Autor Tema: Moj grad  (Pročitano 4256 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Kapitalac

  • Junior
  • *
  • Poruke: 23
  • Pol: Muškarac
  • Sony SLT-a58
    • Pogledaj profil
Moj grad
« poslato: Jun 05, 2019, 10:48:23 posle podne »
Valja li koja?  :-\








Van mreže Tviti

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3840
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Moj grad
« Odgovor #1 poslato: Jun 05, 2019, 11:15:59 posle podne »
druga mi se svidja sa ovim klupama, ove ostale ne svidja mi se ugao pod kojim su nastale fotke, nekako sa strane, ja lično bih fotkao ove prozore u nekoj ravni, pod pravim uglom, a ovako niti tamo niti ovamo..... :-\
Canon 6D Mark II, Canon 24-105mm f4 L, Canon 135mm f2 L, Canon 70-200mm f4 L, Canon 17-40mm f4 L

Van mreže Kapitalac

  • Junior
  • *
  • Poruke: 23
  • Pol: Muškarac
  • Sony SLT-a58
    • Pogledaj profil
Odg: Moj grad
« Odgovor #2 poslato: Jun 06, 2019, 04:23:00 posle podne »
Ovo je jedan od rijetkih slučajeva kad volim negativne komentare. Iz pozitivnih ne mogu ništa novo naučiti...








Van mreže Tviti

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3840
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Moj grad
« Odgovor #3 poslato: Jun 07, 2019, 12:21:47 posle podne »
Ovo je jedan od rijetkih slučajeva kad volim negativne komentare. Iz pozitivnih ne mogu ništa novo naučiti...

Ovdje ti neće uputiti neko od forumaša negativne komentare, konstruktivnu kritiku-da, a negativne komentare ja smatram kad neko omalovažava i tebe, tvoj trud i tvoje fotografije, što ovdje nije slučaj, većina fotografa su iskusni ovdje, nije kao na drugim forumima....
...da nastavim sa konstruktivnim kritikama sa ovim nastavkom fotki
1 fotka-nedorečena, ne zna oko posmatrača u šta da gleda, šta je cilj ove fotke-da li su saobraćajni znakovi, ona svjetleća kupola lijevo, ili onaj zid u pozadini....
2 fotka-zid nije u fokusu, tj. malo je mutan, ona kupola/krov iza je jasan, ali isto nedoreceno, šta je cilj ove fotke, gdje je dno ovog zida-10m, 50m, 250m?.Drvo je fino, ali nije to cilj fotke, opet čovjek ne zna šta bi gledao na ovoj drugoj fotografiji.....
3 fotka-ja ovu fotku ne bih stavljao na forum, znači da ne valja, ovo drvo ispred odvlači pažnju od ovog kamenog luka, koji-vjerujem u stvarnosti je i zanimljiv, ali si trebao iz nekog drugog ugla da pokušaš ga "uloviti".....  :(
4 fotka-ova fotka tj. motiv  bi mi bio zanimljiv da si se malo vratio nazad pa da uhvatiš veći prizor, ja lično bih ovdje (ako se već ne mogu pomjeriti nazad!?) napravio ovu fotku od 3 fotke, pa spojio u panoramu, da uhvatim više vode i ovog drveta, potrebno je dodati boja i kontrasta na ovoj fotki, isprane su boje......
Canon 6D Mark II, Canon 24-105mm f4 L, Canon 135mm f2 L, Canon 70-200mm f4 L, Canon 17-40mm f4 L

Van mreže Kapitalac

  • Junior
  • *
  • Poruke: 23
  • Pol: Muškarac
  • Sony SLT-a58
    • Pogledaj profil
Odg: Moj grad
« Odgovor #4 poslato: Jun 07, 2019, 02:25:58 posle podne »


Ovo je druga fotografija sa širim uglom. Ne znam, meni nekako bilo zanimljivo to drvo koje izlazi iza zida pa se zapravo ne vidi dio koji je do zemlje. Ne znam šta bi trebalo odsjeći sa ove fotografije? Možda prići ispod zida pa da se ne vidi taj krović? Samo zid i drvo?

Što se tiče četvrte, lijevo je velika strmina, desno rijeka i druga obala ali bi se sa širim uglom uhvatilo još jedno drvo... Šta znam...  Što se tiče boja, nisam ništa obrađivao jer to i ne znam, imam FhotoScape, u njemu radim crop, resize... pokušaću malo i neku jednostavniju obradu.

Van mreže arhi

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1798
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • mysql.rs
Odg: Moj grad
« Odgovor #5 poslato: Jun 07, 2019, 10:03:48 posle podne »
haha imam negde jednu istu ovakvu samo sam ja uvatio i krosnju drveta :D ... pruduzis napred pa desno i vidis reklamu "pite ispod saca", odes narucis sa seckanom junetinom, pomislis na mene i onda se najedes, kad ja ne mogu :(
5DMK4, 5DMK3, M2, ...
--
koja ti je marka tog šporeta baš pravi dobru klopu