Autor Tema: Ručni satovi  (Pročitano 92167 puta)

0 Članovi i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže Serb

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2444
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Ručni satovi
« Odgovor #120 poslato: Februar 24, 2013, 01:19:29 pre podne »
Ogroman napredak, definitivno, samo tako nastavi...

Hvala druze :occasion14:

Van mreže Zoran Rodic

  • Blogger
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 5061
  • Pol: Muškarac
    • zrodic
    • Pogledaj profil
Odg: Ručni satovi
« Odgovor #121 poslato: Februar 24, 2013, 11:18:09 posle podne »
Nista ja sad vise ne bih dodao .

Sve sto je ostalo, jeste da te izbrusi praksa... i da vremenom dodjes do onoga sto si i zamislio. Kad ti saka padne malo jace svetlo, ... tu si... na korak... mali korak :)

Naravno, za sva dalja pitanja smo tu... a na tebi ostaje jos i da kacis te satove. Postali su mi cak i  zanimljivi... fotogenicni su :)
''Ne moze da svane pre zore''

Van mreže Serb

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2444
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Ručni satovi
« Odgovor #122 poslato: Februar 24, 2013, 11:41:28 posle podne »
Hvala Zoki  :) Zaista cenim vasu pomoc (da ne nabrajam sve) , vasim dobronamernim savetima ste me uvukli u svet fotografije , kojoj se sve vise i ozbljnije  okrecem :) Mozda upisem i neki kurs, znanja nikad dosta :) Kacicu po koji sat , ali necu preterivati da vas ne ugusim:) Naravno bice i fotki druge tematike :)

Van mreže neo

  • Moderator
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 2890
  • Pol: Muškarac
    • 15250692@N05
    • Pogledaj profil
Odg: Ručni satovi
« Odgovor #123 poslato: Februar 24, 2013, 11:50:18 posle podne »
Mene interesuje ovaj poslednji sat.Da li je to neki službeni ili?

Van mreže Hornet

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2014
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Ručni satovi
« Odgovor #124 poslato: Februar 24, 2013, 11:50:44 posle podne »
E moj Serb, da ti znaš koje je zadovoljstvo meni, a mogu misliti tek ovim ljudima od kojih tek možeš svašta da naučiš, kad neko dođe po savet, dobije ga i na kraju se vrati sa ovakvim rezultatima. Tačno se vidi da savete niko uzaludno pisao nije, jer si ih ti nadgradio ozbiljnim trudom i radom ;)

Van mreže Serb

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2444
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Ručni satovi
« Odgovor #125 poslato: Februar 25, 2013, 12:07:37 pre podne »
neo: Ovo je sat Vostok- Komandirski , stara ruska ( sovjetska) fabrika satova, koja je nazalost ima krizu pocetkom 21 veka, pa je skoro zatvorena, sad se polako oporavlja. Komandirski je poceo da se proizvodi 1967 godine,  tih godina (gore dole koja godina) , Vostok snabdeva Ministarstvo Odbrane SSSR-a sa Komandirskim i Amfibijom ( ima fotka amfibije koju stranu pre , sa crvenim kaisem). Postoje razni testovi koji dokazuju izdrzljivost ovog sata , a cena novih je danas oko pedesetak evra...sto je u svetu satova jako malo za takav kvalitet... Evo jednog testa koji sam ja radio sa ovim satom.

Vostok Komandirskie-Восток Командирские-Tested to the limits

Da ne davim mnogo, mogao bih do prekosutra ako nekog nesto zanima neka pita slobodno :) p.s Ako u gradu naletite na Vostok Europa satove, to nije ista kompanija , uzeli su delimican naziv i neke mehanizme od izvornog Vostoka, a prave se u Litvaniji.

@ Hornet Ovaj forum me podceca na onaj "moj" o satovima, gde ljudi pomazu jedni drugima i svi su otvrenog srca, pa kako onda da ne iskoristim sve savete, a i kritike koje vidim da su dobronamerne. Meni je u interesu da vas poslusam i naucim , a bogami moram jos mnogo da ucim :) A bez rada i truda nema uspeha , bar ja tako to gledam :)
« Poslednja izmena: Februar 25, 2013, 12:09:48 pre podne od strane Serb »

Van mreže Desha

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3249
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Ručni satovi
« Odgovor #126 poslato: Februar 25, 2013, 01:50:36 posle podne »
Svidja mi se kako si odradio ovj ovaj Komandirski, a i satic je poseban  :)
Canon EOS 7D, Canon EF 24-70mm f4L IS USM, Canon EF 50mm f/1.8II, Raynox DCR-250, Vanguard Alta Pro 263AGH - GH-100

Van mreže Vocko

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 994
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • bud3 - rekreacija 3a ubr3anu generaciju
Odg: Ručni satovi
« Odgovor #127 poslato: Februar 25, 2013, 02:20:58 posle podne »
Poslednja, to je to. Odlicno!
\m/(>.<)\m/
Rock on!

///Nikon (ab)user

Van mreže Serb

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2444
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Ručni satovi
« Odgovor #128 poslato: Februar 25, 2013, 03:53:30 posle podne »
Hvala drugari :)

Van mreže neo

  • Moderator
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 2890
  • Pol: Muškarac
    • 15250692@N05
    • Pogledaj profil
Odg: Ručni satovi
« Odgovor #129 poslato: Februar 25, 2013, 04:12:19 posle podne »
Znači ti ruski satovi su za pripadnike nekih posebnih jedinica?Koliko je to uopšte kvalitetno,obzirom da su SSSR satovi bili nekada loše rangirani po kvelitetu kod nas?

Van mreže Serb

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2444
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Ručni satovi
« Odgovor #130 poslato: Februar 25, 2013, 04:32:51 posle podne »
Znači ti ruski satovi su za pripadnike nekih posebnih jedinica?Koliko je to uopšte kvalitetno,obzirom da su SSSR satovi bili nekada loše rangirani po kvelitetu kod nas?

Da, koristile su ga vojne jedinice SSSR, sad ne znam posto se fabrika skoro zatvorila. Sto se tice kvaliteta...pa koliko kostaju imaju zavidan kvalitet, nisam video mnogo zalbi na rad amfibije i komandirskog. Ipak amfibija je po meni bolji sat ali  malo vise kosta od komandirca. Moje misljenje je da su svajcarci i japanci kvalitetniji ( ljubitelji rusa bi me ubili sad :)), sa druge strane  svajcarca mehanickog nema sanse da nadjes za te pare, a japanca jako tesko. Imaju rusi odlicne mehanizme , moj omiljeni mehanizam 3133, koji je stvarno kvalitetan. Jako je siroko pitanje o kojem se mnogo raspravlja , ali sve u svemu mislim da je dobra kupovina. Evo jednog teksta odlicnog pa ako te zanima malo vise istorija baci pogled:

http://www.svetsatova.com/forum/f76/istorija-vostok-satova-amfibija-i-komandirski-5153.html

Ako je protivno pravili unapred se izvinjavam , pa obrisite :) Da je link za neki drugi foto forum ne bih kacio , ovo su skroz razlicit forumi :)

Van mreže Serb

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2444
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Ručni satovi
« Odgovor #131 poslato: Mart 14, 2013, 01:55:31 pre podne »
Prvenac sa novim svetlima i novim aparatom :)  Krenuo sam odmah sa najvecim izazovom, tacnije sa satom koji mi je uvek najvise reflekcije davao, a tu je i ostecena bela pozadina, koju ne volim zbog senki :)

Van mreže IgorM88

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2029
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Ručni satovi
« Odgovor #132 poslato: Mart 14, 2013, 04:14:17 posle podne »
Meni ovo solidno izgleda, ali bijela ti nije bijela ili si tako htjeo?
I sta kazes, kakva je nova masina u odnosu na staru ;)

Van mreže Serb

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2444
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Ručni satovi
« Odgovor #133 poslato: Mart 14, 2013, 04:23:13 posle podne »
Bela nije bela zato sto je ova pozadina koja je trebala da bude bela sad siva posle pegljanja koje je moj malenkost obavljala :D  Nisam se mnogo opterecivao da dobijem skroz belu , vec sam hteo da sa ovim novim svetlom uspem da imam sto manje senki, sto u potpunosti nisam uspeo, ali sam skapirao kako cu to da uradim :) I drugu stvar koju sam jurio da nemam refleksiju, sto sam uspeo:) Sta mislite da li sam preostrio fotku ? A aparat je odlican bas sam zadovljan, nego sam morao da unapredim sve programe (ps, lr...) zato sto ne citaju ovaj raw :)

Van mreže Hornet

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2014
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Re: Ručni satovi
« Odgovor #134 poslato: Mart 14, 2013, 04:32:51 posle podne »
Pazi, ovo za belu koja nije bela sam i ja hteo da pomenem, ali ste to već razjasnili. Inače sat je odlično ispao, a i lepa ti je ta power rezerva ;)

Van mreže cronnin

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4109
    • Pogledaj profil
Odg: Ručni satovi
« Odgovor #135 poslato: Mart 14, 2013, 04:36:57 posle podne »
Preostrio si.
"Yes, I'd like to send this letter to the Prussian consulate in Siam by aeromail. Am I too late for the 4:30 autogyro?"  Canon 550D

Van mreže Serb

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2444
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Ručni satovi
« Odgovor #136 poslato: Mart 14, 2013, 04:46:07 posle podne »
Hvala drugari :)  I meni se cini da sam preostrio , radio sam sa  istim parametrima u smartsharpu  kao i ranija na d70 ali ovde je jace izostrio, trebam jos da uskladim malo sa apratom :)


@ Hornet kinezi za 50 dolara kace sve :D

Van mreže zzzolja

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 363
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Ručni satovi
« Odgovor #137 poslato: Maj 06, 2013, 03:14:15 pre podne »
evo nesto i od mene, nadam se da nije problem

Van mreže Serb

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2444
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Ručni satovi
« Odgovor #138 poslato: Maj 06, 2013, 01:33:32 posle podne »
Odlicne fotke:)

Van mreže cronnin

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4109
    • Pogledaj profil
Odg: Ručni satovi
« Odgovor #139 poslato: Maj 06, 2013, 02:13:44 posle podne »
Zolja, ovo ti je baš dobro.
"Yes, I'd like to send this letter to the Prussian consulate in Siam by aeromail. Am I too late for the 4:30 autogyro?"  Canon 550D