Autor Tema: DSLR junior kit  (Pročitano 4147 puta)

0 Članovi i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže lsdr

  • Junior
  • *
  • Poruke: 3
    • Pogledaj profil
DSLR junior kit
« poslato: Jul 02, 2009, 11:39:45 posle podne »
Prvi put sam na forumu, pa pozdravljam sve clanove!
Necu biti mnogo opsiran: fotografija mi je samo hobi, posedujem EOS 1000D, kit objektiv, stalak i ranac za DSLR. Sta bih mogao da pridodam tome da bih dobio neki osnovni "juniorski" komplet dovoljan jednom prosecnom amateru? (Dakle, ne macro, a nocno fotkanje vrlo retko).
I jos nesto: na pcfoto.biz vidim Nikon D40 - cena: 0. Proizvodi li se uopste jos taj aparat i moze li se pronaci nov?
Hvala na odgovorima!

Van mreže MIHAIL0

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 970
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: DSLR junior kit
« Odgovor #1 poslato: Jul 03, 2009, 11:42:46 pre podne »
Nikon D40 mislim da se vise ne proizvodi i tesko se moze naci...
Canon 55-250IS se nekako sam namece, opticki pristojan, male tezine i velicine, i pravi odlicnu kombinaciju sa 18-55 kog posedujes... Dakle pokrivas raspon od 18-250, izrada je gotovo identicna kao kod 18-55, i nece izgledati kao da telo stoji na objektivu sto bi bio slucaj ako bi uzeo neki 2.8 70-200 zum...

Pozz

Van mreže lsdr

  • Junior
  • *
  • Poruke: 3
    • Pogledaj profil
Odg: DSLR junior kit
« Odgovor #2 poslato: Jul 04, 2009, 01:01:06 pre podne »
Hvala na sugestijama!
55-250 je isproban, i u pravu si, bar sto se tice estetike. Ni cena nije losa. Nego, vidim da je i kit 18-55 IS poprilicno hvaljen (bar za tu kategoriju objektiva) pa me interesuje koliko se dobija sa nekim objektivom vise klase i da li je razlika u ceni proporcionalna onoj u kvalitetu?
Znas kako ono kazu za Hi-Fi i High End: duplo visa cena, 10% bolji zvuk...
Pozdrav!

Van mreže Zarko Silic

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1244
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: DSLR junior kit
« Odgovor #3 poslato: Jul 04, 2009, 02:18:51 pre podne »

Znas kako ono kazu za Hi-Fi i High End: duplo visa cena, 10% bolji zvuk...
Pozdrav!

Pa sad nije bas tako? 18-55 IS je ipak daleko od HighEnda, a i ovo za muziku je relativno.

Van mreže MIHAIL0

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 970
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: DSLR junior kit
« Odgovor #4 poslato: Jul 04, 2009, 02:28:21 pre podne »
Znas kako... Po nekom mom iskustvu, najvise se dobija prajmovima, ostrina, boje itd... Ali svakim skupljim objektivom dobijas nesto u principu kontinualno dobro... Znaci, nece mozda neki 17-40L na f8 biti mnogo bolji od 18-55is, hoce definitivno, ali ne znam koliko si u stanju to da primetis, ali ces dobiti pouzdan fokus, lepse boje, manje vinjetiranje i stalan kvalitet slike. To doduse u velikoj meri zavisi i od tela, ali vecom cenom se uglavnom kupuje pouzdanost i kontinuiran kvalitet. Dakle dobio bi maltene istu ostrinu na f4, f8 i f16... Dok se kod 18-55 razlika lako uocava... Mene 18-55is odlicno sluzi, i mislim da za te pare nema boljeg objektiva...

Moj savet Ti je da ne razmisljas sem ako nemas para za bacanje... ;D U tom slucaju uzmi neki 70-200 L kojim bi dobio bolji kvalitet slike, zaptiven objektiv i ako bi se opredelio za f2.8 varijantu blendu razlike... :)

Pozz

Van mreže Zarko Silic

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1244
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: DSLR junior kit
« Odgovor #5 poslato: Jul 04, 2009, 01:26:09 posle podne »
18-55 IS je samo solidan objektiv za svakidan. Inace, za nesto ozbiljniju fotku nije: ni na jednoj blendi ni na jednoj poziciji zuma.

P.S. 70 200F4 L IS je vrhunski objektiv. Ako je vec spomenut, da kazem.
« Poslednja izmena: Jul 04, 2009, 01:27:46 posle podne od strane Zarko Silic »