Autor Tema: Sony SLT Alfa 55 koji bi objektivi bili dobri za njega  (Pročitano 3247 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Dedskin87

  • Junior
  • *
  • Poruke: 5
    • Pogledaj profil
Sony SLT Alfa 55 koji bi objektivi bili dobri za njega
« poslato: Jun 21, 2018, 02:04:37 posle podne »
Imam doticni SLT /DSLR  , 16 mega pixela , dovoljno, senzor, Crop, kao nikonov , malo veci od kanona , uglavnom dovoljan za amaterski rad
Objektivi koje imam su Minolta 50mm manuelac F17 ,  jako mi se svidja , al ne radi , neodgovarajuca daljina od senzora ,  kad sam stavio  Barlow socivo od teleskopa, to je x2 socivo ,s licno se profaje i za objektive ,  sve radi super , ali je slika ostala bez kontrasta i rezolucije , kad stavim na nju  Old Photo FX , stvarno deluje tako , nije samo efekat, tako deluje .
Drugi je 18-55mm SAM Sony kit objektiv, ostar , radi sta treba , nemam zamerki samo chesto mi zafali zooma .
Sta bi vi preporucili, da nema neko da mi pozajmi neki objektiv da vidim jel to meni treba , necu vam krasti objektive  naravno , platicu dostavu . Ako ima neko u okolini ja sa oko Sremske mitrovice .
Takodje ako neko zeli da iznajmi opremu , ne fotoaparat nego opremu za fotoaparat, idem na put pa sam mislio da ponesem par filtera , stativ ko moze da stane u torbu, ja imam  neki od 60-70cm , nisko je to  al staje u ranac ,
Treba mi i ND filter , blic , snimac zvucka , polarizacioni filter , objektiv zoom  Sony A mount , pa ko ima te opreme a stoji mu , moze da zaradi malo od toga , svu opremu koju ne bih vratio u zatecenom stanju uredno bih zamenio ili nadoknadio stetu, sto naravno nece da se desi . SAd pitanje je  koliko dobrih ljudi ima :)