Autor Tema: Sigma 18-35mm f/1.8 DC HSM  (Pročitano 26882 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže MaxFoto

  • Član
  • **
  • Poruke: 115
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Sigma 18-35mm f/1.8 DC HSM
« Odgovor #40 poslato: Oktobar 27, 2013, 10:00:57 pre podne »
 :o
Domaci zadatak za C i N   :)

Van mreže Vocko

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 994
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • bud3 - rekreacija 3a ubr3anu generaciju
Odg: Sigma 18-35mm f/1.8 DC HSM
« Odgovor #41 poslato: Oktobar 27, 2013, 01:04:48 posle podne »
Kakva je verovatnoća da bude test ovog objektiva u skorije vreme na ovim stranicama?
Verujem da mnoge zanima utisak iz prve ruke "nekog bliskog".
\m/(>.<)\m/
Rock on!

///Nikon (ab)user

Van mreže StORM48

  • ... - --- .-. -- ....- ---..
  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 3712
  • ● ● ● ● ● ● ● ● ● ●
    • StORM48_
    • Pogledaj profil
    • StORM48 flickr gallery
Odg: Sigma 18-35mm f/1.8 DC HSM
« Odgovor #42 poslato: Oktobar 27, 2013, 05:07:45 posle podne »
Verovatnoća uvek postoji, ali kako je ozbiljnost Sigme dramatično splasla kada je naše tržište u pitanju (neverovatne minimalne kvote), sve zavisi od potražnje.

Pozdrav

Van mreže Stalker

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1709
  • Pol: Muškarac
  • Some cameras, some lenses...
    • Pogledaj profil
Odg: Sigma 18-35mm f/1.8 DC HSM
« Odgovor #43 poslato: Oktobar 27, 2013, 05:46:43 posle podne »
Mrka kapa, jer i novi 17-70 OS Macro iz nove C serije na našem tržištu može da se poruči jer ga nema na lageru, a i to samo za Nikon, bar koliko ja znam, odnosno kako su mi rekli iz jedne domaće prodavnice foto opreme u avgustu.
To insult the fool is the price of wisdom.

Van mreže multipleggo

  • Član
  • **
  • Poruke: 114
    • Pogledaj profil
Odg: Sigma 18-35mm f/1.8 DC HSM
« Odgovor #44 poslato: Oktobar 27, 2013, 06:30:08 posle podne »
Mrka kapa, jer i novi 17-70 OS Macro iz nove C serije na našem tržištu može da se poruči jer ga nema na lageru, a i to samo za Nikon, bar koliko ja znam, odnosno kako su mi rekli iz jedne domaće prodavnice foto opreme u avgustu.

http://pcfoto.biz/1643_Sigma-17-70mm-F28-4-DC-Macro-OS-HSM
Na ovo cudo mislis?

Van mreže Crni_bombarder

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1536
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • PcFoto.Biz
Odg: Sigma 18-35mm f/1.8 DC HSM
« Odgovor #45 poslato: Oktobar 27, 2013, 09:07:24 posle podne »
On misli na novu 17-70 "contemporary".
Nedavno sam pricao sa korisnikom EOS 70D + Sigma 18-35 1.8, kupio je ovu kombinaciju iskljucivo za video, kaze da je jako zadovoljan kako sve radi, s'obzirom da je svetlo cesto prilicno slabo.

Van mreže DuxX

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1455
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Sigma 18-35mm f/1.8 DC HSM
« Odgovor #46 poslato: Novembar 01, 2013, 10:08:27 pre podne »
Sigma... jel se to i dalje prodaje kod nas?

Pa kakva im je podrška kupcima bila - prodaja im je bila fantastična.

Od moje 70-200 Sigme moj stav je sledeći... Ukoliko neka firma ne pokazuje dovoljno interesovanje za tržište kom pripadam, onda je moje intersovanje još manje za proizvode te firme tj. ako firma ne nađe za shodno da obezbedi adekvatan servis, ni u jednoj normalnoj zemlji ne bi imala nikakvu prodaju. Sem u Srbiji naravno, jer smo godinama bili pod kojekakvim sankcijama i nemanje podrške i pažnje proizvođača je za naše podneblje sasvim normalna stvar. Došlo je vreme da se te stvari promene.

Verujem da je ova Sigmica vrlo fino staklence ali čak i da mi treba tako nešto ja je ne bih kupio ni pod tačkom razno jer ne postoji normalna podrška.

Van mreže StORM48

  • ... - --- .-. -- ....- ---..
  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 3712
  • ● ● ● ● ● ● ● ● ● ●
    • StORM48_
    • Pogledaj profil
    • StORM48 flickr gallery
Odg: Sigma 18-35mm f/1.8 DC HSM
« Odgovor #47 poslato: Novembar 01, 2013, 10:18:42 pre podne »
Nemam šta da dodam.

Sigma zaista ima neke fanstastične komade u ponudi, ali sve to deluje tako "daleko", kako bih rekao.

Mene istinski fascinira taj fenomen da neke kompanije žele da zarade, ali ne žele da se potrude oko toga ni minimalno. U istom trenutku posmatraš kako se jedni šire i počeće da prodaju aparate ko kilo hleba, u svakoj trafici, dok se drugi povlače i odande gde su i inače bili slabo prisutni, iako su imali nekakvu prodaju.

Pozdrav

Van mreže Bare

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 570
    • Pogledaj profil
Odg: Sigma 18-35mm f/1.8 DC HSM
« Odgovor #48 poslato: Novembar 01, 2013, 11:53:02 pre podne »
Kakav servis bi vi željeli u Srbiji, koliko da se čeka na popravak i slično? Nekako sumnjam da Canikon u većini zemalja rade veće popravke nego vjerojatno šalju u centralni servis. Razlika je vjerojatno SAD i Japan ali Europu svi malo više zapostavljaju.

Van mreže StORM48

  • ... - --- .-. -- ....- ---..
  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 3712
  • ● ● ● ● ● ● ● ● ● ●
    • StORM48_
    • Pogledaj profil
    • StORM48 flickr gallery
Odg: Sigma 18-35mm f/1.8 DC HSM
« Odgovor #49 poslato: Novembar 01, 2013, 12:37:03 posle podne »
Ovde je nekad bio prilično jak servis. Nigde nisu slali, nego su imali svoj. Ali su vremenom popustili i u skladu sa politikom kompanije, počeli da odugovlače, nabijaju cene i tako to.

Što se Canona i Nikona tiče, TVRDIM TI DA su ovdašnji servisi u potpunosti osposobljeni, delovima i alatima, kao i znanjem, da SVAKU MOGUĆU POPRAVKU završe 100% bez slanja bilo gde. I to tako i rade. Nekad se za specifične delove čeka isporuka iz inostranstva, ali se bilo kakvo slanje ne praktikuje.

Za razliku od njih, Sigma je popustila još odavno, Olympus sve šalje vani, a Pentax i ne postoji. Sa Sony-jem je situacija polovična, pošto jakih servisa ima, ali se Sony-jev nastup u domenu ozbiljnijih aparata prilično mršav, pa je i servisna podrška takva.

Iznenađen si? ;)

Pozdrav
« Poslednja izmena: Novembar 01, 2013, 12:39:41 posle podne od strane StORM48 »

Van mreže DuxX

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1455
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Sigma 18-35mm f/1.8 DC HSM
« Odgovor #50 poslato: Novembar 01, 2013, 02:52:40 posle podne »
Kakav servis bi vi željeli u Srbiji, koliko da se čeka na popravak i slično? Nekako sumnjam da Canikon u većini zemalja rade veće popravke nego vjerojatno šalju u centralni servis. Razlika je vjerojatno SAD i Japan ali Europu svi malo više zapostavljaju.
Meni se desio kvar na Sigmi 70-200 f2.8 i odneo sam taj objektiv u servis ovlašćen od strane generalnog distributera Sigme za Srbiju. Znači pozvao distributera, pitao ih za servis i oni mi rekli da je to TAJ i da nosim tamo. U pitanju je servis u BG u Majke Jevrosime.

Iz nedelje u nedelju slušao sam kako su naručili delove ali delovi nikako da stignu i to je trajalo čitavih 6 meseci da bi mi posle rekli da su delovi stigli ali da objektiv ne fokusira kako treba jer nemaju aparaturu da ga iskalibriraju pošto su delove zamenili. I tako, ja kao korisnik i kupac Sigminog objektiva POSLE 6 MESECI došao sam da pokupim moj objektiv onakav kakav sam i ostavio u servisu.
I onda sam taj objektiv odneo u Mađarsku gde su mi rekli da dođem SUTRA po njega.

Jel treba još nešto reći o servisu Sigme u Srbiji??
Znači tu smo da vam prodamo naše objektive i uzmemo lovu, a kad treba da vam popravimo iste onda ko vas **be. Nosite ih Mađarsku.

Znači ne bih uzeo Sigmu iz principa više da je od zlata naprave.

Van mreže Bare

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 570
    • Pogledaj profil
Odg: Sigma 18-35mm f/1.8 DC HSM
« Odgovor #51 poslato: Novembar 01, 2013, 06:33:07 posle podne »
Ja znam da u Hrvatskoj servis Sigme praktično ne postoji osim za kalibraciju, moguće za neke sitnije popravke. Ako je neki veći kvar kao motor, stabilizacija ili slično šalju za Njemačku i to onda potraje oko mjesec dana. To je još sve skupa OK, sa Tamronom je tek veselo.

A i donedavno je i Canon u Hrvatskoj imao servis samo na papiru pa su napokon zaposlili servisera pa nešto ide, inače se tamo događalo da stoje stvari mjesecima i da zavlače kao da nešto popravljaju. Nikon je imao i ima servis, al ono i tu si se morao danima unaprijed naručiti za obično čišćenje servisa, mislim da popravak kada bi slao poštom nebi potrajao manje od 10 dana... Zanimljivo da je još Pentax imao ili ima najbolji servis, ali ovdje je valjda Pentax iznimno netipičan primjer.

Van mreže DuxX

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1455
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Sigma 18-35mm f/1.8 DC HSM
« Odgovor #52 poslato: Novembar 05, 2013, 11:06:56 pre podne »
Što se Pentax-a tiče, nije njima problem da ti aparat prime i srede isti dan kad si jedan od 11 korisnika Pentax-a u Hrvatskoj. Kontam da neće biti baš baksuzluk neki pa da pola njih donese aparate isti dan ;) ali šalu na stranu, svakako pohvalno od njih što jasno pokazuju ozbiljnost.

Verujem da je situacija slična kao i u Srbiji i da 98% tržišta svakako ide na N i C pa je onda logično i gužva veća. Opet, nije problem sačekati par dana ako je u pitanju neki kvar jer ozbiljan fotograf kome je uvek potrebno da ima u svakom trenutku funkcionalan aparat, mora imati backup telo pa nije problem da sačeka tih par dana servisa.

Problem su servisi koji postoje samo na papiru da bi se zadovoljila zakonska forma. Poput onog Sigminog kod nas.

Pazi, po meni jedini pravi servis u Srbiji ima Nikon. Čak i Canon ima nekog lika koji drži svoj privatni servis pa je on sa uvoznikom napravio dil da servisira Canon aparate. To definitivno nije servis kakav treba da ima firma takvog renomea. Miša mu njegovog, ako toliko korisnika Canona u Srbiji nije zaslužilo da ima CANON servis, a ne "Đura-Focus" onda šta reći više sem - može im se. Osetili su da mogu da se ponašaju tako međ' ovdašnjim korisnicima koji će uvek da smisle neko opravdanje jer su brend lojalni i onda tako i rade.

Van mreže Bare

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 570
    • Pogledaj profil
Odg: Sigma 18-35mm f/1.8 DC HSM
« Odgovor #53 poslato: Novembar 05, 2013, 11:57:47 pre podne »
Problem je sa Canonom što donedavno nije imao servis u praksi, bio je na papiru i ne znam kako su to sebi dopuštali al im je prolazilo. To ako jedino Nikon ima servis od Canikona tako je donedavno bilo i u RH ali nije imao tako raširenu prodajnu mrežu kao Canon niti marketing pa im je opet bilo uzalud, ali činjenica da i taj servis radi sa minimalnim resursima i bolesno je skup, za komad plastike i hot-shoe plus naravno ruka na SB-600 su uzeli prijatelju mi 1500kn.

Možeš se ti zezati oko Pentaxa u HR ali ovdje imaju pa recimo i zavidnu dozu korisnika kada bi se uspoređivalo sa svjetskim nivoom, moguće zatoi jer su toliko ozbiljno pristupili svemu.

A da se vratim na Sigmu... Stvarno bi volio vidjeti primjere ove 18-35 uparene sa recimo D7100.

Van mreže Ivan83

  • Član
  • **
  • Poruke: 236
    • Pogledaj profil
    • Smart Dev Team
Odg: Sigma 18-35mm f/1.8 DC HSM
« Odgovor #54 poslato: Decembar 05, 2013, 11:31:05 posle podne »
Ken Rockwell deli Duxx-ovo mišljenje po pitanju Sigma objektiva koliko vidim. :)
http://www.kenrockwell.com/sigma/18-35mm-f18.htm
Nikon D7100, Sigma 18-35mm F1.8, Nikkor AF 50mm f/1.8D, Nikkor AF 70-300mm 4-5.6D ED, Raynox DCR-250, YN568-EX

Van mreže STELLANOVA

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 468
  • Pol: Muškarac
  • Never stop exploring
    • slobodanmiskovic
    • Pogledaj profil
    • Personal portfolio
Odg: Sigma 18-35mm f/1.8 DC HSM
« Odgovor #55 poslato: Decembar 06, 2013, 12:33:55 pre podne »
@Bare

Evo jedan set sa tom kombinacijom (18-35 + D7100)

http://www.flickr.com/photos/zitoun-arts/sets/72157636751881544/with/10379849433/
Nikon D7000 | Nikon F50

Nikkor AF 300/4 IF-ED |Nikkor AF 35-70/3.3-4.5 | Nikkor AF 50/1.8 D | Nikkor AF-S 18-55 f/3.5-5.6 G DX VR | Nikon AF-S 70-300mm f/4.5-5.6 VR  | TOKINA AF12-24MM F/4 AT-X 124AF PRO DX | Tokina 100mm f/2.8 Macro AT-X PRO D AF | Voigtlaender Ultragon AF II 19-35mm f/3.5-

Van mreže Bugarin

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 537
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Sigma 18-35mm f/1.8 DC HSM
« Odgovor #56 poslato: Decembar 06, 2013, 01:56:39 pre podne »
STELLANOVA pa gde sad ovo da mi pokazes :)
Sad mi fali Sigma

Van mreže Bare

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 570
    • Pogledaj profil
Odg: Sigma 18-35mm f/1.8 DC HSM
« Odgovor #57 poslato: Decembar 06, 2013, 11:09:30 posle podne »
Evo jedan set sa tom kombinacijom (18-35 + D7100)

http://www.flickr.com/photos/zitoun-arts/sets/72157636751881544/with/10379849433/

Ova Sigmica je divna.... ali meni ovdje je najvažnije da ovo pokazuje kako APS-C sa kvalitetnim objektivima i modernim senzorima ne mora biti mrtav sistem, takvim su ga napravili ljudi u Canikonu.

Van mreže dario084

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 277
    • Pogledaj profil
    • INSTAGRAM
Odg: Sigma 18-35mm f/1.8 DC HSM
« Odgovor #58 poslato: Decembar 23, 2013, 03:26:59 posle podne »
Ja sam jako zagrizo za ovu Sigmu, ali koliko čitam po raznim sajtovima, na dosta primjeraka za Canon verziju treba se napraviti detaljan AF microadjustment, dok za Nikon ne treba  :(

Evo i DPR:
Conclusion - Cons

Restricted zoom range
Needs detailed AF microadjustment for best results
Inconsistent autofocus in difficult conditions even after microadjustment

Physically rather large for a standard zoom

Da li zbog toga odustat od kupovine za Canon sistem?
Canon EOS 5D mklll, 6D, Canon 16-35L f/4, Sigma 24 i 35 Art, Canon 85mm, Speedlite 600EX-RT, 430EX III-RT

Van mreže unique93

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1879
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Sigma 18-35mm f/1.8 DC HSM
« Odgovor #59 poslato: Decembar 23, 2013, 04:56:59 posle podne »
Mislim da ne treba da odistajes...ako hoces...probas u prodavnici i vidis kako radi...odradis po par fotki na razlicitim ziznim daljinama, i ako sve radi kako treba, uzmes ga :)
Nikon d750 x2, Nikon 20mm f1.8G, Nikon 35mm f1.8G, Nikon 85mm f1.8G, Shanny SN600N, Yongnuo YN568
http://www.nemanjatacic.com