Autor Tema: iStockphoto & Getty Family  (Pročitano 18827 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže IgorM88

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2029
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: iStockphoto & Getty Family
« Odgovor #20 poslato: April 25, 2012, 05:47:45 posle podne »
Radi li iko sa video zapisima na iStock-u, ako radi zanima me u kom programu konvertujete video u taj njihov mov fajl?
I koja podesavanja koristite prilikom kompresije. Kad hoce zaseban format sto lijepo nisu naveli kojim programom da se dodje do tog formata.

Van mreže Lord Ivanhoe

  • Član
  • **
  • Poruke: 185
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: iStockphoto & Getty Family
« Odgovor #21 poslato: April 25, 2012, 06:46:57 posle podne »
Adobe Aftereffects ili Premiere, izlazni container je Quicktime, format PhotoJpeg, quality 90%.

Van mreže IgorM88

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2029
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: iStockphoto & Getty Family
« Odgovor #22 poslato: April 25, 2012, 07:39:56 posle podne »
Aha, hvala ti na odg :) lijepo nesto i znat...

Van mreže IgorM88

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2029
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: iStockphoto & Getty Family
« Odgovor #23 poslato: Maj 04, 2012, 12:31:42 posle podne »
Ok, snasao sam se za video i cak mi je i jedan primljen. No kad sam pokusao da uradim snimak s pokretnim stvarima u AE cs4 shvatio sam da ga posle uspori, tj da od 15 sekudni snimka posle obrade imam 30 i nikako da to ispravim, cim otvorim snimak u AE cs4 on mi pored upise 13,3 FPS i duzina dupla od one prave, nez kako to da ispravim, sto se tice posle konvertovanja snimak ima 30FPS ali traje duplo duze, tj usporen je. Zna li neko rjesenje.

Van mreže Lord Ivanhoe

  • Član
  • **
  • Poruke: 185
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: iStockphoto & Getty Family
« Odgovor #24 poslato: Maj 04, 2012, 04:25:55 posle podne »
kad ubacis klip u AE, pre nego sto ga stavis u kompoziciju, desni klik, interpret footage, i tu upises stvarni frame rate klipa. tek nakon toga ga prevuces na novu kompoziciju koja ce automatski da pokupi frame rate klipa.

Van mreže IgorM88

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2029
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: iStockphoto & Getty Family
« Odgovor #25 poslato: Maj 04, 2012, 06:41:24 posle podne »
Hvala, to je to.  :D
Samo nesto mi opet nije jasno, ubaci sam klip u trajanju 1 min i 38 sekundi, snimljen je sa 50 frejmova, toliko i pise u detaljima, medjutim da bi dobio u AE to vrijeme moram stavit 25 frejmova, jel to znaci da kamera laze?
« Poslednja izmena: Maj 04, 2012, 06:44:06 posle podne od strane igortehno »

Van mreže Tviti

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3840
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: iStockphoto & Getty Family
« Odgovor #26 poslato: Maj 17, 2012, 11:08:16 pre podne »
ovako, i ja planiram poceti  baviti se stock fotografijama, nesto mi je vec jasno, idem na kafu uskoro sa jednim prijateljem koji je vec dugo u tim vodama, ali bih volio cuti i vase misljenje-da li ja imam potencijala za stock, na sta bi trebao obratiti paznju, vec znate koju opremu posjedujem, da li mogu sa tom opremom fotografisati....ako neko iskusan ima jos da doda nešto-svaki savjet je dobrodosao...pozdrav! ;)
Canon 6D Mark II, Canon 24-105mm f4 L, Canon 135mm f2 L, Canon 70-200mm f4 L, Canon 17-40mm f4 L

Van mreže IgorM88

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2029
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: iStockphoto & Getty Family
« Odgovor #27 poslato: Maj 18, 2012, 11:53:01 pre podne »
Ono stu cu i ja rec je da su tvoje slike odlicne, e sad sto se tice opreme tu ia baw neznam, mada sam negdje na nekom stock sajtu vidjeo spisak svih aparata koji moguza stock, ima i poprilican broj boljih kompakta, msm da sam bio na getty i to vidjeo, pa skokni i pogledaj. Usput vec imam par videa na FT i SS a na iS nazalost jos nisam primljen iz dva pokusajq, tj 2 su prosla moram jos jedan video poslat da prodje. Ono sto sam shvatio da pni na prijemu hoce nesto novo i raznovrsno da bi te primili. Ja odlucih da se pocnem tim bavit ali me stalno finansije sputavaju. Sorry zbog pravopisnih gresaka s moba pisem.

Van mreže STELLANOVA

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 468
  • Pol: Muškarac
  • Never stop exploring
    • slobodanmiskovic
    • Pogledaj profil
    • Personal portfolio
Odg: iStockphoto & Getty Family
« Odgovor #28 poslato: Jun 06, 2012, 12:51:20 posle podne »
Evo jedna editorial :)

Nikon D7000 | Nikon F50

Nikkor AF 300/4 IF-ED |Nikkor AF 35-70/3.3-4.5 | Nikkor AF 50/1.8 D | Nikkor AF-S 18-55 f/3.5-5.6 G DX VR | Nikon AF-S 70-300mm f/4.5-5.6 VR  | TOKINA AF12-24MM F/4 AT-X 124AF PRO DX | Tokina 100mm f/2.8 Macro AT-X PRO D AF | Voigtlaender Ultragon AF II 19-35mm f/3.5-

Van mreže dax plavers

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 591
    • Pogledaj profil
Odg: iStockphoto & Getty Family
« Odgovor #29 poslato: Jun 09, 2012, 10:52:05 pre podne »
Jel za logo-e na fotkama dovoljna staviti kvačicu na editorial use only ili moras ona proprety ispunjavati?! Daj link portfolia,da ti bacim oko ;)

Van mreže IgorM88

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2029
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: iStockphoto & Getty Family
« Odgovor #30 poslato: Jun 09, 2012, 11:02:07 pre podne »
Jel za logo-e na fotkama dovoljna staviti kvačicu na editorial use only ili moras ona proprety ispunjavati?! Daj link portfolia,da ti bacim oko ;)

Pa kliknes na sliku i eto te kod njega u portfoliu :D

Van mreže dax plavers

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 591
    • Pogledaj profil
Odg: iStockphoto & Getty Family
« Odgovor #31 poslato: Jun 09, 2012, 11:12:19 pre podne »
Uf..sad bi i ja tako to napravio al ne znam.. ;D
Posle prolaska na stock uopste nisam slao nista do pre 2 nedelje...i mislim da cu nastavit al malo ozbiljnije.evo linka..http://www.istockphoto.com/search/portfolio/6784883/?facets=%7B%2225%22%3A%226%22%7D#fa80dbe

Van mreže IgorM88

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2029
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: iStockphoto & Getty Family
« Odgovor #32 poslato: Jun 09, 2012, 11:26:30 pre podne »
Solidne slike, ali :) mnogo je fotografa, jaka konkurencija, da se moze koji euro i tu zaradit, siguran sam da moze, da se moze zivjet od toga, pa hm  ??? mozda i moze al nakon godinu, dvije uzastopnog slanja komercijalnih fotografija :) Ono sto je problem je shvatit sta je zapravo komercijalno :) Uostalom stock moze posluzit kao mjerilo mene kao fotografa, ako prodje slika znaci da je dobra, ako je odbiju, sigurno su imalo razloga. Ono sto ce svi rec je da je najbolje bit exluziva na IS-u ali da li je to stvarno tako? Svi hoce bit exluziva, tako da danas IS ima najvise clanova, ok i prodaju slike, ali, zar nije bolje na 6-7 sajtova prodat jednu sliku  500 x 0.25centi (msm na sve ukupno) nego na IS-u 100 x 0.50centi... Jeste da kad si na vise sajtova imas i puno posla, oko uploada, keyworda i tako to ali misljenja sam da se trud isplati. A cak sam sta vise siguran, ako ne posvetis dovoljno vremena stock-u od zarade tesko da moze ista da bude.
Ja sam odlucio da pocnem po malo s tim (doduse s video zapisima) ali stalno me nesto sputava. Na kraju krajeva kad bih imao svaki mjesec da platim internet ja bih bio zadovoljan, a vremenom bi vjerovatno postajao pametniji i zarada bi rasla. Dalje sam primjetio da su ljudi dosta skrti kad su informacije oko stocka nekom potrebne (cast izuzetcima). Uglavnom koliko vidim boje se konkurencije, al uzalud je sve to. Sutra ce doc neki tamo kinez koji ce oduvat sve u stocku i to je neizbjezna stvar, i takav je posao. Uostalom ako neko ima kvalitetan sadrzaj on ce uvjek imat i prodaju kao i ljude koji ce se stalno vracat njemu.

Van mreže dax plavers

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 591
    • Pogledaj profil
Odg: iStockphoto & Getty Family
« Odgovor #33 poslato: Jun 09, 2012, 11:41:02 pre podne »
Da,ja sam isto nailazio na pritajene odjebe kad bi pitao iskusne stokere za neki savet. Al ustvari,uopste nema nikakvih trikova za prolazak..u to sam se sam uverio. Tajna je u jednostavnosti. A prodaja...rad,rad i samo rad. Ja sam neki dan imao 1.download i to najgora fotka koju sam stavio eto,tek da nesto stavim..ono,pitam se koji ce k...ta fotka nekom!??! al ocigedno,svasta se prodaje pa i faktor srece igra ulogu. Recimo,na fotolia skoro da uopste nemam view-e. Slike stoje mesecima tamo i nista. Na stocku cu ostati,i getty me je pozvao neki dan pa cu tamo isto pokusati al mislim da na fotolii gubim vreme..Tek oko 2 tjedna bacam fotke gore,oprema mi nije bas prvoklasna (canon 500d, canon 50mm f1.4) i za sad kao gradim rutinu i konstantnost a uveren sam da ce i kinta s vremenom da kapne ;)

Van mreže IgorM88

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2029
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: iStockphoto & Getty Family
« Odgovor #34 poslato: Jun 09, 2012, 11:58:34 pre podne »
Ma oprema ti je i vise nego dobra za stock i pocetak :) Sta ja znam, meni je fotolia najbolja s brzinom pregledanja sadrzaja koju ucitam, video mi pregledaju u roku od 1 min posle uploada :) a nekad cekam oko 12 sati ali to je max, sajt je jednostavan i isto jako pregledan. I imas sve sto ti treba od statistike. Na IS nisam jos ni usao, nemam na cemu kopresovat snimke za prijemni, tako da to ceka. Doduse ja imam tek 6 video zapisa, i to bezveze :) Al evo sad cu se malo bacit na posao pa napravit par dobrih snimaka, trebalo mi je dosta vremena da skontam kako da obradim snimak da prodje kod njih. Ti se zalis na fotoaprat, sta bi onda rekao za mene koji koristim Samsung HMX-Q10 kameru, koja je da ne kazem drugacije nego jadna. Al opet snimci prolaze, prije 2 dana su mi na ShuterStocku primili 5 od 6 poslanih video snimaka. A da bi imao vise pregleda, moras ostavit dobre tagove ili cao.
Ja ovdje pronalazim tagove http://www.findphotokeywords.com/ cekiram sve sajtove koji su u ponudi, unesem naziv slike, dole uspod ostavim engleski i 50 razlicitih rijeci, cekiram slike koje su slicne mojim, zatim mi on ponudi 50 najcesce trazenih rijeci u tim slikama, i jednostavno uradis copy/paste s tim da uvjek malo pregledam i neke rijeci obrisem a neke dodam onako po svoje.
Ja sam se registrovao na 7 sajtova koji primaju video snimke, prvog juna sam na sve poslao video zapise, ali kilavi su s pregledima, na FT sam registrovan od ranije, SS je trebalo 6 dana da pregledaju, a ostali jos nista :)al bit ce, bitno mi je da bude makar po 1 snimak primljen na svakom sajtu. Jer nikad se nezna, uostalom imam sajtova koji daju 50% po prodaji, bez exluzive i slicnih gluposti. Na SS ce mi prodat HD video za 79 eur a ja cu dobit 14 eur :) a recimo na Pond5 ce ga recimo prodat za iste pare a ja imam pola :)