Autor Tema: Trebam mali savet  (Pročitano 3608 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Slipi81

  • Junior
  • *
  • Poruke: 1
    • Pogledaj profil
Trebam mali savet
« poslato: Januar 17, 2020, 11:53:45 posle podne »
Postovani clanovi da li bi neko moga da mi malo pomogne , konkretno u potrazi sam za digitalnim fotoaparatom voleo bi imati tako nesto jer zelim slikati povremenp svoje pse za reklamu, planiram malo reklamirati svoju odgaivacnicu. Doduse jos uvek malu ali nadam se da ce biti veca . Uzgajam Akita inu pse imam 1 muzjaka i 3 zenke . Planiram uzeti neki aparat do 250 evra da li neko moze da mi da neki savet jer sam skroz neuk u ovom polju . Pretragom sam naisao na canon PowerShot (link u prilogu https://www.pametno.rs/digitalni-fotoaparati/canon-powershot-sx430-is-digitalni-fotoaparat-cena-39191911 ) Da li je pametno uloziti pare u ovaj proizvod i da li neko ima iskustva sa ovim fotoaparatom . Unapred svima se zahvaljujem

Van mreže Kapitalac

  • Junior
  • *
  • Poruke: 23
  • Pol: Muškarac
  • Sony SLT-a58
    • Pogledaj profil
Odg: Trebam mali savet
« Odgovor #1 poslato: Januar 18, 2020, 11:24:32 pre podne »
Ne treba ti objektiv sa tolikim zumom a ovdje ne važi pravilo da od viška ne boli glava. 24-200 ti je i više nego dovoljno. Traži nešto kaao što je Canon PowerShot G16 5X optički zum ti je dovoljan a aparat je bolji kod mnogih drugih stvari od SX430. Ne treba ti ni opcija eksternog bleca jer ali to već spada u ono da od viška glava ne boli.

Van mreže Tviti

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3840
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Trebam mali savet
« Odgovor #2 poslato: Januar 19, 2020, 12:14:08 posle podne »
da, neki tako Canon G15 ili G16, kod njih je raspon od 28 do 140mm, prednost na ovim kompaktima je što je na najdužem zumu otvor blende f2.8, dovoljno da malo zamutiš pozadinu, već G12 to ne bi mogao postići........jer mu je na najdužem kraju/zumu otvor blende f4.5
« Poslednja izmena: Januar 19, 2020, 12:16:28 posle podne od strane Tviti »
Canon 6D Mark II, Canon 24-105mm f4 L, Canon 135mm f2 L, Canon 70-200mm f4 L, Canon 17-40mm f4 L

Van mreže arhi

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1798
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • mysql.rs
Odg: Trebam mali savet
« Odgovor #3 poslato: Januar 20, 2020, 12:39:44 pre podne »
bolje daj neki dinar profi fotografu da ti to odradi sa profi opremom .. to za 250eur ce biti nivo boljih mobilnih telefona, bolje daj te pare fotografu da ti odradi profi fotke koje ce ti posle doneti i nove klijente i vise novca da ako bas zelis mozes sebi da kupis nesto valjano za malo vise klikera :) sa cim ces da se vezbas kako da postignes onaj profi look koji ces dobiti odma od profi fotografa :) ...

zivotinje nije lako fotkati, akita je cupava sa sjajnom dlakom, treba dobro svetlo, treba iskustvo, malci, a njih je bitno fotkati na to se primaju zene a one odlucuju dal ce se kupiti ili ne, oni nisu bas pozeri, a mala loptica koja se mrda se ne fotka bas jednostavno, posebno ne sa sporacima kao sto su aparati od parsto klikera
5DMK4, 5DMK3, M2, ...
--
koja ti je marka tog šporeta baš pravi dobru klopu