Autor Tema: BLIC  (Pročitano 42232 puta)

0 Članovi i 3 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže multipleggo

  • Član
  • **
  • Poruke: 114
    • Pogledaj profil
Odg: BLIC
« Odgovor #120 poslato: Maj 31, 2013, 03:19:39 posle podne »
Posto ce uskoro svi da pocnu da fotkaju sa'rane, kao sto je to pocelo i sa svadbama ja imam predlog.
Fotografisacemo vaskrsnuca.  >:D

Van mreže andrey1989

  • Junior
  • *
  • Poruke: 91
  • Pol: Muškarac
  • Nikon D5100 18-105mm
    • Pogledaj profil
Odg: BLIC
« Odgovor #121 poslato: Maj 31, 2013, 03:20:31 posle podne »
Slabo pratite Tvitijev rad, otvorio je covek temu u vezi svadbarenja... :D
Fotografija nije hobi, to je životni stil.

Van mreže DOCTOR NO

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 290
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: BLIC
« Odgovor #122 poslato: Maj 31, 2013, 04:06:09 posle podne »
Ahahhh  :sex:

PS. Mnogo brzo pišete pa je poruka na pogrešnom mestu... :D
Canon 6d, Canon 24-105 f4 L, Canon 100mm f2, Canon 50mm f1.8 II, Canon 430 ex II
Canon G9

Van mreže neo

  • Moderator
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 2890
  • Pol: Muškarac
    • 15250692@N05
    • Pogledaj profil
Odg: BLIC
« Odgovor #123 poslato: Maj 31, 2013, 05:19:47 posle podne »
Ma to kod našeg drugara tvitija ide po sistemu "Četiri venčanja i sahrana" ili možda obrnuto  :)
Kad već uđosmo u ovo problematiku....Kapiram i ja te neke trange frange kombinacije i nadri zanate,jbg ipak je kriza i mnogo ljudi bez posla.I ja sam zaključio da molera ima više nego ikad,pa i da ubica pandi ima kol'ko 'oćeš.Ipak ne mogu  protiv sebe i da na foto forumu savetujem nekog da postane ubica pandi bez nekog prethodnog predznanja.Ovde  su većina članova zaljubljenici u fotografiju i malo je bez veze da bilo kome dajemo podršku u pravljenju loših fotografija.Ovo i nema neke veze sa pokrenutom temomom ili autorom iste već je to nekakav moj generalni stav.
« Poslednja izmena: Maj 31, 2013, 05:21:50 posle podne od strane neo »

Van mreže Tviti

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3840
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: BLIC
« Odgovor #124 poslato: Maj 31, 2013, 05:31:37 posle podne »
dobro, kad je vec bez zle namjere-jesam fotografisao, a sto pitas?
Canon 6D Mark II, Canon 24-105mm f4 L, Canon 135mm f2 L, Canon 70-200mm f4 L, Canon 17-40mm f4 L

Van mreže Tviti

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3840
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: BLIC
« Odgovor #125 poslato: Maj 31, 2013, 05:47:56 posle podne »
a za fotografisanje sahrana-znam da vam to djeluje ludo a nekima i smijesno ali toga ovdje dosta ima, mogu potvrditi recimo forumasi Svjetlana, Djulaga i ostali ko su iz Bosne i Hercegovine.... ;)
Cak neki fotografi cekaju kad neko umre i odmah zovu ozaloscene da ugovaraju poslove(Morbidno, ja to nikad ne bih radio-mene zovu za fotografisanje...).
Canon 6D Mark II, Canon 24-105mm f4 L, Canon 135mm f2 L, Canon 70-200mm f4 L, Canon 17-40mm f4 L

Van mreže dzura

  • Junior
  • *
  • Poruke: 69
    • Pogledaj profil
Odg: BLIC
« Odgovor #126 poslato: Maj 31, 2013, 06:42:04 posle podne »
@Neo
Sto se etike fotografskog foruma tice, potpuno si u pravu.
Sto se saveta tice, ja nisam savetovao decka udri mu u facu, samo sam ispricao svoja iskustva i na neki nacin pokusao da objasnim da razumem te koji se bave svadbarenjem, prosto kriterijumi su niski. Kao sto su niski kriterijumi za recimo svetlece reklame ili brosure, vizit karte... Poslednje dve godine sam dosta boravio u Svajcarskoj. Tamo jednostavno nema reklama za firme kao sto ima kod nas ili, recimo, u Turskoj. Isto sto vazi za fotografiju, vazi i za graficki dizajn, moleraj, automehaniku. Hocu reci, sto kod nas ima, to (verovatno) nigde nema. 
Dok sam radio u jednoj IT firmi pre par godina, a verujem da tamo jos uvek postoji jedan 386 racunar i jos uvek radi. Za mladje clanove foruma PC procesori su se razvijali ovim redom: 8088, XX286, XX386, XX486, Pentium I, Pentium II, Pentium III, Pentium IV, Pentium Core XX,  i na kraju ovi novi i3, i5, i7 itd... Dakle, 6 generacija star procesor... Nece direktor da daje pare na "gluposti" kako on to naziva. Iako taj decko sto radi na tom racunaru, dodje u 8 ujutro, ukljuci racunar pa ode da popije kafu i negde oko 20 do 9 moze da pocne da radi. Pazi, po meni neshvatljivo! Mislim da bar u IT firmi tako nesto ne bi trebalo da postoji, ali postoji i ta firma radi, godisnje prave 3-4 MILIONA evra. U inostranstvu te teraju da menjas opremu time sto ti to odbiju od poreza. Ovi nasi i ne placaju porez, jer naprave knjige da nije imao prihod za tu godinu. Sto bi onda kriterijum za slikanje bio bolji. Kriterijum za kvalitet fotografija je na nivou 386 racunara i to kod nas pije vodu. Dok je tako...

@Tviti
Ma pitam onako, jer ono sto si pisao o svadbarenju je (kao sto si rekao iz knjige), cak mislim da znam i koja je knjiga, pa pitam jel ti se iskustvo bazira na knjizi ili imas i neka iskustva u praksi. Ponavljam, bez zle namere.
« Poslednja izmena: Maj 31, 2013, 06:48:14 posle podne od strane dzura »

Van mreže Tviti

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3840
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: BLIC
« Odgovor #127 poslato: Maj 31, 2013, 06:48:31 posle podne »

@Tviti
Ma pitam onako, jer ono sto si pisao o svadbarenju je (kao sto si rekao iz knjige), cak mislim da znam i koja je knjiga, pa pitam jel ti se iskustvo bazira na knjizi ili imas i neka iskustva u praksi. Ponavljam, bez zle namere.
Ne znam o kojim knjigama govoris, eto daj nam naziv tih knjiga, bas bih volio da ih procitam, procitao sam sve tri knjige od Skot Kelbija, napamet ih vise znam...a inace upijam znanje o fotografiji kao spuzva/sundjer, a ja nemam obicaj da prepisujem iz knjiga...uvijek posteno ti je kod mene....a ne ljutim se ja nikada ni na koga ako su kritike prave...
Canon 6D Mark II, Canon 24-105mm f4 L, Canon 135mm f2 L, Canon 70-200mm f4 L, Canon 17-40mm f4 L

Van mreže dzura

  • Junior
  • *
  • Poruke: 69
    • Pogledaj profil
Odg: BLIC
« Odgovor #128 poslato: Maj 31, 2013, 07:17:48 posle podne »
@Tviti
Poslao sam ti link na PP


Van mreže bracahifi

  • Član
  • **
  • Poruke: 237
    • Pogledaj profil
Odg: BLIC
« Odgovor #129 poslato: Maj 31, 2013, 09:28:02 posle podne »
Ne ubijaju svi pande blicevima. Neke su i prezivele  ;D.

Van mreže Desha

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3249
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: BLIC
« Odgovor #130 poslato: Jun 01, 2013, 01:51:21 pre podne »
... Filozofski gledano koliko god da dobro radis posao opet si za nekog indijanac. Koliko god da si dobar programer, ti si indijanac za nekog iz googla ili Intela. ... Koliko god se ne slagali sa time to je ziva istina.
A drugo, tehnologija prosto gasi neka zanimanja. Otkad su izmisljeni digitalni satovi, sajdzije ostadose bez posla...
Nekad su stranice slagali programeri ... Tako mozemo unazad sve do sivace masine i ndustrijske revolucije...
...
Slazem se, a onda se prisetim kako je nastanak fotografije ostavio bez posla tadasnje slikare. ;)  :D
...i dok su nekad "iskusenja" bili nove tehnologije i izumi, sad su to polu-pismeni ili nepismeni "profesionalci"  ^-^


Canon EOS 7D, Canon EF 24-70mm f4L IS USM, Canon EF 50mm f/1.8II, Raynox DCR-250, Vanguard Alta Pro 263AGH - GH-100

Van mreže doktor 016

  • Član
  • **
  • Poruke: 190
    • Pogledaj profil
Odg: BLIC
« Odgovor #131 poslato: Jun 01, 2013, 09:43:19 posle podne »
Danas sam procitao ceo ovaj post, i sta i dali nesto reci odnosno napisati. Pre svega pohvala Hornetu, Neu i Zoranu na komentarima. Posecujem ovaj sajt jer sam tu pre svega prepoznao ljude koji vole fotografiju kao fenomen izražavanja i stava prema svetu koji nas okruzuje i ljudima u njemu. Bez pretenzija da ja kome fotografija nije profesija vec ljubav iz mladosti kojoj  evo ponovo pokusavam da se vratim u eri digitalne tehnike,  govorim o tome sta je i kako i zbog cega ona nastaje i da nije puko šlljocanje ,,tuci u facu,, vec mnogo vise od toga. Kod mladih ljudi koji se javljaju na forumu i koji pocinju da se bave njome sigurno ima puno onih kojih ce vremenom shvatatiti da je ona ,,nesto vise od igre,,. Oni koji nece otici dalje od tehnike ,,tuci u facu,, nece nikad spoznati to nesto vise od igre ali to je neka druga tema. Borimo se na ovom forumu protiv bilo kakve vrste ,,sive fotografije,, i motiva koji do nje vode. Nije siva fotografija neuspela fotka , sa losim kadrom ili exp. i sl. Losa je ona koja je nastala zbog želje da se ne pokusa nesto vise, bolje pa makar to bilo i na svadbi, sahrani ili negde drugde.

Van mreže StORM48

  • ... - --- .-. -- ....- ---..
  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 3712
  • ● ● ● ● ● ● ● ● ● ●
    • StORM48_
    • Pogledaj profil
    • StORM48 flickr gallery
Odg: BLIC
« Odgovor #132 poslato: Jun 02, 2013, 10:34:46 pre podne »
Ništa, ja samo da citiram izjavu decenije, koju bismo trebali da okačimo u naslovnicu foruma... zapravo - ovo bi trebalo da visi na svim sajtovima slične tematike.

Bravo doktore!

Nije siva fotografija neuspela fotka , sa losim kadrom ili exp. i sl. Losa je ona koja je nastala zbog želje da se ne pokusa nesto vise, bolje pa makar to bilo i na svadbi, sahrani ili negde drugde.

Pozdrav