Autor Tema: Izbor MILC sistema do 1200e  (Pročitano 2558 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Acapn87

  • Junior
  • *
  • Poruke: 2
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Izbor MILC sistema do 1200e
« poslato: Decembar 11, 2021, 09:01:02 posle podne »
Pozdrav, potreban mi je savet iskusnijih clanova. U principu iskustva sa bilo kojim ozbiljnijim aparatonm nemam ali sa fotografijom i obradom imam, tako da otprilike nisam ultra pocetnik i znam krajnji moguci rezultat.
Neki prioriteti u smislu kompanknosti - da moze da stane u ranac ili srednju zensku torbu nisu obavezujuci, ali su me opredelili za milc. Fotkao bi porodicnu fotografiju, putovanja, svakodnevnicu...nesto sto bi inace fotkao i telefonom...dobili snmo bebu pa ce to biti glavni objekat :).
U glavnom izbor sam sveo na Fuji XT30 + bolji kit 18-55 ili Fuji X S10 sa losijim kit-om 14-45 ili neki treci komplet nisam koristio nista kao sto rekoh i nisam opredeljen ni prema jednom sistemu
Sad savet iskusnijih sta je kompletniji sistem
Sto se videa tice nikakav vloging ili prioritet ka tome ali opet filmici porodicni svakako da.
Zastita od vremenskih uslova i robusnost u smislu XT-2 ili Xt3 mislim da nisu potrebni meni kao korisniuku za sada mada opet ne smetaju.
Spreman sam za preporuke i konstruktivne savete...za par dana bi pazario..sl utorak sam u Beogradu. Da polovni kompleti absolutno dolaze u obzir ali osim kupujem prodajem nisam naso nesto bas preterano aktuelne ponude.
Hvala

Van mreže cronnin

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4109
    • Pogledaj profil
Odg: Izbor MILC sistema do 1200e
« Odgovor #1 poslato: Decembar 19, 2021, 04:51:17 posle podne »
Ja nemam puno iskustva sa MILC-evima, neko drugi?
"Yes, I'd like to send this letter to the Prussian consulate in Siam by aeromail. Am I too late for the 4:30 autogyro?"  Canon 550D

Van mreže Acapn87

  • Junior
  • *
  • Poruke: 2
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Izbor MILC sistema do 1200e
« Odgovor #2 poslato: Decembar 19, 2021, 06:42:19 posle podne »
Nisam se javljao, uglavnom na licu mesta sam odlucio da ipak uzmem Fuji X-s10 u komvinaciji sa 15-55 2.8-4 objektivom, skuplja varijanta od obe ali tako to uglavnom biva :)...Kompletom sam zadovoljan za sad, naravno veliki minus nedostatak punjaca ali boze moje ima zamenskih. Ono sto me je razocarala ali dok ne odem ponovo do prodavnice da vide momci tamo je to sto je back lcd screan izgleda falerican...msm nije strasno ali opet cekanje\provera\garancija itd...aparat sam uzeo da slikam mada sansa je i da je nesto bezazleno...

Van mreže BugA

  • Član
  • **
  • Poruke: 238
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Izbor MILC sistema do 1200e
« Odgovor #3 poslato: Decembar 19, 2021, 11:56:09 posle podne »
Promače mi tema, ali drago mi je da si se odlučio, pa neka je sa srećom :)

Sve falinke rešavaj odmah, jeste dosadno, ali dešava se. Ako je nešto ozbiljnije ne prihvataj nikakve popravke već isključivo nov aparat kao zamenu - nema mnogo smisla nešto što si kupio (i platio) kao novo krpiti već na samom početku...

I ja koristim Fuji (X-T3 već par godina, i X-E1 par meseci), pa javi ako bude zatrebala neka pomoć, ili eventualno još jedna glava za razmišljanje.
Canon PowerShot G7 X, S120
Manfrotto MKC3-H01