Autor Tema: kamere sa hard diskom  (Pročitano 26262 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže michaga

  • Junior
  • *
  • Poruke: 95
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
kamere sa hard diskom
« poslato: Septembar 19, 2007, 10:03:27 posle podne »
Mog druga konkretno zanimaju Sony SR32 HDD kamera i JVC GZ-MG27 HDD. 
Koja je bolja od ove 2? Ja bih tipovao na soni jer ima vechi hard i to za 10 giga vechi! I vechi optichki (duplo vechi) i digitalni zum...
Ima li neko iskustva sa ovakvom vrstom kamera? E sad...
Ja sam se malo raspitivao oko kamera sa kaseticom i dwd om i uglavnom su mi svi koje sam pitao
toplo preporuchili kamere sa mini kaseticama,zbog toga shto kamera sa dwd om nemoze da stigne da nareze snimak dovoljno brzo ako se recimo ruka u toku snimanja brze pomera,pa snimak dobija nekakve obrise nazovimo ih 'duhovima'. Mene zanima kako se ponashaju kamere sa hdd, u recimo konkretno ovom sluchaju? E, takodje me zanima brzina prenosa sniimljenog materijala sa kamere na kompijuter?
Ako se prebacuje jako sporo, to nije reshenje, jer ima hdd od 30 giga. Ko che to da cheka?  :)

Hvala u napred...
My father once told me “find something you love, become good at it, do it well enough to get paid for it, and you will never work a day in your life."
Emin Kuliyev

Van mreže Crni_bombarder

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1536
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • PcFoto.Biz
Odg: kamere sa hard diskom
« Odgovor #1 poslato: Septembar 20, 2007, 01:18:36 posle podne »
Pozdrav, kamere sa HDD-om ce zameniti uskoro kamere koje kao medij koriste kasetice i DVD, a za nekoliko godina mozemo da ocekujemo FullHD kamere koje ce kao medij koristiti memorijsku karticu od 100GB i vise.
Sto se tice prebacivanaj materijala na PC, za to nema potrebe, jer mozete direktno sa HDD-a kamere rezati na racunaru.

Van mreže panasiuk

  • Junior
  • *
  • Poruke: 4
    • Pogledaj profil
Odg: kamere sa hard diskom
« Odgovor #2 poslato: Novembar 28, 2007, 10:41:38 pre podne »
Videcemo da li ce zameniti - vreme ce pokazati.

I ja bi voleo da cujem kakva su iskustva sa HDD kamerama. Koji codec se koristi na HDD - ako je direktno MPEG2 - to moze da bude uzrok 'duhova'.

Van mreže milan.bar

  • Junior
  • *
  • Poruke: 1
    • Pogledaj profil
Odg: kamere sa hard diskom
« Odgovor #3 poslato: Januar 26, 2009, 12:37:34 posle podne »
Evo ja imam sony sr 36 e i mogu reci da sam prezadovoljan.dao sam drugu sto radi video montazu na tv da provjeri kvalitet i on mi je rekao da sam svaki cent pametno ulozio u nju i da je kvalitet super.toliko od mene

Van mreže Zarko Silic

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1244
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: kamere sa hard diskom
« Odgovor #4 poslato: Januar 26, 2009, 12:51:55 posle podne »
Kupovina Sony kamkordera nikad nije promasaj.