Autor Tema: Canon 600D sa kit objektivom nov - 650 eura iz Austrije  (Pročitano 11414 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže tomato011

  • Junior
  • *
  • Poruke: 10
    • Pogledaj profil
Canon 600D sa kit objektivom nov - 650 eura iz Austrije
« poslato: Septembar 19, 2011, 04:47:03 pre podne »
Nov u kutiji Canon 600D + 18-55 kit objektiv
Dobio sam ga na poklon za ucinjenu uslugu, ali imam mnogo bolji aparat, pa ovaj ide na prodaju :)


 
18-megapiksela CMOS senzor
Scene Intelligent Auto mode
Full-HD EOS Movie
On-screen Feature Guide
3.7 slicice u sekundi
Wide-area 9-point AF
1,040k-dot vari-angle 7.7cm (3.0”) screen
Basic + and Creative Filters
Built-in wireless flash control

Najbolji review:
http://www.dpreview.com/reviews/canoneos600d/
 
Cene kod nas su od 820 - 970 eura
 
Moja cena 650€

Kupljen u petak uvece, (16.09.2011), racun iz austrijske radnje i garancija koja vazi u EU...
Kontakt: 061 | 7 2 5 - 6 9 5 7

Hvala na paznji!
« Poslednja izmena: Oktobar 23, 2011, 06:32:53 posle podne od strane tomato011 »

Van mreže bracahifi

  • Član
  • **
  • Poruke: 237
    • Pogledaj profil
Odg: Canon 600D sa kit objektivom nov - 750 eura iz Austrije
« Odgovor #1 poslato: Septembar 19, 2011, 12:41:10 posle podne »

Van mreže Zarko Silic

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1244
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Canon 600D sa kit objektivom nov - 750 eura iz Austrije
« Odgovor #2 poslato: Septembar 19, 2011, 01:13:28 posle podne »
Pa cena ti bas nije takva kao da si ga dobio na poklon, i kao, ne treba ti  ;)

Za te pare bi se isplatilo donositi "poklonjene" aparate cak i onda ako nisu poklonjeni.  ;)

Van mreže StORM48

  • ... - --- .-. -- ....- ---..
  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 3712
  • ● ● ● ● ● ● ● ● ● ●
    • StORM48_
    • Pogledaj profil
    • StORM48 flickr gallery
Odg: Canon 600D sa kit objektivom nov - 750 eura iz Austrije
« Odgovor #3 poslato: Septembar 19, 2011, 03:00:11 posle podne »
Cisto da napomenem da se radi o aparatu radjenom za trziste evropske unije, a to cesto znaci bolju kontrolu i "made in Taiwan" mesto "made in China"!!!
Hmm... prvo - Canon nema DSLR aparate "Made In China", ali zato ima "Made In Japan", koji se kod nas prodaju. Ima i jednu manju količinu "Made in Taiwan" aparata nižeg ranga, zbog posledica cunamija 2011, ali oni su kod nas retkost. Izgleda smo mi ipak malo više EU ;D

Čisto da ne širimo dezinformacije.

Pozdrav

P.S. Ipak Canon nije Pentax, pa da se proizvodi u Kini ;)
« Poslednja izmena: Septembar 19, 2011, 03:11:10 posle podne od strane StORM48 »

Van mreže Lackie

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 429
    • Pogledaj profil
Odg: Canon 600D sa kit objektivom nov - 750 eura iz Austrije
« Odgovor #4 poslato: Septembar 19, 2011, 03:35:27 posle podne »
Ne no iljadu.

Van mreže tomato011

  • Junior
  • *
  • Poruke: 10
    • Pogledaj profil
Odg: Canon 600D sa kit objektivom nov - 750 eura iz Austrije
« Odgovor #5 poslato: Septembar 19, 2011, 11:22:37 posle podne »
Pa cena ti bas nije takva kao da si ga dobio na poklon, i kao, ne treba ti  ;)

Za te pare bi se isplatilo donositi "poklonjene" aparate cak i onda ako nisu poklonjeni.  ;)

Imam 10D, 5D, 5D MKII, Power Shoot G2 i jos sto sta... nisam bez para. 600D mi zaista ne treba, pa il' cu ga prodati lepo, il' ga necu prodati, nema treceg...

Van mreže tomato011

  • Junior
  • *
  • Poruke: 10
    • Pogledaj profil
Odg: Canon 600D sa kit objektivom nov - 750 eura iz Austrije
« Odgovor #6 poslato: Septembar 19, 2011, 11:26:57 posle podne »
Cisto da napomenem da se radi o aparatu radjenom za trziste evropske unije, a to cesto znaci bolju kontrolu i "made in Taiwan" mesto "made in China"!!!
Hmm... prvo - Canon nema DSLR aparate "Made In China", ali zato ima "Made In Japan", koji se kod nas prodaju. Ima i jednu manju količinu "Made in Taiwan" aparata nižeg ranga, zbog posledica cunamija 2011, ali oni su kod nas retkost. Izgleda smo mi ipak malo više EU ;D

Čisto da ne širimo dezinformacije.

Pozdrav

P.S. Ipak Canon nije Pentax, pa da se proizvodi u Kini ;)

Na zalost, testirao sam aparate za casopise... nekoliko DSLR-a iz xxxD serije je bilo Made in China, a na DP Review je recimo isti model bio Made in Japan.
Ne znam kakva je sada situacija, ali na moru sam video 550D sa Made in China etiketom... Nisam amater, bavim se ovime preko 15 godina!

Van mreže Ivan

  • Član
  • **
  • Poruke: 229
  • Pol: Muškarac
  • Ivan Radić
    • 126512331@N06
    • Pogledaj profil
Odg: Canon 600D sa kit objektivom nov - 750 eura iz Austrije
« Odgovor #7 poslato: Septembar 19, 2011, 11:59:35 posle podne »
Па јел Таиван или Јапан? ???

Van mreže StORM48

  • ... - --- .-. -- ....- ---..
  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 3712
  • ● ● ● ● ● ● ● ● ● ●
    • StORM48_
    • Pogledaj profil
    • StORM48 flickr gallery
Odg: Canon 600D sa kit objektivom nov - 750 eura iz Austrije
« Odgovor #8 poslato: Septembar 20, 2011, 12:21:04 pre podne »
Na zalost, testirao sam aparate za casopise... nekoliko DSLR-a iz xxxD serije je bilo Made in China, a na DP Review je recimo isti model bio Made in Japan.
Ne znam kakva je sada situacija, ali na moru sam video 550D sa Made in China etiketom... Nisam amater, bavim se ovime preko 15 godina!
Problematično je tvrditi nešto za šta niko nije čuo. Jedini aparat (fizički, jedini primerak) koji sam ja video da je proizveden van Japana je EOS 1100D i on je bio proizveden na Tajvanu. U Kini i Maleziji se proizvode jedino prosumeri i kompakti, kao i pojedini low-end i kit objektivi (18-55 IS, 55-250 IS i 50-ica 1.8 ). Izmeštanje dela proizvodnje se desilo posle cunamija u Japanu, ove godine. Tako da... ne znam o kakvim časopisima se radi i kakve oni veze imaju sa ovim, ali - stvari stoje ovako.

Ubuduće samo malo manje pompe ni oko čega.

Pozdrav
« Poslednja izmena: Septembar 20, 2011, 12:43:41 pre podne od strane StORM48 »

Van mreže tomato011

  • Junior
  • *
  • Poruke: 10
    • Pogledaj profil
Odg: Canon 600D sa kit objektivom nov - 750 eura iz Austrije
« Odgovor #9 poslato: Oktobar 23, 2011, 02:29:28 pre podne »
Ljudi, koja je realna cena za ovaj aparat? Javljaju mi se sa ponudama za 500eura, sto mi je malo smesno za nov, novcijat aparat iz EU!

Ja sam nasao najjeftinije za 820€ u radnji sa garancijom.
Postoje neki madjari koji svercuju, na koje se narod poziva, ja ih zvao i prica im je smesna, garancija naravno, neostvariva i cena oko 650, a za te pare moze biti samo neki refurbished, jer je ovaj kostao po racunu oko 750 u Austriji!?!? Gde je tu njima zarada? Ili je to kradeno, ili polovno, nema trecega???

Van mreže neo

  • Moderator
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 2890
  • Pol: Muškarac
    • 15250692@N05
    • Pogledaj profil
Odg: Canon 600D sa kit objektivom nov - 750 eura iz Austrije
« Odgovor #10 poslato: Oktobar 23, 2011, 09:40:13 pre podne »
500e je smešno niska ponuda.Ali ima kod pomenutih da se kupi za ipak manju sumo od 750.I tvoja garancija je neostvariva kod nas,a između aparata koji prodaješ i onog iz komšiluka nema nikakve razlike u kvalitetu.Njihova zarada je u povraćaju AFA (pdv) koji iznosi celih 25% kada iznesu robu iz Mađarske.
Pozdrav
« Poslednja izmena: Oktobar 23, 2011, 06:50:25 posle podne od strane neo »

Van mreže Desha

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3249
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Canon 600D sa kit objektivom nov - 750 eura iz Austrije
« Odgovor #11 poslato: Oktobar 23, 2011, 10:20:49 pre podne »
Ljudi, koja je realna cena za ovaj aparat? Javljaju mi se sa ponudama za 500eura, sto mi je malo smesno za nov, novcijat aparat iz EU!

Ja sam nasao najjeftinije za 820€ u radnji sa garancijom.
Postoje neki madjari koji svercuju, na koje se narod poziva, ja ih zvao i prica im je smesna, garancija naravno, neostvariva i cena oko 650, a za te pare moze biti samo neki refurbished, jer je ovaj kostao po racunu oko 750 u Austriji!?!? Gde je tu njima zarada? Ili je to kradeno, ili polovno, nema trecega???

  Neo ti je lepo rekao, a sto se tice novog, ovde na sajtu foruma ti je najjeftiniji - http://pcfoto.biz/canon-600d ... za 50evra razlike, garancija, nema nikakvog rizika, sumnje i tako to.  ;) :)
Canon EOS 7D, Canon EF 24-70mm f4L IS USM, Canon EF 50mm f/1.8II, Raynox DCR-250, Vanguard Alta Pro 263AGH - GH-100

Van mreže cronnin

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4109
    • Pogledaj profil
Odg: Canon 600D sa kit objektivom nov - 750 eura iz Austrije
« Odgovor #12 poslato: Oktobar 23, 2011, 04:55:10 posle podne »
To što ti je aparat potpuno nov, tj. ima jednocifren broj okinutih fotki u takvoj situaciji ne mora da bude ni pozitivna ni negativna okolnost.
Ljudi uvek misle negativno - tj. u ovom slučaju, u svoju korist.

Da si opalio samo 2 snimka.
Neko će da misili - Ja ću da odem, kupim aparat od njega, dođem kući, on ne radi. Zovem lika, a on mi kaže "Pa ja aparat nisam ni otvarao iz kutije. Ne znam ja ništa, to je tvoj problem".

Da si opalio samo 2 hiljade snimaka.
Neko će da misili - Ovaj je sigurno probao aparat, provalio je da je model shit, ili da nešto ne radi kako treba, i sad oće da ga se otarasi.

Da si opalio 20.000 snimaka.
Neko će da misili - Uuu, ovo je nov model, a on već opalio 20 'iljada, ko zna gde ga je sve vukao.

Obzirom da isti takav kit kod nas u radnji košta 800E, po meni bi realna cena bila 20% manja, što daje 650E.
Prodaja uopšteno ide dosta slabo jer je kriza, pa je pitanje koliko ćeš para da izvučeš.
Taj aparat će da traže uglavnom zbog snimanja filmova. Svako ko hoće da fotografiše, može da nađe Nikon D80 ili Canon 40D za 2-3 puta manje para.


"Yes, I'd like to send this letter to the Prussian consulate in Siam by aeromail. Am I too late for the 4:30 autogyro?"  Canon 550D

Van mreže Zarko Silic

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1244
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Canon 600D sa kit objektivom nov - 750 eura iz Austrije
« Odgovor #13 poslato: Oktobar 23, 2011, 06:14:25 posle podne »
Aparat se kupuje kod nas zbog pogodnosti koje nudi domace trziste (garancija, reklamacije, podrska, a ponekad i malo probiranja  ;)), ali kada se on kupuje na Zapadu onda se bira najjeftinije mesto. To nikako nije Austrija vec, na primer Svajcarska gde sa taj komplet moze kupiti za manje od 550 eura sa uracunatim PDVom.

Van mreže tomato011

  • Junior
  • *
  • Poruke: 10
    • Pogledaj profil
Odg: Canon 600D sa kit objektivom nov - 750 eura iz Austrije
« Odgovor #14 poslato: Oktobar 23, 2011, 06:31:38 posle podne »
OK, cenu od 680 eura sam stavio po oglasima... da mogu da ga spustim i prodam za 650€... Kao sto sam vec naveo, dobio sam aparat, imam svasta od opreme i zaista mi ne treba!!!
Cak mislim i 5DMKII da prodam jer mi zaista ne treba toliko piksela koje moram da sredjujem a tesko mogu da naplatim tu razliku u kvalitetu u odnosu na MK I... samo sto se na njemu strahovito gubi a moj nije nikada izasao iz studija.

@cronnin
Ne brini se, svako ko dodje kod mene i vidi sta sve imam od opreme, studija, monitora, kompjutera, namestaja, fotelja, vidi racun, shvatice da niti sam svercer, nisi preprodavac. A sto se probe tice, casticu slikanjem u studiju onoga ko kupi, sa tim aparatom, pa nek probava do mile volje :)

Hvala na komentarima!
« Poslednja izmena: Oktobar 23, 2011, 06:34:37 posle podne od strane tomato011 »

Van mreže Desha

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3249
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Canon 600D sa kit objektivom nov - 650 eura iz Austrije
« Odgovor #15 poslato: Oktobar 24, 2011, 06:59:15 posle podne »
Poslao sam ti PP.
Canon EOS 7D, Canon EF 24-70mm f4L IS USM, Canon EF 50mm f/1.8II, Raynox DCR-250, Vanguard Alta Pro 263AGH - GH-100

Van mreže cronnin

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4109
    • Pogledaj profil
Odg: Canon 600D sa kit objektivom nov - 650 eura iz Austrije
« Odgovor #16 poslato: Oktobar 24, 2011, 08:36:31 posle podne »
Naravno, prodavac koji primi kupca u svom studiju i uveri ga u svoju ozbiljnost, automatski skače za dve pozicije više.
Ovo ti je već OK plan. Mislim da ćeš ga sigurno prodati u roku od nekoliko nedelja, ako ga već Desha nije bezecovao.


Kad smo već kod toga, koliko se otprilike ceni polovan 5D1 kod nas?
« Poslednja izmena: Oktobar 24, 2011, 09:42:41 posle podne od strane cronnin »
"Yes, I'd like to send this letter to the Prussian consulate in Siam by aeromail. Am I too late for the 4:30 autogyro?"  Canon 550D

Van mreže tomato011

  • Junior
  • *
  • Poruke: 10
    • Pogledaj profil
Odg: Canon 600D sa kit objektivom nov - 650 eura iz Austrije
« Odgovor #17 poslato: Oktobar 25, 2011, 12:22:30 pre podne »
Moja filozofija je da nikada necu platiti nesto sto nije iz radnje za preko 60% od cene. Jednostavno mi se moze.
Medjutim, u zadnje vreme, na par foruma, a pogotovo na Benchmark forumu sam video nesto jako cudno i nelogicno!

Ljudi kupuju polovne stvari za par desetina eura nize od nabavne cene nove robe u radnji. Cak, nekada se moze u radnji koja je bas jeftina (recimo Atom kod Arene) naci jeftinija nova roba nego polovna na Benchu.

Jednom sam postavio temu, koliko ste spremni da platite za polovnu robu, u procentima. Dakle, ako je nova graficka 100 eura, koliko bi platili za polovnu.
Bilo je ljudi koji su odgovarali, 70eura ili 75, ali najvise ih se izjasnjavalo 85, 90€. Ja bih recimo uvek za tako sitnu ustedu kupio u radnji, ali ocigledno ne misle svi tako!

Jednom sam pre par godina dobio kao kompenzaciju i odmah prodao neku graficku, ali bez garancije. Vredela je 650 eura nova u radnji, ja je prodao preko oglasa za 400! Mislio sam da je to fer cena jer nemam garanciju.

Dosao lik odmah kod mene, dao pare i za sat, dva je stavio je u oglase na Bench forum i posle par dana prodao je za 550 eura jednom decku sa Bencha!!!

Dakle, lik se kockao sa 100 eura i kupio preskupu karticu, BEZ GARANCIJE, koja ce da zastari za par nedelja i dao za nju 550 eura!!!!

I od tada, zaista nista ne dajem preterano ispod cene. Jednostavno necu da budem ovca :)
« Poslednja izmena: Oktobar 25, 2011, 12:25:18 pre podne od strane tomato011 »

Van mreže lancia88

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 500
    • Pogledaj profil
Odg: Canon 600D sa kit objektivom nov - 650 eura iz Austrije
« Odgovor #18 poslato: Oktobar 25, 2011, 02:50:23 pre podne »
Pozdrav,

Atom ima svoju nabavku koja mu omogucava ponekad niske cene, i to je prica uglavnom vezana za nedavno pojacanje u vlasnickom delu tima. Nije uobicajena, ali je sasvim regularna. Prva ruka, da ne tupim dalje o racunarima.

Inace, ako hoces da vidis kako se polovna stvar kupuje i za vise od cene novog, gledaj onaj Limundo i slicne...ja sam par puta umalo pao na nos od kolicine ljudske gluposti skoncentrisane na jednom sajtu...inace, neki dan je neko prodavao komplet kao Tvoj za celih 620 eura, u jeku ove male diskusije oko cene. Polovno a relativno novo? To je za mene najskuplji modalitet kupovine. Narocito ako je u pitanju telo. Mene ne svrbi toliko garancija, koliko PDV, njega nema kod polovne robe pa da je i 5 minuta stara :(

...a nije da mi ne znaci, naprotiv ;)

Konacno, imam ja primer gde bih za jedva nesto manje para kupio mozda pre polovno nego novo. Stavise, zaleteo bih se da pogledam iskljucivo polovno, sa novim, bar kod nas, ne bih ni pokusavao. U pitanju su Sigma objektivi, a polovan mogu nasiroko da isprobam, dok je to sa novim, kod nas, tezi slucaj. Pokusavao odavno, i iz tih iskustava pisem to sto pisem. Vecina starih na forumu zna tacno o cemu se radi ;)

Van mreže Stalker

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1709
  • Pol: Muškarac
  • Some cameras, some lenses...
    • Pogledaj profil
Odg: Canon 600D sa kit objektivom nov - 650 eura iz Austrije
« Odgovor #19 poslato: Oktobar 25, 2011, 04:53:55 pre podne »
Slažem se sa lanciom. Ono što kod mene prevagne je upravo mogućnost isprobavanja robe. To kod nas u 99.99% radnji jednostavno nije moguće. Nije da reklamiram, ali kod Ljube je moguće, uverio se ja. ;D Dok recimo u više radnji u kojima sam gledao neke prošle aparate i opremu, kao da im tražim bubreg.
Jel mogu da probam torbu? Ne može. Jel mogu da probam ranac? Ne može, Jel mogu da isprobam staklo? Ne može. Kod polovne robe naravno možeš da isprobaš sve, a ako ti prodavac kaže da ne možeš da probaš, tu se okreneš u mestu i odeš dalje.
To insult the fool is the price of wisdom.