Autor Tema: Ma samo hrabro, deo 3.  (Pročitano 69756 puta)

0 Članovi i 3 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže dalibort82

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4416
  • Pol: Muškarac
  • Dalibor Tomić
    • dalibort82
    • Pogledaj profil
Odg: Ma samo hrabro, deo 3.
« Odgovor #240 poslato: Oktobar 28, 2012, 09:16:39 pre podne »
Dalibort82 Photoshop koristim kao i uputstva dobrih ljudi sa ovog foruma, ali izgleda da nisam bas ispostovao uputstvo koje su mi poslali... Otuda i one greske i onaj odvratni sum. Pomoc je svakako dobrodosla, jer Photoshop je toliko veliki da svakog dana naucim po neki trik, a ipak nema nade da se savlada do kraja, kao sto je to recimo Word...

Photosgop jeste komplikovan ako si pocetnik..mislim da ti je lakse da obradjujes fotografije u lightroom-u...tu imas poseban deo za izostravanje i za kontrolu suma i jako je efektivan.
“I don't trust words. I trust pictures.” ― Gilles Peress

Van mreže oldtimer

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3050
  • Pol: Muškarac
  • Oldtimer
    • Pogledaj profil
Odg: Ma samo hrabro, deo 3.
« Odgovor #241 poslato: Oktobar 28, 2012, 12:29:30 posle podne »
Dalibort82 Hvala na savetu, ali ostajem pri Photoshopu. Jeste komplikovan, jeste da ima mnogo nacina da se uradi jedna te ista stvar, i jeste da to zbunjuje, ali ako sad pocnem da se petljam sa jos nekim programom, bojim se da ce se sve izmesati... Sa druge strane, ako hoces da se bavis ozbiljno fotografijom, a ja to hocu, moras da koristis sve najbolje... Pa, vredi se muciti, zar ne...

Van mreže oldtimer

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3050
  • Pol: Muškarac
  • Oldtimer
    • Pogledaj profil
Odg: Ma samo hrabro, deo 3.
« Odgovor #242 poslato: Oktobar 28, 2012, 06:56:06 posle podne »
Kisni vikend proveo sam proucavajuci neprijatelja svih fotografa - sum, i nacina kako da ga eliminisem. Prilozena fotografija sluzi samo da bih dobio odgovor na da li sam uspeo da savladam i ukrotim sum.

Van mreže dalibort82

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4416
  • Pol: Muškarac
  • Dalibor Tomić
    • dalibort82
    • Pogledaj profil
Odg: Ma samo hrabro, deo 3.
« Odgovor #243 poslato: Oktobar 28, 2012, 07:08:48 posle podne »
Extra...lepo si savladao gradivo  :)
“I don't trust words. I trust pictures.” ― Gilles Peress

Van mreže neo

  • Moderator
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 2890
  • Pol: Muškarac
    • 15250692@N05
    • Pogledaj profil
Odg: Ma samo hrabro, deo 3.
« Odgovor #244 poslato: Oktobar 28, 2012, 07:49:46 posle podne »
... da li sam uspeo da savladam i ukrotim sum.
Ja samo mogu da se složim za Daliborom.Bez obzira u koju svrhu je prezentovana fotografija zaslužuje sve pohvale.

Van mreže highlander

  • Član
  • **
  • Poruke: 242
    • Pogledaj profil
Odg: Ma samo hrabro, deo 3.
« Odgovor #245 poslato: Oktobar 28, 2012, 08:03:36 posle podne »
oldtimer, Свака част! Нема нимало шума  а оштрина је одлична :)

Van mreže oldtimer

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3050
  • Pol: Muškarac
  • Oldtimer
    • Pogledaj profil
Odg: Ma samo hrabro, deo 3.
« Odgovor #246 poslato: Oktobar 28, 2012, 08:15:50 posle podne »
E, sad mogu da odahnem...Jos da se pojave bube, a to ce biti malo verovatno do tamo nekog aprila... To tada, svima hvala na saradnji i podrsci i neka vas sluzi dobro svetlo

Van mreže IgorM88

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2029
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Ma samo hrabro, deo 3.
« Odgovor #247 poslato: Oktobar 28, 2012, 08:20:38 posle podne »
Kako si dobro obradio zadnju, sa sve uklanjanem suma da moram da te pitam, kako? :)

Van mreže Kidza

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 263
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Ma samo hrabro, deo 3.
« Odgovor #248 poslato: Oktobar 28, 2012, 11:17:43 posle podne »
Vidis kako sve moze da se savlada, samo treba biti uporan! Savladano gradivo, nema sta! ;) Čekamo , ma samo hrabro deo 4.

Van mreže Desha

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3249
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Ma samo hrabro, deo 3.
« Odgovor #249 poslato: Oktobar 29, 2012, 12:13:28 pre podne »
Pridruzujem se pohvalama. Fotka je odlicna, ostra je, a sum je konacno savladan. Cestitam :)
Canon EOS 7D, Canon EF 24-70mm f4L IS USM, Canon EF 50mm f/1.8II, Raynox DCR-250, Vanguard Alta Pro 263AGH - GH-100

Van mreže oldtimer

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3050
  • Pol: Muškarac
  • Oldtimer
    • Pogledaj profil
Odg: Ma samo hrabro, deo 3.
« Odgovor #250 poslato: Oktobar 29, 2012, 07:37:15 pre podne »
Hvala svima! Kada bi se napravila retrospektiva svih ideja, pohvala, sugestija, pomoci i podrski, od mog pocetka na ovom forumu do danas, bila bi to lepa zbirka ljudske i kolegijalne solidarnosti. Bez lazne skromnosti, napredovao jesam, ali toga ne bi bilo da nije svih vas. Za mene je to velika obaveza da sada kada vidim fotografiju za koju mislim da mogu da dam neku sugestiju, ja to i ucinim, jer znam koliko to coveku znaci. Ne bavimo se mi fotografijom zato sto od toga imamo nesto, ne! Mi smo ovde jer fotografiju volimo i jer u svaki snimak hvatamo zaledjeni trenutak zivota, koji tako brzo bezi. Do proleca verovatno nece biti insekata. Posto sam uz pomoc svih Vas dostigao neki prihvatljiv nivo, smatram da sam zavrsio skolovanje, bar ono osnovno jer ucicu dokle god zivim. Na prolece cu otvoriti novu makro temu, ovaj put ne "skolsku" - bar se nadam, i opet cemo se na njoj druziti. I jos nesto: posebno sam ponosan sto sam sa nekim forumasima postao prijatelj sa kojima se dopisujem i van foruma. Njima mogu slobodno i bez stida da posaljem mejlom bilo kakvu fotografiju i da trazim savet, da zamolim da nadju resenje, pomoc... To je velika stvar. Jos jednom, svima hvala i neka vas oprema verno sluzi i prati dobro svetlo. Temu zatvaram fotografijom nekog ko to zasluzuje, jer bio je uz mene kod svakog snimka koji sam napravio. I uvek ce biti...

Van mreže AstraFoto

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1468
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Ma samo hrabro, deo 3.
« Odgovor #251 poslato: Oktobar 31, 2012, 11:58:48 pre podne »
Svaka cast na zadnjoj macro fotografiji.  :)
Ali nije to najbitnije jer dolazi samo po sebi trudom dobrim i pravim savetima iskusnijih.
Ono sto si pokazao je da si veliki covek a takvi ljudi imaju veliku dusu, spremnu da se zrtvuju za druge.
Znam da ce vecina misliti gle jos jedne otrcane fraze. Ne, ja stvarno tako mislim i znam.
Velicina coveka nije u tome koliko drugima daje, vec koliko ume dostojanstveno da primi.
A ti si bas jedan od takvih ljudi.
Oldi, ne dopisujemo se i retko kad sam trazio savet. A treba mi na tone saveta, jer tek sada shvatam sustinu gde gresim.
No i to je dobro za pocetak.  ;)
Zato svaka krtika je usluga ( osim nadmenih ljudi koje i ovaj forum naravno ima ) ali u jako maloj kolicini.
Iako je i ovo jedan od Canon foruma, korektnost je izuzetna i niko ko nije Canondzija ne oseca pritisak zbog toga.
Uostalom fotografija godine za 2011 je slikana Sony aparatom i Tamronom u Vito realizaciji, sto pokazuje objektivnost ljudi na forumu.
Nadam se da ce atmosfera na forumu i dalje ovakava biti, jer nam je u ovim teskim neljudskim vremenima jako potrebna.
A dotle svima dobrog svetla...
Nikon D7000
Tamron AF 17-50mm f2.8 IF
Tamron AF SP DI 90mm f2.8 macro
AF-S Nikkor 35mm f1.8G
AF-S Nikkor 18-105mm VR f3.5-5.6G ED
AF-S Nikkor 55-300mm VR f4.5-5.6G ED
Nikon SB-600 AF TTL Speedlight

Van mreže mange

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 339
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Ma samo hrabro, deo 3.
« Odgovor #252 poslato: Novembar 19, 2012, 06:41:04 posle podne »
Makro slicica je fenomenalna svaka cast.......... ;)

Van mreže unique93

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1879
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Ma samo hrabro, deo 3.
« Odgovor #253 poslato: Novembar 19, 2012, 10:59:50 posle podne »
Previse detalja skinuto na poslednje 2...bolje ostavi malo suma, nego da nema detalja :)
Nikon d750 x2, Nikon 20mm f1.8G, Nikon 35mm f1.8G, Nikon 85mm f1.8G, Shanny SN600N, Yongnuo YN568
http://www.nemanjatacic.com