Autor Tema: Poziv na bojkot kupovine goriva!  (Pročitano 12017 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže StORM48

  • ... - --- .-. -- ....- ---..
  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 3712
  • ● ● ● ● ● ● ● ● ● ●
    • StORM48_
    • Pogledaj profil
    • StORM48 flickr gallery
Poziv na bojkot kupovine goriva!
« poslato: Mart 13, 2012, 01:07:07 posle podne »
Poziv na bojkot kupovine goriva!

Autor: Tanjug 13.03.2012. - 09:59

Asocijacija potrošačkih organizacija Srbije APOS pozvala je danas potrošače u Srbiji da 15. marta, na Svetski dan potrošača, ne kupe nijedan litar goriva, u znak protesta što je cena goriva od početka godine porasla za 10 odsto.

To znači povećanje cena od čak pet odsto na mesečnom nivou, jer niko ne želi da se odrekne ogromnog dela dobiti, bilo kroz akcize i poreze, bilo kroz marže i zato neka Svetski dan potrošača bude dan kada će sve benzinske pumpe biti prazne - makar na jedan dan, poručuje APOS.

"Razumemo i svetsku krizu i rast cena sirove nafte na svetskom tržištu, ali ne možemo i nećemo da razumemo sopstvenu državu i trgovce naftnim derivatima koji nemaju nimalo sluha za običnog potrošača", navode u toj organizaciji.

Pozivajući građane na bojkot kupovine goriva, APOS je ukazao da se tako pokazuje odgovornost, solidarnost i što je najvažnije - spremnost da se reaguje, jer je to jedini način na koji gradjani mogu da deluju.

"Ovaj poziv znači istovremeno i ispit zrelosti za sve nas, kako bismo razumeli suštinu sopstvene snage kroz organizovano delovanje. Jasna poruka koju ćemo poslati imaće trajne posledice po sve koji kreiraju tržišnu ekonomiju ove zemlje", naveo je APOS.

LINK


Od mene imaju podršku i to ne samo 15-og marta, nego ako treba i mesec dana!
SMRT FAŠIZMU, SLOBODA NARODU!  >:D

Pozdrav
« Poslednja izmena: Mart 13, 2012, 01:09:08 posle podne od strane StORM48 »

Van mreže neo

  • Moderator
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 2890
  • Pol: Muškarac
    • 15250692@N05
    • Pogledaj profil
Odg: Poziv na bojkot kupovine goriva!
« Odgovor #1 poslato: Mart 13, 2012, 01:25:58 posle podne »
Od mene imaju podršku i to ne samo 15-og marta, nego ako treba i mesec dana!
SMRT FAŠIZMU, SLOBODA NARODU!  >:D
+1 >:D :walk:

Van mreže Zoran Rodic

  • Blogger
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 5061
  • Pol: Muškarac
    • zrodic
    • Pogledaj profil
Odg: Poziv na bojkot kupovine goriva!
« Odgovor #2 poslato: Mart 13, 2012, 01:40:48 posle podne »
Ne bih da mracim, ali me bas bole paja za bojkot.  >:(

Mislim koji je maksimalni efekat koji bi se postigao? Spustice cenu za 0.62 dinara ?

Pa cemo onda vodu obogacenu benzinom od 2 oktana kupovati povoljnije?

Ja cu da budem radikalniji!

Necu kola da registrujem!!!
''Ne moze da svane pre zore''

Van mreže Grizli

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1125
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Poziv na bojkot kupovine goriva!
« Odgovor #3 poslato: Mart 13, 2012, 01:50:58 posle podne »
Slažem se sa Rodićem
hard core punk we live together, resist now and forever
Nikon owner
''Get as much,if not all,done in camera ''-Bryan Peterson

Van mreže Djenka

  • Član
  • **
  • Poruke: 124
    • Pogledaj profil
    • http://www.astronomija.co.rs/
Odg: Poziv na bojkot kupovine goriva!
« Odgovor #4 poslato: Mart 13, 2012, 03:48:10 posle podne »
Nije poenta u tome da li ce sniziti cenu za 0,62 dinara, vec da shvate da i mi potrosaci umemo da mislimo. Cenu goriva diriguje stanje na svetskom trzistu, politika, kurs evra, ali i zakon ponude i potraznje. Danas, tj.15-og bojkotujemo jedan dan, ako ne bude dovoljno neki drugi put cemo bojkotovati 10, 15, mesec dana.

Ja sam silom prilika "bojkotovao" auto mesec dana, zbog zabrane. Uopste mi nije tesko palo, navikao sam se na gradski prevoz, i dan danas ga koristim. Moze se i bez kola, ne dajte da vas deru.
Fotografija ili Astronomija? Astrofotografija! :)
www.astronomija.co.rs

Van mreže StORM48

  • ... - --- .-. -- ....- ---..
  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 3712
  • ● ● ● ● ● ● ● ● ● ●
    • StORM48_
    • Pogledaj profil
    • StORM48 flickr gallery
Odg: Poziv na bojkot kupovine goriva!
« Odgovor #5 poslato: Mart 13, 2012, 04:12:19 posle podne »
Jasno, u tome je poenta!

A prostora za pojeftinjenje itekako ima!
Nabavna cena je negde oko 65-75 dinara! SVE ostalo su akcize, takse i porezi!  >:(



BOJKOT!




Pozdrav

Van mreže Desha

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3249
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Poziv na bojkot kupovine goriva!
« Odgovor #6 poslato: Mart 13, 2012, 05:14:58 posle podne »
Ne treba da se zaboravi da riba od glave smrdi, ali se cisti od repa.
Ako se vecina ljudi na pr. u Beogradu odluci samo na GSP kao prevoz, to bi se pretvorilo u pakao s'pocetka 90'tih jer ovaj GSB nije dorastao potrebama gradjana vise-milionskog grada. Ova igranka je pocela jos 70tih kad je odradjen projekat metroa koju je cak aminovao i drug Stari, medjutim posle je dosla druga garnitura (80'tih) koja je proklamovala slogan, Sa tramvajem u XXIvek. Da li vam je to poznato?
Beograd nema resenje bez metroa, i to je shah-mat za njegove zitelje. Ako ih uzdrma ne kupovina goriva, dici ce cenu gradskog prevoza i to je to. Njih boli samo glasacka kutija.


A sto se tice bojkota kao moralnog cina i osecaja solidarnosti pa i demonstracije moci naroda, to je u redu, ja sam za. :)
Canon EOS 7D, Canon EF 24-70mm f4L IS USM, Canon EF 50mm f/1.8II, Raynox DCR-250, Vanguard Alta Pro 263AGH - GH-100

Van mreže Zoran Rodic

  • Blogger
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 5061
  • Pol: Muškarac
    • zrodic
    • Pogledaj profil
Odg: Poziv na bojkot kupovine goriva!
« Odgovor #7 poslato: Mart 13, 2012, 05:27:04 posle podne »
Pazi, nije stvar u bojkotu ... nego u tome sto je umrla srednja klasa u totalu. Ne samo ovde u Srbiji, nego generalno ... u Evropi i sire. Ja sam za poslednjih 20 godina koliko vozim, presao 50.000 km, i zaista mi auto nije desna ruka bez koje ne mogu. Da odvezem decu do lekara, da odem 3 puta mesecno do megamarketa u nabavku ... ili neki izlet, vecernji izlazak i slicno.

Imam srecu da zivim na mestu gde je sve krucijalno blizu, pa mogu i pesaka ... i mogu da ne sipam gorivo ni narednih mesec dana, a mogu i da ne registrujem auto do zime ... nece mi faliti. U krajnoj liniji, mogu i taksijem ako mi bas treba auto.

Mene tu boli nesto drugo ... ali to vec debelo izlazi iz okvira koji su zacrtani tematikom ovog foruma, i dobrim raspolozenjem koje bi ovde trebali da emitujemo.

Mislim, necu sipati gorivo ... ali se bojim da to nece resiti problem, kao sto ga nece resiti ni naredni izbori, a ni oni posle njih ... i tako dalje.
Dovoljno sam mator da primetim, kako sve ovo ... traje, i traje, i traje ... milka planinc, kafa, secer, bonovi, par nepar .... sloba, dos ... marko janko ....

''Ne moze da svane pre zore''

Van mreže Bole

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3269
    • 96815207@N07
    • Pogledaj profil
Odg: Poziv na bojkot kupovine goriva!
« Odgovor #8 poslato: Mart 13, 2012, 05:59:02 posle podne »
Svuda je cena goriva otisla u k...
Ovde nista nije bolja situacija, mada su to ipak malo drugacije relacije.
Koliko ce bojkot bilo sta promeniti, ne znam, ali dobro je barem poslati signal.
Evo ja bojkotujem Canon i to cele godine, ne kupujem mkIII >:D
http://www.flickr.com/photos/96815207@N07/

5DMarkII, EF 16-35mm f/4 L IS, EF 70-200mm f/2.8 L IS II, EF 100mm f/2.8 L IS Macro, TS-E 24mm f/3.5 L II

Van mreže neo

  • Moderator
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 2890
  • Pol: Muškarac
    • 15250692@N05
    • Pogledaj profil
Odg: Poziv na bojkot kupovine goriva!
« Odgovor #9 poslato: Mart 13, 2012, 06:22:24 posle podne »
Naravno da ovaj "bojkot" neće ništa promeniti,a potpuno sam siguran da ga neće ni biti.Mene ova cena goriva itekako pogađa.U neku ruku mi ne bi bilo žao kada bi se harač koji se uzima iz cene goriva i registracije vozila za održavanje puteva usmeravao stvarno u tu svrhu.Ovako nam udaraju zauške sa cenom,a vozimo se oranicama od puteva.Kod nas uvek kad podivlja cena nafte dolazi do neminovnih poskupljenja,ali kad barel nafte drastično pojeftini cene nikada ne prate taj trend >:( Zbog toga je u mom kraju "loža" opet popularna među vlasnicima dizela :o

Van mreže internetcaffe

  • Junior
  • *
  • Poruke: 8
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • flick(r)
Odg: Poziv na bojkot kupovine goriva!
« Odgovor #10 poslato: Mart 13, 2012, 09:16:34 posle podne »
Kod mene se cena goriva ne menja. Zadnje dve godine sipam za 1000 din.  ;D
NIKON D3100
Nikon AF-S DX Nikkor 18-105mm f/3.5-5.6G ED VR
Nikon AF-S DX NIKKOR 35mm f/1.8G
Nikon SB-400

Van mreže Hornet

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2014
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Poziv na bojkot kupovine goriva!
« Odgovor #11 poslato: Mart 13, 2012, 10:14:22 posle podne »
Da li će da reši nešto bojkot? Jedan neće.
Podržavam ovu akciju i svaku sledeću, koliko god da traje, samo što mene od cene goriva više brine apatičnost sredine u kojoj se nalazimo.

Halo ljudi, pa mi u Sribiji nikad nismo imali ozbiljnu građansku inicijativu. U razvijenim društvima takve inicijative su korektivni instrument na svim nivoima i po svim pitanjima, a mi Srbi smoreni, oborimo nos i može da nam radi ko šta hoće, godinu, deset godina, dvadeset...
U stvari, kad bolje razmislim, jedina ozbiljnija građanska inicijativa koje se sećam je odbrana 5. parka.

Sanjam da postanemo samosvesno građansko društvo koje zna da kaže dosta. Eeeee...

Van mreže StORM48

  • ... - --- .-. -- ....- ---..
  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 3712
  • ● ● ● ● ● ● ● ● ● ●
    • StORM48_
    • Pogledaj profil
    • StORM48 flickr gallery
Odg: Poziv na bojkot kupovine goriva!
« Odgovor #12 poslato: Mart 13, 2012, 10:34:41 posle podne »
Na žalost, u pravu si. :(

Dobar deo ovakvih akcija nikad ne zaživi, jer ljudi gube nadu pre nego što maknu prstom. Uopšte se ne radi o tome da li će neki tamo NIS da izgubi dnevnu dobit od tog jednog bojkota, nego o tome da im se pokaže da je takva akcija moguća jednom, pa još jednom, pa još jednom... i uvek kad krenu da se ponašaju bahato!

Pa se jednom to proširi i na taksiste, pa se protestima pridruže i transportna preduzeća, pa ljudi krenu da blokiraju pumpe, pa kad ih jednom ozbiljno opičimo po džepu, jer im unakazimo kvartalni izveštaj, nikad se više ne bi setili da tako bezobrazno drpaju. Jer, ovde se radi o čistom lopovluku. Kad su prošli put cene barela na svetskom tržištu dostizale maksimum, cene su otišle drastično gore. Onda je cena barela pala na najniži nivo u poslednjih 20 godina, a cene kod nas nisu otišle dole NI JEDAN JEDINI %! Sad kad ponovo poskupljuje, umesto da ostane na istom nivou, kad nam već nisu davali jeftinije dok je i u svetu bilo jeftino, odakle im pravo da OPET poskupljuju!?

E o tome se radi. Nemam ni ja, niti oni koji su akciju pokrenuli, nikakve iluzije da će ih ovo ozbiljno klepiti. Ali, ako jedna akcija uspe, uspeće i svaka sledeća, sa tendencijom da svaka sledeća bude još uspešnija. Pa kad ljudi sledeći put spontano izađu na ulicu, neće ni foteljašima biti svejedno. Poenta je ne biti apatičan, nego biti malo optimističniji.

BOJKOT!

Pozdrav

Van mreže njerkan

  • Junior
  • *
  • Poruke: 13
    • Pogledaj profil
Odg: Poziv na bojkot kupovine goriva!
« Odgovor #13 poslato: Mart 14, 2012, 02:45:24 pre podne »
Podrzavam bojkot i mislim da ce uspeti cilj, a to je snizenje cene.Ali  jedini razlog tome su izbori....

Van mreže Zoran Rodic

  • Blogger
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 5061
  • Pol: Muškarac
    • zrodic
    • Pogledaj profil
Odg: Poziv na bojkot kupovine goriva!
« Odgovor #14 poslato: Mart 14, 2012, 04:05:10 posle podne »
Nema nista od toga, cena benzina se nece smanjivati ... barem ne u meri bi nam nesto znacila. U Francuskoj je danas poskupeo na 2 evra po litru ... tako da, bojim da se je problem malo veci, i da ga nece resiti neki lokalni bojkot ... nova vlast ili sta vec.
''Ne moze da svane pre zore''

Van mreže STELLANOVA

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 468
  • Pol: Muškarac
  • Never stop exploring
    • slobodanmiskovic
    • Pogledaj profil
    • Personal portfolio
Odg: Poziv na bojkot kupovine goriva!
« Odgovor #15 poslato: Mart 14, 2012, 04:06:14 posle podne »
Odgovorio vam Kravcenko :D

Citat
Povodom najave potrošača da će bojkotovati kupovinu goriva, generalni direktor NIS-a je rekao da je "ovo slobodna država i slobodan region" i da svako u tom pogledu može da čini što želi.

On smatra da bojkotovanje kupovine goriva ne bi bilo dobro, jer NIS i potrošači treba da sarađuju, istovremeno zamolivši za razumevanje uslova, zbog kojih je NIS odlučio da podigne cenu goriva.

A da je u pravu jeste. Da ne bude zabune mislim na ovo:

Citat

Kravčenko je, povodom poskupljenja goriva, rekao da je ta cena od početka godine povećana osam odsto, što je, kako je objasnio malo manje nego što je rast cena goriva u Evropi i Americi, gde iznosi 10 i 11 odsto.

"To nije dobar odgovor za potrošače koji žele niže cene, ali ako se ima na umu pad kursa dinara, to poskupljenje goriva u Srbiji je upola manje nego u regionu", rekao je Kravčenko i dodao da je to postignuto, pre svega zahvaljujući tome, što NIS ima domaću naftu i stalno smanjenje troškova.

Ceo clanak:

http://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php?yyyy=2012&mm=03&dd=14&nav_id=590884
Nikon D7000 | Nikon F50

Nikkor AF 300/4 IF-ED |Nikkor AF 35-70/3.3-4.5 | Nikkor AF 50/1.8 D | Nikkor AF-S 18-55 f/3.5-5.6 G DX VR | Nikon AF-S 70-300mm f/4.5-5.6 VR  | TOKINA AF12-24MM F/4 AT-X 124AF PRO DX | Tokina 100mm f/2.8 Macro AT-X PRO D AF | Voigtlaender Ultragon AF II 19-35mm f/3.5-

Van mreže neo

  • Moderator
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 2890
  • Pol: Muškarac
    • 15250692@N05
    • Pogledaj profil
Odg: Poziv na bojkot kupovine goriva!
« Odgovor #16 poslato: Mart 14, 2012, 04:28:18 posle podne »
Sad mi ova poskupljenja mnogo lakše padaja  >:( Sad mi ostaje samo da se nadam da će i prevoz da poskupi :)

Van mreže Vocko

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 994
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • bud3 - rekreacija 3a ubr3anu generaciju
Odg: Poziv na bojkot kupovine goriva!
« Odgovor #17 poslato: Mart 14, 2012, 06:16:50 posle podne »
Morace, gorivo je dosta skocilo za jako kratko vreme. Pitanje je samo kada, pre ili posle izbora.
U julu ocekujte sigurno jos jedno vece poskupljenje, posto tada stupa na snagu embargo izvoza nafte iz Irana. Oni snabdevaju svet sa oko 10 milijardi barela, a podseticu samo da je Libija izvozila 1.3 milijardi barela, pa je poskupljenje bilo sve samo ne neprimetno...



\m/(>.<)\m/
Rock on!

///Nikon (ab)user

Van mreže StORM48

  • ... - --- .-. -- ....- ---..
  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 3712
  • ● ● ● ● ● ● ● ● ● ●
    • StORM48_
    • Pogledaj profil
    • StORM48 flickr gallery
Odg: Poziv na bojkot kupovine goriva!
« Odgovor #18 poslato: Mart 14, 2012, 06:46:34 posle podne »
@Stellanova
Nije u pravu i vrlo prosto ću Ti objasniti zašto nije. Ako nafta u jednom trenutku košta 75$ za barel, a gorivo kod nas 100 dinara, pa onda poskupi na 150$/barel, a kod nas gorivo odleti na 120din/l, pa onda pojeftini na 115$/barel, a kod na OPET POSKUPI, ovaj put na 130, pa jednog trenutka se vrati na 75-80$/barel, a kod nas ne pojeftini ni cent, ko tu onda koga ebe? I sad - opet poskupi na nivo koji je i ranije već bio, a kod nas, umesto da ostane na istom, jer nije pojeftinilo nikad (osim par puta po 1 dinar ili par desetina para!!!), opet poskupljuje, galopirajućim tempom.

Pritom je kvalitet goriva golo go'no i s toga je potpuno bezumno od te kreature da nas pravi idiotima! "NIS ima domaću naftu"? Njima kako kad odgovara - kad poskupi nafta tipa Ural, i kod nas poskupi jer mi uvozimo baš taj tip. Kad poskupi libijska nafta i kod nas poskupi, jer mi baš uvozimo taj tip. Kad poskupi na američkoj berzi, kod nas poskupi, jer mi baš uvozimo taj tip. Kad nigde ne poskupi, kod nas poskupi zbog leda na Dunavu. Kad nema leda na Dunavu, kod nas poskupi zbog mesečevih mena. A veće njesra od goriva smo sipali samo '91-'98. E pa dosta bre!

Pozdrav
« Poslednja izmena: Mart 14, 2012, 07:40:37 posle podne od strane StORM48 »

Van mreže neo

  • Moderator
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 2890
  • Pol: Muškarac
    • 15250692@N05
    • Pogledaj profil
Odg: Poziv na bojkot kupovine goriva!
« Odgovor #19 poslato: Mart 14, 2012, 07:38:51 posle podne »
U pravu je storm.Još samo da dodam da su derivati trenutno među jeftinima u okruženju kada se preračuna cena u evropejsku valutu.E sad kurs evra je pre nekoliko dana bio.....