Autor Tema: obrada  (Pročitano 199 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže zole

• Iskusni član
    • Pogledaj profil
obrada
« poslato: Avgust 03, 2018, 04:23:40 posle podne »
Ljudi nervozni,velike vrucine.Smetaju im i manje stvari a kamo li kamera u lice.Danas sam malo probao da fotkam statue ali imam osjecaj da grijesim sa obradom,pogotovo nebo.Ako smanjim kontrast fotka mi je blijeda a s druge strane kad povecam kao da unistim nebo,pogotovo ove tamne dijelove.Sta mislite?

Na mreži dalibort82

• Veteran
  • Pol: Muškarac
  • Dalibor Tomić
    • dalibort82
    • Pogledaj profil
Odg: obrada
« Odgovor #1 poslato: Avgust 04, 2018, 12:01:22 pre podne »
Moras prvo da u glavi da imas ideju kako bi voleo fotografija da ti izgleda. I onda na tanane kreces obradu. I nikad ne dadaj globali kontrast nego uvek lokalni. Ja bi to ovako recimo. Nista komplikovano, malo potamnis neke delove, malo prosvetlis neke i malo kontrasta ponegde.
“I don't trust words. I trust pictures.” ― Gilles Peress

Van mreže Tviti

• Veteran
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
« Odgovor #2 poslato: Avgust 04, 2018, 12:22:47 pre podne »
Slazem se sa Daliborom, moras odgledati oko 30 tutorijala za Lightroom, pa onda ces skontati kako obraditi svoju fotku, u Lightroom-u mozes pojedine dijelove posvjetljavati, potamnjivati, izoštravati, svašta nešto raditi......

nešto ovako, on je dobar u objasnjavanju.....

https://www.youtube.com/watch?v=Vi1-8qYHWaQ
Canon 500D, Canon 1000D, Canon 60D, Canon sx50 hs, Canon G15,
blic Canon 430ex, Canon EF 50mm f1.8, Canon ef 100mm f2.8 Makro, Canon efs 24mm f2.8, Canon EFS 18-135mm IS, blic Yong-Nuo-467, CPL, UV, 2 stativa,imam najbolji aparat na svijetu Canon G15.....

Van mreže zole

• Iskusni član
    • Pogledaj profil
« Odgovor #3 poslato: Avgust 04, 2018, 02:45:40 posle podne »
Hvala Dalibore hvala Tviti