Autor Tema: sd kartica  (Pročitano 5448 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže miomir

  • Član
  • **
  • Poruke: 140
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
sd kartica
« poslato: April 21, 2018, 10:15:16 pre podne »
Da li je bolje kupiti sa ili bez adaptera karticu .Na jednoj sd  polomila se poluga za zakljucavanje a kod micro sd  nije bio dobar adapter.Treba mi za d7100.Gledam na oglas ,valjda nije kopija.
https://www.kupujemprodajem.com/San-Disk-Ultra-16gb-60005954-oglas.htm?filter_id=110419535
Nikon D5200+Sigma 17- 50 2.8 DC EX HSM

Van mreže miomir

  • Član
  • **
  • Poruke: 140
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Nikon D5200+Sigma 17- 50 2.8 DC EX HSM

Van mreže miomir

  • Član
  • **
  • Poruke: 140
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Nikon D5200+Sigma 17- 50 2.8 DC EX HSM

Van mreže pericha

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2072
  • Pol: Muškarac
  • Imam problem za svako rešenje ;)
    • Pogledaj profil
Odg: sd kartica
« Odgovor #3 poslato: April 21, 2018, 07:04:53 posle podne »
Bolje bez adaptera kupi, normalnu kraticu i to u prodavnici zbog garancije ako zatreba. 
Vidi koja brzina treba pa prema tome odaberi.
Canon  EOS 500D                                         
Canon EF 35mm f/2                                      Opteka 420-800mm HD2        
Sigma 50mm F1.4 EX DG HSM                       Opteka 6.5mm f/3.5 Circular Fisheye
Sigma 10-20mm f/4-5.6 EX DC HSM               Nissin Di866 Mark II

Van mreže BugA

  • Član
  • **
  • Poruke: 238
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: sd kartica
« Odgovor #4 poslato: April 22, 2018, 12:25:51 posle podne »
I ja mislim da je bez adaptera bolje. Bez pravog razloga, kada bi karticu većinu vremena zapravo koristio sa adapterom, adapter je još samo jedan potencijalni problem i moguća slaba tačka (pa makar to bilo i u domenu teorije).

Što se kopija tiče, za proveru kapaciteta kartice nije loše iskoristiti neki od programa za tu namenu odmah po kupovini kartice, npr. ''H2testw'' (obratiti samo pažnju da brzina kojom će provera biti odrađena obično nema mnogo veze sa brzinom same kartice, pa ovo ume da potraje).

Ja sam tako jednom, preko oglasa, pazario ''Kingston'' karticu kapaciteta 128GB (upravo microSD, sa adapterom)... da bih tek posle mesec dana primetio da su neke fotografije na kartici, za koje sam siguran da su bile sasvim ispravne, naprasno postale oštećene (deo fotografije je nedostajao, kao kad se na internetu ne učita cela slika kako treba).

Naknadni ''H2testw'' test kartice pokazao je realnih 16GB - sve što bi se snimilo van tih okvira postajalo je neupotrebljivo, a najgore je što su i fajlovi koji su provereno bili ispravni u početku mogli postati oštećeni naknadnim presnimavanjem tamo-ovamo...

Srećom, imao sam (ispravne) kopije svega što mi je bilo bitno, a od tada mi je ''H2testw'' provera prva stvar koju odradim sa novokupljenom karticom.

E sad, naravno da ovo neće pomoći kod naknadnih kvarova usled loše izrade (potencijalne kopije, ili i samog originala), ali barem pomaže u ranom i bezbolnom otkrivanju (zaista loših) kopija.
Canon PowerShot G7 X, S120
Manfrotto MKC3-H01

Van mreže Tviti

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3840
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: sd kartica
« Odgovor #5 poslato: April 22, 2018, 02:44:27 posle podne »
kao što sam negdje napisao, i ja sam imao problema sa tim sd karticama-adapterima, i rekao sam nikad više te kartice neću ubaciti u svoje dSLR-ove........    ;)
Canon 6D Mark II, Canon 24-105mm f4 L, Canon 135mm f2 L, Canon 70-200mm f4 L, Canon 17-40mm f4 L

Van mreže miomir

  • Član
  • **
  • Poruke: 140
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: sd kartica
« Odgovor #6 poslato: April 24, 2018, 11:31:34 pre podne »
Uzeo sam ovu ,nadam se da ce biti dobra za moje prohteve amatera.
http://www.virtikom.com/toshiba-memorijske-kartice-16gb-sd-n302-exceria-r90-u1-class-10
Nikon D5200+Sigma 17- 50 2.8 DC EX HSM