Autor Tema: Oglasi.....  (Pročitano 9897 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže neonka

  • Moderator
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 2542
  • Desperate Housewife
    • Pogledaj profil
Oglasi.....
« poslato: Decembar 06, 2011, 02:41:04 posle podne »
Ne znam da li je to slučaj samo kod mene,ali u časovima dokolice vrlo rado volim da snimim aktuelne oglase koji se odnose na foto opremu.Bez obzira što niti kupujem niti prodajem,ali eto,čisto da budem u toku:-) E sada,ono šta mi je „zapalo za oko“ je to da se redovno u tekstu oglasa navode neki detalji za koje sam ubeđena da su aktuelni samo kod nas a da u inostranstvu ne može da se vidi nešto slično.Elem,normalno je da se navede tačna naziv proizvoda koji se prodaje kao i opis stanja u kome se nalazi.Ali,podaci tipa „vlasnik nepušač“,“nema gljivica,ameba i sl.“,“nema nevidljivih tragova korišćena...“ su mi malo onako...  ::) Ok,nekada je lepo biti malo duhovit,ali čini mi se da neki od navedenih činjenica nisu napisane u tom svojstvu.Mislim,čemu služi činjenica ako je vlasnik nešušač,a npr. sa aparatom slikao svadbe u salama sa jedno 100 pušača??? Ili ona fora „amaterski korišćen“,to mi je najbolje  :D Pa neki amateri dok ne nabodu fokus za pet pristojnih fotografija izarče zavesicu ko za pola svadbe (to mi je nešto poznato  ::)  )  ;) A uz to i „amatersko“ čišćenje senzora štapićima za uši: :laugh: I na kraju oglasa neizostavno je i navesti razlog prodaje! Koliko puta ste pročitali:“menjam sistem,pa zato prodajem“,“kupio sam bolje i sada mi ovo samo stoji i skuplja prašinu“,“dobio sa na poklon i ne znam da koristim“....Logično je da niko neće napisati „olupao sam objektiv o asfalt,na njemu se srećom ništa ne vidi,ali jbg,možda se unutra nešto poje....,pa bolje da ga prodam dok ne rikne“,ili pak „doneo mi ortak kradenu opremu,bolje da je prodam nego da je ja koristim“.Šta vi mislite o ovome,da li je ovakav tip oglasa karakterističan samo sa Serbistan ili će i neki uštogljeni Britanac napisati nešto poput ovoga?
Canon 600d
Canon EF-S 10-22mm f/3.5-4.5 USM
Canon EF-S 60mm f/2.8 Macro USM
Canon EF 70-300mm f/4-5.6 IS USM
Canon EF 40mm f/2.8 STM
Canon Speedlite 430EX II

Van mreže mange

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 339
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Oglasi.....
« Odgovor #1 poslato: Decembar 06, 2011, 03:19:28 posle podne »
Hehe svaka cast na zapazanju Neonka   :D, mislim da je to samo kod "NAS" prisutno... i mislim da je tako bilo sta da kupujes (tel, racunar, fotoopremu pa i automobil - presao samo 100.000 a sat 2 put vracen  :D), mislim da su retki oni koji ce reci zasto prodaju bilo sta, ima ih sigurno ali su retki....
Zato NOVO JE NOVO naravno ako se ima "vitamina €"  :)
pozdrav

Van mreže neonka

  • Moderator
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 2542
  • Desperate Housewife
    • Pogledaj profil
Odg: Oglasi.....
« Odgovor #2 poslato: Decembar 06, 2011, 03:38:52 posle podne »
U prilog svemu tome....

Mile vs tranzicija-Detektor lazi
Canon 600d
Canon EF-S 10-22mm f/3.5-4.5 USM
Canon EF-S 60mm f/2.8 Macro USM
Canon EF 70-300mm f/4-5.6 IS USM
Canon EF 40mm f/2.8 STM
Canon Speedlite 430EX II

Van mreže Hornet

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2014
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Oglasi.....
« Odgovor #3 poslato: Decembar 06, 2011, 03:50:36 posle podne »
Ja još prodajem 17-85 ;)
Napisao bih da je amaterski korišćen, al sujeta mi jača ;D

Van mreže Stalker

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1709
  • Pol: Muškarac
  • Some cameras, some lenses...
    • Pogledaj profil
Odg: Oglasi.....
« Odgovor #4 poslato: Decembar 06, 2011, 04:13:15 posle podne »
Ko što pročitah oglas negde..."D300 praktično nov, samo dva puta menjana guma na rukohvatu..." ;D
To insult the fool is the price of wisdom.

Van mreže FitnessGuy

  • Član
  • **
  • Poruke: 154
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • Pansport
Odg: Oglasi.....
« Odgovor #5 poslato: Decembar 06, 2011, 05:08:58 posle podne »
Jedni ne umeju da se izraze, drugi imaju pogrešno viđenje stvari("praktično nov" - a ima 14.000 okidanja), treći lažu. To su grupe ljudi koje ja uočavam po oglasima.

Van mreže cronnin

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4109
    • Pogledaj profil
Odg: Oglasi.....
« Odgovor #6 poslato: Decembar 06, 2011, 05:47:37 posle podne »
Tu otprilike imam isto vidjenje ko FitenessGuy.

Mene vise smara sto ne napisu cenu, telefon, gde moze da se vidi i kada da se zove.
Video sam jedan "Izuzetno povoljno.. Canon...bla bla....ponude na eMail"  i bio sam  :confused:
"Yes, I'd like to send this letter to the Prussian consulate in Siam by aeromail. Am I too late for the 4:30 autogyro?"  Canon 550D

Van mreže Desha

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3249
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Oglasi.....
« Odgovor #7 poslato: Decembar 06, 2011, 07:45:56 posle podne »
Canon EOS 7D, Canon EF 24-70mm f4L IS USM, Canon EF 50mm f/1.8II, Raynox DCR-250, Vanguard Alta Pro 263AGH - GH-100

Van mreže StORM48

  • ... - --- .-. -- ....- ---..
  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 3712
  • ● ● ● ● ● ● ● ● ● ●
    • StORM48_
    • Pogledaj profil
    • StORM48 flickr gallery
Odg: Oglasi.....
« Odgovor #8 poslato: Decembar 06, 2011, 08:04:42 posle podne »
To sa pušaš/nepušač deluje mnogo trivijalnije nego što stvarno jeste. Ko nije video opremu okorelih pušača, stvarno ne zna šta je čemer&jad. ;D

Za stakla je to smrt, a menjanje objektiva dok je cigara u ustima... hahahaha... doživim nervni slom kad to vidim.

Pozdrav

Van mreže FitnessGuy

  • Član
  • **
  • Poruke: 154
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • Pansport
Odg: Oglasi.....
« Odgovor #9 poslato: Decembar 06, 2011, 08:10:17 posle podne »
Tu otprilike imam isto vidjenje ko FitenessGuy.

Mene vise smara sto ne napisu cenu, telefon, gde moze da se vidi i kada da se zove.
Video sam jedan "Izuzetno povoljno.. Canon...bla bla....ponude na eMail"  i bio sam  :confused:

Neki ljudi naprosto ne umeju da prodaju robu. Stavljaju neke nebitne podatke a izostavljaju bitne.

Mislim, šta mu znači "za više informacija nazvati..."?! Što ne napiše lepo u oglasu, kad već ima mesta i nije plaćen oglas prema broju reči. Ja ne zovem takve ljude. Znam da obično nešto skrivaju, pa bi onda u usmenom kontaktu da ti objasne "kako to nije strašno" i da mu "ne smeta u normalnom radu". :D

Iritira me i druga strana oglasa - kada ja ostavim oglas, napišem sve bitno, a onda mi stigne poruka ili poziv i čovek me pita nešto što već piše u oglasu. :S Pa, kog vraga sam ga pisao onda ako ćeš ti opet isto da me pitaš... Ne odgovaram na sms takvih ljudi, pa makar ne prodao to što prodajem.

Van mreže FitnessGuy

  • Član
  • **
  • Poruke: 154
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • Pansport
Odg: Oglasi.....
« Odgovor #10 poslato: Decembar 08, 2011, 05:00:07 posle podne »
Evo jednog taze oglasa:

"Canon S95 10mp, 3,8x opticki zoom, 3"displej,kompletna oprema, hitna prodaja. Kontakt samo putem tel. 064****** bez sms i mejla."
------------------------------------------------------

Jedan od primera kako izgleda tipično loš oglas. Čovek se zamajava opisivanjem karakteristika aparata(koje su svima dostupne do detalja na netu), a izostavio je svih 5 najbitnijih podataka: starost, ispravnost, stanje, posedovanje garancije i cenu.

Želi hitno keš, a uslovljava ljude kako da ga kontaktiraju.  :-\ Imao sam jednom ili dva puta oglase gde mi je hitno bio potreban keš. Tada sam ostavio otvorenim sve moguće opcije za kontakt.


Van mreže Stalker

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1709
  • Pol: Muškarac
  • Some cameras, some lenses...
    • Pogledaj profil
Odg: Oglasi.....
« Odgovor #11 poslato: Decembar 08, 2011, 05:19:43 posle podne »
To sa pušaš/nepušač deluje mnogo trivijalnije nego što stvarno jeste. Ko nije video opremu okorelih pušača, stvarno ne zna šta je čemer&jad. ;D

Za stakla je to smrt, a menjanje objektiva dok je cigara u ustima... hahahaha... doživim nervni slom kad to vidim.

Pozdrav

Onda bih te ja u ludnicu oter'o. ;D
To insult the fool is the price of wisdom.

Van mreže FitnessGuy

  • Član
  • **
  • Poruke: 154
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • Pansport
Odg: Oglasi.....
« Odgovor #12 poslato: Decembar 08, 2011, 05:34:27 posle podne »
Ja sam više puta bio nezadovoljan kupovinom robe od pušača. Kao nepušač, izrazito sam osetljiv na miris duvana. Poslednji put sam se pokajao pre samo 2 nedelje, kada sam kupio foto torbu. Bazdi na cigare i još se luftira. Kad je otvorim, zapuhne me smrad cigareta. Sada je malo bolje stanje. Nebitno mi je da li je prethodni vlasnik torbe bio pušač ili je vukao torbu tamo gde se puno pušilo.

Kada kupujem polovan auto, bitno mi je da u tom autu nije bilo dozvoljeno pušenje, tj. da nije navukao miris cigareta. U mom autu se, takođe, ne puši. Ni verenica ni ja nismo pušači, pa nemamo problema sa tim, a za ostale saputnike stoji diskretno nalepljena etiketa o zabrani pušenja. :)

Skoro sam prodao jugića i upravo je stavka u oglasu, koja govori o tome da je u autu bilo zabranjeno pušenje, prodala ovaj auto. :D Čovek se javio i rekao da je to odvojilo moj oglas od drugih sličnih jer je i on nepušač.

Van mreže Stalker

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1709
  • Pol: Muškarac
  • Some cameras, some lenses...
    • Pogledaj profil
Odg: Oglasi.....
« Odgovor #13 poslato: Januar 12, 2012, 11:16:49 posle podne »
Eno ima oglas za nov Nikon D700, 24-70 i 8GB 133x karticu , sve za 450 evra. ;D ;D ;D Doduše, na slici je kutija 24-70, a u oglasu piše 24-120.  ;D
To insult the fool is the price of wisdom.

Van mreže StORM48

  • ... - --- .-. -- ....- ---..
  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 3712
  • ● ● ● ● ● ● ● ● ● ●
    • StORM48_
    • Pogledaj profil
    • StORM48 flickr gallery
Odg: Oglasi.....
« Odgovor #14 poslato: Januar 12, 2012, 11:19:02 posle podne »
Da, da... video i ja. Ima i 1D Mark IV za 1300 ili tako nešto! :D

Daj odma' 5 komada! :D

Pozdrav

Van mreže Stalker

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1709
  • Pol: Muškarac
  • Some cameras, some lenses...
    • Pogledaj profil
Odg: Oglasi.....
« Odgovor #15 poslato: Januar 12, 2012, 11:22:46 posle podne »
Evo ja naručio dva D700, da se nađu.... :D

beš mi sve, dođe mi da pošaljem mail da vidim šta će da slaže... ;D
To insult the fool is the price of wisdom.

Van mreže StORM48

  • ... - --- .-. -- ....- ---..
  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 3712
  • ● ● ● ● ● ● ● ● ● ●
    • StORM48_
    • Pogledaj profil
    • StORM48 flickr gallery
Odg: Oglasi.....
« Odgovor #16 poslato: Januar 12, 2012, 11:26:01 posle podne »
"Još malo pa nestalo..."

"Yet little well gone..." ;D

Pozdrav

Van mreže Stalker

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1709
  • Pol: Muškarac
  • Some cameras, some lenses...
    • Pogledaj profil
Odg: Oglasi.....
« Odgovor #17 poslato: Januar 12, 2012, 11:33:06 posle podne »
 :D :D :D

Poslah mail, kao ja bi to kupiJo, ali me malo buni cena...ako bude odgovora, bićete informIsani. :D :D :D
To insult the fool is the price of wisdom.

Van mreže Stalker

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1709
  • Pol: Muškarac
  • Some cameras, some lenses...
    • Pogledaj profil
Odg: Oglasi.....
« Odgovor #18 poslato: Januar 13, 2012, 04:33:23 posle podne »
Citat
Promo Offer: Buy 2 units of each brand and get 1 free, buy 5 get 2 free phones, 10 phones and buy 3 get one free plus free shipping to your destination.
Citat
Cost of 1pcs Nikon D700 DSLR Camera----495 Euro(including shipping and handling)



PAYMENT METHOD:(50% Down Payment Before delivery & 50% After Delivery)

Odgovorili mi....kupiš dva, dobiš jedan. ;D ;D ;D
To insult the fool is the price of wisdom.

Van mreže cronnin

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4109
    • Pogledaj profil
Odg: Oglasi.....
« Odgovor #19 poslato: Januar 13, 2012, 05:24:53 posle podne »
Pa hajde da kupimo, ne gadim se ja Nikona :)
Ali placamo po  pouzecu :)
"Yes, I'd like to send this letter to the Prussian consulate in Siam by aeromail. Am I too late for the 4:30 autogyro?"  Canon 550D