Autor Tema: Stockeri, hajde da se prebrojimo  (Pročitano 49454 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže marelli

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 309
    • Pogledaj profil
Odg: Stockeri, hajde da se prebrojimo
« Odgovor #60 poslato: Septembar 21, 2013, 09:08:07 posle podne »
tik-tak, koliko si vremenski u stock vodama?
Nikon D3100
Nikon D7000
Samsung NX1000
Canon PowerShot G15

Van mreže tik-tak

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 689
  • Pol: Muškarac
  • ex djukxxx
    • Pogledaj profil
Odg: Stockeri, hajde da se prebrojimo
« Odgovor #61 poslato: Septembar 22, 2013, 12:22:20 posle podne »
Valjda si moga da zaključiš da nisam u tim vodama. Gledano sa strane to je moje mišljenje. Što ?
Nikon D90
nikkor 18-105mm, Nikon AF 50mm f/1.8D,
Sigma 70-300mm f/4-5.6 APO DG MACRO SUPER 2
SB-900
manfrotto 055xprob,804rc2

Van mreže Bubilica

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 269
    • Pogledaj profil
Odg: Stockeri, hajde da se prebrojimo
« Odgovor #62 poslato: Januar 04, 2014, 09:24:35 pre podne »
Evo i ja da se javim :) Natera me suprug da se prijavim na IS. Obozavam fotografiju, ali sam poprilično prvo nesigurna, posle lenja a i iskreno tanka sa vremenom. On je dizajner i često kupuje sa IS-a, pa je dugo pokušavao da me ubedi da bi on kupio neku moju sliku (mada ja sam mu nudila ovako da kupi al nije hteo :) )

IS me je primio iz prve dok SS me je odbio iz prve za skoro sve slike su imali neku zamerku :)

Danas su mi prošle prve dve slike za IS, nakon 20 dana čekanja koje po SS-u nisu imale fokusa :).
SS mi je jednu odbio je je "poor" dok je IS na prijemnom prihvatio ali su mi za prodaju trazili da skinem neki logo koji jedva da nadzire, i da im pošaljem property realise... jer se vidi samo oluk i deo zida zgrade.  E sada ako tu neko ima iskustva nek pomogne. Radi se o javnoj zgradi, od koga ja tu da tražim odobenje...da idem od stana do stana :)

Sve u svemu ne očekujem zaradu, jer smatram da sam daleko od kvaliteta i nemam vremena za kvantitet. Ali je zaista dobar osećaj kada ti prime slikicu :)
Nikon D3200 18-105mm VR

Van mreže IgorM88

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2029
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Stockeri, hajde da se prebrojimo
« Odgovor #63 poslato: Januar 04, 2014, 10:42:31 pre podne »
Ma mani se te slike, ako ti traze Property R. je li slika toliko vrijedna?
Ako je, onda moras da trazis dozvolu od vlasnika zgrade, cak i ako je javna, necija je, pretpostavljam drzavna, tj mora postojat neko ko je zaduzen za istu, pa preko njega moras trazit dozvolu, poznavajuci okolinu gdje svi manje zivimo mislim da neces da dobijes to sto trazis :) em nece razumjet em ce trazit koji ojro u dzep, kako to inace biva :)
Jesi li ti primljena na IS sa tim aparatom iz potpisa?

Van mreže Bubilica

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 269
    • Pogledaj profil
Odg: Stockeri, hajde da se prebrojimo
« Odgovor #64 poslato: Januar 04, 2014, 01:16:34 posle podne »
Da, slike su uradjene sa tim aparatom, ali stize za koji dan Nikon D3200 18-105, malo da se uozbiljim. Iskreno ja sam bila 100% ubedjena da neće proći slike. Ali ili imam sreće, ili su na IS počeli da primaju sve i svašta...ili sam stvarno talenat a da ni ne znam :)

Sto se PR tiče nemam nameru da tražim, izgledalo bi ko skrivena kamera kada bi otišla u opštinu ili kod predsednika skupšite stanara :)
Nikon D3200 18-105mm VR

Van mreže IgorM88

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2029
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Stockeri, hajde da se prebrojimo
« Odgovor #65 poslato: Januar 04, 2014, 02:48:57 posle podne »
IS prima fotke s ultrazum kompakta, ono... nemam komentara :)
Msm nista vezano za tebe, da me pogresno ne shvatis... :)

Van mreže Bubilica

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 269
    • Pogledaj profil
Odg: Stockeri, hajde da se prebrojimo
« Odgovor #66 poslato: Januar 04, 2014, 04:20:02 posle podne »
ma kapiram ja tebe, ne ljutim se! Najverovatnije imaju neku matematiku. Možda pune bazu.
A možda su im se slikice i stvarno dopale   8)  ;)  Mislim viđala sam očajne slike sa izuzetno dobrom opremom a i obrnuto vala  :-\
« Poslednja izmena: Januar 04, 2014, 04:48:55 posle podne od strane Bubilica »
Nikon D3200 18-105mm VR

Van mreže tik-tak

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 689
  • Pol: Muškarac
  • ex djukxxx
    • Pogledaj profil
Odg: Stockeri, hajde da se prebrojimo
« Odgovor #67 poslato: Januar 04, 2014, 06:05:46 posle podne »
Ne ides od stana do stana nego ima valjda predsednik kućnog saveta. On iznese na sastanku potpise se + 50% stanara i to je to. Ako je npr. spomenik,zgrada kulture ideš u turistički centar tu bi trebalo da ti daju info ili da ti kazu koliko kosta komerijalna upotreba tog dobra.  To sve spada u autorska prava...
« Poslednja izmena: Januar 04, 2014, 06:20:46 posle podne od strane tik-tak »
Nikon D90
nikkor 18-105mm, Nikon AF 50mm f/1.8D,
Sigma 70-300mm f/4-5.6 APO DG MACRO SUPER 2
SB-900
manfrotto 055xprob,804rc2

Van mreže Bubilica

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 269
    • Pogledaj profil
Odg: Stockeri, hajde da se prebrojimo
« Odgovor #68 poslato: Januar 04, 2014, 06:37:32 posle podne »
Hvala tik-tak! Za ovu sliku ne verujem da ću to uraditi, ali dobro je znati sta činiti u takvim situacijama ako je slika zaista vredna.
Nikon D3200 18-105mm VR

Van mreže marelli

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 309
    • Pogledaj profil
Odg: Stockeri, hajde da se prebrojimo
« Odgovor #69 poslato: Januar 04, 2014, 07:27:34 posle podne »
Bubilica baci neki link ka tvojim fotkama
Nikon D3100
Nikon D7000
Samsung NX1000
Canon PowerShot G15

Van mreže Bubilica

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 269
    • Pogledaj profil
Odg: Stockeri, hajde da se prebrojimo
« Odgovor #70 poslato: Januar 04, 2014, 08:12:08 posle podne »
Hoću naravno samo da ih puste, treba barem 24h. Do sada nisam nigde kačila tako da nemam šta da vam pošaljem.

A evo je "famozna" bicikla i još "famoznija" zgrada.
Meni lično ima samo emotivno značenje, jer je to prvi snimak sa novim boljim aparatom. Ali nekako svi oko mene su insisitirali da baš nju pošaljem.
NA SS-u su rekli da je "poor", a na IS je prošla prijemni bez problema, ali traže PR i da skinem logo.
« Poslednja izmena: Januar 04, 2014, 08:16:23 posle podne od strane Bubilica »
Nikon D3200 18-105mm VR

Van mreže IgorM88

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2029
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Stockeri, hajde da se prebrojimo
« Odgovor #71 poslato: Januar 04, 2014, 10:30:14 posle podne »
Na zicama od tocka hromatske aberacije ubijaju, ne vjerujem da su to spremni da prime.. msm ok, popustili su zbog standarda, ali ovo je previse.. Bez da me shvatis pogresno...
Uostalom, ta slika ti nece donjeti para.
Ima ono svega danas na stocku



Van mreže Bubilica

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 269
    • Pogledaj profil
Odg: Stockeri, hajde da se prebrojimo
« Odgovor #72 poslato: Januar 04, 2014, 11:31:31 posle podne »
Nema razloga da te shvatim pogrešno, nadam se da i ti mene ne shvataš pogrepno. Na forumu sam pre svega da naučim nešto i razmenim iskustva. Što se tiče IS-a takođe, ne očekujem nikakvu zaradu. Pre svega nemam ni iskustva, ni fotografija a ni vremena i što je najbitnije svesna sam toga :(
Poslaću vam link kada se pokažu ostale fotografije, čisto da vidite šta je prošlo. Ja znam šta bih na njima promenila, za neke stvari nemam opremu a za neke iskustva i znanje. Ako neko bude voljan da pomogne sa sugestijama i savetima ok, ako ne preskočite slobodno :)

Znam da ljudima koji se trude da ozbiljno zarade od toga nije svejedno ali ipak mislim da nema razloga za brigu. Tamo slike kupuju profesionalci, oni jako dobro znaju koje su im slike tehnički i umetnički odgovarajuće tako da će se kvalitetne slike prodavati, one druge visiti bez ijedne prodaje.
A ja sam srećna i ponosna na samu sebe i jedva čekam da moj Nikon stigne :)
Nikon D3200 18-105mm VR

Van mreže IgorM88

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2029
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Stockeri, hajde da se prebrojimo
« Odgovor #73 poslato: Januar 04, 2014, 11:36:45 posle podne »
Naravno, tako i treba, samo naprijed :)

Van mreže Serb

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2444
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Stockeri, hajde da se prebrojimo
« Odgovor #74 poslato: Januar 05, 2014, 01:39:36 pre podne »
Predpostavljam , da su druge dve fotke koje si poslal za prijemni bili bas dobre...Ova fotografija je losa , iz mnogo aspekata ...Prvo tehnicki je losa ima aberacije , drugo nije komercijalna a nije ni neka umetnost....Na SS ti ovu fotku nikad nece primiti zbog fokusa...Previse ti je mala ostrina u dubinu za SS i kad njima saljes vodi racuna o tome (oni mnogo vise na to obracaju paznju nego IS)...

Tu smo da se pomazemo slobodno pitaj kaci fotke itd:)

Van mreže Bubilica

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 269
    • Pogledaj profil
Odg: Stockeri, hajde da se prebrojimo
« Odgovor #75 poslato: Januar 05, 2014, 08:50:53 pre podne »
Na SS-u su rekli da je "poor" ali su nekoliko odbili bas  zbog fokusa a te site su prosle na SS, moguće je da u slučaju da nije "poor" bila bi i ona bez fokusa.  Ono što mi se na SS desilo je da sam za nekolko slika dobila odgovor da nije dobar naziv. Kada sam videla naziv, to je bila neka kombinacija svih naziva... nemam pojma kako se to pobrkalo, ali je stvarno bilo uzasno :( Moracu sledeci put da obratim pažnju na to.
Ovce su na SS na primer dobile komentar da nemaju fokusa a na IS prošle prijemni i juče su ih primili.  Sada mi je krivo što nisam htela da se malo uprljam u blato već sam se pentarala na ogradi, ali drug put..  ;)
Suncobran isto.
 

Nikon D3200 18-105mm VR

Van mreže MladenD

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 251
  • Pol: Muškarac
    • mladjad
    • Pogledaj profil
Odg: Stockeri, hajde da se prebrojimo
« Odgovor #76 poslato: Januar 05, 2014, 11:27:39 pre podne »
Na zicama od tocka hromatske aberacije ubijaju, ne vjerujem da su to spremni da prime.. msm ok, popustili su zbog standarda, ali ovo je previse.. Bez da me shvatis pogresno...
Uostalom, ta slika ti nece donjeti para.
Ima ono svega danas na stocku


Igore, jel mozes ti da okacis fotke s kojima su tebe odbili na IS? Pitam posto sam procitao da jesu nekoliko puta, a sve koje znam (ukljucujuci i mene) su prosli prijemni glatko. Sto se mene tice ovo od Bubilice je ispod svakog standarda za iStock, tim vise me i zanimaju tvoje fotke
Canon 5D mark IV, 8-15L f4, 16-35L f4 IS, 24-70L 2.8 II, 70-200L 2.8 IS II, 35L 1.4 II, 100L IS Macro, 135L f2, 85L 1.2 II, Sigma 50mm art

Van mreže cronnin

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4109
    • Pogledaj profil
Odg: Stockeri, hajde da se prebrojimo
« Odgovor #77 poslato: Januar 05, 2014, 06:58:26 posle podne »
Uh, mislim da niko ne želi da se javno hvali svojim promašajima  :-[
Bolje da nam kaže šta su mu zamerili, da znamo za ubuduće, ili eventualno neko da asistira sa idejama ili savetima.
"Yes, I'd like to send this letter to the Prussian consulate in Siam by aeromail. Am I too late for the 4:30 autogyro?"  Canon 550D

Van mreže IgorM88

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2029
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Stockeri, hajde da se prebrojimo
« Odgovor #78 poslato: Januar 05, 2014, 07:17:56 posle podne »
Ja na IS gasim profil, necu vise uopste da trosim zivce na njih, tih 100njak $ cu da isplatim i odlazim... zadnji put sam slao ove 3, koje su otprilike 50% losije, nego one ranije, slao sam ih samo iz razloga sto vise nemam ideju sta da saljem i lupio sam nesto sto inace ne bih poslao. 6 puta sam odbijen, 6 puta? Svaki put niti jedna fotka ne valja?
5ti put sam dobio fotke od profi stockera (necu javno da pisem koga) da posaljem, jer ni njemu nije bilo jasno zasto me odbijaju, pa sam to uradio.... naravno ne trebam pricat sta se desilo, od tada vise nisam slao, do eto prije par dana, pa sam lupio ove tri, rekoh hajde da izadjem iz nekog stock razmisljanja i lupio ove tri:
http://500px.com/photo/56385504
http://500px.com/photo/55276668
http://500px.com/photo/51064890

Dakle 6x3 jeste 18 fotografija i niti jedna im ne valja?
Danas sam digao temu, ladno ih pitao u cemu je problem, u roku od 2 min je tema nestala... msm ono...

Cronin, uvjek sam dobio isti mail, da nisam prosao i da procitam sta stock treba?
Kad bih pisao bilo kome opet bih dobio isti mail, da su njihovi inspektori strucno osoblje i da se niko ne moze mjesat u njihove odluke? Da ako su oni odbili slike da tako i treba, bla, bla...

Da se ne lazemo, nisam ja sjajan fotograf, ima ovdje mnogo boljih fotografa, ja crtam vectore i to mi donosi 90% zarade, ali eto povremeno posaljem i koju fotku, jer i to donese koji euro mjesecno, al naj vise mi smeta to sto uopste ne zele da me prime?

« Poslednja izmena: Januar 05, 2014, 07:21:01 posle podne od strane IgorM88 »

Van mreže Bole

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3269
    • 96815207@N07
    • Pogledaj profil
Odg: Stockeri, hajde da se prebrojimo
« Odgovor #79 poslato: Januar 05, 2014, 07:46:09 posle podne »
Citat
Ja na IS gasim profil, necu vise uopste da trosim zivce na njih, tih 100njak $ cu da isplatim i odlazim.
Ako mozes ovo da mi pojasnis?! Ne zanimaju me stock vode, ali mozda nisam dobro razumeo...da li je moguce da ti njima nesto dugujes i zbog cega?
Ja sam skapirao da se tamo zaradjuje novac prodajom fotografija, ne obrnuto?
http://www.flickr.com/photos/96815207@N07/

5DMarkII, EF 16-35mm f/4 L IS, EF 70-200mm f/2.8 L IS II, EF 100mm f/2.8 L IS Macro, TS-E 24mm f/3.5 L II