Autor Tema: pomoc oko izbora aparata  (Pročitano 21013 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže stefan

  • Junior
  • *
  • Poruke: 59
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: pomoc oko izbora aparata
« Odgovor #20 poslato: Novembar 22, 2009, 02:43:25 posle podne »
Hvala na odgovoru.

Imam još jedno pitanje a to je:
Da li smanjena rezolucija na G11 u odnosu na G10 utiče na bolji kvalitet slike u korist G11 ?

Pozdrav


CANON 600D + EF-S 18-135 IS II
Canon PowerShot SX110 IS
Nikon Coolpix P600

Van mreže Crni_bombarder

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1536
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • PcFoto.Biz
Odg: pomoc oko izbora aparata
« Odgovor #21 poslato: Novembar 22, 2009, 05:53:55 posle podne »
Uf, tesko pitanje.
Vec duze vreme sam vlasnik G9 modela, i dobro sam upoznat sa njegovim mogucnostima. Ovde sam malo pisao o G9/G10 i G11:

Canon G10
Canon G11

Na G11 je smanjena rezolucija, to je uradjeno svesno u kombinaciji sa novim senzorom da bi se dobila veca osetljivost G11 u slabosvetlosnim uslovima, ali se nesto izgubilo na crop-detaljima. Zavisi koje su potrebe...Jedva cekam da vidim uporedne fotke G11/S90, mada cujem da imaju isto "srce".

Van mreže stefan

  • Junior
  • *
  • Poruke: 59
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: pomoc oko izbora aparata
« Odgovor #22 poslato: Novembar 22, 2009, 07:46:12 posle podne »
Uf, tesko pitanje.
Vec duze vreme sam vlasnik G9 modela, i dobro sam upoznat sa njegovim mogucnostima. Ovde sam malo pisao o G9/G10 i G11:

Canon G10
Canon G11

Na G11 je smanjena rezolucija, to je uradjeno svesno u kombinaciji sa novim senzorom da bi se dobila veca osetljivost G11 u slabosvetlosnim uslovima, ali se nesto izgubilo na crop-detaljima. Zavisi koje su potrebe...Jedva cekam da vidim uporedne fotke G11/S90, mada cujem da imaju isto "srce".

Ok. jasno mi je ovo.
Hvala puno za odgovor

Prošitao sam negde na sajtu da se gubi kvalitet sa povećanjem rezolucije jer je senzorska pločica mala
( ista za ova dva aparata ) i da je to mana kompaktnih aparata.

pozdav
CANON 600D + EF-S 18-135 IS II
Canon PowerShot SX110 IS
Nikon Coolpix P600

Van mreže Crni_bombarder

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1536
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • PcFoto.Biz
Canon G11 vs. S90 ISO800 crop
« Odgovor #23 poslato: Novembar 22, 2009, 09:18:41 posle podne »
Kod Canon modela iz G-serije je povrsina senzora jos i velika (1/1.7") u odnosu na vecinu drugih kompakta.
Evo dva crop-primera, sa G11 i S90, na ISO800 (primetna je nesto ostrija fotka kod G11, odvrnuo sam blendu2 kod S90):
« Poslednja izmena: Novembar 22, 2009, 10:31:58 posle podne od strane Crni_bombarder »

Van mreže Crni_bombarder

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1536
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • PcFoto.Biz
Panasonic LX3 vs. Canon S90 crop
« Odgovor #24 poslato: Novembar 23, 2009, 12:26:37 posle podne »
Evo jos dva kropa uradjena sa dva velika konkurenta, Panasonic LX3 i Canon S90:

Van mreže stefan

  • Junior
  • *
  • Poruke: 59
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: pomoc oko izbora aparata
« Odgovor #25 poslato: Decembar 17, 2009, 06:16:52 posle podne »
Uf, tesko pitanje.
Vec duze vreme sam vlasnik G9 modela, i dobro sam upoznat sa njegovim mogucnostima. Ovde sam malo pisao o G9/G10 i G11:

Canon G10
Canon G11

Na G11 je smanjena rezolucija, to je uradjeno svesno u kombinaciji sa novim senzorom da bi se dobila veca osetljivost G11 u slabosvetlosnim uslovima, ali se nesto izgubilo na crop-detaljima. Zavisi koje su potrebe...Jedva cekam da vidim uporedne fotke G11/S90, mada cujem da imaju isto "srce".

Da li se sta promenilo od ovog odgovora obzirom da je proslo izvesno vreme.
Sta mislis o Panasonicu FZ38.
Sto se tice S90 mislim (laicki) da, iako je isto "srce" mogucnosti su manje.
Da li sam u pravu?
« Poslednja izmena: Decembar 17, 2009, 06:20:31 posle podne od strane stefan »
CANON 600D + EF-S 18-135 IS II
Canon PowerShot SX110 IS
Nikon Coolpix P600

Van mreže Crni_bombarder

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1536
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • PcFoto.Biz
Canon G11 vs. S90
« Odgovor #26 poslato: Decembar 17, 2009, 07:45:29 posle podne »
Citat
Da li se sta promenilo od ovog odgovora obzirom da je proslo izvesno vreme.
Sta mislis o Panasonicu FZ38.
Sto se tice S90 mislim (laicki) da, iako je isto "srce" mogucnosti su manje.
Da li sam u pravu?

Pre neki dan se pojavio test na DP gde se ovde mogu videti uporedne JPEG-crop fotke G11 i G10: KLIK
Po ovim primerima se vidi da su fotke sa G11 "ispeglanije", shum je znatno manje izrazen, sto je i sasvim normalno ako se uzmem u obzir smanjenje rezolucije od 5MP na istoj povrsini senzora. Jos je kod G11 novi senzor, specijalno napravljen da smanji shum i poveca kvalitet fotke. Tu se takodje mogu videti i uporedne fotke sa Panasonic LX3, jednim od najvecih konkurenata.
Mislim da Panasonic FZ38 ne moze da parira po kvalitetu fotke ostalim spomenutim modelima, ali svakako ima svojih prednosti. Uostalom nije ni istog cenovnog ranga, znatno je jeftiniji.
Licno mi se dopada S90, najvise zbog svojih malih dimenzija, i nadam se da ako prodam moj G9 da ce mi to biti sledeci aparat. Hocu reci da G11 i S90 i nisu ista klasa fotoaparata, Canon S90 je vise neka vrsta kralja IXUS-serije, a G11 je opet klasa za sebe, pa samim tim i nisu za poredjenje. Mislim da je kada se uzme sve u obizr, Canon G11 bolji od S90, ali S90 ima nesto sto je meni jako bitno - malu masu i dimenzije.

Van mreže radioaktivniPanda

  • Junior
  • *
  • Poruke: 1
    • Pogledaj profil
Odg: pomoc oko izbora aparata
« Odgovor #27 poslato: Decembar 21, 2009, 03:07:40 posle podne »
Kao prvo,pozdrav svim iskusnim forumasima i fotografima prisutnim i odsutnim :D Veliko mi je zadovoljstvo da se okoristim ovim forumom-a nadam se da vas ovo ne davi previse
U prilici sam da kupim fotoaparat-potrosacka korpa mi je dubine 550 eura,ako znaci nesto,mogu da prelijem i malo preko.Nuzno mi je da bude koliko toliko otporan na terenske uslove,buduci da sam arheolog, a nama je jelte,nuzna upotreba istog na terenu.Takodjer,naravno,zeleo bih i da kupim DOBAR fotoaparat.Nisam neki pocetnik buduci da vec 3/4 godine upotrebljavam za slikanje canona i nekog prematorelog olimpusa,ali arheolozi ni ne traze toliko puno od fotografije,tako da to nije neka preporuka.Svakako,do sada sam se oprobao i zakljucio da volim da slikam a ovo bi mi bio prvi fotoaparat koji kupujem.
ovo je nesto sto sam zapazio tokom svoje kratke pretrage:NIKON D3000 + 18-55mm + 55-200mm VR za 60000 din te mi je to sada primamljivo-da li neko moze da mi preporuci ovaj model i naravno,ako neko moze da odvoji vremena za savet ili sugestiju drugog modela,bicu zahvalan.
Pozdrav svima.

Van mreže -djole-

  • Član
  • **
  • Poruke: 215
    • Pogledaj profil
Odg: pomoc oko izbora aparata
« Odgovor #28 poslato: Decembar 21, 2009, 04:14:40 posle podne »
prava zaptivenost dolazi tek sa mnogo skupljim aparatima... ali neku blazu kisu ili malo snega podnose i obicna tela. te teme se uvek pokrenu u ovo doba godine :-)

Nikon 18-55VR mogu da preporucim iz licnog iskustva, pogotovo za to sto ces ti da radis. ima stabiliaciju, a objekti tvoga interesovanja nisu mobilni pod 1, a pod 2 ima radnu distancu od 15cm, sto ti omogucava da pridjes blizu i snimis detalje (1:3.2 na senzoru, po cemu je bolji od drugih kit bojktiva). nije pravi macro/micro objektiv, ali moze da posluzi za solidan closeup. takodje, sve navedeno vazi i za Canon 18-55IS... pa bi mozda i neko canon telo leglo...


Van mreže stefan

  • Junior
  • *
  • Poruke: 59
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: pomoc oko izbora aparata
« Odgovor #29 poslato: Decembar 26, 2009, 06:21:52 posle podne »
Uf, tesko pitanje.
Vec duze vreme sam vlasnik G9 modela, i dobro sam upoznat sa njegovim mogucnostima. Ovde sam malo pisao o G9/G10 i G11:

Canon G10
Canon G11

Na G11 je smanjena rezolucija, to je uradjeno svesno u kombinaciji sa novim senzorom da bi se dobila veca osetljivost G11 u slabosvetlosnim uslovima, ali se nesto izgubilo na crop-detaljima. Zavisi koje su potrebe...Jedva cekam da vidim uporedne fotke G11/S90, mada cujem da imaju isto "srce".

"Ko o čemu - baba o uštipcima". Ovo se odnosi na mene.
Moja stara dilema G10 ili G11? Vreme ističe !
Konkretno Pitanje bi bilo sledeće:
G11 ima pokretni displej. Svakako da je to jedna pogodnost.
Koliko pokretni displej može da bude razlog kvara na aparatu obzirom da je kontaktiranje veliki
problem u elektronici.
Šta kaže Vaše iskustvo?
CANON 600D + EF-S 18-135 IS II
Canon PowerShot SX110 IS
Nikon Coolpix P600

Van mreže Crni_bombarder

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1536
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • PcFoto.Biz
Odg: pomoc oko izbora aparata
« Odgovor #30 poslato: Decembar 26, 2009, 07:19:28 posle podne »
Moje iskustvo sa Canon aparatima sa rotirajucim ekranom je da u garantnom roku nije bilo reklamacija za taj kvar (flat kabl) koliko se ja secam.

Van mreže stefan

  • Junior
  • *
  • Poruke: 59
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: pomoc oko izbora aparata
« Odgovor #31 poslato: Decembar 26, 2009, 08:14:37 posle podne »
Hvala Crni B.
CANON 600D + EF-S 18-135 IS II
Canon PowerShot SX110 IS
Nikon Coolpix P600

Van mreže Zarko Silic

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1244
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: pomoc oko izbora aparata
« Odgovor #32 poslato: Decembar 26, 2009, 10:29:05 posle podne »

Koliko pokretni displej može da bude razlog kvara na aparatu obzirom da je kontaktiranje veliki
problem u elektronici.
Šta kaže Vaše iskustvo?

Zar jos nisi kupio aparat?

Najbolje resenje je da od mene kupis moj G9 sa originalnom futrolicom od najfinije koze i koji vise od 5 puta nisam koristio  ;D pa da resis problem i oko pokretnog displeja i, sto je najvaznije, odmah pocnes da fotkas.

Van mreže stefan

  • Junior
  • *
  • Poruke: 59
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: pomoc oko izbora aparata
« Odgovor #33 poslato: Decembar 29, 2009, 04:13:27 posle podne »

Koliko pokretni displej može da bude razlog kvara na aparatu obzirom da je kontaktiranje veliki
problem u elektronici.
Šta kaže Vaše iskustvo?

Zar jos nisi kupio aparat?

Najbolje resenje je da od mene kupis moj G9 sa originalnom futrolicom od najfinije koze i koji vise od 5 puta nisam koristio  ;D pa da resis problem i oko pokretnog displeja i, sto je najvaznije, odmah pocnes da fotkas.

Kupio sam Canon 100ku,zatim 110 koji je još u garantnom roku ali gledam ko je sledeci?
Što se tiče G9, koji je super aparat, sta nisi koristio torbicu ili aparat?
p.s.
nije zlonamerno
CANON 600D + EF-S 18-135 IS II
Canon PowerShot SX110 IS
Nikon Coolpix P600

Van mreže Zarko Silic

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1244
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: pomoc oko izbora aparata
« Odgovor #34 poslato: Decembar 29, 2009, 09:35:54 posle podne »
Nisam koristio zato sto je velik, sto sam vise puta napominjao. Toliko je velik i tezak da umesto njega onda radije nosim EOSa, a kad mi treba nesto malo za dzep, onda uzmem Ixusa.

G serija je prevelika za dzep.

Inace, ako se zanemari kvalitet fotografije na visokim ISO vrednosrima, G9 i dalje ima najbolju fotku sa najboljim procesom (bojama) i sa najvise detalja. Od G10 ima manje pixela, ali vise detalja, a od G11 ima vise pixela i manje pegla fotku.
12 Mpix na 1/1,7" senzoru je idealan kompromis sto ce se, najverovatnije i potvrditi sa sledecim G modelom (G12).
« Poslednja izmena: Decembar 29, 2009, 09:37:37 posle podne od strane Zarko Silic »

Van mreže igorpg

  • Junior
  • *
  • Poruke: 1
    • Pogledaj profil
Odg: pomoc oko izbora aparata
« Odgovor #35 poslato: Februar 02, 2010, 01:19:47 posle podne »
Zamoli bi nekoga da mi kaze nesto o ovom aparatu Canon Rebel XS 10.1MP Digital SLR Camera with EF-S 18-55mm f/3.5-5.6 IS Lens .
Amater sam volim fotografisanje i do sad sam imao nekoliko aparata ali nikad nesto ovako.
Imam mogucnost da mi prijatelj donese iz amerike ovaj aparat za 350 eura novi.
Pocecu brzo na kurs za fotografa pa oce li mi posluziti ovaj aparat da naucim neke stvari o fotografiji.
Unaprijed zahvalan,ili mi predlozite nesto drugo do 400 eura.

Van mreže Crni_bombarder

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1536
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • PcFoto.Biz
Odg: pomoc oko izbora aparata
« Odgovor #36 poslato: Februar 02, 2010, 01:38:51 posle podne »
Odlican aparat za pocetak, poruci dok jos ima, i samo sto pre pocni da fotkas  :)
Posle ce doci novi objektivi sami po sebi...
POZZ

Van mreže pedja

  • Član
  • **
  • Poruke: 175
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: pomoc oko izbora aparata
« Odgovor #37 poslato: Februar 02, 2010, 03:10:45 posle podne »
cao ljudi!nije me bilo dugo,ali sam svracao cesto na forum. ;)da ne otvaram novu temu.vezano je za  pomoc oko izbora aparata.uff kako da pocnem?!evo ovako juce sam u gradu video dva aparata nikon d60 i canon 1000d pa sam resio  da uzmem sebi novi aparat.jbg.novo je novo,a ovaj moj canon 400d bi prodao.e sad me zanima imali smisla uzimati,posto su u klasi sa ovim mojim 400d i koji je po vama bolji.nikon d60 ili canon 1000d?da i jedino sto mi odgovara je sto je na 24 mesecne rate preko banke.testove sam procitao.gledao malo na youtube.nadam se da vas nisam udavio. ;D
nikon d5100 18-55*55-200* canon 400d rebel xti
http://www.flickr.com/photos/30207060@N05/?donelayout=1

Van mreže Hornet

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2014
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: pomoc oko izbora aparata
« Odgovor #38 poslato: Februar 02, 2010, 07:36:35 posle podne »
Nekako meni lično taj ccd senzor na Nikonu ne leži (draži mi cmos na tvom), a ni 400d ne bih menjao baš za 1000d (bi za džabe). 500d bi već bila druga priča. d5000 takođe.
Pozz

Van mreže MIHAIL0

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 970
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: pomoc oko izbora aparata
« Odgovor #39 poslato: Februar 03, 2010, 12:04:53 pre podne »
Ima taj Nikon jos jednu veliku manu... Nema motor!

Pozz