Autor Tema: [vesti] Nikon D800 - u dve verzije  (Pročitano 69836 puta)

0 Članovi i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže Bole

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3269
    • 96815207@N07
    • Pogledaj profil
Odg: [vesti] Nikon D800 - u dve verzije
« Odgovor #20 poslato: Februar 07, 2012, 09:56:54 posle podne »
Citat
Lepo se vidi kako je snimak prošaran potpuno imaginarnim kolornim partijama, poteklim upravo od strukture Bajerovog senzora.
Kako sad to!? A ja mislio... ;D
The best of Ko to tamo peva.flv
http://www.flickr.com/photos/96815207@N07/

5DMarkII, EF 16-35mm f/4 L IS, EF 70-200mm f/2.8 L IS II, EF 100mm f/2.8 L IS Macro, TS-E 24mm f/3.5 L II

Van mreže tik-tak

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 689
  • Pol: Muškarac
  • ex djukxxx
    • Pogledaj profil
Odg: [vesti] Nikon D800 - u dve verzije
« Odgovor #21 poslato: Februar 07, 2012, 10:16:13 posle podne »
STORM48 hvala na iscrpnom odgovoru. cuo sam za Low-Pass filter za audio uredjaje koji kako kazu sluzi da izbaci prasinu,sum iz zvuka i da ublazi visoke i niske tonove- smanjuje amplitude. Sad znam  8)
Nikon D90
nikkor 18-105mm, Nikon AF 50mm f/1.8D,
Sigma 70-300mm f/4-5.6 APO DG MACRO SUPER 2
SB-900
manfrotto 055xprob,804rc2

Van mreže DuxX

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1455
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: [vesti] Nikon D800 - u dve verzije
« Odgovor #22 poslato: Februar 07, 2012, 11:56:28 posle podne »
Još uvek mi nije jasno da li se taj filter može uklanjati po potrebi na D800E ili ne?

Van mreže StORM48

  • ... - --- .-. -- ....- ---..
  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 3712
  • ● ● ● ● ● ● ● ● ● ●
    • StORM48_
    • Pogledaj profil
    • StORM48 flickr gallery
Odg: [vesti] Nikon D800 - u dve verzije
« Odgovor #23 poslato: Februar 08, 2012, 12:06:17 pre podne »
Ne može. Fazon je samo u tome da OBA tehnički IMAJU LP filtere (dva komada u "sendviču" od više raznih), samo što je na D800E jedan obrnut tako da kontrira drugom, na taj način umanjujući efekat umekšavanja.

Pitanje koje se postavlja (a koje su pomenuli i na DPR-u) je - "zar nije bilo jednostavnije da samo uklone AA filter?", ima svoj jednostavan odgovor - jeftinije je za proizvodnju da se u zavisnosti od željene serije samo menja poslednji filter u "sendviču", nego da se ceo sklop filtera menja u potpunosti. Barem tako oni tvrde. ;)

Pozdrav
« Poslednja izmena: Februar 08, 2012, 12:08:18 pre podne od strane StORM48 »

Van mreže DuxX

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1455
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: [vesti] Nikon D800 - u dve verzije
« Odgovor #24 poslato: Februar 08, 2012, 12:21:48 pre podne »
Aha. Znači nema nikakvih promena. Kako si kupio tako koristiš.

Ljudi... ne znam šta C sprema ali ovo je prešlo moja očekivanja. IQ je zaista za svaku pohvalu čak i onaj jedan ISO640 primer je takođe veoma dobar. Kapa dole. Sad da vidimo šta će Canon imati da kaže. Ako kojim slučajem kao glavni protiv adut bude samo neki super video ima da mi se smuče za sva vremena.

Van mreže StORM48

  • ... - --- .-. -- ....- ---..
  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 3712
  • ● ● ● ● ● ● ● ● ● ●
    • StORM48_
    • Pogledaj profil
    • StORM48 flickr gallery
Odg: [vesti] Nikon D800 - u dve verzije
« Odgovor #25 poslato: Februar 08, 2012, 01:00:50 pre podne »
...a meni se čini da će Ti se smučiti... meni je već mučnina.

O 5D Mark III se već duže vreme priča i sve ukazuje na to da rezolucija neće porasti ni 1%... tačnije, priča se o 22MP, jer je ta rezolucija kao nešto povoljna jer se uklapa u neki 3x3 sempling za video trt-mrt... levo desno, drž-mi-nedaj.

Nije da mi je veća rezolucija od 21MP toliko bitna, koliko mi je bitno bilo kakvo obziljno F-O-T-O poboljšanje. Kenja mi se bre više od tog podilaženja videografima. Ej - oni imaju svoje kamere i sad počeli i ovde da nam se trte? A kam gi fotke iz kamera, a da su dostojne makar najšugavijih mobilnih telefona?  >:(

Eto sad sam pobesneo... >:(

Pozdrav

Van mreže DuxX

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1455
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: [vesti] Nikon D800 - u dve verzije
« Odgovor #26 poslato: Februar 08, 2012, 09:22:06 pre podne »
To stoji. Samo ne verujem da će C tek tako ruinirati ono što je tokom dve generacije izgradio sa 5D. 1D X je po svim pitanjima bolji od D4, valjda će se slična situacija odigrati i u 5D segmentu. U suprotnom - evo ga jedan kupac manje za 5D mkIII ;)

Van mreže Vocko

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 994
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • bud3 - rekreacija 3a ubr3anu generaciju
Odg: [vesti] Nikon D800 - u dve verzije
« Odgovor #27 poslato: Februar 08, 2012, 10:14:37 pre podne »
Duxx jel moze obrazlozenja za tvrdnju da je 1Dx > D4?

Ne zelim flame war, vec me jednostavno zanima razmisljanje. Thnx ;)
\m/(>.<)\m/
Rock on!

///Nikon (ab)user

Van mreže DuxX

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1455
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: [vesti] Nikon D800 - u dve verzije
« Odgovor #28 poslato: Februar 08, 2012, 10:58:54 pre podne »
D4: 16MPIX, 1DX 18MPIX
D4: 11FPS, 1DX 14FPS
D4: 51AF (15 ct), 1DX 61 AF (41 ct)
... i tako. Nije to neka razlika da nikondžija preleti na drugi brend ali jeste vredna pomena.

Kažu da je i za video bolji ali u to se ne razumem, a i malo mi bude muka od tog forsiranja videa u fotoaparatima. 8/

Van mreže StORM48

  • ... - --- .-. -- ....- ---..
  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 3712
  • ● ● ● ● ● ● ● ● ● ●
    • StORM48_
    • Pogledaj profil
    • StORM48 flickr gallery
Odg: [vesti] Nikon D800 - u dve verzije
« Odgovor #29 poslato: Februar 08, 2012, 11:22:04 pre podne »
Drug DuxX je već prelazio sa brenda na brend par puta, pa mu se može prigovoriti sve, samo ne da je fanboj, kao neki među nama. :D

Pozdrav

Van mreže DuxX

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1455
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: [vesti] Nikon D800 - u dve verzije
« Odgovor #30 poslato: Februar 08, 2012, 12:46:56 posle podne »
Moja filozofija je sledeća... brak između muškarca i žene sve više počinje da gubi na čvrstini u današnjim vremenima, a kamoli "brak" između alata i korisnika. ;) Za svoje pare treba kupovati ono što ti u datom momentu daje najviše tj. ono što najbolje služi tvojim potrebama.

Van mreže tik-tak

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 689
  • Pol: Muškarac
  • ex djukxxx
    • Pogledaj profil
Odg: [vesti] Nikon D800 - u dve verzije
« Odgovor #31 poslato: Februar 08, 2012, 01:43:52 posle podne »
Moja filozofija je sledeća... brak između muškarca i žene sve više počinje da gubi na čvrstini u današnjim vremenima, a kamoli "brak" između alata i korisnika. ;) Za svoje pare treba kupovati ono što ti u datom momentu daje najviše tj. ono što najbolje služi tvojim potrebama.

dobro ako prelazim sa jednog na drugo npr. sa nikon na canon sta raditi sa postojecim objektivima ? da li je moguce preko adaptera ili ti navoja koristiti isti objektiv na oba tela ?
ili recimo sta raditi za blic ? moze li se npr. sb-900 koristiti na canon telu ?
Nikon D90
nikkor 18-105mm, Nikon AF 50mm f/1.8D,
Sigma 70-300mm f/4-5.6 APO DG MACRO SUPER 2
SB-900
manfrotto 055xprob,804rc2

Van mreže Grizli

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1125
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: [vesti] Nikon D800 - u dve verzije
« Odgovor #32 poslato: Februar 08, 2012, 02:58:28 posle podne »
hard core punk we live together, resist now and forever
Nikon owner
''Get as much,if not all,done in camera ''-Bryan Peterson

Van mreže Lackie

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 429
    • Pogledaj profil
Odg: [vesti] Nikon D800 - u dve verzije
« Odgovor #33 poslato: Februar 08, 2012, 03:14:09 posle podne »
Tik tak, ja mislim da postoje adapteri, ali onda gubis auto focus. Moras manuelno.
Nisam sto posto siguran.

Van mreže cronnin

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4109
    • Pogledaj profil
Odg: [vesti] Nikon D800 - u dve verzije
« Odgovor #34 poslato: Februar 08, 2012, 04:16:12 posle podne »
brak između muškarca i žene sve više počinje da gubi na čvrstini u današnjim vremenima, a kamoli "brak" između alata i korisnika. ;)

Uh, kada u istoj recenici spomenes nesto sto stoji izmedju muskarca i zene, pa jos dovedes u pitanju crvstinu istog, te zatim u nastavku koreliras 'alat' sa time... :D
"Yes, I'd like to send this letter to the Prussian consulate in Siam by aeromail. Am I too late for the 4:30 autogyro?"  Canon 550D

Van mreže tik-tak

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 689
  • Pol: Muškarac
  • ex djukxxx
    • Pogledaj profil
Odg: [vesti] Nikon D800 - u dve verzije
« Odgovor #35 poslato: Februar 08, 2012, 04:56:37 posle podne »
Tik tak, ja mislim da postoje adapteri, ali onda gubis auto focus. Moras manuelno.
Nisam sto posto siguran.
pa to. znam da postoje adapter za nikon obj. na canon telo i mislim da ima elektro povezivanje obrnuto nisam cuo, kaosto mislim da blic ne moze da se koristi -nikon na canon i obrnuto
Nikon D90
nikkor 18-105mm, Nikon AF 50mm f/1.8D,
Sigma 70-300mm f/4-5.6 APO DG MACRO SUPER 2
SB-900
manfrotto 055xprob,804rc2

Van mreže Bole

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3269
    • 96815207@N07
    • Pogledaj profil
Odg: [vesti] Nikon D800 - u dve verzije
« Odgovor #36 poslato: Februar 08, 2012, 05:11:50 posle podne »
Citat
Moja filozofija je sledeća... brak između muškarca i žene sve više počinje da gubi na čvrstini u današnjim vremenima, a kamoli "brak" između alata i korisnika.

Nije daleko od istine, ali ipak se ne bi slozio ;)

Postoje i brakovi gde se partneri medjusobno traze(a nekad se i nadju ;D) i planiraju svoj zajednicki zivot na duze staze.
Nesto je stvar srece, a opet, nesto i dobrog "plana". Ja sam se recimo, relativno brzo ozenio (savatala me Vlajina >:D), bez nekog veceg plana, naravno iz ljubavi,
ali opet se moze reci da sam dobrim delom, imao srecu.

S druge strane, kad sam planirao kupovinu DSLR sistema, nisam hteo da se prepustim faktoru srece, vec sam isao sistematski, planski.
Valjda sam zato i uleteo dosta kasno u digitalni svet. Nije bilo tog' sto sam trazio!!!
Danas nemam neke objektive, koje bi inace zeleo da imam, ne toliko zbog finansija, vec pratim i cekam da izbace ono sto ce me uciniti zadovoljnim, kao npr. novi 24-70mm.

Zenu, tacnije partnera uopste i mozemo da promenimo u datom trenutku, kao i sve drugo. Da li ce onaj drugi, biti bolji...veliki je znak pitanja!??
Eto neka moja filozofija :)

p.s. Brate, al' sam se iznakenjo!! :P ;D
http://www.flickr.com/photos/96815207@N07/

5DMarkII, EF 16-35mm f/4 L IS, EF 70-200mm f/2.8 L IS II, EF 100mm f/2.8 L IS Macro, TS-E 24mm f/3.5 L II

Van mreže DuxX

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1455
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: [vesti] Nikon D800 - u dve verzije
« Odgovor #37 poslato: Februar 08, 2012, 05:35:06 posle podne »
Sve to stoji ali (kada su fotoaparati u pitanju) razmišljaš iz ugla hobiste amatera. Imaš neki sistem koji ti se sviđa, navikao si na njega i polako ga nadgrađuješ. To je sasvim ok jer je tebi iz tog ugla i C i N odličan izbor. Ali kada kreneš u neke ozbiljnije vode, razlike koje ti različiti sistemi nude mogu da budu veoma bitne za tvoj rad i tu se gubi smisao lojalnosti, navike, "prve ljubavi" i sl. Postoji samo interes da za uloženi novac rezultat koji dobiješ bude što bolji. Ništa više.
Meni recimo da nije stock-a u životu ne bih razmišljao o većoj rezoluciji. Jednostavno nizašta mi nebi trebala jer moji drugi fotografski angažmani ne zahtevaju neke straobalne rezolucije i ovo što sad imam sa 5D mkII je više nego dovoljno. Ali avaj, stock je sada onaj koji diktira tempo i onda svakako rezolucija mora da mi bude jedan od prioriteta. Nije tu samo stvar u xyL formatu. Postoje situacije gde efektne fotografije ne mogu biti snimljene u idealnim uslovima i gde je neophodno smanjivanje da bi se došlo do kvaliteta koji zadovoljava stock standard ili recimo crop. Tu je mnogo bitno imati spravu sa što većom rezolucijom. Ja kad na mkII ozbiljnije cropnem fotku ponekad ostanem na Large formatu, a sa ovim čudom bih verovatno i dalje zadržao XXXL. Pazi, kad godišnje sabereš koliko ti se fotki skine u XXXL formatu, u mom slučaju cifra dosta prevazilazi cenu koštanja jednog D800. I zašto onda biti lojalan bilo kom brendu? Ne pada mi na pamet! ;)
Ali generalno, ne volim da menjam sistem jer je promena sama po sebi trn u dupetu zbog drugih propratnih stvari. Pre svega mene samog jer steknem neke navike kako što se tiče samog fotkanja, tako i obrade fotografija. Sve je to unekoliko drugačije na različitim sistemima ali nije ništa strašno :)

Van mreže DuxX

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1455
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: [vesti] Nikon D800 - u dve verzije
« Odgovor #38 poslato: Februar 08, 2012, 06:52:30 posle podne »
P.S. Bole...
tek sad vidim da imaš veoma ozbiljan sistem i da se samim tim verovatno ozbiljno baviš fotografijom pa stoga siguran sam da vrlo dobro znaš šta i kada uzimati. Na bazi onog što si rekao pomislio sam da si od skoro u toj priči pa sam zato rekao da posmatraš iz ugla hobiste. Mislim da ti to nije teško palo ali svejedno, sad sam došao kući i imao sam prilike na tenane da pročitam sve postove pa hoću da malo preciznije objasnim svoje izlaganje ;)

Pozdrav

Van mreže Bole

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3269
    • 96815207@N07
    • Pogledaj profil
Odg: [vesti] Nikon D800 - u dve verzije
« Odgovor #39 poslato: Februar 08, 2012, 09:53:15 posle podne »
^^
Nista ti prijatelju nisi pogresno rekao. Veoma dobro kapiram i tvoju filozofiju kao i tacku gledanja.
Ono o cemu si pisao u svom tekstu je, po meni, na zalost(ili na srecu, zavisi od perspektive), surova istina. Ako covek zeli da bude u vrhu, ili barem da ima nesto od svega ulozenog,
kako u "alat" tako i u sopstveni razvoj, mora da bude u toku i na nivou. A to kosta. Sigurno je i to, da uvek ima izuzetaka.

Jedino sto si pogresno protumacio, ili izveo zakljucak, je da se ozbiljno bavim fotografijom. ;)
Ozbiljno da, ali u smislu da zelim da se razvijam i da mi nikad nije dosta saznanja. Po pitanju zarade od istog, ja sam zagrizeni hobi fotograf :)
Koliko god lepo zvucalo, zanimanje fotografa, barem po meni, je tesko zaradjen hleb.
Licno, ne bi voleo, ili mozda nisam u stanju, da se trzam posle svakog okidanja, da li ce se nekome dopasti i da li cu biti placen za isto.
Jednostavno, nadam se da me razumes, uzivam u svakom pojedinacnom zvuku zavesice, kad cujem ono "klik"!!
Neki bi to nazvali idealizmom, drugi opet, protraceno vreme, znanje i ulozen novac :)

Pozdrav


p.s. Odosmo u off samo tako. Oduvace nas "olujni" sve od reda ;D
p.s.II Da mi ipak sacekamo odgovor Canona, pa ako ga ukenjaju, ja sam prvi koji cu da ti pozelim novi D800(koliko god me to bolelo ;))

« Poslednja izmena: Februar 08, 2012, 09:55:24 posle podne od strane Bole »
http://www.flickr.com/photos/96815207@N07/

5DMarkII, EF 16-35mm f/4 L IS, EF 70-200mm f/2.8 L IS II, EF 100mm f/2.8 L IS Macro, TS-E 24mm f/3.5 L II