Autor Tema: Blic za Canon 250D (model koji nema center hotshoe pin)  (Pročitano 4206 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže dinchone

  • Junior
  • *
  • Poruke: 1
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Blic za Canon 250D (model koji nema center hotshoe pin)
« poslato: Maj 05, 2020, 12:56:28 pre podne »
Poštovanje, novi sam na forumu i razlog zašto sam otvorio ovu temu jeste da mi treba pomoć.
Prije godinu dana odmah nakon izlaska kupio sam Canona 250D (svoj prvi aparat) realno najveći promašaj od aparata, al bio sam neiskusan i nisam se razumio onoliko koliko se sad razumijem pa sam se zaletio da ga kupim.

Naravno sada mi se ne isplati da ga prodajem ili nešto slično tako da mi preostaje da ga koristim.
Eh sada ja želim da kupim eksterni blic za njega, ali tu postoji problem.
Zašto?
Zato jer 250D nema center hotshoe pin i samim tim ne podržava 90% bliceva, i oficijelno podržava samo Canonove EX bliceve koji su skuplji od samog aparata.

I ja sam googlao par dana i pronašao sam da podržava Godox TT685C, zanima me da li neko od Vas zna da li 250D podržaje još neke third party bliceve sem ovog navedenog, ili da kupim ovaj navedeni.
Ne želim opet da se zaliječem i da kupim nešto pogrešno, zato molim Vas ako možete da mi pomognete oko ovoga.
Nadam se da će mi neko znati dat odgovor na ovo pitanje jer ovo se sigurno ne dešava baš svakome.

Hvala, srdačan pozdrav.

Van mreže arhi

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1798
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • mysql.rs
Odg: Blic za Canon 250D (model koji nema center hotshoe pin)
« Odgovor #1 poslato: Maj 06, 2020, 09:19:19 pre podne »
250D "izasao prosle godine" ... canon se opet tripuje sa brojevima jbt ..

elem, yongnuo blicevi, canon verzija, simuliraju potpuno canon bliceve ettl i sve ostalo, mozes da uzmes yongnuo blic za canon (bilo koji sa ettl) i to bi moralo da radi ok ... to ti je jedna varijanta

druga varijanta ti je da proveris da li imas PC port na aparatu, kapiram da gore nema centralni pin ali morao bi da ima PC port (za sinhronizaciju sa externim svetlom), ako ima pc port, uz pc kablic bi trebalo da moze da radi sa bilo kojim manuelnim digitalnim blicem. kablic kosta par evra samo mora da kupis odgovarajuci za blic/aparat kombinaciju (na aparatu je uglavnom standardizovan port, izgleda kao minijaturni koax sa srafom okolo, dok na blicu moze biti isti takav ali moze biti i banana ili nesto peto)
5DMK4, 5DMK3, M2, ...
--
koja ti je marka tog šporeta baš pravi dobru klopu

Van mreže cronnin

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4109
    • Pogledaj profil
Odg: Blic za Canon 250D (model koji nema center hotshoe pin)
« Odgovor #2 poslato: Maj 08, 2020, 05:34:16 pre podne »
Čekaj, taj aparat nema klasičan kontakt za okidanje blica na sebi?
"Yes, I'd like to send this letter to the Prussian consulate in Siam by aeromail. Am I too late for the 4:30 autogyro?"  Canon 550D

Van mreže pericha

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2068
  • Pol: Muškarac
  • Imam problem za svako rešenje ;)
    • Pogledaj profil
Odg: Blic za Canon 250D (model koji nema center hotshoe pin)
« Odgovor #3 poslato: Maj 08, 2020, 06:07:33 posle podne »
Nema! Nisam mogao da verujem dok nisam video na slikama.
Inače Arhi PC port je EOS 60D izgubio i svi naredni iz te serije. A niže serije ga nikad nisu ni imale, a pogotovo ove minijaturne.
Canon  EOS 500D                                         
Canon EF 35mm f/2                                      Opteka 420-800mm HD2        
Sigma 50mm F1.4 EX DG HSM                       Opteka 6.5mm f/3.5 Circular Fisheye
Sigma 10-20mm f/4-5.6 EX DC HSM               Nissin Di866 Mark II

Van mreže arhi

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1798
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • mysql.rs
Odg: Blic za Canon 250D (model koji nema center hotshoe pin)
« Odgovor #4 poslato: Maj 11, 2020, 05:31:28 posle podne »
Čekaj, taj aparat nema klasičan kontakt za okidanje blica na sebi?

aha, ladno fali centralni pin
5DMK4, 5DMK3, M2, ...
--
koja ti je marka tog šporeta baš pravi dobru klopu

Van mreže arhi

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1798
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • mysql.rs
Odg: Blic za Canon 250D (model koji nema center hotshoe pin)
« Odgovor #5 poslato: Maj 11, 2020, 05:34:01 posle podne »
Inače Arhi PC port je EOS 60D izgubio i svi naredni iz te serije. A niže serije ga nikad nisu ni imale, a pogotovo ove minijaturne.

prilicno sam siguran da postoji na prastarom malom 350D, provericu samo da ga iskopam gde je.

bem li ga, dslr bez pc porta je malo retardiran koncept, ok da je neki kompakt ali ovo je vec ozbiljan nedostatak

nedostatak centralnog pina za blic i nije tako strasan, sada moze da se uzme yongnuo ili godox ili neki peti kinez kompatibilan sa canon-om tako da to sve radi ok fulidizital sto bi rekli braca grci .. ali nedostatak pc porta je kompletna retardacija :(
5DMK4, 5DMK3, M2, ...
--
koja ti je marka tog šporeta baš pravi dobru klopu