Autor Tema: Canon g1x mk2 - random  (Pročitano 5820 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Emilijen

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1602
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Canon g1x mk2 - random
« poslato: Maj 03, 2018, 10:46:47 posle podne »
Upoznavanje sa opremom....

Van mreže Emilijen

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1602
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Canon g1x mk2 - random
« Odgovor #1 poslato: Maj 03, 2018, 10:50:42 posle podne »
Suncan dan

Van mreže Emilijen

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1602
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Canon g1x mk2 - random
« Odgovor #2 poslato: Mart 23, 2020, 02:05:28 posle podne »
U karantinu nista novo....

Van mreže cronnin

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4109
    • Pogledaj profil
Odg: Canon g1x mk2 - random
« Odgovor #3 poslato: Mart 27, 2020, 04:28:30 pre podne »
Lepo je kod tebe u karantinu :)
"Yes, I'd like to send this letter to the Prussian consulate in Siam by aeromail. Am I too late for the 4:30 autogyro?"  Canon 550D

Van mreže Emilijen

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1602
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Canon g1x mk2 - random
« Odgovor #4 poslato: Mart 27, 2020, 07:56:23 pre podne »
:)

Van mreže Emilijen

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1602
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Canon g1x mk2 - random
« Odgovor #5 poslato: Decembar 17, 2020, 10:24:26 pre podne »
.

Van mreže Emilijen

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1602
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Canon g1x mk2 - random
« Odgovor #6 poslato: Decembar 17, 2020, 10:24:41 pre podne »
.

Van mreže Emilijen

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1602
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Canon g1x mk2 - random
« Odgovor #7 poslato: Decembar 27, 2020, 07:43:21 posle podne »
Textura.

Van mreže BugA

  • Član
  • **
  • Poruke: 238
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Canon g1x mk2 - random
« Odgovor #8 poslato: Decembar 28, 2020, 12:57:49 pre podne »
Lepo :) Možda bi bilo još bolje da je onaj ćošak pozadine uniformniji, ali i ovako je interesantno.

Dobar je to aparat. Ja imam ''mlađeg brata'', Canon G7 X (prvu verziju), ali ga ne koristim baš često (mada jesam baš pre par dana, bilo mi bitno da je aparat mali i lako prenosan).
Canon PowerShot G7 X, S120
Manfrotto MKC3-H01

Van mreže Emilijen

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1602
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Canon g1x mk2 - random
« Odgovor #9 poslato: Decembar 28, 2020, 08:08:38 pre podne »
Hvala. Najbitnije mi je bilo da mogu uvek da ga ponesem, jer dzabe mi dslr ako mi uvek ostane kuci. "Najbolji fotoaparat je onaj koji ti je trenutno pri ruci" :)

Van mreže Tviti

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3840
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Canon g1x mk2 - random
« Odgovor #10 poslato: Decembar 28, 2020, 11:27:36 pre podne »
Hvala. Najbitnije mi je bilo da mogu uvek da ga ponesem, jer dzabe mi dslr ako mi uvek ostane kuci. "Najbolji fotoaparat je onaj koji ti je trenutno pri ruci" :)

i ja tako govorim...... ;)
Canon 6D Mark II, Canon 24-105mm f4 L, Canon 135mm f2 L, Canon 70-200mm f4 L, Canon 17-40mm f4 L

Van mreže BugA

  • Član
  • **
  • Poruke: 238
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Canon g1x mk2 - random
« Odgovor #11 poslato: Decembar 28, 2020, 04:48:54 posle podne »
Apsolutno se slažem :) Ja sam u međuvremenu ''porastao'' na full-frame, pa se ipak ubrzo dozvao pameti i skrasio na kropu (APS-C), ali i dalje kada je kompaktnost apsolutno presudna... pa, recimo da nema ništa kompaktnije od ''kompakta'' :)

Svašta sam uspevao da izvučem iz Canon Powershot G7 X RAW fajlova (Sony-jev 1" senzor), tako da ni kvalitet tu definitivno ne trpi previše (pogotovo sa svetlim f/1.8-2.8 zoom objektivom, gde ISO može da se drži pod kontrolom).

G1 X je ozbiljnija mašina, i veća, ali ako se uklapa u računicu (da je moguće često ga imati sa sobom, ako ne i uvek), onda tu definitivno nema greške.
Canon PowerShot G7 X, S120
Manfrotto MKC3-H01

Van mreže Emilijen

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1602
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Canon g1x mk2 - random
« Odgovor #12 poslato: Decembar 28, 2020, 06:08:16 posle podne »
Ja sam se skoro odreko dobrog telefona i vratio se na zastareli, da bi naterao sebe da vise nosim aparat sa sobom. Canon g1x je extra, malo veci mozda od standardnih, ali ume da napravi izuzetno kvalitetnu fotografiju. Planiram da ga zamenim u neko skorije vreme za neki milc, fuji ili olympus verovatno, najvise zbog manuelnih kontrolnih tockica.

Van mreže BugA

  • Član
  • **
  • Poruke: 238
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Canon g1x mk2 - Olympus, Fuji
« Odgovor #13 poslato: Decembar 29, 2020, 08:26:47 posle podne »
Ja koliko sam shvatio, Olympus je skviknuo, nakon tri godine poslovanja sa gubicima izlaze iz posla sa kamerama, pa nisam siguran koliko je mudro ulagati u sistem kome je perspektiva u najmanju ruku neizvesna, ukoliko je uopšte i ima. Sa druge strane, možda će cene pasti, i to dosta, a trenutni aparati i objektivi neće najednom postati lošiji... ali opet ostaje da visi pitanje - šta posle.

Fuji mogu toplo da preporučim, mislim da oni trenutno najviše nude u odnosu cena/kvalitet za MILC, a i imaju najozbiljni izbor objektiva u krop domenu (obzirom da nemaju full frame u ponudi, a njihov ''large format'' GFX trenutno i nema neku konkurenciju). Plus izbor tela im je ogroman, od većih i robustnijih (i skupljih), do manjih i lakših (i jeftinijih) - a neretko svi koriste isti senzor, pa je kvalitet vrlo uporedan (što nije slučaj kod Canon-a, na primer).

Sa najnovijim X-S10 su ponudili ozbiljniji aparat i za ljubitelje danas rasprostranjenijih poluautomatskih PSAM (ili PASM) kontrola, sa sve stabilizacijom senzora u nevelikom telu, možda ciljajući upravo i deo trenutnih Olympus fotografa... ali jesu manuelne kontrole i dalje Fuji-jev zaštitni znak, zastupljen u svim otalim modelima srednje ili više klase (gde je polu ili puna automatika i dalje dostupna, naravno, samo je pristup drugačiji).

I ja sam pre dve godine prešao na X-T3, nakon dugo, dugo godina korišćenja Canon-a (samo sam Canon i koristio, u raznim varijantama, počev od Powershot A75, pa do 5D Mark IV). Treba malo vremena navići se na neke stvari, ali je iskustvo, meni barem, zaista ''leglo''. Drugačije sam počeo da razmišljam o i uživam u fotografiji uopšte. Nije sve samo zbog Fuji-ja, naravno, ali se lepo uklopilo :)
Canon PowerShot G7 X, S120
Manfrotto MKC3-H01