Autor Tema: Macro Ring LED Light  (Pročitano 2026 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Maric

  • Junior
  • *
  • Poruke: 24
    • Pogledaj profil
Macro Ring LED Light
« poslato: Maj 06, 2023, 12:48:09 posle podne »
Potreban mi je neki Macro Ring LED Light za Sigma 105mm f/2.8 EX DG Macro
Aparat sa kojim fotkam je Canon 450D
Gledao sam Godox RING48 Macro Ring LED Light , i Meike MK-FC 110.
Sa tim sto na Meike ima podesavanje jacine svetlosti, dok kod Godox samo leva i desna strana. I Meike nisam nasao kod nas da ima da se kupi.
To je taj cenovni rang, ne bi davao vise za sada.
Ako neko ima iskusta ili neki drugi predlog neka kaze.

Van mreže zook

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 429
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Macro Ring LED Light
« Odgovor #1 poslato: Maj 06, 2023, 08:15:58 posle podne »
За шта ти треба, за какву фотографију?

Van mreže Maric

  • Junior
  • *
  • Poruke: 24
    • Pogledaj profil
Odg: Macro Ring LED Light
« Odgovor #2 poslato: Maj 06, 2023, 08:37:57 posle podne »
Recimo insekte, neko cvece. Po prirodi svasta. Pecurke...

Van mreže arhi

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1798
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • mysql.rs
Odg: Macro Ring LED Light
« Odgovor #3 poslato: Maj 07, 2023, 01:41:45 pre podne »
ja fotkam mnogo neku elektroniku makro za neku dokumentaciju, nikad nisam video poentu u podesavanju jacine svetla, max svetla i uvek moze jos :D ionako zavrsnes blendu za bolji fokus, skratis expoziciju da se ne trese i uvek manjak svetla :D ... tako da sto se toga "podesavanje svetla" tice ne vidim to kao problem... kvalitet svetla je problem (da CRI tog svetla bude preko 95 sto kod led dize cenu po 20-100x u odnosu na CRI 85, da difuser svetla bude dobar, ima vecu povrsinu i slicno ... ) .. ne bi se ja tangirao preterano oko toga da li ili ne ima modifikator jacine svetla za fotkanje, za video mozda, za fotku nikako ... posebno sto se jacina svetla kod led u 99% slucajeva pravi PWM-om (ostale mogucnosti se puno greju i bacaju struju, uvek trose kao da led svetli max jacinom, razliku bacaju u vidu toplote dok sa pwm nema grejanja i led trosi samo koliko joj treba da bi svetlela tom jacinom) sto znaci da se led brzo pale i gase sto za fotku ne radi posao kako treba moze da ti se poklopi paljenje i gasenje sa zavesicom da imas "sarenu" fotku .. zato vecina tih svetala nema mogucnost kontrole brightness-a vec eventualno imas nekoliko grupa led-a pa palis / gasis te grupe/segmente za nekoliko diskretnih vrednosti jacine svetla
5DMK4, 5DMK3, M2, ...
--
koja ti je marka tog šporeta baš pravi dobru klopu

Van mreže Maric

  • Junior
  • *
  • Poruke: 24
    • Pogledaj profil
Odg: Macro Ring LED Light
« Odgovor #4 poslato: Maj 07, 2023, 11:15:18 pre podne »
Predpostavio sam da je bitnije koje je svetlo u pitanju ( dioda) , nego te funkcije smanjivanja jacine. Mada pocetnik sam u Makro fotografiji pa bolje da pitam , nego da skitam :)
Cinimi se da oni ring prstenovi stalno sijaju ( nemaju opciju kao blic da zasvetle daka se pritisne okidac). Sto je i ok u nekom slucaju.
Sad piotanje da li su oni ok za pocetak ili da trazim neke druge?

Van mreže zook

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 429
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Macro Ring LED Light
« Odgovor #5 poslato: Maj 07, 2023, 07:41:29 posle podne »
Мој ти је савет да не бацаш паре на непотребно већ, ако те занима ова област фотографије, рано устанеш и у свануће дођеш на место на коме има довољно фотогеничних инсеката и искористиш првих пола сата јутарњег сунца... или последњих пола сата предвече... кад довољно усавршиш технику и композицију биће и знања о додатном светлу потребном у неким приликама, а за то предлажм квалитетну ЛЕД расвету са променњивим интезитетом и бојом... наравно ту су увеко потребни различити помоћни дифузори у хоби или профи варијанти... можеш наравно да вежбаш и у сред дана али са јаким сунцем нећеш добити квлитене снимке...

Van mreže Maric

  • Junior
  • *
  • Poruke: 24
    • Pogledaj profil
Odg: Macro Ring LED Light
« Odgovor #6 poslato: Maj 12, 2023, 11:02:35 pre podne »
Pozabavicu se malo fotografijom i aparatom. Ima tu mnogo podesavanja kao bi se dobila bolja slika. Nije samo skljocni i gotovo. Ili na auto.