Autor Tema: Libadaba i drugi videi  (Pročitano 10731 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Azdaha

  • Junior
  • *
  • Poruke: 64
    • Pogledaj profil
Libadaba i drugi videi
« poslato: Mart 12, 2012, 01:40:48 pre podne »
Evo da i ja zapocnem svoju prvu temu na forumu :D
Kao sto tema kaze za pocetak libadaba, a za posle cemo lako.
Video sam snimio sa 600D, pentacon 50mm 1.8 i 18-55 is2. Ako koga nesto zanima neka slobodno pita :)
I jos jedna stvar: Nemo' da vas sanjam da ne gledate iskljucivo u fullhd :D

Libadaba - aka lipdub - One love


PS. Nadam se da sam pogodio pravi podforum. Jedino ovaj ima veze sa videom, pa sam ovde stavio

Van mreže Azdaha

  • Junior
  • *
  • Poruke: 64
    • Pogledaj profil
Odg: Libadaba i drugi videi
« Odgovor #1 poslato: Mart 15, 2012, 02:34:55 pre podne »
Izgleda da ce zbog bojkota kupovine goriva vise autimobila stajati parkirano, samim tim ce nam trebati vise parking mesta. To je pravi trenutak da se parking servis heroj pokaze u pravom svetlu :D
Evo malog videa snimljenog pre par dana :)

Parking servis hero

Van mreže Azdaha

  • Junior
  • *
  • Poruke: 64
    • Pogledaj profil
Odg: Libadaba i drugi videi
« Odgovor #2 poslato: Mart 24, 2012, 08:49:31 posle podne »
evo jedan friski video. Snimljen pre par dana, malopre uploadovan :D


The Haircut Undo

« Poslednja izmena: Mart 24, 2012, 08:53:09 posle podne od strane Azdaha »

Van mreže miSSbehaved

  • Junior
  • *
  • Poruke: 50
    • Pogledaj profil
Odg: Libadaba i drugi videi
« Odgovor #3 poslato: Mart 24, 2012, 09:43:24 posle podne »
Ovaj poslednji je bas dobar. :))) Samo tuuuuuuga zbog kosice, je l' to mukica guta knedle dok ga lindraju? :)

Van mreže Azdaha

  • Junior
  • *
  • Poruke: 64
    • Pogledaj profil
Odg: Libadaba i drugi videi
« Odgovor #4 poslato: Mart 25, 2012, 06:25:10 posle podne »
Vise smo se suzdrzavali da se ne smejemo. Planirano je ovo odavno, imao je vremena da se spremi, znao je sta ga ceka :D
Sad je zapocet novi projekat pustanja kose i slikanja svakodnevno :D

Van mreže cronnin

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4109
    • Pogledaj profil
Odg: Libadaba i drugi videi
« Odgovor #5 poslato: Mart 25, 2012, 07:35:07 posle podne »
Dobar je :)
A svidja mi se i PS Hero.
"Yes, I'd like to send this letter to the Prussian consulate in Siam by aeromail. Am I too late for the 4:30 autogyro?"  Canon 550D

Van mreže StORM48

  • ... - --- .-. -- ....- ---..
  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 3712
  • ● ● ● ● ● ● ● ● ● ●
    • StORM48_
    • Pogledaj profil
    • StORM48 flickr gallery
Odg: Libadaba i drugi videi
« Odgovor #6 poslato: Mart 25, 2012, 08:50:40 posle podne »
Bravo! :D

Sjajno urađeno, veoma originalno!

Pozdrav

Van mreže Desha

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3249
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Libadaba i drugi videi
« Odgovor #7 poslato: Mart 26, 2012, 12:50:49 pre podne »
Dobar je :)
A svidja mi se i PS Hero.
PS Hero je do dzejdza  :thumbsup:
Canon EOS 7D, Canon EF 24-70mm f4L IS USM, Canon EF 50mm f/1.8II, Raynox DCR-250, Vanguard Alta Pro 263AGH - GH-100

Van mreže Azdaha

  • Junior
  • *
  • Poruke: 64
    • Pogledaj profil
Odg: Libadaba i drugi videi
« Odgovor #8 poslato: Mart 26, 2012, 01:10:01 posle podne »
Hvala puno ljudi. Bice toga jos :)

Van mreže mile_spas

  • Junior
  • *
  • Poruke: 32
    • Pogledaj profil
Odg: Libadaba i drugi videi
« Odgovor #9 poslato: Mart 29, 2012, 09:13:16 pre podne »
Pravo remek delo. Bravo "Majstore".

Van mreže IgorM88

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2029
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Libadaba i drugi videi
« Odgovor #10 poslato: April 20, 2012, 05:25:58 posle podne »
Ovaj zadnji je odlican, starno dobro zamilsjen...

Van mreže Lord Ivanhoe

  • Član
  • **
  • Poruke: 185
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Libadaba i drugi videi
« Odgovor #11 poslato: April 20, 2012, 07:17:25 posle podne »
Sve osim parking servis hero je vrlo kreativno i lepo odradjeno. Parking servis compositing i efekti su, blago reci, ocajni. To bi moralo MNOGO bolje, vidim da ti ideja ne manjka, sto je sjajno.

Pozdrav.

Van mreže Desha

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3249
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Libadaba i drugi videi
« Odgovor #12 poslato: April 21, 2012, 01:34:29 pre podne »
Sve osim parking servis hero je vrlo kreativno i lepo odradjeno. Parking servis compositing i efekti su, blago reci, ocajni. To bi moralo MNOGO bolje, vidim da ti ideja ne manjka, sto je sjajno.
Jao bre Ivane, pa ne mora sve da bude tip-top  :)... ti si perfekcionista i naravno da bi moglo mnogo bolje, ali zar nije ovako nesavrsen PSHero bas to sto zavredjuje paznju :)... ja sam mislio da je u toj naivnosti fazon i tako sam to doziveo ... totalno MontyPythonovsky na Azdahin nacin  ;D
Canon EOS 7D, Canon EF 24-70mm f4L IS USM, Canon EF 50mm f/1.8II, Raynox DCR-250, Vanguard Alta Pro 263AGH - GH-100

Van mreže Lord Ivanhoe

  • Član
  • **
  • Poruke: 185
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Libadaba i drugi videi
« Odgovor #13 poslato: April 21, 2012, 11:19:50 pre podne »
Citat
... ja sam mislio da je u toj naivnosti fazon i tako sam to doziveo ... totalno MontyPythonovsky na Azdahin nacin 

Ako je to namerno odradjeno tako, onda ok, valjda :)

Ja se dosta bavim After-om, compositing-om i vizuelnim efektima i trudim se da sve sto uradim izgleda dovoljno dobro da bude u nekom filmu, zato se momentalno najezim kad vidim nesto ovako :)) Pricam o obradi, ne o ideji, naravno.
« Poslednja izmena: April 21, 2012, 11:22:42 pre podne od strane Lord Ivanhoe »

Van mreže Lord Ivanhoe

  • Član
  • **
  • Poruke: 185
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Libadaba i drugi videi
« Odgovor #14 poslato: April 21, 2012, 12:30:01 posle podne »
Ponovo sam pogledao Haircut, i moram jos jednom da kazem da je fenomenalno, i ideja i kolorit i izvedba (jel to nasa rec uopste?). Sve pohvale.

Van mreže cronnin

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4109
    • Pogledaj profil
Odg: Libadaba i drugi videi
« Odgovor #15 poslato: April 21, 2012, 01:31:51 posle podne »
Sve reci su nase. Zato sto smo Sloveni :)
"Yes, I'd like to send this letter to the Prussian consulate in Siam by aeromail. Am I too late for the 4:30 autogyro?"  Canon 550D

Van mreže Desha

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3249
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Libadaba i drugi videi
« Odgovor #16 poslato: April 21, 2012, 01:44:49 posle podne »
Citat
... ja sam mislio da je u toj naivnosti fazon i tako sam to doziveo ... totalno MontyPythonovsky na Azdahin nacin 

Ako je to namerno odradjeno tako, onda ok, valjda :)

Ja se dosta bavim After-om, compositing-om i vizuelnim efektima i trudim se da sve sto uradim izgleda dovoljno dobro da bude u nekom filmu, zato se momentalno najezim kad vidim nesto ovako :)) Pricam o obradi, ne o ideji, naravno.
Znam na sta mislis i skroz se slazem sa tobom :) ... stvari treba da se doteraju do kraja, a za to treba znanje i umece tj veliko iskustvo, i naravno treba biti posten prema sebi i svom radu ... ili ljubav.
U danasnjem svetu savrsene tehnicke doteranosti (kad se nesto promovise)i beskrajnih mogucnosti da se ideje sprovedu do savrsenstva zbog visokih standarda koji su nametnuti na trzistima, ja sam malo oguglao na to i cesto pikiram samo ideju i ako mi izvuce emocije kao sto je to uradio PSHero ... jednostavno moram da je podrzim. :) Jer cesto se danas cak i nesvesno odusevljavamo izvedbi (izvodjenju) vise nego ideji. Danas je u umetnosti u celini, kriza ideje. Zato sam podrzao Azdahinog PSHeroja, a nadam se da ce autor da tehnicki napreduje ili bar da nekog iskusnijeg angazuje i dovede stvar bar do nekog likovnog minimuma da to bude - svetsko, a nase.
Puno srece obojici i kao sto nas narod kaze - Pregaocima Bog daje mahove. :)
 
Canon EOS 7D, Canon EF 24-70mm f4L IS USM, Canon EF 50mm f/1.8II, Raynox DCR-250, Vanguard Alta Pro 263AGH - GH-100

Van mreže Lord Ivanhoe

  • Član
  • **
  • Poruke: 185
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Libadaba i drugi videi
« Odgovor #17 poslato: April 21, 2012, 03:00:49 posle podne »
Citat
Jer cesto se danas cak i nesvesno odusevljavamo izvedbi (izvodjenju) vise nego ideji.

Ima istine u tome sto si rekao... ALI, zaimsli odusevljenje kada odlicna ideja bude odlicno tehnicki resena... :))

Van mreže Desha

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3249
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Libadaba i drugi videi
« Odgovor #18 poslato: April 21, 2012, 04:20:25 posle podne »
Citat
Jer cesto se danas cak i nesvesno odusevljavamo izvedbi (izvodjenju) vise nego ideji.

Ima istine u tome sto si rekao... ALI, zaimsli odusevljenje kada odlicna ideja bude odlicno tehnicki resena... :))
Tooooo majstore, to je sustina ... jedno je kad kao gledalac opusteni komentarisemo, a drugo je kad stvaramo  :)
Citat
a nadam se da ce autor da tehnicki napreduje ili bar da nekog iskusnijeg angazuje i dovede stvar bar do nekog likovnog minimuma da to bude - svetsko, a nase.
« Poslednja izmena: April 21, 2012, 04:22:48 posle podne od strane desha »
Canon EOS 7D, Canon EF 24-70mm f4L IS USM, Canon EF 50mm f/1.8II, Raynox DCR-250, Vanguard Alta Pro 263AGH - GH-100

Van mreže Azdaha

  • Junior
  • *
  • Poruke: 64
    • Pogledaj profil
Odg: Libadaba i drugi videi
« Odgovor #19 poslato: April 23, 2012, 08:43:31 posle podne »
Vidim da je pshero podigao prasinu, pa da i ja odgovorim na to.
Kao prvo Desho hvala ti sto poredis moj rad sa Pajtonovcima. Mislim da vecu pohvalu od toga ne mogu da dobijem :D

A sto se tice same izrade videa. Ceo video je zamisljen kao cist tresh, od pocetka pa do kraja. Pocevsi od ideje, koja je nesuvislo debilna, da heroj pretvara zabranu parkiranja u parking mesta, do konpletno tresh snimanja(4:3 umesto standarda od 16:19, i to u sd rezoluciji :D), pa do obrade koja je suluda. Vecinu kardova sam sto se color gradinga tice urnisao suludim bojama, efekti su trpani lopatom... Ima par efekata koji bi bili ok da su ubaceni u drugom kontekstu(malo onih partikla sto se dizu sa zemlje npr, ili ono donekle ok smenjivanje znaka), ali kada se ukomponuju zajedno sa debilanom kao sto je onaj odvratna textura ispucalog betona :D, ili suluda kombinacija superheroja koji zardjalom sipkom gadja znak dobija se kompletni i zeljeni tresh. Da ne pominjem onaj "matte painting" na kraju :D Jedina stvar koje je sasvim ok sto se tice post-a je motion tracking.
E sad, nije da se ja krijem iza toga da sam "zeleo da bude tresh" pa eto tako je ispalo, nego sam zaista hteo tako i namerno gurao obradom ka krscini. Mislim, mogao sam da podignem maju i da i pucanje betona i partikle odradim tako, i da propustim kroz vue, pa da imam i one planine na kraju, ali na taj nacin ne bih dobio kompletno iscasenu stvar.

pozdrav
ps. vec sam negde napisao, al evo i ovde. Slobodno kritiujte koliko god mozete, jer od hvaljenja nema vajde nikakve.