Autor Tema: Next rebel? - tema zabavnog karaktera.  (Pročitano 26914 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže yugo

  • Član
  • **
  • Poruke: 138
  • Pol: Muškarac
  • Photography helps people to see
    • Pogledaj profil
Odg: Next rebel? - tema zabavnog karaktera.
« Odgovor #40 poslato: Mart 23, 2013, 01:48:10 posle podne »
mozda izbace i neki privjezak do godine :P


Ne bi trebalo da nas uzrujava mnogo ovo sto rade, ipak to su igracke za turiste i oni u tome vide svoju korist.  :o
Canon EOS 5D Mark III i Canon EOS 7D                  EF 24-70 F2.8L USM II
EF-S 17-55 f2.8 IS USM
EF 70-200 f2.8 L USM
EF-S 10-22 f 3.5-4.5 USM
EF 50mm f1.4 USM
Speedlite Canon 430 EXII ...

Van mreže neo

  • Moderator
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 2890
  • Pol: Muškarac
    • 15250692@N05
    • Pogledaj profil
Odg: Next rebel? - tema zabavnog karaktera.
« Odgovor #41 poslato: Mart 23, 2013, 02:38:08 posle podne »
Ma ovaj je kriv za sve.Još nam se i smeje  >:(

Van mreže dalibort82

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4416
  • Pol: Muškarac
  • Dalibor Tomić
    • dalibort82
    • Pogledaj profil
Next rebel? - tema zabavnog karaktera.
« Odgovor #42 poslato: Mart 23, 2013, 02:43:36 posle podne »
Hehee,sta ce covek..kad mu smesno..A mozda mu je Nikon platio da iskulira sa inovacijama jedno godinu dve...Heheh
“I don't trust words. I trust pictures.” ― Gilles Peress

Van mreže Petko30

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 368
    • Pogledaj profil
Odg: Next rebel? - tema zabavnog karaktera.
« Odgovor #43 poslato: Mart 24, 2013, 10:53:36 posle podne »
Кисео осмех. Вероватно с разлогом.

Van mreže neo

  • Moderator
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 2890
  • Pol: Muškarac
    • 15250692@N05
    • Pogledaj profil
Odg: Next rebel? - tema zabavnog karaktera.
« Odgovor #44 poslato: Mart 24, 2013, 10:57:46 posle podne »
Teško,dovoljno je pogledati Forbsovu listu  ;D

Van mreže Fateglider

  • Junior
  • *
  • Poruke: 78
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Next rebel? - tema zabavnog karaktera.
« Odgovor #45 poslato: Mart 24, 2013, 11:07:19 posle podne »
Najavili su neko cudo od 50Mpix :D
Canon 650D

Van mreže IgorM88

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2029
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Next rebel? - tema zabavnog karaktera.
« Odgovor #46 poslato: Mart 24, 2013, 11:27:51 posle podne »
Mozda MkIV :) a nije da ne bi bilo lijepo...

Van mreže StORM48

  • ... - --- .-. -- ....- ---..
  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 3712
  • ● ● ● ● ● ● ● ● ● ●
    • StORM48_
    • Pogledaj profil
    • StORM48 flickr gallery
Odg: Next rebel? - tema zabavnog karaktera.
« Odgovor #47 poslato: Mart 24, 2013, 11:44:33 posle podne »
Ja bih radije da vidim prizemne modele sa stvarnim inovacijama. Rezolucija je tu sekundarna (mada ne i nebitna), a posebno je sekundarno to šta će predstavljati nekakav top model, koji 99% ljudi nikad neće videti uživo. Zanima me DR, bolje iskorišćenje rezolucije (noAA), zanima me unapređenje interfejsa, komandi, nove funkcije...

Dakle, da vidimo mi taj EOS 3D, 7D Mark II i tako to, da pošalju ovaj 18MP APS-C u zasluženu penziju i da izađe normalni 750D, a ne ovaj satrap i tako...

Pozdrav
« Poslednja izmena: Mart 24, 2013, 11:52:39 posle podne od strane StORM48 »

Van mreže DuxX

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1455
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Next rebel? - tema zabavnog karaktera.
« Odgovor #48 poslato: Mart 25, 2013, 02:03:46 pre podne »
Mene baš zanima kako očekujete da se pojavi prizemni model koji će imati bolji DO, bolju rezoluciju, inovativne funkcije.. znači sve bolje od 5DmkIII, a da ne košta k'o novi Punto?? Ako uzmemo da 5DmkIII košta cca 3.000€ onda taj novi može biti samo skuplji, nikako jeftiniji.  ???

Problem je upravo u tome što su se oni totalno zakopali sa 5DmkIII jer šta god dobro da izbace (pod pretpostavkom da tehnološki uopšte mogu) to mora biti telo koje će znatno više koštati, a samim tim će biti van domašaja ogromne većine fotografa.
Tako da ono... ne bih voleo da mračim ali teško da će jedan takav aparat po normalnoj ceni ugledati svetlo dana najmanje dok se ne pojavi 5DmkIV.

Van mreže Hornet

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2014
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
« Poslednja izmena: Mart 25, 2013, 07:55:36 pre podne od strane Hornet »

Van mreže Fateglider

  • Junior
  • *
  • Poruke: 78
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Next rebel? - tema zabavnog karaktera.
« Odgovor #50 poslato: Mart 25, 2013, 08:54:18 pre podne »
Verovatno gresim, ali oni nemaju potrebu za novim senzorom. Mogu samo da naprave daungrejd 6D ili 5D3 i da ga nazovu 70D ili 7D2, ili nekako drugacije.

Eto, mozda mogu 2014. da izbace 5D4 sa 40+ Mpix, cisto da pokupe novac od svih onih koji danas kukaju sto je D800 "najbolja" kamera za lendskejping. :P
Canon 650D

Van mreže StORM48

  • ... - --- .-. -- ....- ---..
  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 3712
  • ● ● ● ● ● ● ● ● ● ●
    • StORM48_
    • Pogledaj profil
    • StORM48 flickr gallery
Odg: Next rebel? - tema zabavnog karaktera.
« Odgovor #51 poslato: Mart 25, 2013, 10:19:45 pre podne »
@Hornet
Pa to je poznato svakome ko želi da mu bude poznato. Canon bukvalno melje konkurenciju po prodajnim parametrima i to je ona realnost o kojoj često pišem - oni ne znaju da su kupci nezadovoljni, jer očigledno nisu. Barem oni koji kupuju pošto-poto, uopšte ne razmišljajući ni o čemu.

@DuxX
Ne znam zašto Ti je to čudno? Canon je u svojoj novijoj istoriji mnogo puta uradio potpuno istu stvar - ponudio bolje performanse u telu nižeg ranga. Znači, ne bi im bio prvi put. Čak naprotiv. Ali ja ne osećam da postoji ikakva volja da se to uradi. Takvu sudbinu je doživeo top model, ne u okviru Canona, nego na svetskom nivou - EOS-1Ds Mark III. Nepunih godinu i po dana nakon njega, izbačen je 5D Mark II koji ga je doslovno satr'o prodajom. I pazi sad - Canon ne da nije bio na gubitku, nego je oborio sve rekorde prodaje, koji i dan-danas stoje. Čisto sumnjam da će u skorije vreme neki FF da se proda u količinama u kojima se prodao 5D Mark II. Odmah zatim, 7D je pokopao 1D Mark III. Stvar je samo u dalekovidosti. Nje trenutno nedostaje u Canonu i zato se to (po mom mišljenju) ovaj put neće desiti, a ne zato što je nešto logično ili nije.

Pozdrav
« Poslednja izmena: Mart 25, 2013, 10:24:14 pre podne od strane StORM48 »

Van mreže Bole

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3269
    • 96815207@N07
    • Pogledaj profil
Odg: Next rebel? - tema zabavnog karaktera.
« Odgovor #52 poslato: Mart 25, 2013, 10:57:02 pre podne »
Veoma bi me radovalo da Canon izbaci nekog monstruma u rangu 40-50MP, problem je sto bi i cena bila monstrumska i nedostupna za "obicne" korisnike.
Da ne zalazim u detalje novog modela, jer je to sve "sta bi bilo-kad bi bilo", hteo sam nesto drugo da kazem....
Posmatrajuci razvoj na trzistu, ne samo foto branse, vec uopsteno, Canon sledi tu politiku i verujem da ne mogu da se pozale.
Dok gledam vesti, izvestaje, ovde u Nemackoj, firme koje prave ogromne pluseve, su bas one koje "deru kozu" svojim cenama.
BMW, Audi, Apple, Louis Vuitton...da ne nabrajam. Jednostavno, proizvodjaci su uvideli kako funkcionise trziste danas. "Must have" razmisljane je odavno postalo deo nase svakodnevice.
Sto kaze Storm, ja bi bas voleo da Nikonu podje za rukom da uzdrma malo te pozicije konkurenta, ali cisto sumnjam da cemo u blizoj buducnosti videti takav scanario.
Na zalost :-\
http://www.flickr.com/photos/96815207@N07/

5DMarkII, EF 16-35mm f/4 L IS, EF 70-200mm f/2.8 L IS II, EF 100mm f/2.8 L IS Macro, TS-E 24mm f/3.5 L II

Van mreže DuxX

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1455
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Next rebel? - tema zabavnog karaktera.
« Odgovor #53 poslato: Mart 25, 2013, 11:10:59 pre podne »
@Hornet
Njih možda i bole stojko jer oni gledaju samo parametre "uloženo u model<->prodato<->zarada" ali za one koji žele da vide nešto novo i nešto zaista bolje to nema nikakve veze. Interesi kompanije i interesi njihovih kupaca vrlo često ne idu ruku pod ruku.

@Storm
To što kažeš u neku ruku jeste tačno ali opet sa druge strane ne treba zaboraviti da je 1D/s ipak imao nešto bolji kvalitet fotografije kao i to da je razlika u ostatku paketa bila ogromna. Kvalitet izrade i AF u 1D/s su bili miljama daleko u odnosu na 5DmkII. Dakle ispod 1Ds-a imali su dosta prostora da ubace jedan odličan sistem po povoljnoj ceni.
Sličnu stvar je pre neku godinu radio Nikon kada je posle basnoslovno skupog D3 izbacio D700. Ali to se jednostavno može kada su full profi tela u pitanju jer profesionalca na zanima puno cena. Daš mu bolji AF i vrhunski kvalitet izrade i ok, naplatiš to sa koju hiljadu više - nema problema! U sistemima klase 5D, 6D to ne može da se dogodi. Odnosno koliko se sećam, nikada se dogodilo nije.  ;)

Van mreže Hornet

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2014
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Next rebel? - tema zabavnog karaktera.
« Odgovor #54 poslato: Mart 25, 2013, 12:03:45 posle podne »
^
Naravno DuxX. Ja sam, kao i većina ovdašnje Canon klijentele totalno besan na isti brend, što ipak ne menja činjenicu da u ovom globalnom kapitalizmu kompanije postoje kako bi maksimalizovale profit i time usrećila kako menadžment, tako i vlasnike akcija. Radost potrošača tu može da igra samo taktičku ulogu, kao instrument u postizanju prvobitnog cilja. Očigledno taj instrument trenutno nije neophodan  >:(

Van mreže Bare

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 570
    • Pogledaj profil
Odg: Next rebel? - tema zabavnog karaktera.
« Odgovor #55 poslato: Mart 25, 2013, 12:27:52 posle podne »
ne treba zaboraviti da je 1D/s ipak imao nešto bolji kvalitet fotografije

Koji to aspekt kvalitete fotografije je bio bolji kod 1DsIII s obzirom na 5D2?

Van mreže neo

  • Moderator
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 2890
  • Pol: Muškarac
    • 15250692@N05
    • Pogledaj profil
Odg: Next rebel? - tema zabavnog karaktera.
« Odgovor #56 poslato: Mart 25, 2013, 12:39:05 posle podne »
^
 Ja sam, kao i većina ovdašnje Canon klijentele totalno besan na isti brend,
Zaeban bre taj Canon   ;D Šta ste se rasplakali,kao da tela menjate na pola godine   :'( Rodić je dušu vadio 350d do pre godinu,dve ,pa šta fali njegovim fotografijama?

Van mreže StORM48

  • ... - --- .-. -- ....- ---..
  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 3712
  • ● ● ● ● ● ● ● ● ● ●
    • StORM48_
    • Pogledaj profil
    • StORM48 flickr gallery
Odg: Next rebel? - tema zabavnog karaktera.
« Odgovor #57 poslato: Mart 25, 2013, 12:46:01 posle podne »
^Pa ništa! Ali eto, 4 godine kasnije, neki sveži kupac može da kupi isti taj 550D, samo sa stikerom na kojem piše 700D i sa cenom koja je 50% veća. Inače je sve ok. ;D.

Malo karikiram, ali je poenta jasna.

@DuxX
Te priče oko 1Ds Mark III vs 5D Mark II su forsirane od strane nekih (posebno ovdašnjih) fotografa koji su se osetili kao blagi luzeri zbog cifre koju su tresnuli za nešto što im realno nije trebalo, pa su morali da bace hejt. Ne bih da imenujem, ali vrlo mi je poznata euforija s jedne, i neka vrsta zlobe/ljubomore s druge strane, kada je 5D Mark II u pitanju. Srećom, bio sam u prilici da odradim poređenje 1:1 i nisam primetio baš nikakvu razliku, osim što je AF na 1Ds Mark III, izrada, brzina i ergonomija, za jedno 17 kopalja ispred. Mala razlika se mogla primetiti u renderu detalja u senci sa tada aktuelnom verzijom ACR-a. Čim je izašla novija, sve je leglo na svoje mesto. Toliko o tome.

Pozdrav
« Poslednja izmena: Mart 25, 2013, 12:48:16 posle podne od strane StORM48 »

Van mreže Hornet

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2014
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Next rebel? - tema zabavnog karaktera.
« Odgovor #58 poslato: Mart 25, 2013, 01:21:47 posle podne »
Zaeban bre taj Canon   ;D Šta ste se rasplakali,kao da tela menjate na pola godine   :'( Rodić je dušu vadio 350d do pre godinu,dve ,pa šta fali njegovim fotografijama?

Ima da živiš 100 godina ;D

Van mreže neo

  • Moderator
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 2890
  • Pol: Muškarac
    • 15250692@N05
    • Pogledaj profil
Odg: Next rebel? - tema zabavnog karaktera.
« Odgovor #59 poslato: Mart 25, 2013, 01:33:59 posle podne »
^Pa ništa! Ali eto, 4 godine kasnije, neki sveži kupac može da kupi isti taj 550D, samo sa stikerom na kojem piše 700D i sa cenom koja je 50% veća. Inače je sve ok. ;D .
Pa što bi kupac morao da kupuje taj neki aparat sa drugim stikerom?Poenta je da taj aparat može da se kupi polovan za ,trenutno, mnogo nisku cenu.A sveži kupac ima mogućnost da kupi nešto sa druge strane plota :)
Setite se koliko ste puta pročitali,a možda i postavili pitanje  "U čemu tebe sputava....."
[Ima da živiš 100 godina ;D
;D  I ti ćeš barem 101
« Poslednja izmena: Mart 25, 2013, 01:36:10 posle podne od strane neo »