Autor Tema: [putopis] Italija-Toskana  (Pročitano 29691 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Bole

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3269
    • 96815207@N07
    • Pogledaj profil
Odg: Italija-Toskana
« Odgovor #20 poslato: Jun 21, 2011, 12:36:55 pre podne »




http://www.flickr.com/photos/96815207@N07/

5DMarkII, EF 16-35mm f/4 L IS, EF 70-200mm f/2.8 L IS II, EF 100mm f/2.8 L IS Macro, TS-E 24mm f/3.5 L II

Van mreže Bole

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3269
    • 96815207@N07
    • Pogledaj profil
Odg: Italija-Toskana
« Odgovor #21 poslato: Jun 21, 2011, 12:39:34 pre podne »
Muzicki festival, koji smo zakacili zadnje vece...


http://www.flickr.com/photos/96815207@N07/

5DMarkII, EF 16-35mm f/4 L IS, EF 70-200mm f/2.8 L IS II, EF 100mm f/2.8 L IS Macro, TS-E 24mm f/3.5 L II

Van mreže Bole

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3269
    • 96815207@N07
    • Pogledaj profil
Odg: Italija-Toskana
« Odgovor #22 poslato: Jun 21, 2011, 12:41:23 pre podne »
I taman sam, zadnje vece, spakovao komplet opremu i zavrsio svoje foto putesestvije i uputio nazad ka hotelu,
da bi me na proplanku sacekalo jos jedno iznenadjenje koje nisam nikako mogao da propustim.

Mesec nam je slao poruku...Bella Italia-Toskana, vidimo se opet...

Pozdrav svima i hvala na strpljenju

Bole

« Poslednja izmena: Jun 21, 2011, 02:02:36 posle podne od strane Bole »
http://www.flickr.com/photos/96815207@N07/

5DMarkII, EF 16-35mm f/4 L IS, EF 70-200mm f/2.8 L IS II, EF 100mm f/2.8 L IS Macro, TS-E 24mm f/3.5 L II

Van mreže StORM48

  • ... - --- .-. -- ....- ---..
  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 3712
  • ● ● ● ● ● ● ● ● ● ●
    • StORM48_
    • Pogledaj profil
    • StORM48 flickr gallery
Odg: Italija-Toskana
« Odgovor #23 poslato: Jun 21, 2011, 01:02:35 pre podne »
Šta reči... očekivao sam da ćeš biti izdašan, ali ovo stvarno nisam imao na umu!

Ovoliko obilje predivnih fotki, lepo prenesenih iskustava i sve to upakovano u sjajan putopis - šta reći sem - HVALA! Ulepšao si NAM dan! :)

Drago mi je da ste se lepo proveli, još draže što ste uspeli sve ovo da zabeležite na ovakav način. Za same fotke - ne znam šta bih Ti rekao, stvarno - svega ima, s ukusom je obrađeno, dosta toga obuhvaćeno, neki kadrovi zaista ostavljaju bez daha, a neke fotke su prejake čak i za duplericu Nacionalne Geografije (bez imalo preterivanja), poput ove poslednje.

Putopis je na mene ostavio utisak koji je teško opisati. Uglavnom, kada i sam osetim neopisivu želju da se zaputim u pravcu Toskane, otprilike možeš da stekneš neku sliku o tome do kojih si me granica omađijao! :)

Hvala još jednom, a za staklo se ne brini - kako si i sam primetio - to je L. ;)

Pozdrav
« Poslednja izmena: Jun 21, 2011, 01:05:00 pre podne od strane StORM48 »

Van mreže Desha

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3249
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Italija-Toskana
« Odgovor #24 poslato: Jun 21, 2011, 04:04:42 pre podne »

  Samo cu da Te pozdravim citirajuci  StORM-a ...
Citat
Ovoliko obilje predivnih fotki, lepo prenesenih iskustava i sve to upakovano u sjajan putopis - šta reći sem - HVALA! Ulepšao si NAM dan!
... i da uzivam  :)
Canon EOS 7D, Canon EF 24-70mm f4L IS USM, Canon EF 50mm f/1.8II, Raynox DCR-250, Vanguard Alta Pro 263AGH - GH-100

Van mreže Zoran Rodic

  • Blogger
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 5061
  • Pol: Muškarac
    • zrodic
    • Pogledaj profil
Odg: Italija-Toskana
« Odgovor #25 poslato: Jun 21, 2011, 08:04:59 pre podne »
Neobično, ... ali i ova jutarnja kancelarijska kafa, inače ni po čemu posebna ... ovog jutra ima nekako drugačiji ukus ... nekako je aroma upečatljivija.

Ili je to zbog fotografija?  ;)
Generalno najveći utisak ostavlja pomračenje meseca i jutarnje fotografisanje San Gimignana, ... tu se nekako najviše ističe tvoja prava fotografska glad i volja za gladju.

Bravo.

PS
Ovo treba da se topuje kao tema ...naprosto ne zaslužuje silazak sa vrha strane.
''Ne moze da svane pre zore''

Van mreže Djenka

  • Član
  • **
  • Poruke: 124
    • Pogledaj profil
    • http://www.astronomija.co.rs/
Odg: Italija-Toskana
« Odgovor #26 poslato: Jun 21, 2011, 08:52:11 pre podne »
Prelepe fotografije, sve, ali ova poslednja je fenomenalna.
Mesec je ovih dana bio aktuelan vise nego ikad, zbog pomracenja. Slikao sam ga i ja, i mnogo drugih mojih "istomisljenika", ali niko, bas niko nije napravio ovakvu fotku. Bilo bi divno da je okacis na forum  http://forum.astronomija.co.rs/index.php, postoji tema "Estetska astrofotografija". 
Fotografija ili Astronomija? Astrofotografija! :)
www.astronomija.co.rs

Van mreže neo

  • Moderator
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 2890
  • Pol: Muškarac
    • 15250692@N05
    • Pogledaj profil
Odg: Italija-Toskana
« Odgovor #27 poslato: Jun 21, 2011, 10:29:36 pre podne »
BRAVO Bole!!!Reportaža je fenomenalna i prevazišla je sva moja očekivanja!Takva količina dobrih fotografija sa sjajno ukomponovanim motivima na jednom mestu je prosto fenomenalna!!!Ovu poslednju si iskusno ostavio za efektan kraj i ona najbolje oslikava pravilo da aparat uvek treba nositi sa sobom.
Podržavam Zoranov predlog za topovanje i imam predlog za poštovanu administraciju da otvori sekciju reportaže,putopisi i sl.Naravno tu bi trebalo ubaciti i sjajni Hornetov Rim!
« Poslednja izmena: Jun 21, 2011, 10:36:50 pre podne od strane neo »

Van mreže StORM48

  • ... - --- .-. -- ....- ---..
  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 3712
  • ● ● ● ● ● ● ● ● ● ●
    • StORM48_
    • Pogledaj profil
    • StORM48 flickr gallery
Odg: Italija-Toskana
« Odgovor #28 poslato: Jun 21, 2011, 10:40:28 pre podne »
Biće uskoro potpuno prevrnut forum, pa će i nazivi biti doterani, tako da će i te odlične teme dobiti mesto koje zaslužuju. Zasad samo moram da primetim da je Bole pogrešio stavivši je u "Uličnu i urbanu", jer je ovo pre putopis, reportaža (itd), pa bi trebalo u "Ostalo", ali nema veze. Uskoro će, kao što rekoh, biti sve sređeno, pa će biti dovoljno logičnih mesta za postovanje... Bitni su radovi, za mesto ćemo lako. ;)

Pozdrav
« Poslednja izmena: Jun 21, 2011, 11:22:30 pre podne od strane StORM48 »

Van mreže neonka

  • Moderator
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 2542
  • Desperate Housewife
    • Pogledaj profil
Odg: Italija-Toskana
« Odgovor #29 poslato: Jun 21, 2011, 10:47:59 pre podne »
Meni ne ostaje ništa drugo nego da kažem jedno veliko WOW  :o :o :o
Impresionirana sam u fotografskom ali i u turističkom smislu!Na prvu loptu ne bih mogla da izdvojim ni jednu konkretnu fotografiju koju bih prokomentarisala jer je stvarno u pitanju goooomila izuzetnih,čekam da se utisci malo slegnu pa da bistrimo jednu po jednu  ;) Hvala ti puno zato što si svima nama koji nismo bili u Toskani uspeo da približiš taj predivan deo Italije na jedan poseban način  :)
Takođe se slažem da temu treba izdvojiti kao i da je vreme za otvaranje pdf-a sa reportažama  ;)

Edit: Olujni me preduhitrio sa postovanjem u vezi izdvajanja tema,kucali smo istovremeno samo što je on bio brži  :P
« Poslednja izmena: Jun 21, 2011, 10:49:37 pre podne od strane neonka »
Canon 600d
Canon EF-S 10-22mm f/3.5-4.5 USM
Canon EF-S 60mm f/2.8 Macro USM
Canon EF 70-300mm f/4-5.6 IS USM
Canon EF 40mm f/2.8 STM
Canon Speedlite 430EX II

Van mreže neonka

  • Moderator
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 2542
  • Desperate Housewife
    • Pogledaj profil
Odg: Italija-Toskana
« Odgovor #30 poslato: Jun 21, 2011, 11:07:36 pre podne »

Samo sto sam parkirao auto, sin mi se nasao pri ruci da ponese kameru, dok ja platim parking i tu mi se desi da platim na "Cupriji".
Otkaci mu se 70-200 od aparata(ne pitajte kako, enigma) i raspe se svom tezinom o asfalt uz "nezaboravan" zvuk pucajuceg stakla.

BOGU HVALA!!! puce samo CPL i poklopac se malo ostetio a objektivu nista, k'o nov. Jednom L uvek L...


Znači,odsekle su mi se noge kada sam ovo pročitala  :o :o :o :o I prvo šta sam pomislila bilo je "jadno dete",pošto verujem da se nama desilo nešto slično (pod pretpostavkom da posedujemo bilo koji L jel'te  ;D  ) moje bi dete imalo traume nekoliko godina usled moje burne reakcije  ;D Joj ćuti,sve je dobro prošlo kako je moglo da bude,pu,pu,daleko bilo! Nego,vratiste li se vi u onu skupocenu C-N radnjicu na cca 15m2 da kupite novi CPL  ???  :P
Canon 600d
Canon EF-S 10-22mm f/3.5-4.5 USM
Canon EF-S 60mm f/2.8 Macro USM
Canon EF 70-300mm f/4-5.6 IS USM
Canon EF 40mm f/2.8 STM
Canon Speedlite 430EX II

Van mreže Crni_bombarder

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1536
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • PcFoto.Biz
Odg: Italija-Toskana
« Odgovor #31 poslato: Jun 21, 2011, 11:16:07 pre podne »
Svaka cast Bole, mnogo mi se dopada ova vrsta prezentovanja. Poslednja fotka je k'o sto rece StORM... Jos jednom - svaka cast.

Van mreže STELLANOVA

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 468
  • Pol: Muškarac
  • Never stop exploring
    • slobodanmiskovic
    • Pogledaj profil
    • Personal portfolio
Odg: Italija-Toskana
« Odgovor #32 poslato: Jun 21, 2011, 12:24:37 posle podne »
Veoma lepo. Svaka cast.

Kako sam godinu dana ziveo u Italiji (Umbria - Perugia) nekako sam potajno ocekivao da ce izleteti i neka fotografija Corso Vannuccia i fontane u centru Perudje :) Zaista lepo i sledeci put nemojte da preskocite Perudju, ako nista zbog najboljeg sladoleda i cokolade u Italiji (Perugina).

Nikon D7000 | Nikon F50

Nikkor AF 300/4 IF-ED |Nikkor AF 35-70/3.3-4.5 | Nikkor AF 50/1.8 D | Nikkor AF-S 18-55 f/3.5-5.6 G DX VR | Nikon AF-S 70-300mm f/4.5-5.6 VR  | TOKINA AF12-24MM F/4 AT-X 124AF PRO DX | Tokina 100mm f/2.8 Macro AT-X PRO D AF | Voigtlaender Ultragon AF II 19-35mm f/3.5-

Van mreže beske

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 396
  • Pol: Muškarac
  • Statler
    • Pogledaj profil
Odg: Italija-Toskana
« Odgovor #33 poslato: Jun 21, 2011, 01:19:08 posle podne »
Ne znam sta bi covek mogao reci o jednoj ovakvoj seriji, i kako opisati osecaj koji proizilazi scrolovanjem stranicama i ucitavanjem svake sledece slike, a da vec ovde nije izreceno...

Jednostavno, svaka cast i veliko hvala i od mene, sto na sjajnoj reportazi, sto velikom i nesebicno ulozenom trudu, ali i zelji i volji da sve ovo podelis i sa nama, ovde... to je to. :)

BRAVO!!!

Pozz






Van mreže Bole

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3269
    • 96815207@N07
    • Pogledaj profil
Odg: Italija-Toskana
« Odgovor #34 poslato: Jun 21, 2011, 01:36:06 posle podne »
Da ne pomislite kako sam se uobrazio, posle ovako lepih komentara,
nego me stigla zena uz komentar "'ajde dosta vise tih fotografija, 'vataj se usisivaca..." ;D

Bez lazne skromnosti, veoma mi je drago da vam se serija svidja i veoma mi laska da to cujem od znalaca, znaci da trud nije bio uzaludan.

                                                                          HVALA SVIMA!!! :)
http://www.flickr.com/photos/96815207@N07/

5DMarkII, EF 16-35mm f/4 L IS, EF 70-200mm f/2.8 L IS II, EF 100mm f/2.8 L IS Macro, TS-E 24mm f/3.5 L II

Van mreže milas

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 557
  • Pol: Muškarac
    • mmilanovic
    • Pogledaj profil
Odg: Italija-Toskana
« Odgovor #35 poslato: Jun 21, 2011, 06:03:15 posle podne »
Morao sam tri puta da pogledam pa tek onda da napisem....SJAJNO Bole!! Bas lepa reportaza, a neke fotke su fenomenalne (npr. ova posledna sa Mesecom). Nadajmo se da ce biti jos ovakih reportaza ;).

btw - vidim da se ovaj 17-40L maksimalno koristi, uglavnom na najsirem delu :).

Van mreže Zoran Rodic

  • Blogger
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 5061
  • Pol: Muškarac
    • zrodic
    • Pogledaj profil
Odg: Italija-Toskana
« Odgovor #36 poslato: Jun 21, 2011, 06:52:24 posle podne »
.
''Ne moze da svane pre zore''

Van mreže Bole

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3269
    • 96815207@N07
    • Pogledaj profil
Odg: Italija-Toskana
« Odgovor #37 poslato: Jun 21, 2011, 09:27:00 posle podne »
Citat
btw - vidim da se ovaj 17-40L maksimalno koristi, uglavnom na najsirem delu
Hvala Millas, drago mi je da ti se svidja...a sto se sirokougaonog tice, veruj mi, cesto sam mislio na onu 14-icu ili, kad je vec 17mm u pitanju jedan Tilt-shift ne bi bio na odmet ;)
To ce morati da saceka neka "bolja" vremena.

Zorane, za mene je ovo VELIKA CAST!!!
Ako treba, veca rezolucija poslacu ti.
Makar se zadrzao i samo jedan dan na monitoru. "King For A Day" :)
http://www.flickr.com/photos/96815207@N07/

5DMarkII, EF 16-35mm f/4 L IS, EF 70-200mm f/2.8 L IS II, EF 100mm f/2.8 L IS Macro, TS-E 24mm f/3.5 L II

Van mreže Desha

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3249
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Italija-Toskana
« Odgovor #38 poslato: Jun 22, 2011, 02:51:19 posle podne »
Citat
Slike govore vise od reci, a ja bas i nisam neki govornik,...
 
   Bole, fotke koje govore bude nam mastu, emocije i zelju za putovanjem. Ovo zadnje je najautenticnije jer kad se divimo dobroj slici one isto bude mastu, emocije i mi ostajemo ispunjeni pred samim delom, dok pred dobrom fotografijom, zelimo da "udjemo" ili ucestvujemo u tom motivu. Divan je taj pokretacki nagon koju stvaraju dobre fotografije, a ti ih ovde imas na pretek. Inace ovde na nasem forumu ima mnogo takvih fotografija, koje te "vuku" u svoj prostor ili motiv. ;) :)
Citat
... dobro bi mi, u ovim momentima, dosao nas drugar Desha, da ispise koju "poetsku", al' dacu sve od sebe.
... zato ove tvoje fotke zaista govore vise od reci i kao sto Millas kaze -"Morao sam tri puta da pogledam pa tek onda da napisem". Sigurno ne treba da naglasavam koliko mi zaista znaci ovaj Toskanski putopis. Mozda bi neku "poetsku" odvalio uz spruzzatina di vino uvece, kad nema dovoljno svetla za skiciranja laviranim tusem ili olovkama u obaveznoj "siena" paleti. ;) :)
  
Pozdrav od Deshe
« Poslednja izmena: Jun 22, 2011, 03:00:18 posle podne od strane desha »
Canon EOS 7D, Canon EF 24-70mm f4L IS USM, Canon EF 50mm f/1.8II, Raynox DCR-250, Vanguard Alta Pro 263AGH - GH-100

Van mreže Hornet

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2014
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Italija-Toskana
« Odgovor #39 poslato: Jun 27, 2011, 12:26:43 pre podne »
Auuu brate Bole, odvalio si! ;)
Bejah malo na letovanju, kad ovakav biser na forumu. Svaka čast.
Pojedine fotke su zaista za desktop, što mi daje ideju kad admini ispreturaju forum da otvore sicky temu za wallpaper-e koje bira žiri, pa da to budu sabrana i izabrana dela. Mislim da bi imalo svašta lepo da se vidi.
Elem Bole, češće ti da putuješ i da nas čašćavaš ovakvim putopisima. Svakako si inspirativan - sad dobijam želju da otkačim decu kod tasta i tašte, spakujem ženu i pravac Toskana :)