Autor Tema: DJI Mavic Mini  (Pročitano 2954 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Emilijen

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1602
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
DJI Mavic Mini
« poslato: Decembar 05, 2021, 10:32:17 pre podne »
Par slika dronom i Niski smog :)

Van mreže BugA

  • Član
  • **
  • Poruke: 238
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: DJI Mavic Mini
« Odgovor #1 poslato: Decembar 07, 2021, 06:54:10 posle podne »
Obe su zanimljive. Dron pruža jedan potpuno novi pogled na fotografiju... i bukvalno :)
Canon PowerShot G7 X, S120
Manfrotto MKC3-H01

Van mreže cronnin

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4109
    • Pogledaj profil
Odg: DJI Mavic Mini
« Odgovor #2 poslato: Decembar 19, 2021, 04:49:59 posle podne »
Sa dronovima će tek da bude haos :)
"Yes, I'd like to send this letter to the Prussian consulate in Siam by aeromail. Am I too late for the 4:30 autogyro?"  Canon 550D

Van mreže BugA

  • Član
  • **
  • Poruke: 238
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: DJI Mavic Mini
« Odgovor #3 poslato: Decembar 20, 2021, 12:00:16 pre podne »
Kod nas da, na zapadu je već odavno haos, pa su oni (mislim?) dosta napredovali i po pitanju pravila i dozvola (ali i kazni).

Realno, ne tako (mnogo, previše) davno nam je i digitalni foto-aparat bio neverovatna novina, a sad isti ima mogućnost i da leti, i to prilično i visoko i daleko... najstariji ljudski san? :) A sve su pristupačniji.
Canon PowerShot G7 X, S120
Manfrotto MKC3-H01

Van mreže cronnin

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4109
    • Pogledaj profil
Odg: DJI Mavic Mini
« Odgovor #4 poslato: Decembar 22, 2021, 04:17:57 posle podne »
Kod nas da, na zapadu je već odavno haos, pa su oni (mislim?) dosta napredovali i po pitanju pravila i dozvola (ali i kazni).

Realno, ne tako (mnogo, previše) davno nam je i digitalni foto-aparat bio neverovatna novina, a sad isti ima mogućnost i da leti, i to prilično i visoko i daleko... najstariji ljudski san? :) A sve su pristupačniji.

Baš mislim da fotografski deo, ne na pravni. Pogotovo negde u prirodi gde ne možeš da uhvatiš dobar ugao i skaćeš sa stene na stenu, sad samo podigneš drona 5 m i imaš odličan vidik.
"Yes, I'd like to send this letter to the Prussian consulate in Siam by aeromail. Am I too late for the 4:30 autogyro?"  Canon 550D

Van mreže Emilijen

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1602
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: DJI Mavic Mini
« Odgovor #5 poslato: Decembar 22, 2021, 05:03:36 posle podne »
U pravu si, totalno nova parspektiva, možda čak i prevelika. Često mi se desilo da kad dignem drona, pokušaj fotografisanja se pretvori više u igru. Meni lično ume da bude i pomalo stresno. Paziš da ne uleti u grane, pa gledaš u njega, pa u telefon da vidiš kadar. Treba da se izuči dosta tu oko tehnike letenja.