Autor Tema: Pomoć oko izbora fotoaparata  (Pročitano 3356 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže mr_trotter

  • Junior
  • *
  • Poruke: 2
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Pomoć oko izbora fotoaparata
« poslato: April 29, 2018, 04:02:28 posle podne »
Prije svega želim sve da vas pozdravim i da vam se unaprijed zahvalim na vremenu koje ću vam oduzeti.

Već sam nekih mjesec dana na forumu i uglavnom sam se trudio da sto više stvari naučim, moram priznati da mi je sve ovo bilo od velike pomoći ali isto tako sam još više zbunjen šta da kupim, naravno jedan od razloga jeste i količina novca koju bih potrošio, a to je nekih 400 do 500 evra. Aparat bih koristio najviše za putovanja i landscape fotografiju, ali najbitnije mi je da korak po korak ulazim u svijet fotografije i znam da za tu cifru ne mogu ocekivati previše, ali me zanima šta bih najviše iz toga mogao izvući. Ovo je spisak nekih ne samo DSLR aparata koje sam do sada pronašao i gledajući njihove recenzije shvatio da bi mi možda za početak dobro došli, ne bježim od kupovine polovnog aparata, međutim bez stručnog lica se me bih usudio u takvu kupovinu.

1. 1300d - Prvi aparat na početku koji sam htio uzeti, međutim kako sam se sve više informisao, tako sam povukao i ručnu (loši video snimci, zastarjeli sistem, plastika, sve ovo sam pročitao i ne kažem da je stvarno tako  :D). Prije par dana sam vidio da se može kupiti za 350 evra sa 18-55mm DC.
2. D3400 - Zahvata moj cjenovni rang, našao sam za nekih 500 evra sa 18-55mm AF-P i za 20-ak evra skuplji 18-55mm VR AF-P .

Da se ne bih bazirao samo na DSLR, bacio sam malo pogled na drugu vrstu fotoaparata.

3. Canon PowerShot SX60 HS, za nekih 420 evra.
4. Canon PowerShot  SX730, ovaj aparat me iznenadio, ukoliko je sve ono što sam vidio na youtubu stvarno tako, dobar kvalitet slike i videa, međutim kvalitet slike mi je bitniji od videa, a cijena mu je malo preko 400evra.
5. Nikon Coolpix B700, 500 evra, bar sam tako našao ovdje u BiH da je toliko.

Što se same liste tiče, ne mora biti niti jedan aparat sa nje, rado ću poslušati svaki savjet, ne mora odmah sutra da kupim aparat, ali volio bih da to bude u skorije vrijeme, kao što rekoh, na početku sam i želim korak po korak da ulazim u svijet amaterske fotografije.

Veliki pozdrav.

Van mreže pericha

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2068
  • Pol: Muškarac
  • Imam problem za svako rešenje ;)
    • Pogledaj profil
Odg: Pomoć oko izbora fotoaparata
« Odgovor #1 poslato: Maj 01, 2018, 11:38:16 posle podne »
Dobro došao.

Prosumer i DSLR izgledaju slično, ali ipak to nisu. Svaki će napraviti dobru sliku (kao i mobilni telefon) u dobrim uslovima.
Način upotrebe se takođe razlikuje, kao i sam pristup fotografisanju.
Mislim da prvo ipak treba da odlučiš koju vrstu aparata želiš da kupiš. Novac je drugi faktor.
Npr. možeš i za manje od 100E da kupiš polovan stariji DSLR i manuelni prime objektiv i da praviš fantastične slike, mada ti to ne preporučujem kao početniku.
Canon  EOS 500D                                         
Canon EF 35mm f/2                                      Opteka 420-800mm HD2        
Sigma 50mm F1.4 EX DG HSM                       Opteka 6.5mm f/3.5 Circular Fisheye
Sigma 10-20mm f/4-5.6 EX DC HSM               Nissin Di866 Mark II

Van mreže cronnin

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4109
    • Pogledaj profil
Odg: Pomoć oko izbora fotoaparata
« Odgovor #2 poslato: Maj 01, 2018, 11:57:59 posle podne »
Za tu cifru i ulazak u svet fotografije, po meni 1300D.
Dobar je i D3400, samo mi se ne čini 40% boljim.
"Yes, I'd like to send this letter to the Prussian consulate in Siam by aeromail. Am I too late for the 4:30 autogyro?"  Canon 550D

Van mreže mr_trotter

  • Junior
  • *
  • Poruke: 2
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Pomoć oko izbora fotoaparata
« Odgovor #3 poslato: Maj 03, 2018, 05:32:21 posle podne »
Hvala vam na odgovorima, odlučio sam se za DSLR, trebao bih u subotu do Sarajeva, nisam još skroz prelomio, ali sve mi se čini da ću kupiti 1300d, koji je u ovoj jednoj radnji 310 evra, pa mi to ostavlja prostor za neki bolji objektiv, još ću baciti pogled na neke druge ponude, ali za sada je ta opcija na prvom mjestu.