić
    • dalibort82
    • Pogledaj profil
Canon Rumor....
« poslato: Avgust 20, 2013, 09:39:32 posle podne »
“I don't trust words. I trust pictures.” ― Gilles Peress

Van mreže dalibort82

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4416
  • Pol: Muškarac
  • Dalibor Tomić
    • dalibort82
    • Pogledaj profil
Odg: Canon Rumor....
« Odgovor #1 poslato: Avgust 20, 2013, 09:43:39 posle podne »
“I don't trust words. I trust pictures.” ― Gilles Peress

Van mreže dalibort82

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4416
  • Pol: Muškarac
  • Dalibor Tomić
    • dalibort82
    • Pogledaj profil
Odg: Canon Rumor....
« Odgovor #2 poslato: Septembar 26, 2013, 09:38:47 posle podne »
The Next EOS-1?
“I don't trust words. I trust pictures.” ― Gilles Peress

Van mreže dalibort82

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4416
  • Pol: Muškarac
  • Dalibor Tomić
    • dalibort82
    • Pogledaj profil
Odg: Canon Rumor....
« Odgovor #3 poslato: Septembar 26, 2013, 09:40:54 posle podne »
New Patent EF 24-70 f/2.8L IS

Tacno sam znao da ce da izbace verziju i sa stabilizacijom...koja ce verovatno da bude "malo" skuplja od verzije bez stabilizacije :)

http://www.canonrumors.com/2013/09/patent-ef-24-70-f2-8l-is/
“I don't trust words. I trust pictures.” ― Gilles Peress

Van mreže Bare

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 570
    • Pogledaj profil
Odg: Canon Rumor....
« Odgovor #4 poslato: Septembar 26, 2013, 09:58:03 posle podne »
Imaju oni već otprije tih patenata, valjda će ugledati jedna verzija jednom svjetlo dana ali veliko je pitanje kada. Evo biti ću prorok pa ću reći $3500 početna cijena. ;D

Van mreže Zoran Rodic

  • Blogger
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 5061
  • Pol: Muškarac
    • zrodic
    • Pogledaj profil
Odg: Canon Rumor....
« Odgovor #5 poslato: Septembar 26, 2013, 10:28:49 posle podne »
MILC aparati i senzori vecih formata od FF... jesu jedan potencijal.

dSLR aparati su takvi kakvi jesu i oni su na neki nacin dostigli neki svoj maksimum. Zato se i pretace toliko iz supljeg u prazno. MILC ima prostora koliko hoces... AF, senzor... optika... trte mrte. Ukratko, napraviti MILC koji radi ono sto dSLR aparati rade vec odavno, ali u nekom drugom pakovanju.

Srednji format je prica za sebe, i opet otvara nove mogucnosti. Napravice srednji format, i prodace se u vise komada nego sto je recimo Pentax ikada sanjao u svojim najvlaznijim snovima.
''Ne moze da svane pre zore''

Van mreže DuxX

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1455
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Canon Rumor....
« Odgovor #6 poslato: Septembar 28, 2013, 09:37:35 pre podne »
Ne bih mogao reći da su DSLR senzori dosegli svoj maksimum. Pazi, nemamo na osnovu čega. Poslednja generacija FF senzora nikonskih donela nam je 3x veću rezoluciju uz sveukupno bolji kvalitet fotografije. I veći DO i manje šuma i veći kolorni opseg. To se može nazvati svačime samo ne malim pomakom unapred. Pa čak i APS-C senzori beleže napredak. D7100 je opet podigao granicu u svom segmentu. Ne kao D800 ali je granica svakako pomerena. Da im je granica "tu negde" onda ne verujem da bi se proizvođač usudio kroz jednu generaciju ispucati svu municiju koju ima već bi je polako trošio i ostavljao sebi vreme za dalji razvoj. Čim su napravili ovakav korak, ko zna šta trenutno poseduju u obliku prototipa.
Približavanje MF širim masama svakako da se negde mota po glavama proizvođača ali je to po meni daleko od izvodljivog  bar u naredne 2 decenije. Čak i da naprave prilično pristupačna tela, opet će optika biti papreno skupa, a onda ostaju i druga pitanja... autonomija, gabariti.

Nekada sam delio mišljenje da su današnji DSLR sistemi dosegli neki maksimum ili da su prilično blizu ali sada više ne mislim tako. Ko zna gde je granica današnjih senzora i optike.

Ovo što Canon sada radi nije ništa novo i revolucionarno. Može biti njihova realna interesna procena da uplivaju u MF tržište, a može biti i plašenje mečke rešetom i skretanja očiju javnosti na sebe u smislu - evo mi radimo na nečem velikom. Kako god bilo teško da će više 0,1% sadašnjih FF korisnika biti potencijalni kupac ovog sistema ali možda im je i toliko dovoljno da ostvare profit i u takvom segmentu. To već ne znamo.
« Poslednja izmena: Septembar 28, 2013, 09:42:38 pre podne od strane DuxX »

Van mreže Petko30

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 368
    • Pogledaj profil
Odg: Canon Rumor....
« Odgovor #7 poslato: Septembar 29, 2013, 01:08:57 pre podne »
da li se može sa sigurnošću tvrditi da u tajnoisti ne ispituju varijante ''senzor-i u senzoru''. Zašto jedan senzor ne bi gađao oblasti senki, jedan svetle a treći srednje tonove. A onda procesor u aparatu pravio fotografiju. Verovatno za desetak godina to će biti standard koji se uvodi.

Van mreže Bare

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 570
    • Pogledaj profil
Odg: Canon Rumor....
« Odgovor #8 poslato: Septembar 29, 2013, 09:56:38 pre podne »
Ne bih mogao reći da su DSLR senzori dosegli svoj maksimum. Pazi, nemamo na osnovu čega. Poslednja generacija FF senzora nikonskih donela nam je 3x veću rezoluciju uz

Da, dosegli su manj-više svoj maksimum. Jer sami senzor tj. njegova efikasnost određuje koliko fotona se primi tj. koliko se može pretvoriti u električnu energiju i dobar dio ljudi, a i po onom famoznom DxO je tako, je iskorištenost većine senzora oko ili preko 50%. Svaki daljnji pomak neće biti velik, ne može biti velik. Pomak se može donijeti promijenom same arhitekture senzora na način da imaš odvojenu površinu za svaku od 3 boje i slično.
Ovo o čemu ti pričaš, o DR i slično, to nije do senzora, to je čisto do arhitekture ADC.

Van mreže DuxX

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1455
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Canon Rumor....
« Odgovor #9 poslato: Septembar 29, 2013, 10:39:54 pre podne »
Mene recimo uopšte nije briga za arhitekturu senzora, procesora, primanje fotona, odbijanje istih prelamanje svetlosti, arhitekturu ADC-a, pulsiranje crnih rupa u kosmosu...? Za mene kao fotografa bitni su rezultati. Bitno je to da smo u jednoj jedinoj generaciji dobili ogroman pomak unapred. Ogroman iskorak u rezoluciji uz nikakav gubitak već napredak i to na svim ostalim poljima... koliko to tako može pouzdano nećemo odgovoriti ni ti ni ja niti bilo ko na forumu ali nam ništa ne daje nagoveštaj da smo stigli do bilo kakvog kraja sve dok se napredak dešava, a evidentno se dešava.
U svakom slučaju meni je mnogo logičnije da se usavršava arhitektura sadašnjih senzora nego da se ide na nešto veće, nezgrapnije, glomaznije i nadasve skuplje.

Van mreže pericha

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2068
  • Pol: Muškarac
  • Imam problem za svako rešenje ;)
    • Pogledaj profil
Odg: Canon Rumor....
« Odgovor #10 poslato: Septembar 29, 2013, 12:35:54 posle podne »
da li se može sa sigurnošću tvrditi da u tajnoisti ne ispituju varijante ''senzor-i u senzoru''. Zašto jedan senzor ne bi gađao oblasti senki, jedan svetle a treći srednje tonove. A onda procesor u aparatu pravio fotografiju. Verovatno za desetak godina to će biti standard koji se uvodi.

Nešto vrlo slično već postoji http://www.dpreview.com/news/2013/07/17/magic-lantern-firmware-expands-canon-eos-5d-mark-iii-dynamic-range

I na ML forumu kažu: "Now it works on most cameras!"  http://www.magiclantern.fm/forum/index.php?topic=7139.0
« Poslednja izmena: Septembar 29, 2013, 12:42:07 posle podne od strane pericha »
Canon  EOS 500D                                         
Canon EF 35mm f/2                                      Opteka 420-800mm HD2        
Sigma 50mm F1.4 EX DG HSM                       Opteka 6.5mm f/3.5 Circular Fisheye
Sigma 10-20mm f/4-5.6 EX DC HSM               Nissin Di866 Mark II

Van mreže cronnin

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4109
    • Pogledaj profil
Odg: Canon Rumor....
« Odgovor #11 poslato: Septembar 29, 2013, 04:36:57 posle podne »
O, to nisam znao. Moram da probam :)
"Yes, I'd like to send this letter to the Prussian consulate in Siam by aeromail. Am I too late for the 4:30 autogyro?"  Canon 550D

Van mreže dalibort82

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4416
  • Pol: Muškarac
  • Dalibor Tomić
    • dalibort82
    • Pogledaj profil
Odg: Canon Rumor....
« Odgovor #12 poslato: Septembar 29, 2013, 05:11:11 posle podne »
Radi i to vrhunski..probao moj ortak...ja cekam finalnu verziju...
“I don't trust words. I trust pictures.” ― Gilles Peress

Van mreže cronnin

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4109
    • Pogledaj profil
Odg: Canon Rumor....
« Odgovor #13 poslato: Septembar 29, 2013, 08:47:35 posle podne »
Radi li za video? :D
"Yes, I'd like to send this letter to the Prussian consulate in Siam by aeromail. Am I too late for the 4:30 autogyro?"  Canon 550D

Van mreže dalibort82

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4416
  • Pol: Muškarac
  • Dalibor Tomić
    • dalibort82
    • Pogledaj profil
Re: Canon Rumor....
« Odgovor #14 poslato: Septembar 29, 2013, 09:14:39 posle podne »
Radi :-)
“I don't trust words. I trust pictures.” ― Gilles Peress

Van mreže Ivan

  • Član
  • **
  • Poruke: 229
  • Pol: Muškarac
  • Ivan Radić
    • 126512331@N06
    • Pogledaj profil
Odg: Canon Rumor....
« Odgovor #15 poslato: Septembar 30, 2013, 10:14:50 pre podne »
The author also warns that since this software modifies the sensor's operation, you could end up frying your camera.  :o

Ne bih se ja sa ovim igrao. Imam hrabrosti ali nemam para za novi aparat. ;D ;D ;D

Van mreže DuxX

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1455
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Canon Rumor....
« Odgovor #16 poslato: Septembar 30, 2013, 01:17:08 posle podne »
Da sam na vašem mestu ja bih to zaobišao u širokom luku. Da to kojim slučajem valja i da treba tako i da nema problema s tim, prvi bi ga proizvođač implementirao.

Van mreže Ivan

  • Član
  • **
  • Poruke: 229
  • Pol: Muškarac
  • Ivan Radić
    • 126512331@N06
    • Pogledaj profil
Odg: Canon Rumor....
« Odgovor #17 poslato: Septembar 30, 2013, 01:30:06 posle podne »
Da sam na vašem mestu ja bih to zaobišao u širokom luku. Da to kojim slučajem valja i da treba tako i da nema problema s tim, prvi bi ga proizvođač implementirao.

Ne sumnjam da će proizvođači to razviti i ugraditi u neke buduće modele (uz odgovarajuću nadoknadu, razume se :)  ), a do tada, daleko im lepa kuća. Meni je i ovako dobro.

Van mreže cronnin

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4109
    • Pogledaj profil
Odg: Canon Rumor....
« Odgovor #18 poslato: Septembar 30, 2013, 02:51:12 posle podne »
To uvek piše za svako izdanje ML-a.
Najnezgodnije je testerima (ljudi koji se ponude da testiraju pojedine funkcije ML-a dok je još u razvoju) pogotovo skupih modela. U svakom slučaju je lakše Japancu ako mu se spali polovan 600D, nego našem čoveku. Japanac će sledećeg meseca bez problema da kupi novi, a naš ima da počupa kosu na glavi :) Ne znam stvarno ko se nudi da rizikuje najskuplje modele kao 1dx, d800, 5d3...

Sve funkcije su, dakle, već isprobane, a do finalne verzije biće i malo testirane. E sada, mogu oni da nateraju i 1080p video na 300 fps i da ga testiraju neko vreme i kažu da je pouzdano, ali to ne znači da ti posle 2 nedelje konstantnog snimanja tim režimom neće izgoreti neki čip u aparatu. Tako da, uvek je na vlasniku aparata da sam odluči da li će instalirati taj softver ili ne.

Što se tiče toga da bi ga proizvođač instalirao, u to sumnjam. Npr. na entry-level Rebel-ima, ML između ostalog dodaje WB skalu u kelvinima ili zebra-lines. Svi znamo da to nije neka filozofija i da je proizvođači namerno čuvaju za skuplje modele aparata. Ima gomila tih sitnih funkcija koje su mogli da ubace, ali znamo da ne žele. E sad, neka igranja sa senzorom i čipovima zaista zvuče rizično.
« Poslednja izmena: Septembar 30, 2013, 02:55:49 posle podne od strane cronnin »
"Yes, I'd like to send this letter to the Prussian consulate in Siam by aeromail. Am I too late for the 4:30 autogyro?"  Canon 550D

Van mreže pericha

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2068
  • Pol: Muškarac
  • Imam problem za svako rešenje ;)
    • Pogledaj profil
Odg: Canon Rumor....
« Odgovor #19 poslato: Septembar 30, 2013, 03:18:59 posle podne »
Teško da neki softver može da spali hardver, osim u Američkim filmovima. Svakako je moguće da softver zablokira aparat ili neke funkcije i da to posle može biti teško (ili vrlo retko nikako) vratiti na default. Sa strane korisnika je to praktično isto.
Ali ako neki budž radi ok na više aparata, teško da će i na sledećem biti problema osim u slučaju greške korisnika.
Canon  EOS 500D                                         
Canon EF 35mm f/2                                      Opteka 420-800mm HD2        
Sigma 50mm F1.4 EX DG HSM                       Opteka 6.5mm f/3.5 Circular Fisheye
Sigma 10-20mm f/4-5.6 EX DC HSM               Nissin Di866 Mark II