Autor Tema: SHENZHEN DIAGONAL  (Pročitano 133295 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Jan De

  • Član
  • **
  • Poruke: 127
    • Pogledaj profil
SHENZHEN DIAGONAL
« poslato: Februar 08, 2012, 03:06:26 posle podne »
Postovanje

Sticajem okolnosti evo mene u Shenzhen-u, gradu na jugu Kine u najbogatijoj provinicji Guandong. Hong Kong je vrlo blizu, a do Macaua-a ima nepunih 45 minuta brodom. Grad je specijalna ekonomska zona sa velikim prilivom stranih investicija, takodje poznata pod imenom Silikonska dolina i kao takav jeste jedan od najbrze rastucih gradova sveta. Podatak da je 1982. godine imao 350.000 stanovnika a danas 12 miliona najbolje govori o tome.
Shenzhen je sediste velikog broja Kineskih brendova kao sto su: BYD, Dingoo, G'Five, Hasee, Huawei, JXD, Konka, Netac, Skyworth, Tencent and ZTE ... itd.
Grad cine 10 distrikta (oblasti), a ja cu se truditi da naznacim neke znacajnije delove grada, kako ne bi sve ostalo na fotografijama.

Fotoaparat je Sony Nex5n u kombiniciji sa dva objektiva 18-55mm i 16mm.

Van mreže Jan De

  • Član
  • **
  • Poruke: 127
    • Pogledaj profil
Odg: SHENZHEN DIAGONAL
« Odgovor #1 poslato: Februar 08, 2012, 03:08:19 posle podne »
.

Van mreže Jan De

  • Član
  • **
  • Poruke: 127
    • Pogledaj profil
Odg: SHENZHEN DIAGONAL
« Odgovor #2 poslato: Februar 08, 2012, 03:22:08 posle podne »
Nesto u BW obradi, pa cu se vratiti na color

Van mreže Tyler Durden

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 497
    • Pogledaj profil
Odg: SHENZHEN DIAGONAL
« Odgovor #3 poslato: Februar 08, 2012, 03:32:24 posle podne »
SJAJNO!
Inace mislim da je taj dio planete vrlo interesantan, a u mojoj glavi i posebno dobar za fotografisanje :)

Daj jos slika, i jos price!

Van mreže Zoran Rodic

  • Blogger
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 5061
  • Pol: Muškarac
    • zrodic
    • Pogledaj profil
Odg: SHENZHEN DIAGONAL
« Odgovor #4 poslato: Februar 08, 2012, 03:44:58 posle podne »
Fotografije su sjajne.

Uvek  sam medju prvima koji kritikuju iskrivljen horizont, ali ovde je ocigledno u pitanju gradjenje prepoznatljivog stila na jedan sasvim adekvatan i primeren nacin.
Verujem da zizna daljina, u kombiniciji sa velicinom zgrada naprosto i ne ostavlja previse prostora za neki tradicionalni nacin fotografisanja.

Osim sto je tema zanimljiva po lokaciji motiva, zanimljiva je i po tome sto mozemo videti kako taj nex5n zaista funkcionise u realnim uslovima.
Za sada se sve ovo meni jako dopada. :)


''Ne moze da svane pre zore''

Van mreže Vocko

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 994
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • bud3 - rekreacija 3a ubr3anu generaciju
Odg: SHENZHEN DIAGONAL
« Odgovor #5 poslato: Februar 08, 2012, 04:07:58 posle podne »
Svidja mi se nacin na koji se zabelezio visinu zgrada, posto nekada kada se nadjes medju njima, moras i sam da se iskrivis, a ne samo aparat.
Super serija.
\m/(>.<)\m/
Rock on!

///Nikon (ab)user

Van mreže Bole

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3269
    • 96815207@N07
    • Pogledaj profil
Odg: SHENZHEN DIAGONAL
« Odgovor #6 poslato: Februar 08, 2012, 04:39:59 posle podne »
Kao prvo dobro dosao na forum!
Za pocetak si nam priredio fantastican prikaz "neceg" sto ce verovatno malo ko od nas imati priliku da vidi uzivo. Hvala!!!
Kao posebno, izdvojio bi tvoj nacin kadriranja, mozda je samo stvar ukusa, ali ja licno nisam video nista originalnije po tom pitanju...
...i to u vreme kad u fotografiji skoro pa nema vise neceg novog. Otvorio si mi nove vidike!! :)

Pozdrav Bole
http://www.flickr.com/photos/96815207@N07/

5DMarkII, EF 16-35mm f/4 L IS, EF 70-200mm f/2.8 L IS II, EF 100mm f/2.8 L IS Macro, TS-E 24mm f/3.5 L II

Van mreže Emilijen

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1602
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: SHENZHEN DIAGONAL
« Odgovor #7 poslato: Februar 08, 2012, 04:42:06 posle podne »
Odlicna serija. Oduvek mi je bio sam da posetim Aziju (kinu, Japan, Maleziju...).

Van mreže blackbeast

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1013
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: SHENZHEN DIAGONAL
« Odgovor #8 poslato: Februar 08, 2012, 07:14:06 posle podne »
Ona prva B&W otkida... Perverzija.... :)

Inace, sve su super. One nocne mi se posebno svidjaju. Steta jedino sto nisi ostavio exif, da vidim tacno podesavanja.

Van mreže Desha

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3249
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: SHENZHEN DIAGONAL
« Odgovor #9 poslato: Februar 08, 2012, 11:57:15 posle podne »

    Dobrodoslica i od mene imenjace  :)
Sto se mene tice, ja sam vidjao ovako dijagonalne kompozicije i mogu ti reci da su tvoje vrlo uspesne i to u velikoj vecini. Moj favorit je prva CB fotka ... izuzetna u svakom smislu, kako ovde volimo da kazemo, za na zid. ;D
Sve cestitke i hvala na dobrim fotkama i nadam se da je ovo samo pocetak onoga sto ces nam predstaviti ovde  :)

PoZz, Desha 
Canon EOS 7D, Canon EF 24-70mm f4L IS USM, Canon EF 50mm f/1.8II, Raynox DCR-250, Vanguard Alta Pro 263AGH - GH-100

Van mreže Jan De

  • Član
  • **
  • Poruke: 127
    • Pogledaj profil
Odg: SHENZHEN DIAGONAL
« Odgovor #10 poslato: Februar 09, 2012, 06:48:38 pre podne »
Zahvaljujem svima na pohvalama. Kao sto rece Zoran visoke zgrade inspirisu na drugacije kompozicije. Da, ovo je tek pocetak! Slede i price i slike - dijagonale, vertikale i horizontale.

Pozdrav iz Shenzhen-a.

Van mreže Jan De

  • Član
  • **
  • Poruke: 127
    • Pogledaj profil
Odg: SHENZHEN DIAGONAL
« Odgovor #11 poslato: Februar 09, 2012, 08:19:59 pre podne »
Pa evo da nastavim sa fotografijama koje docaravaju svakodnevnicu.

Van mreže Jan De

  • Član
  • **
  • Poruke: 127
    • Pogledaj profil
Odg: SHENZHEN DIAGONAL
« Odgovor #12 poslato: Februar 09, 2012, 08:33:37 pre podne »
.
« Poslednja izmena: Februar 09, 2012, 08:41:57 pre podne od strane Jan De »

Van mreže Tviti

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3840
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: SHENZHEN DIAGONAL
« Odgovor #13 poslato: Februar 09, 2012, 09:51:12 pre podne »
Odlicno ti je ovo, bas sam uzivao u fotografijama, čiste, jasne, pravilno eksponirane...Pozdrav! ;)
Canon 6D Mark II, Canon 24-105mm f4 L, Canon 135mm f2 L, Canon 70-200mm f4 L, Canon 17-40mm f4 L

Van mreže sanja

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 504
  • Pol: Žena
    • Pogledaj profil
Odg: SHENZHEN DIAGONAL
« Odgovor #14 poslato: Februar 09, 2012, 12:19:58 posle podne »
Priključujem se ostalima na komentarima za fotke,bravo. :)
“Fotografija, kao što znamo, uopšte nije realna. Ona je iluzija realnosti kojom kreiramo naš lični svet” – Arnold Njumen

Van mreže Jan De

  • Član
  • **
  • Poruke: 127
    • Pogledaj profil
Odg: SHENZHEN DIAGONAL
« Odgovor #15 poslato: Februar 10, 2012, 06:46:09 pre podne »
Ovde preovladjuje subtropska klima sa blagim  zimama,  i toplim vlaznim letima sa dosta kise. Za razliku od Beograda, Shenzhen snega nije video, a trenutna temperatura je izmedju 15 i 22 stepena. I ako je Shenzhen najsuncaniji grad u Kini, nebo nije bas uvek plavo jer je nivo zagadjenja dosta visok.
Kada je u pitanju bezbednost, zajedno sa Pekingom on jeste jedan od najbezbednijih gradova u Kini. Policije ne nedostaje, a kamere su prisutne na ulicama, metrou, trznim centrima, liftovima .
Grad je izuzetno cist, o cemu se dosta vodi racuna, nezavisno od toga da li posmatramo ulice, parkove ili same stambene zgrade. Svi trotoari su poplocani mermernim i kamenim plocama, i za sve ovo vreme nisam primetio da se asfalt nalazi negde drugde osim na samim ulicama. A dosta sam prepesacio.
S obrzirom da grad ima sirinu, saobracajnicama jako podseca na Novi Beograd tako da nisu primetne velike guzve karakteristicne za gradove u kojima obitava 12 miliona ljudi. Postojanje metroa svakako da ne treba posebno naglasavati, a jos manje cinjenicu da isti savrseno funkcionise. 5 linija na svakih 3-5 minuta, cini da ova zila kucavica omogucava brz prevoz sa jednog kraja grada na drugi. Sto se tice samih ulica, primetno je da automobili imaju prednost na pesackim prelazima, osim kada isti nije regulisan semaforom.
Ljudi su dobronamerni i prijatni, uglavnom u velikoj zurbi, sto je svakako posledica velegrada i stila zivota koji takvi gradovi nose sa sobom. Mladez se oblaci moderno i brendirano, a novac se trosi u radnjama koje  rade svakim danom od 10-22 casa.

Van mreže StORM48

  • ... - --- .-. -- ....- ---..
  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 3712
  • ● ● ● ● ● ● ● ● ● ●
    • StORM48_
    • Pogledaj profil
    • StORM48 flickr gallery
Odg: SHENZHEN DIAGONAL
« Odgovor #16 poslato: Februar 10, 2012, 10:43:15 pre podne »
Dobrodošao na forum i hvala za jednu prilično nesvakidašnju temu! :)

Pošto se javljam sa zakašnjenjem, glupo je da ponavljam ono što su drugi već rekli, ali ukratko - sviđa mi se kako si predstavio jedan megapolis, što kroz dijagonale, što kroz utisak gotovo beskrajnog prostranstva koje grad zauzima! :)

"Staklenu arhitekturu" odavno ne posmatram kao nešto posebno, međutim, na ovim fotografijama vidim je sve u kreativnosti, jer Kinezi očito imaju drugačiji pristup, pa mi sve ove zgrade izgledaju prilično unikatno. Nisam tačno siguran šta ih odvaja od klišea u drugim velikim gradovima, a uticaj verovatno ima i (vrlo korisna i nadasve fascinantna) činjenica koju si izneo u vezi brzine rasta - naprosto - grad je nov, u bukvalnom smislu reči i upravo takav dojam ostavlja!

Sjajno!

Pozdrav

Van mreže neonka

  • Moderator
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 2542
  • Desperate Housewife
    • Pogledaj profil
Odg: SHENZHEN DIAGONAL
« Odgovor #17 poslato: Februar 10, 2012, 12:06:08 posle podne »
Za početak dobrodošlica i od mene  :) Mogu da primetim da u poslednje vreme imamo baš dosta osveženja na forumu kada su motivi u pitanju ali i sam pristup fotografisanju kao i oprema koja se koristi.Naravno,podrazumeva se da je i ova tema jedna od tih "osvežavajućih"  ;) Da budem iskrena,ja sam se baš pitala gde se nalazi taj Shenzhen,pošto u našu zemlju dolazi mnogo robe upravo iz tog grada.Na GE sam naravno uspela da ga lociram,ali ove informacije koje si ti podelio sa nama tamo nisam mogla da nađem  ;)
Pošto si već najavio nove fotografije i tekstove u ovoj temi,ja bih malo da izvoljevam  ::) Baš bih volela da vidim kako izgleda njihova luka,pošto sam ubeđena da je to nešto ultra mega-giga,poput onih koje viđamo samo na filmovima.Ukoliko poseduješ takve fotografije lepo bi bilo da osvanu u ovoj temi.Ne pravim pitanje,može dijagonalno,može vertikalno,u boji ili crno belo,kako ti drago  :)
Canon 600d
Canon EF-S 10-22mm f/3.5-4.5 USM
Canon EF-S 60mm f/2.8 Macro USM
Canon EF 70-300mm f/4-5.6 IS USM
Canon EF 40mm f/2.8 STM
Canon Speedlite 430EX II

Van mreže neo

  • Moderator
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 2890
  • Pol: Muškarac
    • 15250692@N05
    • Pogledaj profil
Odg: SHENZHEN DIAGONAL
« Odgovor #18 poslato: Februar 10, 2012, 12:16:39 posle podne »
Šta je bre ovo??Rodić do sada kritikovao ljude kada fotografija curi za 0,1° a sada to prekrsatio u građenje prepoznatljivog stila ::)Dođe mi da polupam libelu :P
Šala mala.Fina serija i ova kriva perspektiva itekako ima smisla.I moja malenkost želi dobrodošlicu na forum!!
Nego ovi SONY aparati dobro praše forumom u poslednje vreme ;)Izgleda da ih ljudi kupuju da bi fotografisali!

Van mreže Jan De

  • Član
  • **
  • Poruke: 127
    • Pogledaj profil
Odg: SHENZHEN DIAGONAL
« Odgovor #19 poslato: Februar 10, 2012, 01:45:45 posle podne »
Zahvaljujem na komentarima.
Vezano za luku...potrudicu se da bude. Videcemo koliko dozvoljavaju da joj se priblizim .

Evo i linka, Shenzhen luka je cetvrta u svetu po prometu http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_busiest_container_ports ako je verovati wikipediji

"Staklenu arhitekturu" odavno ne posmatram kao nešto posebno, međutim, na ovim fotografijama vidim je sve u kreativnosti, jer Kinezi očito imaju drugačiji pristup, pa mi sve ove zgrade izgledaju prilično unikatno.

Evo jos koja sa oblakoderima, pa da se bacim na fotografije iz parkova.

Kingey 100 je najvisa zgrada u Shenzhenu sa svojih 442 metara i 100 spratova.Smestena u najznacajnijem distriktu LUOHU - poslovnom i finansijskom centru u gradu, a koji je neposredno na granici sa Hong Kongom. Zgrada je trenutno deveta u svetu po visini.

« Poslednja izmena: Februar 10, 2012, 02:12:40 posle podne od strane Jan De »