Autor Tema: Ma samo hrabro, deo 3.  (Pročitano 69778 puta)

0 Članovi i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže DeVil

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1673
  • Pol: Muškarac
    • devil_macro
    • Pogledaj profil
Odg: Ma samo hrabro, deo 3.
« Odgovor #220 poslato: Oktobar 21, 2012, 06:38:29 posle podne »
To sam ja na brzinu za minut odradio. To je takozvani "rucni stacking" koji je najobicnije kloniranje. Uzmes detalje sa jedne slike i nalepis na drugu, nista drugo. Uzivaj  ;)

Van mreže neonka

  • Moderator
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 2542
  • Desperate Housewife
    • Pogledaj profil
Odg: Ma samo hrabro, deo 3.
« Odgovor #221 poslato: Oktobar 22, 2012, 11:45:14 pre podne »
Meni se ove smrdićke baš dopadaju kako su ispale  :) A sad,bitno je da je to ufotkano kako treba,a obrada je već nadogradnja,i kada se ima materijala to je najmanji problem  ;)
Canon 600d
Canon EF-S 10-22mm f/3.5-4.5 USM
Canon EF-S 60mm f/2.8 Macro USM
Canon EF 70-300mm f/4-5.6 IS USM
Canon EF 40mm f/2.8 STM
Canon Speedlite 430EX II

Van mreže oldtimer

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3050
  • Pol: Muškarac
  • Oldtimer
    • Pogledaj profil
Odg: Ma samo hrabro, deo 3.
« Odgovor #222 poslato: Oktobar 25, 2012, 10:34:39 pre podne »
... u nedostatku boljih buba...

Van mreže oldtimer

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3050
  • Pol: Muškarac
  • Oldtimer
    • Pogledaj profil
Odg: Ma samo hrabro, deo 3.
« Odgovor #223 poslato: Oktobar 25, 2012, 10:43:39 pre podne »
Greska nije moja! Racunar mi je crvenim slovima poslao informaciju da fotografija nije otisla i da ponovim operaciju, sto sam odmah i ucinio, kad ono... Molim administratora da izbrise jednu kopiju, ova fotografija jedva da za sluzuje jednu verziju, a kamoli dve!

Van mreže Desha

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3249
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Ma samo hrabro, deo 3.
« Odgovor #224 poslato: Oktobar 25, 2012, 11:44:42 pre podne »
Oldi, da nisi napisao o cemu se radi, pomislio bi da si se i ti bacio na 3DeVillovske fotke  ;) ;D :)
... inace moja je zamerka na shum. Bez njega bi fotka bila sasvim u redu, al ajde da cujemo kritike od pravih majstora. :)
Canon EOS 7D, Canon EF 24-70mm f4L IS USM, Canon EF 50mm f/1.8II, Raynox DCR-250, Vanguard Alta Pro 263AGH - GH-100

Van mreže oldtimer

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3050
  • Pol: Muškarac
  • Oldtimer
    • Pogledaj profil
Odg: Ma samo hrabro, deo 3.
« Odgovor #225 poslato: Oktobar 25, 2012, 01:13:30 posle podne »
Desha jeste, tu je taj prokleti šum, ali tako je to kad radis sa ISO 650 i sa povelikom cropom. Veliki majsotor deVil pravi sjajne fotke sa ISO 400, ali deVil je deVil...Ovo je više fotografija koja treba da kaže da Sigma 150 Macro OS jeste dobar pribor za makrofotografiju i da to staklo deVil ne hvali džabe. Sa druge strane, u pomanjkanju buba, a celo leto je bilo takvo, ovo je jedino sto mi je ostalo...a i to od pre par nedelja. Hvala Desho, u svakom slucaju i ovo je za mene škola.

Van mreže Kidza

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 263
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Ma samo hrabro, deo 3.
« Odgovor #226 poslato: Oktobar 25, 2012, 10:46:59 posle podne »
Jeste visoki ISA nabacio šuma ali ti ga fino očisti nekim od programa a zatim selektivno naoštri ono sto treba da bude oštro! Majstor DeVil bi to elegantno sredio uz pomoć History Brush Tool-a. Objasnjavo je on to svojevremeno ovde negde  u nekoj temi? Inace ovo staklo izgleda da bas radi posao !Poigraj se malo fotkom kada vec nema modela ;)

Van mreže Milly

  • Član
  • **
  • Poruke: 134
  • Pol: Žena
    • Pogledaj profil
Odg: Ma samo hrabro, deo 3.
« Odgovor #227 poslato: Oktobar 25, 2012, 11:10:31 posle podne »
Greska nije moja! Racunar mi je crvenim slovima poslao informaciju da fotografija nije otisla i da ponovim operaciju, sto sam odmah i ucinio, kad ono... Molim administratora da izbrise jednu kopiju, ova fotografija jedva da za sluzuje jednu verziju, a kamoli dve!

Meni se to redovno dešava, ispada da sam toliko "trapava" da postavljam dva puta istu fotografiju. :-\
Sony HX200V

ranije Sony DSC-S60

Van mreže oldtimer

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3050
  • Pol: Muškarac
  • Oldtimer
    • Pogledaj profil
Odg: Ma samo hrabro, deo 3.
« Odgovor #228 poslato: Oktobar 26, 2012, 07:29:52 pre podne »
Milly drago mi je da nisam sam u greskama, dobro dosli u klub! Ali, ljudski je gresiti zar ne! Nadam se da ce neko od majstora pokusati da odstrani sum sa muve, jer ...stvarno je sumetina, ne sum! Inace, Kidzo sa staklom se tek ucim, prvi utisci su izvanredni, iako u rukovanju sasvim razlicit objektiv od mog 90 mm Tamrona, koji je takodje dobro staklo. Ili u prevodu, vecina stakala je dobra, vecina fotografa nije (ova recenica bi lepo zvucala na latinskom).

Van mreže neonka

  • Moderator
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 2542
  • Desperate Housewife
    • Pogledaj profil
Odg: Ma samo hrabro, deo 3.
« Odgovor #229 poslato: Oktobar 26, 2012, 12:38:46 posle podne »
Može i bez šuma,a ja sam ubeđena 100% da će i tvoje ubuduće biti takve  ;)
Canon 600d
Canon EF-S 10-22mm f/3.5-4.5 USM
Canon EF-S 60mm f/2.8 Macro USM
Canon EF 70-300mm f/4-5.6 IS USM
Canon EF 40mm f/2.8 STM
Canon Speedlite 430EX II

Van mreže oldtimer

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3050
  • Pol: Muškarac
  • Oldtimer
    • Pogledaj profil
Odg: Ma samo hrabro, deo 3.
« Odgovor #230 poslato: Oktobar 26, 2012, 12:55:32 posle podne »
Neonka ovo je kolosanlana razlika u sumu, hvala za sjajnu obradu! Upravo proucavam to famozno uklanjanje suma (imam utisak da sam tu nesto pogresno radio) i postavicu sledecu fotografiju obradjenu prema savetima prijatelja, tek komparacije radi, po sistemu kako je bilo -  kako je sada!

Van mreže DeVil

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1673
  • Pol: Muškarac
    • devil_macro
    • Pogledaj profil
Odg: Ma samo hrabro, deo 3.
« Odgovor #231 poslato: Oktobar 26, 2012, 01:28:07 posle podne »
Kao sto su svi shvatili dobra makro fotografija (kao i svaka druga grana fotografije) zahteva dobro odradjenu fotku, a zatim i dobro obradjenu  ;)
Taj odnos se menja i odlicno uslikana fotka trazi minimum obrade i obrnuto - krs od fotke trazi sate kvalitetne obrade.
Ovde smo videli primer da se od naoko lose fotke zutog leptira http://pcfoto.biz/digitalnifotoaparati/makro-fotografija/makro-pocetne-greske/msg41688/#msg41688  moze napraviti relativno dobra fotka uz minimum truda http://pcfoto.biz/digitalnifotoaparati/makro-fotografija/makro-pocetne-greske/msg41811/#msg41811  i uz CameraRaw.

Zato @oldtimer kad ne bude vise insekata baci se na vezbanje fotosopa  ;)


Van mreže oldtimer

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3050
  • Pol: Muškarac
  • Oldtimer
    • Pogledaj profil
Odg: Ma samo hrabro, deo 3.
« Odgovor #232 poslato: Oktobar 26, 2012, 03:47:16 posle podne »
deVil vec sam poceo. I bicu dobar djak, obecavam, jer to mi je karika koja nedostaje (u velikoj meri, barem).

Van mreže oldtimer

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3050
  • Pol: Muškarac
  • Oldtimer
    • Pogledaj profil
Odg: Ma samo hrabro, deo 3.
« Odgovor #233 poslato: Oktobar 26, 2012, 04:24:21 posle podne »
Evo pokusaja da se oslobodim suma. Iskreno se nadam da sam uspeo, ukoliko je to slucaj autor koristi priliku da se zahvali Neonki da pruzenoj pomici i korisnim sugestijama. Napominjemo da su fotografije neumetnickog karaktera, postavljene samo u cilju da se proveri pitanje suma i njegovog eliminisanja.

Van mreže IgorM88

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2029
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Ma samo hrabro, deo 3.
« Odgovor #234 poslato: Oktobar 26, 2012, 05:28:33 posle podne »
Bravo, sta da ti kazem sem bravo.
Uvjek pazi samo na to da uklanjanjem suma ne uklonis i detalje tamo gdje ti trebaju :)
Msm Devil je vec sve to objasnio, al eto ja da jos potvrdim...

Van mreže oldtimer

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3050
  • Pol: Muškarac
  • Oldtimer
    • Pogledaj profil
Odg: Ma samo hrabro, deo 3.
« Odgovor #235 poslato: Oktobar 26, 2012, 06:37:35 posle podne »
Igortehno hvala, hvala, mnogo hvala...Ako sam na dobrom putu, to mi mnogo znaci. Mislim da sam dosadasnje fotke jako upropascavao obradom! Sada ce to biti mnogo bolje! Trenutno cekam jos neka uputstva i onda cu odabrati najbolji nacin za izostravanje & uklanjanje suma. Kako rekoh, do sada je to bilo pogresno...

Van mreže Desha

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3249
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Ma samo hrabro, deo 3.
« Odgovor #236 poslato: Oktobar 26, 2012, 08:03:56 posle podne »
Jako mi se svidja Oldijeva fotka sa Neonkinom obradom :)
Oldi, kad se sloze kocke i u ovoj fazi, bice to jos jedan veliki skok u tvom napretku. Samo napred, nazire se jos jedna pobeda :)
Canon EOS 7D, Canon EF 24-70mm f4L IS USM, Canon EF 50mm f/1.8II, Raynox DCR-250, Vanguard Alta Pro 263AGH - GH-100

Van mreže oldtimer

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3050
  • Pol: Muškarac
  • Oldtimer
    • Pogledaj profil
Odg: Ma samo hrabro, deo 3.
« Odgovor #237 poslato: Oktobar 27, 2012, 07:07:03 pre podne »
Deasha Prave reci ohrabrenja! Tako je, bice to velika pobeda, pa ova se tema ne zove za dzabe Ma samo hrabro! Kad se setim kakvi su poceci bili, postidim se. No, uciti sramota nije, a ja sam imao i dobre ucitelje i sjajnu podrsku sa tribina. Hvala Desho jos jednom.

Van mreže dalibort82

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4416
  • Pol: Muškarac
  • Dalibor Tomić
    • dalibort82
    • Pogledaj profil
Odg: Ma samo hrabro, deo 3.
« Odgovor #238 poslato: Oktobar 27, 2012, 09:45:23 pre podne »
Evo pokusaja da se oslobodim suma. Iskreno se nadam da sam uspeo, ukoliko je to slucaj autor koristi priliku da se zahvali Neonki da pruzenoj pomici i korisnim sugestijama. Napominjemo da su fotografije neumetnickog karaktera, postavljene samo u cilju da se proveri pitanje suma i njegovog eliminisanja.

Reci mi u kom programu obradjujes slike ..mozda ogu i ja da ti pomognem.. ima tu vise caka ;)
“I don't trust words. I trust pictures.” ― Gilles Peress

Van mreže oldtimer

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3050
  • Pol: Muškarac
  • Oldtimer
    • Pogledaj profil
Odg: Ma samo hrabro, deo 3.
« Odgovor #239 poslato: Oktobar 28, 2012, 07:41:39 pre podne »
Dalibort82 Photoshop koristim kao i uputstva dobrih ljudi sa ovog foruma, ali izgleda da nisam bas ispostovao uputstvo koje su mi poslali... Otuda i one greske i onaj odvratni sum. Pomoc je svakako dobrodosla, jer Photoshop je toliko veliki da svakog dana naucim po neki trik, a ipak nema nade da se savlada do kraja, kao sto je to recimo Word...