Autor Tema: Блиц за Canon 700D  (Pročitano 10623 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže voanerges

  • Junior
  • *
  • Poruke: 69
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Блиц за Canon 700D
« poslato: Decembar 09, 2019, 10:41:33 pre podne »
Ово би ми био први блиц. Обзиром да сам почетник, не бих ни знао да дефинишем неке посебне захтеве. Претпостављам да је сваки (ипак) напредак у односу на уграђени. Тип фотографије - предмети по кући, храна, све што може да буде занимљиво за учење док је напољу лоше време и кратак дан. Понеки портрет, чисто кад укућани буду расположени да се вежбам на њима :) Макро ми за сада није предмет интересовања.

Буџет нисам поставио, али бих волео да ипак буде нека јефтинија варијанта, јер још нисам ни начисто где ће да крене моја фотографска прича и колико ће да траје. Гледао бих да узмем и неке окидаче. Да не буде све скроз недефинисано (а тражим помоћ), оквирни буџет би био до 10.000.
Нпр, ево шта сам нашао по огласима:
1. блиц Yongnuo YN-560 II, полован, стање добро, кутија, торбица, стопица... 45евра.
2. чини ми се повољан сет од командера и два окидача, марке Neewer, за 3000дин. Са огласа, ново (ако треба, поставићу линк).

Код Кинеза по сајтовима са бесплатном испоруком може да се нађе Godox TT520 II блиц, који има и окидач у пакету. Претпостављам да је то најосновнији блиц. Код њега ми је плус што има и хоризонталну и вертикалну ротацију. Минус је чекање, које у ово доба може да буде и 2 месеца. Цена иде од 35 евра.

Што се блица тиче, не знам како се третирају половни, шта ту може да се поквари сутрадан и колико кошта поправка. Колико је битно да може да се ротира по две осе?
За окидаче видим да се спомињу 2 фреквенције, 433Mhz и 2,4Ghz. Претпостављам да је ту главна цака. На шта типовати од та два, под претпоставком ширења арсенала озбиљнијом опремом?

Хвала унапред свима који су вољни да помогну, без обзира да ли се савет уклапа у буџет или не. Добро је знати шта вреди, а шта су бачене паре. У мору података и понуда, за неког ко није ни месец дана у овом, свака помоћ је злата вредна  ;)

Van mreže arhi

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1798
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • mysql.rs
Odg: Блиц за Canon 700D
« Odgovor #1 poslato: Decembar 09, 2019, 12:22:34 posle podne »
godox odlican
yongnuo odlican

godox ima dobru opciju da vise aparata moze da koristi iste bliceve, a imaju i mix nikon/canon kome zgodno .. ali ne znam dal tu radi ttl uopste ili ne .. ja licno trosim yongnuo

kod yongnua imas star wifi standard za okidace koji je odlican, radi lepo, imas i stand alone komandere i ugradjene u blic, onda je canon izbacio RT wifi okidac pa je YN napravio i RT seriju koja ima vise manje sve  kao i stara serija razlika je samo sto je kompatibilna sa canon wifi trigerima ... obrati paznju samo da medjusobno nisu kompatibilni ...

ja bi skupio pare za YN600EX-RT II na primer ako bi isao sa YN serijom, to je po meni idealan prvi blic

nemo uzimas nista 433mhz (imaju oni prednost - bacaju bolje kroz zidove i slicno ali koji ce ti to za blic) to su analogne sprave za razliku od 2.4ghz koji su fully digital :D

e sad, da se vratimo na pocetak
- predmeti po kuci
- hrana
- napolju

otprilike ni jedna od ovih stvari nece raditi posao sa jednim blicem ... predmete po kuci i hranu mora slikas sa vise svetlosnih izvora, solo blic ce ti napraviti veci problem nego korist (jeste mozes da ga odbijes od zid/plafon ali ..) bolje uzmi dobar stalak i rokaj to sa duzom expozicijom ...

blic napolju je .. u low light je prilicno beskoristan (ono moz fotnes zemsku koja ce se lepo videti i sve ce ostalo biti u mraku, to si mogao i kod kuce od "napolje" se nece vidi nista) kao samo jedan, opet ti treba vise izvora da bi nesto uradio .. al to sve mogu malo bolje malo bolji fotografi da ti objasne + zdrakni malo YT .. single blic, navrtnut na aparat, prilicno limitira... meni je do jaja recimo navrnem na aparat tucem deciji rodjendan, sva deca vidljiva, ostra :D .. vrhunski ... fotke su naravno artisticki minus beskonacno al bole me uvo vidim ko mi bio klincovu na rodjusu :D a ima tu placen fotograf koji napravi (po nekad) upotrebljive fotke i za ostalo :)
5DMK4, 5DMK3, M2, ...
--
koja ti je marka tog šporeta baš pravi dobru klopu

Van mreže voanerges

  • Junior
  • *
  • Poruke: 69
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Блиц за Canon 700D
« Odgovor #2 poslato: Decembar 09, 2019, 01:56:00 posle podne »
Хвала!

Листајући форум видео сам да си куповао више комада YN и то само по себи значи доста. Ако сам добро укапирао, ти си фото ентузијаста, разумеш технику. Ја би тек требало да кренем тим путем (и моја ћера), па да видим на коју ће страну све ово да изађе. Одмах сам после твоје поруке погледао YN600EX-RT II и стварно изгледа одлично. Али, ипак има али, цена од 150 за нов ми је за сада превисока. Може да се нађе полован и за 120, али ту већ не би размишљао да додам још мало и имам уредну куповину са гаранцијом и 2 године безбрижног коришћења. Већ сам са куповином апарата нарушио буџет (дао 100 евра више од планираног), тако да блиц морам да тражи у зацртаном опсегу.

Остала статична светла бих правио сам (повратак на почетак ;)), па то не би била нека ставка (већ сам направио повелики "light box", са три извора светла, мислим да ће да заврши посао). Уграђени блиц се одлично уклапа у ту комбинацију, а куповина новог би ми дала могућност да се поиграм са светлима и осветљавам детаље из угла који пожелим. То била главна намена за време до пролећа.

Што се тиче фреквенције окидања - разумео :D Биће 2,4Ghz.

Е да, и код мене је исто што се артистичког тиче: минус, плус, свеједно док су у колекцији овековечени најбитнији детаљи  ;)

Van mreže arhi

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1798
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • mysql.rs
Odg: Блиц за Canon 700D
« Odgovor #3 poslato: Decembar 09, 2019, 04:08:21 posle podne »
Листајући форум видео сам да си куповао више комада YN и то само по себи значи доста.

samo to da poznajem sta YN pravi, ne i bilo sta drugo .. sa godox-om nisam imao mnogo prilike da radim ni sa bilo cim drugim osim original canon i yn ... a sa yn sam poceo zato sto "za te pare nije bilo nista osim yn" kupio, bio zadovoljan, nastavio ... e sad, ja umem to da popravim ako mi crkne, a oce crknu, oce dodju neispravni iz kine (nije mi se desilo ali pricaju ljudi) tako da je tvoja odluka os kina ili lokal (garancija ali i cena..)

Ако сам добро укапирао, ти си фото ентузијаста, разумеш технику. Ја би тек требало да кренем тим путем

tehniku znam, od umetnosti sam operisan al roboti zice impulsi algoritmi :) to je moje :) ... a iskompleksiran sam sto nisam po zivota imao igracke pa sad kompenzujem :D

тако да блиц морам да тражи у зацртаном опсегу.

blic ne moras da imas!!!!
bolje da za 6 meseci kupis bolji nego da odma kupis losiji i da ti stoji80% vremena

u svakom slucaju racunaj da ti treba 2 - 3 i da mora budu isti sistem da bi imalo smisla, ja bi isao na RT sistem

5DMK4, 5DMK3, M2, ...
--
koja ti je marka tog šporeta baš pravi dobru klopu

Van mreže cronnin

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4109
    • Pogledaj profil
Odg: Блиц за Canon 700D
« Odgovor #4 poslato: Decembar 10, 2019, 03:03:53 pre podne »
Arhi, a sta misliš o standardnom Yongnuo YN560 III ili IV? Nije skup, može da se trigeruje sa običnim RF-602, RF-603, a u slučaju potrebe odgovara i na 622 TX.
"Yes, I'd like to send this letter to the Prussian consulate in Siam by aeromail. Am I too late for the 4:30 autogyro?"  Canon 550D

Van mreže voanerges

  • Junior
  • *
  • Poruke: 69
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Блиц за Canon 700D
« Odgovor #5 poslato: Decembar 10, 2019, 08:55:43 pre podne »
Ако се добро сећам (пошто сам претраживао блицеве до 100евра), YN560 III је могао да се нађе нов на огласима за 70-80 евра, што није лоше.
Код Кинеза није био нешто посебно јефтинији, тако да се то не исплати (осим код продаваца који малтене немају ниједну позитивну оцену).

blic ne moras da imas!!!!
bolje da za 6 meseci kupis bolji nego da odma kupis losiji i da ti stoji80% vremena

u svakom slucaju racunaj da ti treba 2 - 3 i da mora budu isti sistem da bi imalo smisla, ja bi isao na RT sistem

Наравно да не морам, али желим :) Стварно би да искористимо ово време док смо више у кући да научимо колико-толико како се користи светлост блица.

Зашто морају да буду исти систем (и даље смо на хоби терену)? Због даљинског окидања, исте јачине, боје светлости?

Van mreže arhi

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1798
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • mysql.rs
Odg: Блиц за Canon 700D
« Odgovor #6 poslato: Decembar 10, 2019, 01:12:51 posle podne »
Arhi, a sta misliš o standardnom Yongnuo YN560 III ili IV? Nije skup, može da se trigeruje sa običnim RF-602, RF-603, a u slučaju potrebe odgovara i na 622 TX.

1. 602/603 okidaci, ceo taj sistem je on-off, znaci nema podrsku za eTTL
2. to je "ok" blic sa ugradjenim risiverom za 602/603 sistem yn-a

realno, ja mislim da je sranje kao prvi blic, po meni, prvi blic mora da ima eTTL, posebno za pocetnike... inace bolje uzeti za 10eur polovan "bilo kakav prastari blic" i za jos 10eur adapter starih bliceva na digitalne aparate (ovako nesto: https://www.amazon.com/SMDV-Adapter-SM-512-Safe-Minolta-standard/dp/B0054EOIJ6 ) i vozi misko imas "blic" za 20eur

cela non-ttl prica je ok ako imas brdo bliceva koje siljis manualno pa ti nije bitno ali sa single blicem preskociti eTTL je po meni ultra mega greska i navodjenje na pogresan put
5DMK4, 5DMK3, M2, ...
--
koja ti je marka tog šporeta baš pravi dobru klopu

Van mreže arhi

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1798
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • mysql.rs
Odg: Блиц за Canon 700D
« Odgovor #7 poslato: Decembar 10, 2019, 01:51:42 posle podne »
Наравно да не морам, али желим :) Стварно би да искористимо ово време док смо више у кући да научимо колико-толико како се користи светлост блица.

nisi me razumeo, svako treba da ima blic :D ali bolje sacekas x meseci da skupis jos y eura i kupis bolji blic nego da kupis "sutra" nesto sto nije to to

a tih X meseci u kuci bolje da naucis low light, high iso, kako da pocistis sum, kako da generises manje suma, kako da iskoristis to sto imas od svetla, kako da uradis dugu expoziciju etc etc..

Зашто морају да буду исти систем (и даље смо на хоби терену)? Због даљинског окидања, исте јачине, боје светлости?

isti triger sistem da budem precizan

taj YN na primer, (ne znam detalje za godox, on je jos komplikovaniji i mocniji), on ima 3 sistema koja ja znam (mozda ima jos ali ja sa ova 3 imam iskustva) i ima nekoliko vrsta bliceva... sto se sistema tice

1. 602/603 sistem (nema ime, ja ga zovem 602/603 zato sto se trigeri za njega tako zovu), to je on-off sistem koji jedino sto moze je da trigeruje blic, nema podrsku za eTTL niti bilo kakvu advanced kontrolu. aparat je potpuno nesvestan ovog sistema, za njega ne postoji

2. 622 sistem (opet, nema ime, zovem ga 622 posto koristis YN622C transiver za njega), to je sistem koji podrzava full eTTL, 3 odvojene grupe bliceva (za svaku grupu definises snagu u odnosu na optimum ako koristis eTTL ili za svaku grupu definises absolutnu snagu u slucaju manuelca etc..). ovaj sistem ima i tzv komander, to je transmiter koji se kaci na aparat sa ekranom gde mozes brzo da nasetujes i proveris sve opcije, aparat je svestan svih opcija ovog sistema, svestan je da imas tri grupe bliceva etc etc i svu kontrolu mozes da radis direkt sa aparata. nisam vidjao samo risivere za ovaj sistem, vidjao sam komandere (transmiter) i transivere (risiver i transmiter)

3. RT sistem (yn je iskopirao novi vireless canon sistem, RT po tome sto se canonov transmiter zove  ST-E3-RT koji je dosao posle ST-E2 IR - starog infracrvenog sranja) , ovo je moderan sistem koji kopira canonov sistem i kompatibilan je sa original novim canon objektivima i podrzan full od strane modernih canon tela. ima nesto manje opcija od 622 sistema ali nista znacajno, funkcionise slicno kao 622 sistem, postoji komander, postoji transiver i postoji samo risiver i sve komponente su skuplje od 622 sistema (ne znacajno ali ..)

a blicevi
1. imas glupe bliceve - ovo ne predlazem nikako za pocetak
2. imas glupe bliceve sa 602/603 sistemom ugradjenim u njih (kao spomenuti YN560) - ni ovo nikako ne predlazem za pocetak
3. ettl bliceve - ovo je odlicno za pocetak
4. ettl bliceve sa 622 sistemom  (npr YN685)
5. ettl bliceve sa RT sistemom ( npr YN600EX-RT II)

4/5 je po meni najbolje, 3 je skroz ok

moj "prvi setup"

5x YN602 + nekoliko glupih YN bliceva (grupa1)

sve na kraju poklonio, nisam uspeo ni da prodam

moj "drugi setup"

4xblica iz kategorije 3 (nikakav ugradjen sistem, eTTL podrska)
4xYN602C transiver
nisam imao komander

koristio godinama, prodao po ceni po kojoj sam kupio, izgubio pare na baterije otprilike

moj "treci/finalni" setup

1xYN600EX-RT
2xYN600EX-RT II
nekoliko RT risivera (na koji su okaceni neki blicevi iz grupe 3 - dakle bez triger sistema ali sa eTTL podrskom i neke glave)
3x 1kW blic glava bez eTTL podrske
3x 300W blic glava bez eTTL podrske
ove sve blic glave se medjusobno vide preko nekog svog wifi protokola (sve su ista firma "visico") tako da je samo na jednu glavu spojen ovaj RT risiver pa on kad dobije da treba se okine okinu se sve upaljene glave

ti sada treba uzmes "prvi" blic .. po meni on mora bude 3 ili 4 ili 5 .. 3 je najjeftiniji iz te grupe i ostavlja ti mogucnost da kasnije biras da li ces na RT ili 622 stim da te kasnije vise kosta jer mora kupujes risiver za taj blic da bi radio u koordinaciji sa ostalima ...

e sad, nemoj da zaboravis da skoro svi YN blicevi mogu da budu i optical slave, sto znaci da ce da okinu kada vide drugi blic i da mozes da ih okidas cak i tim tvojim integrisanim, dakle prebacis YN blic na slave (ima tamo dal oces na prvi ili na drugi) montiras ih de oces, okines blic sa svog aparata i oni kad detektuju blic okinu i oni :) .. to je nivo 602/603 on/off sistema tako da sam 602/603 prilicno beskoristan

dalje, YN je krenuo sada da budzi hibride npr 568exiii moze da bude slave za 5 razlicitih sistema ..
5DMK4, 5DMK3, M2, ...
--
koja ti je marka tog šporeta baš pravi dobru klopu

Van mreže cronnin

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4109
    • Pogledaj profil
Odg: Блиц за Canon 700D
« Odgovor #8 poslato: Decembar 11, 2019, 02:08:48 pre podne »
realno, ja mislim da je sranje kao prvi blic, po meni, prvi blic mora da ima eTTL, posebno za pocetnike...
Jasno.
"Yes, I'd like to send this letter to the Prussian consulate in Siam by aeromail. Am I too late for the 4:30 autogyro?"  Canon 550D

Van mreže voanerges

  • Junior
  • *
  • Poruke: 69
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Блиц за Canon 700D
« Odgovor #9 poslato: Decembar 11, 2019, 02:23:42 pre podne »
Архи, ово је у ситна цревца, хвала! :)

Капирам скроз твој савет и наравно да је на месту. И вероватно ће тако да буде у перспективи, али сада гледам шта је реално. А реално је да имам још један хоби (у којем сам озбиљно) који је скупљи од фотографије. А уз све то би требало да и да се једе :)
Тако да ће почетак ипак бити неки јефтинији Кинез, са неким сетом окидача. А после редом како доликује.


Van mreže arhi

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1798
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • mysql.rs
Odg: Блиц за Canon 700D
« Odgovor #10 poslato: Decembar 11, 2019, 03:20:02 pre podne »
Тако да ће почетак ипак бити неки јефтинији Кинез, са неким сетом окидача. А после редом како доликује.

ne treba ti okidac
kupi najjeftiniji eTTL YN blic

na taj nacin, kada nasrafis taj blic na canona imas full pametnu spravu sa eTTL-om

ako hoces da tuces sa 2 blica, taj YN prebacis u SLAVE mode (C1 ili C2 ne secam se koji radi kako treba probaj), namestis mu izlaznu snagu (u C1/C2 slave modu je manuelac, znaci namestis mu izlaznu snagu rucno), popnes napolje tvoj integrisani blic i kresnes - YN ce sam okinuti kada "oseti" tvog integrisanog i eto ti fotke sa 2 blica .. nije idealno, kontrola je full manualna ali sa single blicom imas pamet, a imas manuelno dual varijantu... eventualno mozes kupis neki kineski fong-like adapter za tog popup-a i automatski dobijas 10x bolji blic na samom aparatu ..
https://www.aliexpress.com/item/33049438597.html
https://www.aliexpress.com/item/32810121105.html
https://www.aliexpress.com/item/32540395269.htm

imas i ove fore, lakse za nosenje, doduse ovo nisam probao:
https://www.aliexpress.com/item/32910757943.html

inace sa ovim puferima/difuserima taj popup blic za "pravo napred" radi bolje od vecine jeftinih manuelaca koje ces da navrnes na aparat a kosta dolar :D ... ja sam mog original phong-a ili kako se vec zove platio tipa 100$ u amerikama i trosio sam ga deceniju pre nego sam resio da kupim pravi blic, i kupio sam naravno manuelca i naravno nije bio nista bolji ... e sad, i najgori manuelac moze da se okrene na gore i odbija od plafon (ili zid ako zarotiras ceo aparat za 90 stepeni), oni malo bolji mogu da se rotiraju i u stranu a to je vec druga prica skroz :)

u svakom slucaju mislim da je naaaajjeftinije sto smes da uradis to, uzmes jedan difuser/pufer za integralca (dolar) i uzmes najjeftiniji eTTL blic koji nadjes... sve ostalo je bacanje para ..

moje misljenje naravno ... znam neke koji su u fazonu mora uzmes prvo manuelca pa sa njim da naucis sustinu, ja te i takve obicno saljem u materinu posto tu nikakve sustine nema, stare tabele su odavno invalidne, iso vrednosti arbitrarne a danasnji manuelci nisu u stanju dva puta za redom da daju istu kolicinu svetla a kamoli da ti daju tacnu kolicinu u EV .. tako da se opet sve svodi na uradis 10 fotki pa gledas koja moze prodje :( .. tako da .. u 21 veku kad mozes da ustedis vreme, ustedi vreme :D
5DMK4, 5DMK3, M2, ...
--
koja ti je marka tog šporeta baš pravi dobru klopu

Van mreže voanerges

  • Junior
  • *
  • Poruke: 69
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Блиц за Canon 700D
« Odgovor #11 poslato: Decembar 11, 2019, 10:12:40 pre podne »
Кад причам о окидачима (надам се да мислим на исто што и већина), највише ми се свиђа могућност да једним притиском дугмета на окидачу покренем и апарат и блиц, који би био негде са стране (нпр. апарат на стативу, а додатни блиц у руци, окидач у другој, па иди около објекта до миле воље). За ове моје прве вежбе код куће у "light box" (имамо ли домаћу реч за ово?) уграђени блиц је сасвим довољан. Набацио сам ролницу папира око њега, одличан дифузор, све је меко и без оштрих сенки. Е сад, проблем настаје када желим да имам блиц под другим углом, да одбијем светлост другачије. Ту долази до тога да мислим (дакле, моја лаичка претпоставка) да сваки мануелни/основни блиц то може да заврши, уз одређену модификацију светла између њега и објекта. Дакле, најмање бих користио блиц као надоградњу на апарату, већ као засебну јединицу. Није ми циљ да имам одмах неке профи резултате, у теми од куповини апарата сам напоменуо да је ово фотографисање за личну колекцију, већ да ухватим основе, да испитам и себе и ћеру (мада се и жена полако греје за ову причу :)) и ако све иде ка нечем озбиљнијем, онда ће и будућа куповина да се усмери тако. А о продаји овог неког најосновнијег блица (који би тада постао осетно мање употребљив) не би ни размишљао,  већ би га тада са великом радошћу поклонио некоме, тако да би то уствари била дупло добра инвестиција ;)

Ови линкови са алија су ти одлични, хвала! Пало ми на памет да нешто слично направим, али чонг ли је увек корак испред :) Наручићу један пакетић са овим ситницама, па полако.

Van mreže arhi

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1798
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • mysql.rs
Odg: Блиц за Canon 700D
« Odgovor #12 poslato: Decembar 11, 2019, 04:23:58 posle podne »
Кад причам о окидачима (надам се да мислим на исто што и већина)

trigeri o kojima ja pricam su za blic, znaci da sa aparata okines sve bliceve (grupe bliceva) i eventualno preneses podatke o tome koliko jako treba da okinu...

sam remote trigger za okidanje tela da bi napravio fotku, ako neces da to radis na samom telu ti je uglavnom dovoljan onaj od 1$ bedza infra crveni, ili neki malo kvalitetniji od 10-20$ koji je radio, no to nema absolutno nikakve veze sa blicevima

Ту долази до тога да мислим (дакле, моја лаичка претпоставка) да сваки мануелни/основни блиц то може да заврши, уз одређену модификацију светла између њега и објекта.

to je blic koji se nalazi van aparata i moze da bude spojen sa aparatom ili neki eTTL trigerom (npr YN622C) ili neki "glupim" trigerom (npr YN602C) ili kablom, ili da ne bude spojen nikako vec da bude u slave modu a da ga okida popup blic

najjeftinije sto tu mozes da uradis je da uzmes "glupe" YN602 trigere i bilo koji najjeftiniji blic koji ces da okacis na taj triger
5DMK4, 5DMK3, M2, ...
--
koja ti je marka tog šporeta baš pravi dobru klopu

Van mreže voanerges

  • Junior
  • *
  • Poruke: 69
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Блиц за Canon 700D
« Odgovor #13 poslato: Decembar 11, 2019, 10:03:30 posle podne »
То је то, све се разумемо сад :)
Та потоња најјефтинија и најглупља  ;D  варијанта је баш оно што сам мислио, јер желим да окинем екстерни блиц, али не и уграђени, не уз његову помоћ као окидача.
Инфрацрвену варијанту сам одбацио јер захтева да се стоји испред апарата, што мало компликује живот. Планирам да имам један кутак где могу каблом да повежем апарат са компјутером и да подешавам параметре на екрану и одмах гледам фотографије. Тригери, окидачи, шта већ, на 2,4Ghz и решен проблем. Из столице :)

Van mreže arhi

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1798
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • mysql.rs
Odg: Блиц за Canon 700D
« Odgovor #14 poslato: Decembar 12, 2019, 03:28:30 pre podne »
ne znam da li 700D ima wifi, ako ima koristis mob za preview i okidanje i standardnu canon aplikaciju

ako nema, i radi ti posao usb kabl onda nesto tipa https://dslrcontroller.com/ nije losa ideja

ako neces usb kabl, onda neki wifi shutter release tipa
https://www.aliexpress.com/item/32744087074.html

obrati paznju da canon ima 2 vrste stekera za remote trigger pa je bitno da odaberes odgovarajuci (jedna vrtsta izgleda kao 3mm banana, druga vrsta je cudan 3 pinski okrugli konekto, nemam pojma sta je na 700D mada po ovom linku deluje da je banana)

5DMK4, 5DMK3, M2, ...
--
koja ti je marka tog šporeta baš pravi dobru klopu

Van mreže voanerges

  • Junior
  • *
  • Poruke: 69
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Блиц за Canon 700D
« Odgovor #15 poslato: Decembar 12, 2019, 11:09:57 pre podne »
Нема WiFi, чини ми се да су то убацили од 750D. Али, обзиром на просторију у којој ћемо да се вежбамо током лошег времена, сасвим је добра и веза преко USB кабла, већ сам то испробао на брзину и одговара ми. Инстант преглед фотографије на монитору је такво олакшање за мене, да не могу да опишем. Са малим екранима сам у тоталној свађи :)

Да, у питању је бананица и баш та варијанта са линка је добитна комбинација за мене. Даљинац у руци, дугменце и песма ;)

Можда знаш (личи да да :)), да ли би дужина USB кабла утицала на квалитет комуникације или је онемогућила? Примера ради, неки од 5 метара?

Van mreže arhi

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1798
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • mysql.rs
Odg: Блиц за Canon 700D
« Odgovor #16 poslato: Decembar 12, 2019, 03:49:41 posle podne »
5m je neki max za usb2.0, za duze od 5m mora koristis ripiter
5DMK4, 5DMK3, M2, ...
--
koja ti je marka tog šporeta baš pravi dobru klopu

Van mreže voanerges

  • Junior
  • *
  • Poruke: 69
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Блиц за Canon 700D
« Odgovor #17 poslato: Decembar 13, 2019, 01:08:58 pre podne »
Одлично, неће ни да затреба толико, али рекох да ипак питам, није лоше да се зна.
Хвала на свему!  :)

Van mreže voanerges

  • Junior
  • *
  • Poruke: 69
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Блиц за Canon 700D
« Odgovor #18 poslato: Decembar 15, 2019, 12:56:51 pre podne »
Стигао први део планиране опреме, биће за 2 екстерна блица, сви каблићи су ту.
Израда солидна, све затегнуто:

Van mreže cronnin

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4109
    • Pogledaj profil
Odg: Блиц за Canon 700D
« Odgovor #19 poslato: Decembar 16, 2019, 01:07:39 pre podne »
Стигао први део планиране опреме, биће за 2 екстерна блица, сви каблићи су ту.

Одлично је почело. Честитке.
"Yes, I'd like to send this letter to the Prussian consulate in Siam by aeromail. Am I too late for the 4:30 autogyro?"  Canon 550D