Autor Tema: Canon 450d ili Nikon D5000  (Pročitano 2951 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Emilijen

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1602
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Canon 450d ili Nikon D5000
« poslato: Septembar 17, 2009, 04:05:49 posle podne »
Evo, polako se blizi vreme kupovine mog prvog dslr-a, a ja i dalje ne mogu da se odlucim za model. Budzet je na kraju ispao negde oko 700e i koliko sam video imam 2 mogucnosti za kupovinu, a to su 450d i d5000, s tim sto je d5000 nesto malo preko budzeta i plus kad se doda kartica i torbica to ispadne solidnih 750 evra sto i nije mala para u ovo vreme oskudacije. Zanima ma sta vi mislite o ovome. Da li stvarno toliko vredi razlika izmedju ova 2 modela? Ne verujem da bi koristio HD snimanje, ipak ovo uzimam prventveno zbog fotografije. Naravno, planiram da kasnije kupujem bolju optiku. Citao sam po stranim forumima o canonu (najvise na camera labs) i koliko sam video, on je najprodavaniji i najzastupljeniji model u ovom rangu i ljudi su veoma zadovoljni sa njim. Kako biste vi postupili, sta bi kupili? Bilo bi dobro cuti sto vise misljenja! POzdrav!

Van mreže Crni_bombarder

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1536
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • PcFoto.Biz
Odg: Canon 450d ili Nikon D5000
« Odgovor #1 poslato: Septembar 17, 2009, 05:44:03 posle podne »
Zare je ne tako davno preporucio Canon 450D sa Sigmom 18-125 OS kao neku vrstu best-buy opcije, i sto vise razmisljam sve me vuce ka toj kombinaciji kao jako dobroj za pocetnika, kome je to prvi dSLR, a budzet ogranicen. Znaci, moj glas ide Canonu.

Van mreže Hornet

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2014
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Canon 450d ili Nikon D5000
« Odgovor #2 poslato: Septembar 17, 2009, 09:15:05 posle podne »
Vidi ovako:
Čim kupuješ dSLR planiraš da postaneš top NationalGeographic majstor  ;)
Šalim se, proceni u kom pravcu ćeš ići, koja marka će ti pri upgradeovima više odgovarati i prema tome odluči (kako se kasnije ne bi selio sa C na N i obratno).
Oba pomenuta su solidna, ali ćeš ih svakako brzo prevazići, ukoliko nisi skoncentrisan jedino na porodičnu fotografiju.
Predlog: Koji god da kupiš 6 meseci vežbanja i trk u svadbarce. Do godine ti ne gine EoS 7D minimum  :)

P.S. Malo komike, malo i logike...