Autor Tema: Sony SLT Alfa 55  (Pročitano 2631 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Dedskin87

  • Junior
  • *
  • Poruke: 5
    • Pogledaj profil
Sony SLT Alfa 55
« poslato: Jun 21, 2018, 01:39:40 posle podne »
Pozdrav , da se predstavim , igrao sam se sa mojim Canon-om 130sx , 12Mpix point and shoot , senzor nekih 6mm-4mm ,
prvo mi je bio dovoljan onda su mi preporucili da pucam RAW , i predjem na Adobe lightroom,  skinem Hack za Canona  sto ga pretvara  u nesto kao DSLR , ima teopcije , sem menjanje objektiva i pucam RAW .
Medjutim kada bi Raw fotografiju uneo u Adobe Light. sva bude tackasta puna suma , dok JPG izgleda lepo,
Posle odredjenog vremena skontam , da ja izgubim pola sata po fotografiji i na kraju izgleda isto kao i Jpeg , i tu resim da uzmem novi fotic , gledao sam sta ima ,  i uleteo je decko sa razumnom cenom od 150e za Sony a55 SLT , e sad moja zapazanja sa istim.
Sony alfa a55 SLT:
Ne preklapa mu se ogledalo kao kog DSLR aparata , nego je fixno , prozirno , sto znaci da gubi malo svetla , pola F stop-a ili tako nesto , dakle nije za low loght, mada tih pola F stopa se moze nadoknaditi boljom optikom
Dok je prednost sa druge strane sto mu AF radi stalno, pa i u video Modu , snima naravno HD al ne znam da li ima kakav Antialising ili nesto slicno, ne znam kakav je video , meni je ok .
Najveci problem sa njim koji sam do sad otrkio je velicina baterije , baterija je 1000mAh ,  Kinezi prodaju zamenske sa kao 2000mAh al to je cista laz, Dakle baterija  3x manja nego u dobrom telefonu , a toliko i drzi . To mu je najveca mana , grip ako se i nadje bezobrazno je skup tako ta sam zaglavio sa 2-3 baterije non stop.
Senzor je APSC , dakle Crop , 16Mpix , nisam hteo dauzmem one stare Nikone i Canone od 6-10Mpix , jer jednostavno su ispucali svoje , a ovaj je kako kaze Amazon i Ebay 300$+
Pa sam mozda i dobro prosao, interesuje me sta vi mislite o ovom aparatu , da li zelite neki test da uradim
Imam Minolta Rokkor MD 50mm na 1,7f , medjutim flange daljina je neodgovarajuca (radi kao makro , medjutim stavio sam u Minoltu Barlow socivo od teleskopa , tako namesteno radi kao zmaj , ali je Barlow socivo jako jeftino i rezolucija padne na 1-2Mpix.
Nisam kupovao Adapter sa optikom Minolta MD na Minolta Sony A mount, poucen tim iskustvom da dosta kvari sliku .
Pored toga kit objektiv Sony 18-55 SAM  i narucion sam Tokina 30-70mm cisto da vidim kako se ona ponasa .
Interesuje me sta vi mislite o aparatu  , kako sam prosao sa cenom,(dobio sam i tripod) , dve baterije jedna ne radi, dva objektiva Minolta ne moze :)
I kakve bi vi objektive preporucili,  samo da napomenem da se ovim bavim amaterski nemam 1000e za objektiv, ne bavim se ovim pro.
Sta vi mislite , flange daljina naspram Canona 44mm i Sony alfe 44,5mm, pa stoga ako stavim M42 adapter koji je otprilike 1mm ili uzi , da li cu moci da koristim te objektive (dakle M42  na A mount adapter , samo plocica )
Hvala unapred za svaki komentar .

Van mreže Dedskin87

  • Junior
  • *
  • Poruke: 5
    • Pogledaj profil
Odg: Sony SLT Alfa 55
« Odgovor #1 poslato: Jun 21, 2018, 01:48:22 posle podne »
Imam i nesto slika ,  ovo cvece sa bobicama , je slikano sa minoltom 50mm ,  a drugi put je slikano sa kit lensom , pa se tu vidi razlika Sony 55mm SAM Zoom , Minolta 50mm F1,7 Prime lens .
Nesto ne mogu da uplaodujem slike ovde , pa evo link na G drive , znam da je Flickr bolji al nisam jos napravio .
Link https://drive.google.com/open?id=1k1l3uAapCi_aRQzr4iiwpf7wDqs2fcVk