Autor Tema: Преглед слика на рачунару  (Pročitano 11152 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže mange

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 339
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Преглед слика на рачунару
« Odgovor #20 poslato: Septembar 03, 2012, 12:37:16 pre podne »
Jel znas mozda da nadjes koji ti je model lap topa ukucaj na netu i videces u specifikacijama koja ti je brzina HDD

Van mreže cronnin

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4109
    • Pogledaj profil
Odg: Преглед слика на рачунару
« Odgovor #21 poslato: Septembar 03, 2012, 01:06:18 pre podne »
Uopste je bitno da je Windows prepoznao sav hardware.
Ne smes da imas zutih i crvenih znakova upozorenja, ovog tipa:
"Yes, I'd like to send this letter to the Prussian consulate in Siam by aeromail. Am I too late for the 4:30 autogyro?"  Canon 550D

Van mreže Desha

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3249
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Преглед слика на рачунару
« Odgovor #22 poslato: Septembar 03, 2012, 01:15:09 pre podne »
Rodoljube, voleo bih da resis problem ubrzanja softverski, ali moram da ti kazem da za to sto si ti zamislio treba mlooogo jaca makina. :)
Tamo gde se prave pare i sekundice stede dolarcice, koriste se tzv. Workstation konfiguracije teske bar oko tisucu do par tisuca jevrica. :angel:
U HPu je to HP EliteBook Mobile Workstation serija tako da ...  ;)
Ali da ne bedacim, posto sigurno ne bi kupio tako nesto, sto se tice tvoje konfe, SSD bi ti sigurno ubrzao rad, a posto imas 2 mesta za HDD, 2 SSDa u povezana u raidu bi jos vise ubrzao rad. ;) :)
U sustini, sa jednim SSDom i 500 GB SataII + (4+2) GB 1333 MHz DDR3 SDRAM moze lepo da se radi, ali... tebi je na zalost, dosta velik problem ta grafika (NVIDIA GeForce GT 230M) koja je dosta slaba za ozbiljan rad, a ona ne moze da se menja. Ta grafika nije bas namenjena za neku hard obradu ili ultra-brz pregled fotki napucane u RAWu. :-\ 
Sad ce mnogi reci da bas to nije tako i da sa mnogo slabijim komfama rade savrseno ,ali ja sam siguran da Rodja ne bi bio zadovoljan ni sa njima jer sam mu vrlo slican i znam tacno sta ga muci;) ;D 8)
« Poslednja izmena: Septembar 03, 2012, 01:23:12 pre podne od strane desha »
Canon EOS 7D, Canon EF 24-70mm f4L IS USM, Canon EF 50mm f/1.8II, Raynox DCR-250, Vanguard Alta Pro 263AGH - GH-100

Van mreže Rodoljub

  • Junior
  • *
  • Poruke: 68
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Преглед слика на рачунару
« Odgovor #23 poslato: Septembar 03, 2012, 07:43:06 pre podne »
Rodoljube, voleo bih da resis problem ubrzanja softverski, ali moram da ti kazem da za to sto si ti zamislio treba mlooogo jaca makina. :)
Tamo gde se prave pare i sekundice stede dolarcice, koriste se tzv. Workstation konfiguracije teske bar oko tisucu do par tisuca jevrica. :angel:
U HPu je to HP EliteBook Mobile Workstation serija tako da ...  ;)
Ali da ne bedacim, posto sigurno ne bi kupio tako nesto, sto se tice tvoje konfe, SSD bi ti sigurno ubrzao rad, a posto imas 2 mesta za HDD, 2 SSDa u povezana u raidu bi jos vise ubrzao rad. ;) :)
U sustini, sa jednim SSDom i 500 GB SataII + (4+2) GB 1333 MHz DDR3 SDRAM moze lepo da se radi, ali... tebi je na zalost, dosta velik problem ta grafika (NVIDIA GeForce GT 230M) koja je dosta slaba za ozbiljan rad, a ona ne moze da se menja. Ta grafika nije bas namenjena za neku hard obradu ili ultra-brz pregled fotki napucane u RAWu. :-\ 
Sad ce mnogi reci da bas to nije tako i da sa mnogo slabijim komfama rade savrseno ,ali ja sam siguran da Rodja ne bi bio zadovoljan ni sa njima jer sam mu vrlo slican i znam tacno sta ga muci;) ;D 8)

Моја графичка је with CUDA... ако то нешто значи, и има 1 GB RAM-a.

Мислиш на један од ова прва три:
http://www.tehnomanija.rs/index.php?mod=catalog&op=browse&view=category&category_id=588&brand=&stock=&price_min=&price_max=&show_filters=&promo=&sort=price_desc

Иначе, нисам баш одушевљен оним што нуде за те паре (нема HDMI, има мали број USB портова, а баш их је могло бити у оноликом кућишту), погледај мало, али то о чему причамо је врхунско - нема шта да се каже.


Прегледах управо и Device manager, и тамо има један мали жути троугао са знаком узвика на себи!
И то код Intel(R) Turbo Boost Technology Driver!
Кад отворим, пише This device cannot start (Code 10)
Апдејтовао сам драјвер, јавља да имам последњи драјвер и да је то у реду.
Драјвер је од датума 12/10/2009, значи, пре куповине компјутера.
Шта ово може да значи? Ништа, или да је ту нешто цркло?
« Poslednja izmena: Septembar 03, 2012, 07:51:34 pre podne od strane Rodoljub »

Van mreže Zoran Rodic

  • Blogger
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 5061
  • Pol: Muškarac
    • zrodic
    • Pogledaj profil
Odg: Преглед слика на рачунару
« Odgovor #24 poslato: Septembar 03, 2012, 09:27:42 pre podne »
Instaliraj FASTSTONE
''Ne moze da svane pre zore''

Van mreže cronnin

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4109
    • Pogledaj profil
Odg: Преглед слика на рачунару
« Odgovor #25 poslato: Septembar 03, 2012, 05:06:33 posle podne »
Taj i7 Q720 inicijalno radi na 1,6 GHz, ali u turbo modu (kada racunaru zatrebaju resursi) ide na 2,8 GHz.
Hajde proveri na kojoj frekvenciji ti uopste radi. Instaliraj CPU-Z daj racunaru da radi nesto zahtevno, pa pogledaj da li se core speed penje na tih 2800 MHz.
Ako vec nemas, instaliraj i HWMonitor da pratis temperature. Download link je skroz desno.
"Yes, I'd like to send this letter to the Prussian consulate in Siam by aeromail. Am I too late for the 4:30 autogyro?"  Canon 550D

Van mreže Desha

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3249
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Преглед слика на рачунару
« Odgovor #26 poslato: Septembar 03, 2012, 06:31:58 posle podne »
...
Моја графичка је with CUDA... ако то нешто значи, и има 1 GB RAM-a.
Znaci, ali znaci jos mnogo toga, nebitno za nas, da ne gnjavim ...

Citat
Мислиш на један од ова прва три:
http://www.tehnomanija.rs/index.php?mod=catalog&op=browse&view=category&category_id=588&brand=&stock=&price_min=&price_max=&show_filters=&promo=&sort=price_desc
... na to sam mislio, ali, kao sto sam vec rekao, to su makine za ozbiljan posao koje donose ozbiljne pare ... tako da je za amatere bacanje love, ali nema nikakvog kasnjenja u radu osim ako nesto softver ne baguje ...

Citat
Иначе, нисам баш одушевљен оним што нуде за те паре (нема HDMI, има мали број USB портова, а баш их је могло бити у оноликом кућишту), погледај мало, али то о чему причамо је врхунско - нема шта да се каже.
...
... nudi se bas onoliko koliko kosta. To nije multimedijalni laptop, vec radna stanica, sto znaci, vrhunski kvalitet u svakom pogledu, pouzdanost i brzina u radu.
Sto se tice nekih dodataka, ako ih nema, znaci nisu potrebni ... to je kao kad bi pitao, sto se ne ugradjuje CDplejer u WRCautomobile ;) :D

Da skratim, evo ti jedan link solidnog sajta gde imas bas dosta testova grafickih karata, a posebno mi se svidja sto su ih testirali i na nekim igricama ... videces vec.
Tvoja kartica je oznacena (boldovana) na spisku desno koje je svrstana po klasama, a levo imas malo opisa i testove.
Dobro je da mozes brzo da pogledas test bilo koje kartice sa spiska, (samo ako nije napisana crnim) i lako napravis poredjenja.

Evo linka - http://www.notebookcheck.net/NVIDIA-GeForce-GT-230M.17646.0.html

Poz :)
Canon EOS 7D, Canon EF 24-70mm f4L IS USM, Canon EF 50mm f/1.8II, Raynox DCR-250, Vanguard Alta Pro 263AGH - GH-100

Van mreže cronnin

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4109
    • Pogledaj profil
Odg: Преглед слика на рачунару
« Odgovor #27 poslato: Septembar 03, 2012, 07:12:23 posle podne »
Ovo su Quadro graficke, ne znam da li mu je potrebno tako nesto?
A pitanje je i koliko funkcija u PS CS5/6 podrzava CUDA.
Uvek je bolje da uzme desktop sa GTX karticom na kojoj moze da otkljuca CUDA jezgra.
"Yes, I'd like to send this letter to the Prussian consulate in Siam by aeromail. Am I too late for the 4:30 autogyro?"  Canon 550D

Van mreže Desha

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3249
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Преглед слика на рачунару
« Odgovor #28 poslato: Septembar 04, 2012, 01:18:29 posle podne »
Ovo su Quadro graficke, ne znam da li mu je potrebno tako nesto?
A pitanje je i koliko funkcija u PS CS5/6 podrzava CUDA.
Uvek je bolje da uzme desktop sa GTX karticom na kojoj moze da otkljuca CUDA jezgra.
Pa i ja predpostavljam da Rodji nisu potrebne Quadro ili Fire Pro, ali sam samo iskoristio priliku da bacimo malo siri pogled na hardver koji je vezan za digitalni prikaz.
Kao sto sam rekao, to su kartice kojima nije presudna sama snaga jer sluze za kreiranje Dig.slike i daje joj pravi kvalitet koji cesto mi ne mozemo da registrujemo sa nasim karticama. Znaci one registruju mnogo vise podataka od obicnih kartica ali naravno za to je potreban i monitor u toj klasi, da bi to mogli i da vidimo.
Posle tih kartica idu tzv. Gejmerske koje su mozda i jace i brze, (jer im je trebna snaga da obrade pokretnu sliku koja je najzahtevnija) ali cesto na ustrb citanja svih informacija.(naravno u zavisnosti od klase).
Tako je i prilagodjena industrija monitora. Svrstani po klasama tj. nameni. Brzi su Gejmerski, obicno sa losijim prikazom, a stvaralacki su po pravilu tromi ali pprikazuju mnogo vise podataka.
Zato sam postavio ovaj link, da bi ljudi, kad kupuju, mogli da vide u kom rangu kupuju svoj odabir i sta mogu ocekivati. Tu su testovi i malo teksta o samoj kartici, sasvim dovoljno ako nemas nikakvu predstavu o tome sta kupujes. Naravno da ima i ozbiljnijih sajtova ali se meni ucinio ovaj kao najprigodniji za pocetak.
Sto se tice desktopa, ja licno vise volim Radeon graficke, jer imaju prirodnije boje, dok je GF uvek vise pikirao na gejmerski segment.
Ali to nije toliko vazno, najvaznije je to sto kod nas ne mozes da sastavis konfu laptopa kao sto bi trebalo, (bar za srednjje i jace modele) vec biras makinu koju su pacerski osmislili dileri.
Cemu onda predstavnistva ako ne mozes da biras elemente i sam odlucujes o svojim potrebama.
Iskreno, muka mi je od nametanja osrednjosti.
« Poslednja izmena: Septembar 04, 2012, 01:46:37 posle podne od strane desha »
Canon EOS 7D, Canon EF 24-70mm f4L IS USM, Canon EF 50mm f/1.8II, Raynox DCR-250, Vanguard Alta Pro 263AGH - GH-100

Van mreže cronnin

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4109
    • Pogledaj profil
Odg: Преглед слика на рачунару
« Odgovor #29 poslato: Septembar 04, 2012, 02:23:18 posle podne »
Verovatno da ih mrzi da ih otvaraju, vec samo naruce ono sto je najpopularnije.
"Yes, I'd like to send this letter to the Prussian consulate in Siam by aeromail. Am I too late for the 4:30 autogyro?"  Canon 550D