Autor Tema: Izbor za pocetak...?  (Pročitano 3657 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže dello

  • Junior
  • *
  • Poruke: 5
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Izbor za pocetak...?
« poslato: Maj 10, 2010, 10:40:12 posle podne »
Cao svim forumasima, kao sto vidite nov sam na ovom forumu, ovde sam dosao trazeci forume i zanimljivosti vezane za fotografiju i aparate na netu...Fotografija me je oduvek zanimala ali nisam se bas okretao u tom smeru a sada mislim da bih mogao da pochnem sa nechim...Sad ide leto i letnji raspust tako da cu imati viska vremena pa sam odlucio da se malo posvetim fotografiji...Inace sam 3 god srednje skole...Planiram da pocnem sa moto-fotografijom jer volim motore a i imam dosta drugova stuntera tako da bih se okrenuo u tom pravcu.Izvinite ako sam vas malo gnjavio ovom pricom...moje pitanje je, kako poceti i sa cim poceti...imam budzet od 400e i voleo bih uzeti neki solidan fotoaparat, polovan ili nov, ne bitno...?Hvala u napred :)
« Poslednja izmena: Maj 10, 2010, 10:49:31 posle podne od strane Crni_bombarder »

Van mreže Crni_bombarder

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1536
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • PcFoto.Biz
Odg: Izbor za pocetak...?
« Odgovor #1 poslato: Maj 10, 2010, 10:53:51 posle podne »
Pozdrav i dobrodosao. Odgovori mi na par pitanja, pa ce i nama svima biti lakse da ti preporucimo odgovarajuci model.
Da li si fotkao ranije sa nekim digitalcem i da li si koristio rucna podesavanja?
Da li su ti bitne dimenzije fotoaparata, i video?

Van mreže dello

  • Junior
  • *
  • Poruke: 5
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Izbor za pocetak...?
« Odgovor #2 poslato: Maj 10, 2010, 11:00:10 posle podne »
Hvala :)
Imao sam prilike da fotkam sa dslr Nikonom ali ne znam tachno koja je oznaka inache taj moj poznanik je profi...nisam koristio nikakva podesavanja.
Dimenzije mi nisu bitne u smislu koliko je velik ali ne volim obichne male digitalce...a i video mi nije toliko bitan ;)

Van mreže Crni_bombarder

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1536
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • PcFoto.Biz
Odg: Izbor za pocetak...?
« Odgovor #3 poslato: Maj 10, 2010, 11:19:13 posle podne »
OK, bicu kratak i jasan, predlazem da skupis jos malo novca i natgnes se za Canon EOS 1000D KIT (18-55 IS).
Pogledaj ovde o cemu se radi:  http://pcfoto.biz/canon-eos-1000d-veliki-test

Van mreže dello

  • Junior
  • *
  • Poruke: 5
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Izbor za pocetak...?
« Odgovor #4 poslato: Maj 10, 2010, 11:46:47 posle podne »
ok.detaljno sam chitao test, za mene kao amatera, svidja mi se...hvala na pomoci, javljam za koji dan sta sam odlucio osim ako jos neko nema neki predlog...a sto se tice budzeta, sad imam 400e kesha ali moglo bi da se nategne neshto i do 500e ;) pozdrav!